*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014  (Αναγνώστηκε 634976 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2968 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 05:22:45 μμ »
Εγώ γιατί χαίρομαι που ο Μπράτης δε λέει τίποτα;
Εννοώ ότι μας τίναξε στις φόλες με τις ανακοινώσεις του τόσο καιρό!
Ίσως τώρα που δε λέει να είναι το τυχερό.
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:35:33 »

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2969 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 05:25:50 μμ »
μακάρι..πάντως με τον Παληγιάννη θυμάμαι ότι έχουν μια κοινή γραμμή πλεύσης γενικότερα..θέλω να πω ότι δεν είναι όπως με τον Καψαλάκη που μαύρο έλεγε ο ένας και άσπρο ο άλλος

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2970 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 05:55:48 μμ »
λοιπόν μόλις μίλησα με τον Παληγιάννη..Του είπαν ότι μέχρι την Παρασκευή θα βγει η παράλληλη, το αργότερο τη Δευτέρα, για συνολικά 600 άτομα..Η εκτίμηση που έκανε ο ίδιος για ΠΕ είναι γύρω στα 400 άτομα..Τον ρώτησα για το σενάριο που ακούγεται της συμπληρωματικής..και μου λέει ότι για τους ΠΕ71 υπάρχουν θέσεις στα ειδικά και στα ένταξης..και ότι δεν είναι απαραίτητο και για την παράλληλη..τι να πω ρε παιδιά.. :-\ :-\..Σας μεταφέρω απλά τα λεγόμενά του...

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2971 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 06:01:21 μμ »
Ωραία νέα επιτέλους.
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:35:33 »

Αποσυνδεδεμένος Machi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
  • The truth hurts a lie is worse..
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2972 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 06:10:51 μμ »
Δηλαδη οι προσληψεις που εγιναν τωρα ειναι μονο για ειδικα σχολεια και τμηματα ενταξης?χαζη ερωτηση αλλα λιγο μπερδευτηκα..

Αποσυνδεδεμένος valeriaM

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 670
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2973 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 06:12:01 μμ »
ναι

Αποσυνδεδεμένος nanban

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2974 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 06:12:15 μμ »
λοιπόν μόλις μίλησα με τον Παληγιάννη..Του είπαν ότι μέχρι την Παρασκευή θα βγει η παράλληλη, το αργότερο τη Δευτέρα, για συνολικά 600 άτομα..Η εκτίμηση που έκανε ο ίδιος για ΠΕ είναι γύρω στα 400 άτομα..Τον ρώτησα για το σενάριο που ακούγεται της συμπληρωματικής..και μου λέει ότι για τους ΠΕ71 υπάρχουν θέσεις στα ειδικά και στα ένταξης..και ότι δεν είναι απαραίτητο και για την παράλληλη..τι να πω ρε παιδιά.. :-\ :-\..Σας μεταφέρω απλά τα λεγόμενά του...

 ;D Άντε να δούμε.....

Αποσυνδεδεμένος Stef_Thess!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2975 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 07:37:28 μμ »
Είμαι επιφυλακτικός όσον αφορά τις δηλώσεις του Παληγιάννη...Κι αυτό γιατί στις λίγες γραμμές της δήλωσής του γράφει αναλήθειες, ότι δηλαδή "Ο περιορισμένος αριθμός προσλήψεων, με βάση την ενημέρωσή μου από την αρμόδια Διεύθυνση,  οφείλεται στο γεγονός ότι δεν βρέθηκαν άλλοι δάσκαλοι και νηπιαγωγοί που να πληρούν τις προϋποθέσεις πρόσληψής τους.". Αφού ξέρουμε πως πολλοί συνάδερφοι ΠΕ70 του Γ πίνακα έχουν συμπληρώσει το κουτάκι για πρόσληψη σε δομές ΣΜΕΑΕ. Ίσως περιμένουν για παιδαγωγικούς λόγους :o να κάνουν δήλωση όσοι ΠΕ71 πήραν πτυχίο το Σεπτέμβρη. Πάντως για παράλληλη στήριξη μπορούν άνετα να κάνουν προσλήψεις πριν βγει η συμπληρωματική.


Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2976 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 07:56:27 μμ »
      Μπορεί βασική προϋπόθεση για τις συγκεκριμένες προσλήψεις να θεωρούν την εμπειρία σε δομές της ειδικής ή το σχετικό πτυχίο/μεταπτυχιακό, γι'αυτό και δε βρήκαν άλλους! Αυτό για τους δασκάλους! Για τους νηπιαγωγούς δε νομίζω να είχαν μείνει τόσα λίγα άτομα στον πίνακά τους και δε βρήκαν άλλους! Ίσως να μπορούσαν να πάρουν περισσότερους!
       Άσχετα με το τι εννοεί, κι εγώ κρατώ τις επιφυλάξεις μου για τον Παληγιάννη. Εδώ ο Βούγιας μίλησε για συγκεκριμένο αριθμό (539), όχι με προσωπική εκτίμηση. Το 400 περίπου ηταν και εκτίμηση του Μπράτη πριν καιρό. Θα δούμε! Εγώ αύριο το πρωί θα καλέσω ξανά στο υπουργείο, ελπίζοντας να απαντήσει πάλι ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησα και μου είπε να ξαναπάρω σε δυο μέρες!

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2977 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 08:01:26 μμ »
Είμαι επιφυλακτικός όσον αφορά τις δηλώσεις του Παληγιάννη...Κι αυτό γιατί στις λίγες γραμμές της δήλωσής του γράφει αναλήθειες, ότι δηλαδή "Ο περιορισμένος αριθμός προσλήψεων, με βάση την ενημέρωσή μου από την αρμόδια Διεύθυνση,  οφείλεται στο γεγονός ότι δεν βρέθηκαν άλλοι δάσκαλοι και νηπιαγωγοί που να πληρούν τις προϋποθέσεις πρόσληψής τους.". Αφού ξέρουμε πως πολλοί συνάδερφοι ΠΕ70 του Γ πίνακα έχουν συμπληρώσει το κουτάκι για πρόσληψη σε δομές ΣΜΕΑΕ. Ίσως περιμένουν για παιδαγωγικούς λόγους :o να κάνουν δήλωση όσοι ΠΕ71 πήραν πτυχίο το Σεπτέμβρη. Πάντως για παράλληλη στήριξη μπορούν άνετα να κάνουν προσλήψεις πριν βγει η συμπληρωματική.

Είναι κοινή παραδοχή κατά καιρούς πως αν και υπάρχει η επιλογή των ΣΜΕΑΕ το να πάει κάποιος ΠΕ70 σε ειδικά σχολεία από τον πίνακα μας θα ανοίξει ασκούς Αιόλου στην κατάργηση του ΠΕ71. Η παράλληλη είναι υβριδική. Μπορεί να παίξει ανάμεσα σε ειδική και γενική γιατί το ένα κομμάτι αγκαλιάζει το άλλο. Δεν το εκτιμώ λοιπόν ως ανακρίβεια, γιατί τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται. Με ανησυχεί που έχουμε φτάσει σε σημείο τέτοια υπερανάλυσης δηλώσεων, αριθμών κτλ. εξ αιτίας της φετινής ανοργανωσιάς, που πλέον δε μας αρκεί μια απλή είδηση που θεωρητικά μπορεί να μας φέρει χαμόγελα.
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος nantiapa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Homo Educandus
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2978 στις: Νοέμβριος 20, 2013, 08:14:27 μμ »
      Μπορεί βασική προϋπόθεση για τις συγκεκριμένες προσλήψεις να θεωρούν την εμπειρία σε δομές της ειδικής ή το σχετικό πτυχίο/μεταπτυχιακό, γι'αυτό και δε βρήκαν άλλους! Αυτό για τους δασκάλους! Για τους νηπιαγωγούς δε νομίζω να είχαν μείνει τόσα λίγα άτομα στον πίνακά τους και δε βρήκαν άλλους! Ίσως να μπορούσαν να πάρουν περισσότερους!
       Άσχετα με το τι εννοεί, κι εγώ κρατώ τις επιφυλάξεις μου για τον Παληγιάννη. Εδώ ο Βούγιας μίλησε για συγκεκριμένο αριθμό (539), όχι με προσωπική εκτίμηση. Το 400 περίπου ηταν και εκτίμηση του Μπράτη πριν καιρό. Θα δούμε! Εγώ αύριο το πρωί θα καλέσω ξανά στο υπουργείο, ελπίζοντας να απαντήσει πάλι ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησα και μου είπε να ξαναπάρω σε δυο μέρες!
Βούγιας και Παλήγιαννης συμφωνούς για παράλληλη μέχρι τη ΔΕυτέρα (τον Καψαλάκη δεν τον μετράω γιατί δεν είναι μέσα στα πράγματα και κάνει ικασίες λόγω εμπειρίας). Ας περιμένουμε να γίνουν οι προσλήψεις ειδικοτήτων γιατί πιστεύω μετάθα ανοίξει τα χαρτιά του και ο Μπράτης..

Αποσυνδεδεμένος matou88

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2979 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 09:44:49 πμ »
Αύριο θα γίνουν προσλήψεις δασκάλων και νηπιαγωγών για παράλληλη στήριξη.
Ακόμη δεν έχει ξεκαθαρίσει ο αριθμός ανά ειδικότητα.
Συνολικά οι πιστώσεις για παράλληλη,πρωτοβάθμια κ δευτεροβάθμια,είναι 600,εκ των οποίων οι 450 περίπου για την α/θμια.Αυτά από το τμήμα Ειδικής Αγωγής.Η συμπληρωματική δεν έχει υπογραφεί ακόμη.
μπρατης

Αποσυνδεδεμένος Dessine_Moi_Un_Mouton

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Hey, Teacher! Leave the kids alone...
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2980 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:29:05 πμ »
(=πέφτει κάτω, κάνει μετάνοιες, προσευχές, μυρώνεται, προσκυνάει το εικόνισμα του Οσίου Καψαλάκη, πηδάει 40 κύματα κι επιστρέφει για να γράψει στο ποστ)

ΑΜΗΝ!
Ainsi Soit-Je...

Αποσυνδεδεμένος nantiapa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Homo Educandus
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ70 2013-2014
« Απάντηση #2981 στις: Νοέμβριος 21, 2013, 10:45:34 πμ »
(=πέφτει κάτω, κάνει μετάνοιες, προσευχές, μυρώνεται, προσκυνάει το εικόνισμα του Οσίου Καψαλάκη, πηδάει 40 κύματα κι επιστρέφει για να γράψει στο ποστ)

ΑΜΗΝ!
Χααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα!!! Νταξ! Μπορεί να μην έχουμε δουλειά αλλά έχουμε χιούμορ!!!  8)  8)  8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 436
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 365
Σύνολο: 370

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.