*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014  (Αναγνώστηκε 634988 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mavits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1708 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:19:54 μμ »
Εγώ ρώτησα πάλι για ανακοινοποίηση γιατι άλλοι λένε ότι θα γίνει κι άλλοι όχι. Εκτός κι αν δεν ξέρουν τι σημαίνει ανκοινοποίηση κι εννοουν φάση. Εγώ έμαθα ότι θα δηλώνουμε μαθητές κι όχι σχολεία, για την παράλληλη. Ανάλογα τις περιπτώσεις ( π.χ λειτουργικός αυτισμός, ή ήπιας μορφής).

Ε μάλλον έχουν άτομα υπόψιν τους , που τα έχουν όλα αυτά.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:53:14 »

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1709 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:20:14 μμ »
Απ' όσο είδα υπάρχει κενό για μια ολόκληρη θέση δασκάλου... Εξάλλου όλοι έχουμε διδακτορικό, επιστημονικές δημοσιεύσεις ή έχουμε διδάξει σε ΑΕΙ/ΤΕΙ :o :o Σιγά πια, τι προσόντα ζητούν και αυτοί ??? ???

Έλα κι εσύ... Αυτές είναι οι γνωστές προκυρήξεις "διαφάνειας". 1 κενό το οποίο ήδη το έχουν τάξει σε ένα βισματάκι και βγάζουν την προκύρηξη απλά για να τη βγάλουν. Πόσες φορές τα έχουμε δει αυτά στις προσλήψεις δήμων κτλ..
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1710 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:20:57 μμ »
Και θέλει να έχεις δώσει και ΑΣΕΠ... Οι περισσότεροι δεν τον προλάβαμε... (SSSS τι έχουμε να ακούσουμε από αναπληρωτές άλλων κλάδων που οι πιο πολλοί είμαστε τόσο μικροί, χωρίς ΑΣΕΠ και ζητάμε κι άλλες προσλήψεις... απαπα...)
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1711 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:21:39 μμ »
http://www.proson.gr/arthro/%CF%80%CF%81%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BD%CE%BF-%CF%86%CF%8E%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7-10700-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%83%CE%B5-%CF%83%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%B4%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-1364-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%B3%CE%B7%CF%84%CF%8E%CE%BD-%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82

Έχουμε καμία πληροφορία για το παραπάνω; Αναφέρεται σε προσλήψεις ωρομίσθιων εκπαιδευτικών, πρωτοβάθμιας  και δευτεροβάθμιας... Λέει ότι είναι για θέσεις διαφόρων ειδικοτήτων και για τα δημοτικά... Να υποθέσω λοιπόν ότι δεν είναι για δασκάλους; Ή να αρχίσω να ανησυχώ;  ??? Αυτό που με έκανε να απορήσω είναι ο αριθμός... Λέει πάνω από 10.000... Ξέρει κανείς αν όντως ήταν τόσο μεγάλος ο αριθμός προσλήψεων για ωρομίσθιους ειδικοτήτων τα προηγούμενα χρόνια;;;

Αυτό είναι το ίδιο πρόγραμμα που ζητούσε και νηπιαγωγούς για παιδικούς σταθμούς και ΕΒΠ για ειδικά σχολεία;;; Ή είναι διαφορετικές οι θέσεις;; Έχω μπερδευτεί με τα προγράμματα του ΟΑΕΔ με τους υπέρογκους μισθούς :o :o Μου φαίνεται περίεργο έως ύποπτο πάντως που βγαίνουν όλα μαζί, μη ξεχνάμε ότι τρέχει και το πρόγραμμα για τα πεντάμηνα για τους ΥΕ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:53:14 »

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1712 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:27:24 μμ »
Και θέλει να έχεις δώσει και ΑΣΕΠ... Οι περισσότεροι δεν τον προλάβαμε... (SSSS τι έχουμε να ακούσουμε από αναπληρωτές άλλων κλάδων που οι πιο πολλοί είμαστε τόσο μικροί, χωρίς ΑΣΕΠ και ζητάμε κι άλλες προσλήψεις... απαπα...)

Και χωρίς ΑΣΕΠ και χωρίς να πηγαίνουμε ωρομίσθιοι και μειωμένου και χωρίς να έχουμε πατήσει τα πρωτα -άντα... Και θέλουμε και δουλειά...τσς τσς τσς. Λες και χάθηκαν οι καφετέριες για να αποκτήσουμε προυπηρεσία, μέχρι να μπορούμε με την πείρα της ζωής και τη σιγουριά του ΑΣΕΠ να πατήσουμε τα ιερά χώματα του σχολείου... και ξανά τσς :P

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1713 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:29:08 μμ »
Αυτό είναι το ίδιο πρόγραμμα που ζητούσε και νηπιαγωγούς για παιδικούς σταθμούς και ΕΒΠ για ειδικά σχολεία;;; Ή είναι διαφορετικές οι θέσεις;; Έχω μπερδευτεί με τα προγράμματα του ΟΑΕΔ με τους υπέρογκους μισθούς :o :o Μου φαίνεται περίεργο έως ύποπτο πάντως που βγαίνουν όλα μαζί, μη ξεχνάμε ότι τρέχει και το πρόγραμμα για τα πεντάμηνα για τους ΥΕ...
Πολλά παράθυρα αρχίζουν να ανοίγουν και δεν μ' αρέσει... Εννοείται το λέω για τον πολύ χαμηλότερο μισθό... Στον δικό μας κλάδο δεν το έχουμε δει ακόμα αλλά με ανησυχεί... Πάντως ακούω ότι παίζει στα ιδιωτικά για δασκάλους... Εννοώ το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ... Τώρα αυτό αν είναι άλλο ή έχει σχέση δεν βγάζω άκρη...
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1714 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:31:55 μμ »
Εγώ ρώτησα πάλι για ανακοινοποίηση γιατι άλλοι λένε ότι θα γίνει κι άλλοι όχι. Εκτός κι αν δεν ξέρουν τι σημαίνει ανκοινοποίηση κι εννοουν φάση. Εγώ έμαθα ότι θα δηλώνουμε μαθητές κι όχι σχολεία, για την παράλληλη. Ανάλογα τις περιπτώσεις ( π.χ λειτουργικός αυτισμός, ή ήπιας μορφής).

Ε μάλλον έχουν άτομα υπόψιν τους , που τα έχουν όλα αυτά.

Αυτό πάλι πρώτη φορά τα ακούω... Όταν ρώτησα στην πρωτοβάθμια τι διαγνώσεις έχουν τα παιδιά για την παράλληλη, μου είπε ότι απαγορεύεται να μου δώσει τέτοια προσωπικά στοιχεία και ότι διαλέγουμε σχολεία και όχι περιπτώσεις παιδιών. Μάλιστα ήταν πολύ αυστηροί σ' αυτό και επέμεναν να μη μας λένε τη διάγνωση μέχρι να πάμε στο σχολείο και να μας κατατοπίσουν οι διευθυντές... Kinder έκπληξη δηλαδή... Εγώ πάντως προτιμώ να αλλάξει και να ξέρουμε πριν αναλαβουμε με τι διάγνωση έχουμε να κάνουμε.

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1715 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:34:36 μμ »
Πολλά παράθυρα αρχίζουν να ανοίγουν και δεν μ' αρέσει... Εννοείται το λέω για τον πολύ χαμηλότερο μισθό... Στον δικό μας κλάδο δεν το έχουμε δει ακόμα αλλά με ανησυχεί... Πάντως ακούω ότι παίζει στα ιδιωτικά για δασκάλους... Εννοώ το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ... Τώρα αυτό αν είναι άλλο ή έχει σχέση δεν βγάζω άκρη...

Α, ωραία. Αν το ανακάλυψαν και τα καημένα τα ιδιωτικά, που δεν έχουν χρήματα να προσλάβουν δασκάλους, τότε να τους διευκολύνουμε και να πηγαίνουμε εθελοντικά, μη βάζουμε μέσα και τον ΟΑΕΔ >:( Τέλεια, πάνε και οι θέσεις της μελέτης στα ιδιωτικά, απ' το καλό στο καλύτερο...

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1716 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:40:41 μμ »
Αυτό πάλι πρώτη φορά τα ακούω... Όταν ρώτησα στην πρωτοβάθμια τι διαγνώσεις έχουν τα παιδιά για την παράλληλη, μου είπε ότι απαγορεύεται να μου δώσει τέτοια προσωπικά στοιχεία και ότι διαλέγουμε σχολεία και όχι περιπτώσεις παιδιών. Μάλιστα ήταν πολύ αυστηροί σ' αυτό και επέμεναν να μη μας λένε τη διάγνωση μέχρι να πάμε στο σχολείο και να μας κατατοπίσουν οι διευθυντές... Kinder έκπληξη δηλαδή... Εγώ πάντως προτιμώ να αλλάξει και να ξέρουμε πριν αναλαβουμε με τι διάγνωση έχουμε να κάνουμε.
Κι εμένα μου φαίνεται περίεργο γιατί κι όταν ήμουν εγώ παράλληλη μία υπάλληλος εκ παραδρομής μας έδωσε μια λίστα με τα ονόματα των παιδιών και τα σχολεία για να δηλώσουμε κι ο διευθυντής εκπαίδευσης έγινε έξαλλος... Βέβαια φαινόταν τα ονόματα όχι απλά οι περιπτώσεις...

Α, ωραία. Αν το ανακάλυψαν και τα καημένα τα ιδιωτικά, που δεν έχουν χρήματα να προσλάβουν δασκάλους, τότε να τους διευκολύνουμε και να πηγαίνουμε εθελοντικά, μη βάζουμε μέσα και τον ΟΑΕΔ >:( Τέλεια, πάνε και οι θέσεις της μελέτης στα ιδιωτικά, απ' το καλό στο καλύτερο...
Δεν ξέρω αν το έχετε ακούσει κι άλλοι, αλλά εγώ το συζητούσα με μία κοπέλα που την πήρανε σε ιδιωτικό μέσω ΟΑΕΔ με το voucher, αυτήν και άλλα άτομα (δεν έχω καταλάβει απολύτως πως λειτουργεί όλο αυτό)...
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος greedo

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3580
  • Φύλο: Άντρας
  • Han shot first...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1717 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:43:32 μμ »
Και θέλει να έχεις δώσει και ΑΣΕΠ... Οι περισσότεροι δεν τον προλάβαμε... (SSSS τι έχουμε να ακούσουμε από αναπληρωτές άλλων κλάδων που οι πιο πολλοί είμαστε τόσο μικροί, χωρίς ΑΣΕΠ και ζητάμε κι άλλες προσλήψεις... απαπα...)
Πράγματι!  :D
  

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1718 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:44:34 μμ »
Δασκάλα σε τμήμα ή έχει αναλάβει μελέτη ή κάποιον όμιλο, project κτλ.;

Αποσυνδεδεμένος soap_opera

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Γυναίκα
  • But all bubbles have a way of bursting in the end!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1719 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:49:30 μμ »
Δεν ξέρω τέτοιες λεπτομέρειες δυστυχώς... Δεν τη ρώτησα παραπάνω... Μόνο ότι τους πήρανε μου είπε και ότι μέσω ΟΑΕΔ...
Soap and water and common sense are the best disinfectants.
William Osler

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1720 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:52:34 μμ »
Α, ωραία. Αν το ανακάλυψαν και τα καημένα τα ιδιωτικά, που δεν έχουν χρήματα να προσλάβουν δασκάλους, τότε να τους διευκολύνουμε και να πηγαίνουμε εθελοντικά, μη βάζουμε μέσα και τον ΟΑΕΔ >:( Τέλεια, πάνε και οι θέσεις της μελέτης στα ιδιωτικά, απ' το καλό στο καλύτερο...
[/q

καλυτερα να ανοιξεις ιδιωτικο παρα να δουλευεις σ αυτο...ελεος....!!!!

Αποσυνδεδεμένος stelma

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 592
  • Έχω αφίσα τον διευθυντή μου!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #1721 στις: Οκτώβριος 03, 2013, 04:53:29 μμ »
Δεν ξέρω τέτοιες λεπτομέρειες δυστυχώς... Δεν τη ρώτησα παραπάνω... Μόνο ότι τους πήρανε μου είπε και ότι μέσω ΟΑΕΔ...

Μάλλον εντάχθηκαν και τα ιδιωτικά στα προγράμματα απασχόλησης πτυχιούχων, που τους έχουν για πρακτική ή κάτι τέτοιο... Στο τέλος για να αποκτήσουμε προυπηρεσία θα τους πληρώνουμε και από πάνω...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 321
Σύνολο: 321

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.