*

Αποστολέας Θέμα: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ  (Αναγνώστηκε 1074299 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6076 στις: Ιούλιος 13, 2021, 01:58:06 μμ »
Το ποτάμι δε γυρίζει πίσω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:52:15 »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6077 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:02:26 μμ »
River has no kolotouba  ;D ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4027
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6078 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:15:46 μμ »
Τα πάντα ρει.

Οριστικα 2ΓΕ μέχρι το πολύ Παρασκευή, όπως μαθαίνω. Δηλώσεις στο opsyd από εβδομάδα.
Τέλος Ιουλίου θα έχουν τελειώσει όλα.
Όπου υπηρχε ανάγκη, έδωσαν πάνω από τα οργανικά, ΠΕ86 σε Αβαθμια, 95 αντί 28.

Stay tuned (and alerted)
Πες και κάτι που να ισχύει, έτσι για αλλαγή. Ιδρύθηκαν κι άλλες 94, από τις οποίες οι 76 θα δοθούν για διορισμό. 76 + 28 υποθέτω ότι ξέρεις πόσο κάνει ε;

Αποσυνδεδεμένος jasmin13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6079 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:21:23 μμ »
Καλησπέρα συναδελφοι

Αυτή η μείωση ωραρίου αφορά στη Βθμια.

Στην Πρωτοβάθμια πόσο μειώνεται το ωράριο με τα χρόνια;  Επίσης οι κοινές ειδικότητες που της βθμιας που υπηρετούν στην αβθμια πως διαμορφώνεται με τα χρόνια το ωράριο τους; Ευχαριστώ πολύ
Στα 6 πλήρη έτη (72 μήνες) μειώνεται το ωράριο από 23 σε 21. Σε άλλα 6 έτη πάει στις 20 ώρες και στα 20 έτη προϋπηρεσίας μειώνεται στις 18.
[/quote]
Στα 6 πλήρη έτη (72 μήνες) μειώνεται το ωράριο από 23 σε 21. Σε άλλα 6 έτη πάει στις 20 ώρες και στα 20 έτη προϋπηρεσίας μειώνεται στις 18.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:52:15 »

Αποσυνδεδεμένος jasmin13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6080 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:21:55 μμ »
Καλησπέρα συναδελφοι,

Παρακαλώ που μπορώ να βρω τον εκκαθαρισμενο πίνακα της Πε06;

Ευχαριστώ πολύ 😘

Αποσυνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6081 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:25:35 μμ »
Μια ερώτηση (ίσως ο trust το γνωρίζει).
Κάποτε όσοι δεν αναλάμβαναν υπηρεσία ή παραιτούνταν εντός ενός έτους από τον διορισμό τους, ο ΑΣΕΠ τους αντικαθιστουσε με τους επόμενους. Κάτι τέτοιο ισχύει και τώρα;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6082 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:29:14 μμ »
Μια ερώτηση (ίσως ο trust το γνωρίζει).
Κάποτε όσοι δεν αναλάμβαναν υπηρεσία ή παραιτούνταν εντός ενός έτους από τον διορισμό τους, ο ΑΣΕΠ τους αντικαθιστουσε με τους επόμενους. Κάτι τέτοιο ισχύει και τώρα;

Όχι, δεν τους αντικαθιστούσε αν δήλωναν παραίτηση, μόνο αν δεν ορκίζονταν.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4027
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6083 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:31:14 μμ »
Καλησπέρα συναδελφοι,

Παρακαλώ που μπορώ να βρω τον εκκαθαρισμενο πίνακα της Πε06;

Ευχαριστώ πολύ 😘

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cdpIYnA0ayqAshSFXNyL-VsDYmtFsTWk3bGyLgktHIg/edit?usp=sharing

Μια ερώτηση (ίσως ο trust το γνωρίζει).
Κάποτε όσοι δεν αναλάμβαναν υπηρεσία ή παραιτούνταν εντός ενός έτους από τον διορισμό τους, ο ΑΣΕΠ τους αντικαθιστουσε με τους επόμενους. Κάτι τέτοιο ισχύει και τώρα;

Μέχρι πριν 3 χρόνια ίσχυε. Τώρα τι να σου πω... Κανονικά ναι, αλλά με αυτό το υπουργείο όλα να τα περιμένεις...

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6084 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:35:43 μμ »
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cdpIYnA0ayqAshSFXNyL-VsDYmtFsTWk3bGyLgktHIg/edit?usp=sharing

Μέχρι πριν 3 χρόνια ίσχυε. Τώρα τι να σου πω... Κανονικά ναι, αλλά με αυτό το υπουργείο όλα να τα περιμένεις...
Τι σημαίνει εκκαθαρισμένος; Τι είναι αυτοί με πράσινο; Όσοι διορίστηκαν στην ειδική;
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6085 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:37:20 μμ »
Συγγνώμη αλλά τι μένος είναι αυτό με τους μόνιμους λες και είναι ειδική κατηγορία ανθρώπων που στην τελική κι εσείς σε λίγο θα είστε μόνιμοι; Πρώτον οι μόνιμοι παίρνουν άδειες αλλά δεν παίρνουν αποζημίωση μη ληφθείσης άδειας. Και έχε υπόψη σου ότι δεν είναι τόσο εύκολο θέμα η άδεια ειδικά τώρα με την πανδημία. Δεύτερον έχω δει πολλές μανούλες αναπληρώτριες να παίρνουν άδεια μητρότητας και από Δωδεκάνησα όπου εργαζόμασταν να λείπουν συχνά για τριήμερο κλπ. Επειδή εσύ δεν πήρες ποτέ άδεια σου φταίνε οι μόνιμοι; Κάπου έλεος

Δεν κατάλαβα το ύφος σου, τα "έλεος" και την επίθεσή σου, σου είπε κανένας ότι έχω μένος προς τους μόνιμους και μιλάς έτσι; Αν εσύ το εξέλαβες έτσι, τότε το εξέλαβες λάθος. Αυτό που έθιξα στο post μου είναι αυτός ο ρατσιστικός διαχωρισμός των εκπαιδευτικών σε δύο κατηγορίες με ίδιες υποχρεώσεις αλλά όχι ίδια δικαιώματα. Όποιος έχει δουλέψει αναπληρωτής κάποια χρόνια μπορεί να καταλάβει τι λέω. Όποιος διορίστηκε αμέσως μετά το πτυχίο, πάλι μπορεί να το καταλάβει αν έχει έστω και λίγη ενσυναίσθηση. Όταν έρχεται η ώρα δηλαδή - μετά από χρόνια - που ο αναπληρωτής αποκτά τα ίδια δικαιώματα με τον μόνιμο θα πρέπει να απολογηθεί για αυτό; Ο νεοδιόριστος δεν έχει τα ίδια δικαιώματα με τον πιο παλιό διορισμένο; Αυτό είπα και αυτό προασπίστηκα απέναντι σε συνάδελφο που φάνηκε να το αμφισβητεί, απλά και ξάστερα. Μην παραποιείς αυτά που είπα μιλώντας για μένος και ξέρω και εγώ τι άλλο, γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου οι παρερμηνείες και τα αυθαίρετα συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος lzdg

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 648
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 1010110
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6086 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:40:57 μμ »
Στα 6 πλήρη έτη (72 μήνες) μειώνεται το ωράριο από 23 σε 21. Σε άλλα 6 έτη πάει στις 20 ώρες και στα 20 έτη προϋπηρεσίας μειώνεται στις 18.

Αυτό για την Β/θμια. Στην Α/θμια πρέπει να συμπληρώσει κανείς 10 χρόνια (καθαρή προϋπηρεσία) για την μείωση.

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6087 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:47:56 μμ »
Δεν κατάλαβα το ύφος σου, τα "έλεος" και την επίθεσή σου, σου είπε κανένας ότι έχω μένος προς τους μόνιμους και μιλάς έτσι; Αν εσύ το εξέλαβες έτσι, τότε το εξέλαβες λάθος. Αυτό που έθιξα στο post μου είναι αυτός ο ρατσιστικός διαχωρισμός των εκπαιδευτικών σε δύο κατηγορίες με ίδιες υποχρεώσεις αλλά όχι ίδια δικαιώματα. Όποιος έχει δουλέψει αναπληρωτής κάποια χρόνια μπορεί να καταλάβει τι λέω. Όποιος διορίστηκε αμέσως μετά το πτυχίο, πάλι μπορεί να το καταλάβει αν έχει έστω και λίγη ενσυναίσθηση. Όταν έρχεται η ώρα δηλαδή - μετά από χρόνια - που ο αναπληρωτής αποκτά τα ίδια δικαιώματα με τον μόνιμο θα πρέπει να απολογηθεί για αυτό; Ο νεοδιόριστος δεν έχει τα ίδια δικαιώματα με τον πιο παλιό διορισμένο; Αυτό είπα και αυτό προασπίστηκα απέναντι σε συνάδελφο που φάνηκε να το αμφισβητεί, απλά και ξάστερα. Μην παραποιείς αυτά που είπα μιλώντας για μένος και ξέρω και εγώ τι άλλο, γιατί δεν μου αρέσουν καθόλου οι παρερμηνείες και τα αυθαίρετα συμπεράσματα.
Τι να σου πω; Δες ξανά τι και πώς το έγραψες και θα δεις ότι έγραψες με μένος, κάτι που είναι αδικαιολόγητο, καθώς, ορίστε κι εσύ θα είσαι μόνιμος. Όσο για ενσυναίσθηση, μίλησα πριν για Δωδεκάνησα. Τις συναδέλφους αναπληρώτριες που όλο έφευγαν τριήμερα με γονικές ως αναπληρώτρια τις γνώρισα. Ένας που έχει κάνει αναπληρωτής στα Δωδεκάνησα δε νομίζω να μην καταλαβαίνει τη θέση του αναπληρωτή... Και μάλιστα έχω κάνει γύρες και ως μειωμένου ωραρίου. Πάρ'ολ'αυτά βλέπω ένα μένος προς τους μόνιμους γενικά, λες και αυτοί φταίνε. Ε δε φταίνε και δεν καταλαβαίνω αυτή τη σύγκριση. Τώρα που θα διοριστείς θα δεις πως θα αναθεωρήσεις πολλές απόψεις σου. Καλό διορισμό
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος Dean

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6088 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:48:31 μμ »
Αυτό για την Β/θμια. Στην Α/θμια πρέπει να συμπληρώσει κανείς 10 χρόνια (καθαρή προϋπηρεσία) για την μείωση.
Γιατί νομίζω 7;
Δεύτερη ζωή δεν έχει

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Οργανικά κενά και κατανομή για 2ΓΕ
« Απάντηση #6089 στις: Ιούλιος 13, 2021, 02:56:16 μμ »
Γιατί νομίζω 7;

όχι, στην Α/θμια είναι 10 έτη.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160489
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 729
Σύνολο: 746

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.