*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία  (Αναγνώστηκε 100563 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Puma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 03:47:25 μμ »
Η αποδέσμευση πώς γίνεται? Σε παίρνουν τηλέφωνο πχ από μία Διεύθυνση και τους λες ότι αρνείσαι μέχρι να σε καλέσουν από τη Διεύθυνση που σε ενδιαφέρει? Υπάρχει περίπτωση να μη σε πάρουν τελικά από τη Διεύθυνση που θέλεις και να χάσεις τη σειρά σου? Πέρυσι ήμουν σε σχολεία στην Αργυρούπολη και στον Άγιο Δημήτριο χωρίς να σκεφτώ την περίπτωση της αποδέσμευσης. Απλά δέχτηκα αμέσως για να μη χάσω την ευκαιρία. Φέτος, θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια να πάω σε σχολεία Δυτικής Αττικής :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 04:13:27 μμ »
Η αποδέσμευση πώς γίνεται? Σε παίρνουν τηλέφωνο πχ από μία Διεύθυνση και τους λες ότι αρνείσαι μέχρι να σε καλέσουν από τη Διεύθυνση που σε ενδιαφέρει? Υπάρχει περίπτωση να μη σε πάρουν τελικά από τη Διεύθυνση που θέλεις και να χάσεις τη σειρά σου? Πέρυσι ήμουν σε σχολεία στην Αργυρούπολη και στον Άγιο Δημήτριο χωρίς να σκεφτώ την περίπτωση της αποδέσμευσης. Απλά δέχτηκα αμέσως για να μη χάσω την ευκαιρία. Φέτος, θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια να πάω σε σχολεία Δυτικής Αττικής :)

Αν εισαι σε καλη σειρα στον πινακα μην δεχτεις μεχρι να σε παρουν απο τη διευθυνση που θέλεις. Αν οχι, τοτε μην το ρισκαρεις και πολυ

Αποσυνδεδεμένος sv4eaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 04:22:34 μμ »
Puma, συμφωνώ με τη Miss Elenious. Εάν είσαι σε καλή σειρά, και εφόσον είσαι από τους πρώτους που έχουν καλέσει, έχεις τη δυνατότητα να αρνηθείς και να περιμένεις να σε καλέσουν από τη διεύθυνση που επιθυμείς, εάν όχι, τότε είναι λίγο ρίσκο.

Αποσυνδεδεμένος Puma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 04:36:54 μμ »
Δυστυχώς είμαι χαμηλά... είμαι λίγο πάνω από τη θέση 1000 στον Πίνακα Β και κοντά στο 300 στον Πίνακα κατάταξης για τα ολοήμερα στην Περιφέρεια Αττικής, οπότε δε θα το ρισκάρω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε08
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 04:51:02 μμ »
καλησπερα παιδια.με καλεσαν σημερα απο δ'αθηνασ,για ολοημερα!!οντως ξεκινησαν να καλουν λοιπον...ειμαι πε08 και αρκετα μπροστα στον

πινακα.βεβαια η δ' δεν ηταν και η πρωτη μου επιλογη αλλα ειπα κι εγω να μην ρισκαρω....!!υπομονη και καλη τυχη σε ολουσ!!!

Αποσυνδεδεμένος mim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε08
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 05:07:18 μμ »
Η αποδέσμευση πώς γίνεται? Σε παίρνουν τηλέφωνο πχ από μία Διεύθυνση και τους λες ότι αρνείσαι μέχρι να σε καλέσουν από τη Διεύθυνση που σε ενδιαφέρει? Υπάρχει περίπτωση να μη σε πάρουν τελικά από τη Διεύθυνση που θέλεις και να χάσεις τη σειρά σου? Πέρυσι ήμουν σε σχολεία στην Αργυρούπολη και στον Άγιο Δημήτριο χωρίς να σκεφτώ την περίπτωση της αποδέσμευσης. Απλά δέχτηκα αμέσως για να μη χάσω την ευκαιρία. Φέτος, θα ήθελα να κάνω μια προσπάθεια να πάω σε σχολεία Δυτικής Αττικής :)


πωσ ηταν απο πληρωμες η δ',puma?α'πειραια περσυ αργησαν πολυ να μασ βαλουν λεφτα γιαυτο ρωταω μπας και εχεισ κατι αισιοδοξο να μου πεισ!! ;Dκαι κατι ασχετο,αλλα χρησιμο για μενα...μηπως ξερεισ αν εξυπηρετει το μετρο αγ.δημητριου για να παω αυριο να παρουσιαστω στη διευθυνση??αν θυμασαι απο περσυ θα με κατατοπιζεσ πολυ γιατι δεν εχω ιδεα απο την περιοχη!σ'ευχαριστω και ευχομαι να σε καλεσουν δυτικη αττικη φετοσ :)

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 06:31:00 μμ »
Με κάλεσαν σήμερα από Δυτική Θεσσαλονίκη
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Puma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
    • Προσωπική σελίδα
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 06:34:26 μμ »
Λοιπόν, εμένα με είχαν καλέσει πέρυσι 12 Δεκεμβρίου (τη μέρα της γιορτής μου, σούπερ δώρο). Μου έβαλαν για πρώτη φορά λεφτά στις 3 Απριλίου και από εκεί και πέρα μου έβαζαν κάθε μήνα (καμιά φορά και παραπάνω από μια φορά το μήνα). Δυστυχώς δε θυμάμαι πώς είχα πάει. Νομίζω είχα πάρει λεωφορείο έξω από το σταθμό Δάφνης (το οποίο περνούσε και έξω από το σταθμό του Αγ. Δημητρίου). Τη μέρα που με πήραν τηλέφωνο, μου εξήγησαν τι συγκοινωνίες να πάρω αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι και δε βρίσκω και το χαρτάκι όπου τα είχα σημειώσει  :-\

Υ.Γ. Να μου πεις σε ποια σχολεία θα σε βάλουν, ώστε να σου πω αν είναι να τους πεις χαιρετίσματα  :D ;D

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 06:52:21 μμ »
Με κάλεσαν σήμερα από Δυτική Θεσσαλονίκη
Και μένα με κάλεσαν σήμερα από Δυτική Θεσσαλονίκη(με θέση κοντά στο 30 στον πίνακα ωρομισθίων). Πήγες geok_salonika από τη διεύθυνση; Τη σύμβαση θα την υπογράψουμε από την άλλη βδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος mim

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε08
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 07:28:09 μμ »
Λοιπόν, εμένα με είχαν καλέσει πέρυσι 12 Δεκεμβρίου (τη μέρα της γιορτής μου, σούπερ δώρο). Μου έβαλαν για πρώτη φορά λεφτά στις 3 Απριλίου και από εκεί και πέρα μου έβαζαν κάθε μήνα (καμιά φορά και παραπάνω από μια φορά το μήνα). Δυστυχώς δε θυμάμαι πώς είχα πάει. Νομίζω είχα πάρει λεωφορείο έξω από το σταθμό Δάφνης (το οποίο περνούσε και έξω από το σταθμό του Αγ. Δημητρίου). Τη μέρα που με πήραν τηλέφωνο, μου εξήγησαν τι συγκοινωνίες να πάρω αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι και δε βρίσκω και το χαρτάκι όπου τα είχα σημειώσει  :-\

Υ.Γ. Να μου πεις σε ποια σχολεία θα σε βάλουν, ώστε να σου πω αν είναι να τους πεις χαιρετίσματα  :D ;D


OK PUMA!!ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!πολυ καλα ακουγονται αυτα περι πληρωμων!!ελπιζω να μην με στειλουν πχ στο ελληνικο(οχι που δεν θα παω αλλα πεφτει "λιιιιιιιγο" μακρια μοΥ ;)) και να δωσω τα χαιρετισματα σου!!!καλη αρχη το συντομοτερο! :D

Αποσυνδεδεμένος geok_salonika

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2755
  • Φύλο: Άντρας
  • Μηδένα προ του τέλους μακάριζε...
    • Προφίλ
    • Θεματα εξετάσεων και online test ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 07:36:07 μμ »
Με κάλεσαν σήμερα από Δυτική Θεσσαλονίκη
Και μένα με κάλεσαν σήμερα από Δυτική Θεσσαλονίκη(με θέση κοντά στο 30 στον πίνακα ωρομισθίων). Πήγες geok_salonika από τη διεύθυνση; Τη σύμβαση θα την υπογράψουμε από την άλλη βδομάδα.

Όχι, θα πάω αύριο το πρωί. Να δω και τις περιοχές.
Κάθε εμπόδιο για καλό...
Κάθε μέρα είναι μια καινούρια μέρα!!!

Θέματα και online test προηγούμενων ΑΣΕΠ: www.exetaseis-asep.com

Αποσυνδεδεμένος Mixanikos_HY

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 08:22:00 μμ »
γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να πάρει ώρες από 2 δευτεροβάθμιες της περιφέρειάς του?
"Ουδεις μωρότερος των ιατρών αν δεν υπήρχαν οι δάσκαλοι" Μια είναι η λύση: Μηχανικοί στην Εκπαίδευση

Αποσυνδεδεμένος nobody

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 235
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 08:26:36 μμ »
Με κάλεσαν σήμερα από Δυτική Θεσσαλονίκη
Και μένα με κάλεσαν σήμερα από Δυτική Θεσσαλονίκη(με θέση κοντά στο 30 στον πίνακα ωρομισθίων). Πήγες geok_salonika από τη διεύθυνση; Τη σύμβαση θα την υπογράψουμε από την άλλη βδομάδα.

Όχι, θα πάω αύριο το πρωί. Να δω και τις περιοχές.
Αν δούλεψες και πέρσι στην Γ περιοχή, θα σου δώσουν πάλι τη Γ. Όπου Γ είναι Νεάπολη, Σταυρούπολη, Συκιές, Μενεμένη-Κορδελιό, Ωραιόκαστρο, Πολίχνη και κανά δυο άλλες.

Αποσυνδεδεμένος temi_pe20

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Dum spiro spero!!!
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις των πρώτων ωρομισθίων στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 13, 2007, 08:37:49 μμ »
γνωρίζει κάποιος αν μπορεί να πάρει ώρες από 2 δευτεροβάθμιες της περιφέρειάς του?

Δευτεροβάθμιες ή Πρωτοβάθμιες?
Από Πρωτοβάθμιες δεν μπορείς σίγουρα. Με το που υπογράφεις τη σύμβασή σου, δεν φαίνεται πλέον
το όνομά σου στις λίστες των άλλων Πρωτοβάθμιων για να σε καλέσουν και από κει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 320
Σύνολο: 322

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.