*

Ψηφοφορία

Θα πάτε σε κάποιο φροντιστηρίο για την προετοιμασία σας στον επόμενο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ;

Ναι
16 (18.2%)
Όχι
63 (71.6%)
Δε γνωρίζω
9 (10.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 88

Αποστολέας Θέμα: Φροντιστήρια για ΑΣΕΠ  (Αναγνώστηκε 34380 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Φροντιστήρια για ΑΣΕΠ
« στις: Ιανουάριος 15, 2010, 10:53:40 μμ »
Όσοι επιθυμούν μπορούν να αναφέρουν και το φροντιστήριο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2012, 05:06:59 μμ από newseditor »
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φροντιστήρια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:49 »

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 18, 2010, 02:33:00 μμ »
ειμαι απο λαρισα και εμαθα για ενα φροντιστιριο στην περιοχη μου! μελλον το λενε!γνωριζει καποια αν ειναι καλο, η αν γνωριζει αλλο φροντιστιριο εδω στη λαρισα .
οποιοσ γνωριζει ασ μου στειλει πμ

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 12:30:05 μμ »
πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει το φροντηστηριο.. Εγώ πήγα πέρσυ και διορίστικα κατευθείαν... Η αλήθεια είναι ότι το φροντηστήριο με κατευθυνε αρκετά, μου έδωσε τις βάσεις. Αλλά νομίζω πως από μόνο του δεν κάνει θαυματα.Αν δεν διάβαζα για έναν ολόκληρο χρόνο από το πρωί μέχρι το βράδυ, δεν νομίζω ότι θα έμπαινα. ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος fragy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 12:50:41 μμ »
πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει το φροντηστηριο.. Εγώ πήγα πέρσυ και διορίστικα κατευθείαν... Η αλήθεια είναι ότι το φροντηστήριο με κατευθυνε αρκετά, μου έδωσε τις βάσεις. Αλλά νομίζω πως από μόνο του δεν κάνει θαυματα.Αν δεν διάβαζα για έναν ολόκληρο χρόνο από το πρωί μέχρι το βράδυ, δεν νομίζω ότι θα έμπαινα. ;) ;) ;) ;)

Αν μένεις Θεσσαλονίκη, θα μπορούσες να μου στείλεις σε πμ το φροντιστήριο που πήγες σε παρακαλώ πολύ;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Φροντιστήρια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:00:49 »

Αποσυνδεδεμένος MARKOS

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 8048
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο ΡΟΜΠΕΝ
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 03:35:42 μμ »
...(το φροντιστηριο)...νομίζω πως από μόνο του δεν κάνει θαυματα.Αν δεν διάβαζα για έναν ολόκληρο χρόνο από το πρωί μέχρι το βράδυ, δεν νομίζω ότι θα έμπαινα. ;) ;) ;) ;)

Συμφωνω. Επενδυουμε στις δικες μας δυναμεις.
Ο μαθητής κάνει τον δάσκαλο

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #5 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 03:53:07 μμ »
...(το φροντιστηριο)...νομίζω πως από μόνο του δεν κάνει θαυματα.Αν δεν διάβαζα για έναν ολόκληρο χρόνο από το πρωί μέχρι το βράδυ, δεν νομίζω ότι θα έμπαινα. ;) ;) ;) ;)

Συμφωνω. Επενδυουμε στις δικες μας δυναμεις.

Συμφωνώ κι επαυξάνω. Εγώ διορίστηκα με την πρώτη χωρίς φροντιστήριο. Επενδύουμε στις δικές μας δυνάμεις, συμβουλευόμαστε παιδιά που ήδη έχουν δώσει σε παλιότερους διαγωνισμούς, πάμε σε βιβλιοπωλεία και ψάχνουμε για περισσότερα βιβλία. Εγώ αυτό έκανα και τα κατάφερα. Βέβαια είναι πάντα και ο παράγοντας τύχη πάντα στη μέση, αλλά ας μην ξεχνάμε ότι όπως το φροντιστήριο δεν οδηγεί σε σίγουρη επιτυχία, έτσι και το ατομικό διάβασμα -χωρίς φροντιστήριο- δε σημαίνει ότι οδηγεί οπωσδήποτε στην αποτυχία!  ;)

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #6 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 10:26:32 μμ »
Κ΄γω συμφωνώ μαζί σου jimy100 ..Έχω δώσει 2 φορές ΑΣΕΠ (..την πρώτη πήγα φροντιστήριο κ με μπέρδεψε πολύ ..) ..πέρισυ παρακολούθησα σεμινάρια κ με βοήθησαν πολύ στην οργάνωση του διαβάσματος ..(ως εκεί!!) ..τα υπόλοιπα προσωπικός μόχθος ..δε διορίστικα για 1 μονάδα περίπου ..οπότε κ η τύχη σημαντικός παράγοντας .Στον επόμενο ΑΣΕΠ :P θα διαβάσω μόνη!! Αν λοιπόν είστε οργανωτικοί στο διάβασμα σας κ΄μεθοδικοί δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα ;) ..ειδικά όσοι αποφοίτησαν πρόσφατα!!
Να λες αυτό που σκέφτεσαι κ΄να σκέφτεσαι αυτό που λες..

Αποσυνδεδεμένος marinan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #7 στις: Ιανουάριος 19, 2010, 10:50:19 μμ »
Κ΄γω συμφωνώ μαζί σου jimy100 ..Έχω δώσει 2 φορές ΑΣΕΠ (..την πρώτη πήγα φροντιστήριο κ με μπέρδεψε πολύ ..) ..πέρισυ παρακολούθησα σεμινάρια κ με βοήθησαν πολύ στην οργάνωση του διαβάσματος ..(ως εκεί!!) ..τα υπόλοιπα προσωπικός μόχθος ..δε διορίστικα για 1 μονάδα περίπου ..οπότε κ η τύχη σημαντικός παράγοντας .Στον επόμενο ΑΣΕΠ :P θα διαβάσω μόνη!! Αν λοιπόν είστε οργανωτικοί στο διάβασμα σας κ΄μεθοδικοί δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα ;) ..ειδικά όσοι αποφοίτησαν πρόσφατα!!

Mπορεις να μου πεις σε τι σεμινάρια πήγες και για τι κλάδους γίνονται (π.χ. για μαθηματικούς γινονται?) και σε πια πόλη?

Αποσυνδεδεμένος βασια12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #8 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 05:07:47 μμ »
σκεφτομαι να παρακολουθησω φροντηστηριο για τον ασεπ. εχω ακουσει για τα φροντηστηρια μπονια.
 σπουδαζω γιαννενα και ειναι δυσκολο να παρω αποφαση για το σε ποιο φροντηστηριο να παω γιατι θα πρεπει να φυγω απο την πολη μου κ να δωσω κ ποσα χρηματα.
αν αξιζει ομως θα το κανω.
γιάυτο ζηταω απο οποιονδηποτε ο οποιος εχει παρακολουθησει στον μπονια η σε καποιο αλλο φροντηστηριο στα γιαννενα να μου πει εντυπωσεις γιατι δν εχω κανεναν να μαθω τι παιζει ???

Αποσυνδεδεμένος mogli

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #9 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 06:47:32 μμ »
Marinan ξέρω μόνο για νηπιαγωγούς δυστυχώς :-\ κ ήταν κάποια σεμινάρια που είχε οργανώσει το ανοικτό ίδρυμα στην Αθήνα ..Πέρισυ είχε καλούς καθηγητές (..προς το τέλος όμως έφυγε αυτή που μας έκανε γνωστικό που ήταν πάρα πολύ καλή)..οπότε για φέτος δε ξέρω ..Επίσης καλά είναι κ κάποια σεμινάρια που οργανώνει η OMEP κ το Δίπτυχο!!
Να λες αυτό που σκέφτεσαι κ΄να σκέφτεσαι αυτό που λες..

Αποσυνδεδεμένος βασια12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #10 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 08:45:51 μμ »
Marinan ξέρω μόνο για νηπιαγωγούς δυστυχώς :-\ κ ήταν κάποια σεμινάρια που είχε οργανώσει το ανοικτό ίδρυμα στην Αθήνα ..Πέρισυ είχε καλούς καθηγητές (..προς το τέλος όμως έφυγε αυτή που μας έκανε γνωστικό που ήταν πάρα πολύ καλή)..οπότε για φέτος δε ξέρω ..Επίσης καλά είναι κ κάποια σεμινάρια που οργανώνει η OMEP κ το Δίπτυχο!!

επειδη δν τα ξερω κ πολυ καλα τα σεμιναρια τι ακριβως ειναι; και εγω νηπιαγωγος ειμαι

Αποσυνδεδεμένος marinan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #11 στις: Ιανουάριος 20, 2010, 11:22:37 μμ »
Marinan ξέρω μόνο για νηπιαγωγούς δυστυχώς :-\ κ ήταν κάποια σεμινάρια που είχε οργανώσει το ανοικτό ίδρυμα στην Αθήνα ..Πέρισυ είχε καλούς καθηγητές (..προς το τέλος όμως έφυγε αυτή που μας έκανε γνωστικό που ήταν πάρα πολύ καλή)..οπότε για φέτος δε ξέρω ..Επίσης καλά είναι κ κάποια σεμινάρια που οργανώνει η OMEP κ το Δίπτυχο!!

mogli σ' ευχαριστώ για την απάντηση! όσο για την ΟΜΕΡ δεν ξέρω πρώτη φορά την ακούω, αλλά το Δίπτυχο δε νομίζω να κάνει για μαθηματικούς!

Αποσυνδεδεμένος maklin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #12 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 12:32:28 πμ »
Marinan ξέρω μόνο για νηπιαγωγούς δυστυχώς :-\ κ ήταν κάποια σεμινάρια που είχε οργανώσει το ανοικτό ίδρυμα στην Αθήνα ..Πέρισυ είχε καλούς καθηγητές (..προς το τέλος όμως έφυγε αυτή που μας έκανε γνωστικό που ήταν πάρα πολύ καλή)..οπότε για φέτος δε ξέρω ..Επίσης καλά είναι κ κάποια σεμινάρια που οργανώνει η OMEP κ το Δίπτυχο!!

επειδη δν τα ξερω κ πολυ καλα τα σεμιναρια τι ακριβως ειναι; και εγω νηπιαγωγος ειμαι

Δεν έχω παρακολουθήσει σεμινάρια αλλά ξέρω ότι κάνει το Ανοικτό Ίδρυμα Εκπαίδευσης στην Αθήνα και την Κρήτη(Ηράκλειο) περίπου 2 μήνες τα Σαββατοκύριακα. Είναι σαν φροντιστηριακό μάθημα υποθέτω, με διαλέξεις καθηγητών. Για πληροφορίες http://www.aiecollege.gr/aboutus.asp
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος βασια12

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Φροντιστήρια
« Απάντηση #13 στις: Ιανουάριος 21, 2010, 04:22:32 μμ »
ευχαριστω maklin  :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160381
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 661
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 30
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 613

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 38 ερωτήματα.