*

Αποστολέας Θέμα: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023  (Αναγνώστηκε 3546 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papsvasilios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« στις: Αύγουστος 08, 2023, 04:29:40 μμ »
Συναδελφοι τα φώτα σας παρακαλώ. Βρίσκομαι στο 2550 στους πινακες (παρά τα λάθη που εχουν τύχει σε πολλούς). Last Year εργάστηκα πρώτη φορά μειωμένου ωραρίου. Παρατήρησα, πως πολλοί συνάδελφοι σε άλλους νομούς σε επόμενες φάσεις έγιναν πλήρους ωραρίου. Αναρρωτιέμαι αν αξίζει να δηλώσω μειωμένου, hoping για αναβάθμιση ή να περιμένω για πλήρες ωράριο με γνώμονα τα μόρια και φυσικά να μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά. Δηλαδή εαν μπεις μειωμένου εξ αρχής και σε 2η φαση αναβαθμιστεις σε συμφέρει απο κάθε άποψη και κατα κάποιο τρόπο επιλέγεις και τον Νομό που θέλεις να είσαι. Θα ήθελα την άποψη σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 08, 2023, 04:33:00 μμ από papsvasilios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Προτιμησης Αναπληρωτων ΠΕ06 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:20:22 »

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1800
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτιμησης Αναπληρωτων ΠΕ06 2023
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 08, 2023, 04:41:51 μμ »
Συναδελφοι τα φώτα σας παρακαλώ. Βρίσκομαι στο 2550 στους πινακες (παρά τα λάθη που εχουν τύχει σε πολλούς). Last Year εργάστηκα πρώτη φορά μειωμένου ωραρίου. Παρατήρησα, πως πολλοί συνάδελφοι σε άλλους νομούς σε επόμενες φάσεις έγιναν πλήρους ωραρίου. Αναρρωτιέμαι αν αξίζει να δηλώσω μειωμένου, hoping για αναβάθμιση ή να περιμένω για πλήρες ωράριο με γνώμονα τα μόρια και φυσικά να μπορώ να ανταπεξέλθω οικονομικά. Δηλαδή εαν μπεις μειωμένου εξ αρχής και σε 2η φαση αναβαθμιστεις σε συμφέρει απο κάθε άποψη και κατα κάποιο τρόπο επιλέγεις και τον Νομό που θέλεις να είσαι. Θα ήθελα την άποψη σας.
η δηλωση μειωμενου ειναι μια παγιδα σε καποιες περιπτωσεις κατα τη γνωμη μου.
πχ ενας που μενει θεσσαλονικη δηλωνει μειωμενου στη λαρισα γιατι καιγεται να παει για δουλεια και να μαζεψει μορια. ΑΝ τον παρουν β  φαση (που αρχιζουν τα ΑΜΩ στην τουλαχιστον στην δευτεροβαθμια για πε06) τοτε εγκλωβιστηκε εκει και ελπιζει σε αναβαθμιση μονο στη Λαρισα. ΟΠοτε ενα μηνα μετα στη γ φαση βλεπει να προσλαμβανονται στην θεσσαλονικη ΑΠΩ με λιγοτερα μορια. Οποτε ΑΜΩ δηλωνουμε μονο στον τοπο κατοικιας μας ή σε μια πολυ κοντινη ΔΔΕ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΦΥΣΙΚΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ που εχουν "καλα" μορια για να πανε ΑΠΩ. Αν ειναι χαμηλα τοτε θα πρπει να πεσει το ΑΜΩ σαν χαλαζι. Οσον αφορα ποια ειναι τα καλα μορια για ΑΠΩ? ειναι αβεβαιη η προβλεψη με τους καινουριους πινακες σε αντιθεση με την περσινη χρονια που προυπηρχε εμπειρια 2 ετων

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 633
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 08, 2023, 04:48:04 μμ »
Η γνώμη μου είναι να βάλεις μειωμένου εκεί που μπορείς να πας,εγώ έβαζα τον τόπο μου και έναν διπλανό νομό.Και τις δύο φορές που ξεκίνησα μειωμένου αναβαθμίστηκα μέσα στους επόμενους δύο μήνες αλλά η αρχική μου σειρά ήταν πολύ καλύτερη, ήμουν στους 650 πρώτους οπότε ήταν σχεδόν βέβαιη η αναβάθμιση.Στην σειρά που είσαι οπωσδήποτε θα δουλέψεις εννοείται αλλά δεν είναι σίγουρη η αναβάθμιση,ούτε βέβαια αποκλείεται.Καλή επιτυχία ελπίζω κάπως να βοήθησα.

Αποσυνδεδεμένος Goat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 08, 2023, 11:11:03 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα,
Θεωρείτε ότι η Αθήνα (α-β-γ-δ) θα βγάλει αρκετά κενά φετος στην πρωτοβαθμια; Μέχρι που πιστεύετε θα έφτανε εκεί η πρώτη φάση; Παρατήρησα ότι πολλοί διορισμένοι του 2021 πήραν μετάθεση για Αθήνα και είναι κάπως θολό το τοπίο...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:20:22 »

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 633
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 09, 2023, 09:26:55 πμ »
Καλημέρα.Η Αθήνα πάντα βγάζει πολλά κενά στην ειδικότητά μας.μην ανησυχείς.Οι μεταθέσεις δεν είδα αν ήταν πολλές αλλά και πάλι τα λειτουργικά είναι πάρα πολλά.Τώρα για το που θα φτάσει ο πίνακας δική μου γνώμη ότι θα φτάσει στην πρώτη φάση εκεί που πάνω κάτω έφτασε το 2020-21 που ξεκινήσαμε όλοι μαζί στους πίνακες και δεν είχαν γίνει ακόμα οι διορισμοί.Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος Rosarose

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 10, 2023, 12:45:37 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι. Να ρωτήσω τη γνώμη των πιο παλιών κυρίως που έχουν μεγαλύτερη εμπειρία. Έχω καλή σειρά, είμαι στο 705 στον εκκαθαρισμένο. Θέλω μόνο δυσπρόσιτα, σκέφτομαι να επιλέξω 13-15 περιοχές εξ ολοκλήρου δυσπρόσιτες. Είναι μεγάλο ρίσκο να βάλω αποκλειστικά αυτά στη θέση που είμαι; Καταλαβαίνω και μόνη μου ότι είναι ρίσκο, και φοβάμαι μη μείνω τελείως απ' έξω, δηλαδή δεν μπω ούτε β φάση ας πούμε έστω..

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 633
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 10, 2023, 01:30:41 μμ »
Εγώ στη θέση σου θα έβαζα πρώτα τα δυσπρόσιτα και μετά τις όποιες επιλογές μου,είναι ρίσκο μόνο τα δυσπρόσιτα. Έχεις πολύ καλή σειρά βέβαια,αλλά και πάλι ποτέ δεν ξέρεις..Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος mariliak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 11, 2023, 11:03:33 πμ »
Ερώτηση εκ μέρους φίλης...
Αν προσληφθεί ως μειωμένου ωραρίου σε νηπιαγωγείο, μπορεί να γίνει αργότερα πλήρους στην ίδια διεύθυνση;

Αποσυνδεδεμένος g.t

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1800
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 11, 2023, 11:28:48 πμ »
Ερώτηση εκ μέρους φίλης...
Αν προσληφθεί ως μειωμένου ωραρίου σε νηπιαγωγείο, μπορεί να γίνει αργότερα πλήρους στην ίδια διεύθυνση;
αν υποθεσουμε οτι η προσληψη μειωμενου ωραριου της αναπληρωτριας Χ  εγινε για 12 κενες ωρες  στη σχολ μοναδα Α και καποια στιγμη μελλοντικα χρειαστουν 16-24 καινουριες ωρες για τη σχολ μοναδα Β,  τοτε θα ζητησει η Διευθυνση απο το υπουργειο 1 πληρους αναπληρωτη και εαν και εφοσον προηγειται η Χ τοτε θα αναβαθμιστει αυτη σε πληρους. Αν ομως χρειαστεί η σχολ μοναδα Α εκτος απο τις 12 ωρες + αλλες (μονο) 4 ωρες τοτε δεν μπορει η διευθυνση να αναβαθμισει σε πληρους την μειωμενου. Ουτε φυσικα μπορει να ζητησει (η διευθυνση) απο το υπουργειο να αναβαθμισει σε πληρους τον μειωμενο επειδη χρειαστηκε αντι για 12 μονο 4 ωρες επιπλεον. Θα απαιτηθουν δηλ 16 εως 24 εντελως καινουριες ωρες. Το μονο που μπορει να γινει στην περιπτωση που το σχολειο Α χρειαζεται αντι για 12 τις 16 νεες ωρες ειναι η τροποποιηση συμβασης του μειωμένου για να παει απο τις 12 στις 15 που ειναι το μεγιστο του μειωμενου (κ οχι στις 16)
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2023, 12:06:59 μμ από g.t »

Αποσυνδεδεμένος ΕΠ06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 633
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 11, 2023, 01:37:13 μμ »
Ερώτηση εκ μέρους φίλης...
Αν προσληφθεί ως μειωμένου ωραρίου σε νηπιαγωγείο, μπορεί να γίνει αργότερα πλήρους στην ίδια διεύθυνση;
Ναι μπορεί, θα φύγει από το νηπιαγωγείο και θα πάει εξ ολοκλήρου σε δημοτικό.

Αποσυνδεδεμένος Effiemum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 11, 2023, 10:03:27 μμ »
Συγγνώμη για την παρέμβαση. Είχα ξεκινήσει ένα παρόμοιο νήμα αλλά κόπηκε φαίνεται. Για να κάνουμε με καθαρό μυαλό τις δηλώσεις για μειωμένα και πλήρη ωράρια, παρακαλώ πριν τις 18 Αυγούστου, ας μας γνωστοποιηθεί από την πολύτιμη σελίδα σας ο αριθμός των προσλήψεων ανά ειδικότητα. Θα ήταν ευχής έργο. Είμαι πεπεισμένη ότι έχετε γνώσιν εσείς οι φύλακες!

Αποσυνδεδεμένος Goat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 380
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 12, 2023, 08:45:28 πμ »
Αυτό δε γινόταν ποτέ, δηλαδή η δήλωση περιοχών γινόταν πάντα στα τυφλά, δηλώνεις ότι θέλεις ή μπορείς να πας και αν έχει κενό κ φτάσει ο πίνακας σε εσένα, σε απορροφά. Ποτέ δε γνωρίζουν οι εκπαιδευτικοι τα κενά εκτός αν ενδιαφέρεσαι για συγκεκριμένη περιοχή και τα παρακολουθείς κατά κάποιον τρόπο, δηλαδή από περσινές κ προπέρσινες προσληψεις ξέρεις πόσους παίρνουν νηπιαγωγεία α φαση, πόσοι αναβαθμιζονται κλπ.
Οι αιτήσεις είναι κ αυτές ένα Τζόκερ, αν δεν τα δηλώσεις όλα κ είσαι χαμηλά κινδυνεύεις να μείνεις εκτός ... το τι ορίζεται ως χαμηλά με τους νέους πινακες θα φανεί, γιατί υπήρξαν ανακατατάξεις και δε ξέρεις τι είναι διατεθειμένοι να δηλώσουν οι από πάνω. Υπομονή ως τα τέλη Αυγούστου...

Αποσυνδεδεμένος Effiemum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 12, 2023, 09:45:04 πμ »
Κι είχα μια ελπίδα.. Πάντως ευχαριστώ πολύ goat!

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δηλώσεις Προτίμησης Αναπληρωτών ΠΕ06 2023
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 26, 2023, 10:32:36 πμ »
Μπορεί να μου πει κάποιος αναπληρωτής αν εμφανίζονται κενά στην Α' Κεφαλληνίας; Διορίστηκα ως μόνιμη στη Σάμη και πέραν ότι αδυνατώ να βρω σπίτι την παρούσα περίοδο, τα ενοίκια που ζητάνε αγγίζουν το μισθό νεοδιόριστου, η μηνιαία μίσθωση ξεκινά στην καλύτερη αρχές Οκτωβρίου και αναγκαστικά πρέπει να συγκατοικήσω. Δεν υπάρχει άλλος συνάδελφος στην ίδια περιοχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 316
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.143 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.