*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ32 Θεατρολόγοι  (Αναγνώστηκε 173965 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος olial

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 22, 2010, 08:04:12 μμ »
Με βάση το τι ισχύει αυτή τη στιγμή, προϋπόθεση για μετάταξη σε άλλη ειδικότητα ή βαθμίδα είναι η 5ετής προϋπηρεσία στην ειδικότητα ή βαθμίδα διορισμού. Αυτό όμως μπορεί να αλλάξει, εφόσον παρουσιαστούν πολλές ανάγκες στην α/θμια.
Σε κάθε περίπτωση, όποιος παίρνει μετάταξη δε χρωστάει οργανική.

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Ίσως τούς καλούσαν γι΄απόσπαση και όχι για μετάταξη. Θα το ξαναψάξω όταν έρθει ο καιρός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:07 »

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 24, 2010, 02:04:10 πμ »
Ερώτηση κρίσεως μιας και έχω μπερδευτεί...είμαι σε απόγνωση και ζητάω απελπισμένα βοήθεια!!!Διαβάζοντας την πολυαναμενόμενη εγκύκλιο λέει σε κάποιο σημείο ότι Εκτός των κλάδων ΠΕ06 και ΠΕ11, και οι εκπ/κοί των κλάδων ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ08, ΠΕ19, ΠΕ20 και ΠΕ32, μπορούν εφόσον το επιθυμούν να επιλέξουν (και) το σχετικό πεδίο της Α/θμιας Εκπ/σης καθώς εν-δέχεται να πραγματοποιηθούν σχετικές προσλήψεις και στην Α/θμια Εκπ/ση.
Άρα για τα 800 ολοήμερα που ουσιαστικά σε αυτά αναφέρεται ότι ενδέχεται να γίνουν προσλήψεις καλώς να δηλώσουμε α/θμια αλλά δεν βρίσκω κάπου να λέει αν θα προσλάβουν με καθεστώς πλήρους ή μειωμένου ωραρίου...και που θα δοθεί προτεραιότητα στο να πάρουν απω ή στους αμω;

Αποσυνδεδεμένος profesora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 24, 2010, 10:48:13 πμ »
illusion παρε ενα τηλεφωνο στο υπουργειο ή στη διευθυνση που θα καταθεσεις την αιτηση σου για να το ξεκαθαρισεις ενα τηλ του υπουργειου που εχω ειναι 2103443426 παντως εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι ωρομισθιους θα παρει μονο στα κανονικα ολοημερα ενω στα 800 θα παρει αναπληρωτες ή αναπληρωτες μειωμενου δηλ μεχρι 15 ωρες την εβδομαδα.....τι να πω καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!

ofilia μου δεν μπορεσα να μαθω τιποτα για τις μεταταξεις ,παντως εμεις οταν καναμε αιτηση για αποσπαση μας καλουσε να αποσπαστουμε στα 800 σχολεια... φιλια

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 24, 2010, 01:21:53 μμ »
Μόλις πήρα στο υπουργείο.(profesora χρωστάω χάρη ;)) Η απάντηση ήταν ότι μέχρι να κινηθούν οι διαδικασίες ώστε να ενταχθεί ο κλάδος και στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση θα μας προσλάβουν ως ωρομισθίους.ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ!!!Άντε να βγάλεις άκρη!Γιατί αν δηλώσουμε πλήρους απασχόλησης σε όλη την Ελλάδα και μειωμένου μόνο εκεί που μένουμε και κάνουν προσλήψεις  μόνο μειωμένου ωραρίου τότε λογικά καθόμαστε σπίτι μας...Δεν έχουν αποφασίσει ακόμα πως θα μας προσλάβουν εφόσον μας εντάξουν και προσλάβουν!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:45:07 »

Αποσυνδεδεμένος Ofilia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:04:14 μμ »
καλησπέρα κ από εμένα. Μίλησα με υπουργείο με διεύθυνση καλλιτεχνικών μαθημάτων που υπάγεται κ ο κλάδος μας κ μου είπαν ότι συζητιέται πως θα μας πάρουν ως αναπληρωτές πλήρους ωραρίου...Ο,ΤΙ ΝΑ ΝΑΙ iLLusioN!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 24, 2010, 03:20:49 μμ »
Γεια Χαρά  :)

Σε ό,τι αφορά την εγκύκλιο:για τα 800 πιλοτικά νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο ότι δεν μλάμε για ωρομισθία εφόσον οι ώρες θα υπερβαίνουνε τις 4.Η παγίδα είναι στο απογευματινό πρόγραμμα με το οποίο θα συμπληρώνεις τις ώρες, όπου θα πηρώνεσαι όχι ως αναπληρωτής αλλά ως ωρομίσθιος μάλλον.
Γενικά μπάχαλο η καταστάση... ???

Ας περιμένουμε λίγο, μήπως διευκρινιστεί κάτι.

Κουράγιο... :)

Αποσυνδεδεμένος profesora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:21:08 μμ »
Καλα οχι μονο μπαχαλο αλλα πολυ χειροτερα!!!!!!!!!!!εχουν καταμπερδεψει τον κοσμο και παιζουν με την αγωνια τους............... ΕΛΕΟΣ ...... η κατασταση ειναι για γελια και για κλαματα!!!!!!!!!!!! επισης ειδα στην εγκυκλιο οτι η ποσοστοση 70-30 καλα κρατει....μπραβο τους ,τι να πω....μου αρεσε πολυ και η διευκρυνιση μεσα στην παρενθεση για τη γνωμοδοτηση και την αποδοχη της απο τον τοτε υπουργο..... κι ετσι τους νομιμοποιησαν ,τι ωραια τι καλα......... και ξαναλεω ΕΛΕΟΣ........ριξτε μια ματια στο topic για τα 800 ολοημερα ...βρισκεται στους μονιμους.....εχει παραθεση ενος αρθρου στο alfavita ενος συμβουλου καλλιτεχνικων μαθηματων ο οποιος υποστηριζει οτι οι θεατρολογοι δεν ειμαστε καταλληλοι να διδαξουμε το μαθημα της θεατρικης αγωγης.......κι αναρωτιεμαι κατεχουν θεσεις στο παιδαγωγικο ινστιτουτο και δεν μπαινουν καν στον κοπο να ενημερωθουν για τα προγραμματα σπουδων των πανεπιστημιακων τμηματων....και τελος αναρωτιεμαι γιατι τοσα χρονια στο απογευματινο ειμασταν καταλληλοι να το διδαξουμε ενω τωρα ξαφνικα ολοι εχουν αντιθετη αποψη............. σας το παραθετω για να μην ψαχνετε....περιμενω τα σχολεια σας....εγω παντως το εχω στειλει στους συλλογους μας κι ελπιζω να πραξουν αναλογως.........
http://www.alfavita.gr/ank_b/ank6_6_10_1949.php

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:39:17 μμ »
Καλά εκεί να δεις μπέρδεμα...δεν καλεί τους αποφοίτους των Δραματικών Σχολών για τα νέα ολοήμερα...ούτε γενικότερα στην εγκύκλιο...απλά για τα ολοήμερα σχολεία έχουν κάνει copy paste την περσινη εγκύκλιο....Παρεπιμπτόντως είχα διαβάσει την άποψη του Σιγάλα...Ότι του φανεί του Λωλοστεφανή λέγαν στο χωριό μου...

Αποσυνδεδεμένος profesora

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:50:44 μμ »
χαχαχα....ωραια τα λες ....και να προσθεσω......αλαλουμ η Ελλας..........δεν παλευονται με τιποτα... ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ λοιπον και υπομονη........

Αποσυνδεδεμένος Recoba

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 24, 2010, 05:59:27 μμ »
Με προσεχτικό διάβασμα της εγκυκλίου προκύπτουν τα εξής:

  • Το 70% ΠΕ32 - 30% ΠΕ18.41 ισχύει για ωρομίσθιος στο (παλιό) Ολοήμερο. Ωρομίσθιος πάει να πει 4 ώρες την εβδομάδα.
  • Στο (νέο) Ολοήμερο των 800 σχολείων, όπου το μάθημα της θεατρικής αγωγής είναι υποχρεωτικό σε όλες τις τάξεις στο πρωϊνο πρόγραμμα και δεν μπορεί να το διδάξει ο δάσκαλος (ενώ μπορεί να διδάξει εικαστικά, μουσική και φυσική αγωγή) μπορούν να κάνουν αίτηση για αναπληρωτές (μειωμένου ή πλήρους ωραρίου) ΜΟΝΟ οι ΠΕ32.

Καλές δουλειές ΠΕ32...
(Αν υπάρξουν και τα ρημάδια τα λεφτά να γίνουν οι προσλήψεις φυσικά. Γιατί προσωπικά δεν βλέπω να υπάρχει ...σάλιο για τα 800 (νέα) Ολοήμερα της κας Άννας)

Κουράγιο ΠΕ18.41...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 24, 2010, 06:06:32 μμ από Recoba »

Αποσυνδεδεμένος millhaven

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 341
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #94 στις: Ιούλιος 01, 2010, 12:40:19 πμ »
Γεια Χαρά  :)

Αν κάποιος έχει ήδη καταθέσει την αίτηση, μπορει να μου απαντήσει στο εξής:Για αναπλήρωση συμπληρώνουμε και πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια;

Δηλαδή π.χ-Α-Αθήνας Α' και Β-Α'Αθήνας;

Βέβαια με αυτόν τον τρόπο μειώνονται πολύ οι επιλογές μας.Έτσι δεν είναι;

Ουφ :-[

Thanks  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 01, 2010, 12:42:03 πμ από millhaven »

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #95 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:19:44 πμ »
millhaven μου,
 έτσι είναι όπως τα λες
δηλώνεις και τα δύο ( εφόσον θέλεις) άρα κατ'επέκταση μειώνονται και οι επιλογές. Προσωπικά έβαλα δευτεροβάθμια μόνο για μειωμένο αλλά πάτησα και το κουτάκι δέχομαι αναπληρώτρια (πλήρους ωραρίου) παντού στην δευτεροβάθμια ώστε να νιώθω καλυμμένη :Ρ




Αποσυνδεδεμένος enda

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #96 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:22:24 πμ »
Μπορούμε να συμπληρώσουμε και τα δύο. Αλλά στην πραγματικότητα έχουμε πιθανότητες μόνο για πρωτοβάθμια. Δεν υπάρχει περίπτωση να προσληφθεί αναπληρωτής θεατρολόγος δευτεροβάθμια, αφού ακόμη κι αυτοί που προσλήφθηκαν μόνιμοι δεν βρίσκουν ώρες να διδάξουν.

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ32 Θεατρολόγοι
« Απάντηση #97 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:34:38 πμ »
πάντως και χθες το βράδυ που ετοίμαζα την αίτηση και σήμερα που την κατέθεσα ένιωθα ότι έπαιζα πάμε στοίχημα...τζόκερ κτλ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160624
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 284
Σύνολο: 293

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.