*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας  (Αναγνώστηκε 1565345 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3584 στις: Απρίλιος 07, 2015, 07:30:27 μμ »
Η Κηφισιά πλήρωσε:;:; Γιατί αυτά που είδα έγω σήμερα στο ΑΤΜ είναι κουτσουρεμένα >:( >:( >:(
αυτή είναι η βασική ερώτηση.... γιατί είναι κουτσουρεμένα?
Από το ΙΕΚ μου επιβεβαίωσαν ότι έβαλαν κανομικά τις ώρες και από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ ότι οι πληρωμές έγιναν κανονικά με 25% κρατήσεις  :-\
Κι όμως δε βγαίνουν!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:21:07 »

Αποσυνδεδεμένος deukalionas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3585 στις: Απρίλιος 07, 2015, 07:33:24 μμ »
Άκυρο συνάδελφοι....
Σήμερα βάλανε δευτερη κατάθεση αυτά που λείπανε!!!

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3586 στις: Απρίλιος 07, 2015, 07:54:06 μμ »
Άκυρο συνάδελφοι....
Σήμερα βάλανε δευτερη κατάθεση αυτά που λείπανε!!!


 ..Ώρα κατάθεσης , Συνάδελφε;;;...

..Έχεις υπ' όψη σου;;..  Ξέρεις;;...

ΜΗΝ τυχόν και κάνανε ΑΡΓΑΑ... Φέεεεταα...  ::) ::) ::) ::) ::) ::) σε μας  ΠΡΩΤΗ κατάθεση..

(να ξαναπάρω ...αγαπώ τον αθλητισμό και προσπαθώ... τους δρόμοι και τα Α.Τ.Μ.ια ;; Ή όχι;;..)

Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3587 στις: Απρίλιος 07, 2015, 08:25:25 μμ »
Χμμμμμ!!!..  ώσπου να βάλει τέτοια πράματα του τριβόλου η "εθνική  τράπεζα" και να ξετεμπελιάσω κι εγώ να κάνω τις σχετικές ρυθμίσεις...

..Αγαπώ τον Αθλητισμό και Προσπαθώ...

Νέα βολτίτσα στα ΑΤΜια , ξαναλέω: Ακτίνα 1 χιλιόμετρο από το σπίτι ...

Ως Γυμναστικούλα ..καλό ήταν !.. ΔΕΝ μπορείς να πεις!..

Από την άλλη , η Γυμναστική , ο Αθλητισμός συνήθως έχουν κάποιo  έπαθλον .. trophy - έτσι , νομίζω, το λέμε στα ελληνικά...

Μπαααααααα!!!...

Τη θυμάσαι την ατάκα στην (παλιά) διαφήμιση "Πάλι Ντόρτια Ήφερα";;;..

Έτσι..

Τώρα Εάν ως trophy λογαριάσω ότι , ασχέτως , στη μακρά γυμναστική "πήρα τους δρόμοι" , μου χαμογέλασαν γλυκά δυο - τρεις άγνωστες , προς κουκλίτσες θα τολμούσα να πω... 

..Άντε , επέστρεψα με μόλις μια εικοσαρού , που την ανάληψα ΕΚΔΙΚΗΤΙΚΑ κι ήταν η τελευταία στο λογαριασμό και με Υψηλή αυτοεκτίμηση λόγω Κουκλίτσες, προς  ΙΣΟΠΑΛΙΑ το κόβω!..

Τα αμιγώς χέλθυ - φιτ κι όλα αυτά αποτελέσματα της πεζοπορίας , επίσης τείνουν να ισοφαριστούν διότι Τώρα ανάβω το ΤΡΙΤΟ (ψιλοπαραπονεμένο..) τσιγάρο..

ΟΛΟ ετούτο το Σύγγραμμα , προκειμένου να καταλήξω στο Επιστημονικό Συμπέρασμα ότι ...

...Αμμμ... ΔΕΝ Πλέρωσε η Ηλιούπολις!!!...

Αμ  πες το για Ηλιούπολη αφού ανέφερα πιο πάνω ή Ηλιούπολη έχει εκκρεμότητες και δεν θα πληρωθεί δεν με διαβάζει! Αλλά σου έχω ευχαριστα σήμερα τα χαρτιά της Ηλιούπολης ήταν στον πρόεδρο για υπογραφές και αν δεν πληρωθεί την Πέμπτη την άλλη εβδομάδα σίγουρα! Κάτι άλλο να σαι ρωτήσω δεν έχω καταλάβει άντρας η γυναίκα είσαι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:21:07 »

Αποσυνδεδεμένος Jordan_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ´αυτό μένειν
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3588 στις: Απρίλιος 07, 2015, 08:28:50 μμ »
Όλες οι νόμιμες αποδοχές υπόκεινται σε ποσοστά κρατήσεων φόρου, εισφορών ασφαλισμένου και εισφορών εργοδότη προς τα εκάστοτε ασφαλιστικά ταμεία συν την κράτηση ΑΚΑΓΕ. Τα ποσοστά  κρατήσεων διαφέρουν ανάλογα με το ασφαλιστικό ταμείο και την περίπτωση στην οποία  ανήκει  κάθε εκπαιδευτής  Δημοσίου Ι.Ε.Κ.

Τουτέστιν,
Κάθε εκπαιδευτής πρέπει να λάβει υπόψιν το φόρο 20%, το ασφαλιστικό ταμείο και την περίπτωση στην οποία  ανήκει προκειμένου να υπολογίσει το σύνολο κρατήσεων που του έγιναν ώστε να εξάγει σωστά το καθαρό πληρωτέο ποσό που εισπράττει.

Καλό Πάσχα.

Αποσυνδεδεμένος giotaT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3589 στις: Απρίλιος 07, 2015, 08:34:51 μμ »
Καλησπέρα και από μένα!

Πλήρωσε το ΙΕΚ Τρικάλων!450 Ε για 38 ώρες αν τις έχω υπολογίσει σωστά!Ανήκω στη κατηγορία των πτυχιούχων, 11,84 μου βγαίνει.δεν έχω ιδέα αν μου έχει γίνει παρακράτηση. Εσείς οι "παλαιότεροι" τι λέτε;



Καλό Πάσχα σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3590 στις: Απρίλιος 07, 2015, 08:41:46 μμ »
Καλησπέρα και από μένα!

Πλήρωσε το ΙΕΚ Τρικάλων!450 Ε για 38 ώρες αν τις έχω υπολογίσει σωστά!Ανήκω στη κατηγορία των πτυχιούχων, 11,84 μου βγαίνει.δεν έχω ιδέα αν μου έχει γίνει παρακράτηση. Εσείς οι "παλαιότεροι" τι λέτε;



Καλό Πάσχα σε όλους!
Καταρχήν με τι πτυχίο πληρώνεσαι τεί,αεί, μεταπτυχιακό να βρούμε το ωρομισθιο

Αποσυνδεδεμένος Theta._

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω εκπαίδευση , Παναιτωλικό & Επανάσταση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3591 στις: Απρίλιος 07, 2015, 11:03:31 μμ »

Αμ  πες το για Ηλιούπολη αφού ανέφερα πιο πάνω ή Ηλιούπολη έχει εκκρεμότητες και δεν θα πληρωθεί δεν με διαβάζει! Αλλά σου έχω ευχαριστα σήμερα τα χαρτιά της Ηλιούπολης ήταν στον πρόεδρο για υπογραφές και αν δεν πληρωθεί την Πέμπτη την άλλη εβδομάδα σίγουρα!  (…)


•   Ι.  ..Κι όμως , την πληροφορία που πόσταρες περί Ηλιούπολις την μελέτησα περισσότερο και από SOS εξεταστικής  Μεταπτυχιακού …απλά  χτες και σήμερα πήρα τσάρκα Δρόμοι και  ΑΤΜια , διότι ΔΕΝ κακό να ψάχνεις και την υπόλοιπη Ύλη…
•   ΙΙ. Θενκς ΠΟΛΥ  και για τη Φρέσκια Ενημέρωση… άντε να δούμε , ΜΗΝ τυχόν και σκάσει η βαθμολογία η καλή , το trophy τόσης γυμναστικής μ. Πέμπτη…  Να τρέχει ο Κόσμος απόγευμα – βράδυ στις εκκλησιές και μεις της Ηλιούπολις να κάνουμε μετάνοιες και να διαβάζουμε τα 12 Βαγγέλια στις κασσκάρντς της «εθνικής» …   


(….) ! Κάτι άλλο να σαι ρωτήσω δεν έχω καταλάβει άντρας η γυναίκα είσαι;

..Τώρα ΤΙ σχέση έχει αφτό , με την ενημέρωσις «πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ»  , να πω τη μαύρη αλήθεια ΔΕΝ νογάω

•   Τόσα χρόνια … μια ζωή δηλαδής , το’ λεγα σαν τον παλιό καλό , πρωτότυπο των 80'ς (μακαρίτη πλέον ΩΣ επαναληψάκια..) Τζίμη Πανούση «Έτσι Νοιώθω Περήφανος για Τον Αναμφισβήτητο ΑΝΔΡΙΣΜΟ Μου..».

•   Εχτιμούσα επίσης ότι η Στιβαρή Αρρενωπή Γραφή μου … ΝΑΙ !..Και Ετούτη ,  μια ..Μην την πω «βαρβατίλα» , να πω πιο politically correct Αρσενικές … Male Φερομόνες , τις άφηνε να πλανώνται στον Αήρ και στον Ψηφιακό Κόσμο…  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Φωτιές μ’ άναψες ωρέ Συνάδερφε…  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Ν’ αρχίσω πίσω- πίσω να ψάχνομαι… να ενισχύω τα posts μου με 5-6  παραπάνω Σερνικές κουβέντες και  μπινελίκια;;… Να πιστοποιήσω ΤΙ Κοτζάμ Άντρας είμαι… ν’ αρχίσω και ψηφιακό καμάκι δωμέσα , άμα αντιληφτώ καμιά Ενδιαφέρουσα Συναδελφίνα;;..  :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D

Θ._
Νόμος Είναι Το Δίκιο Του Εργάτη & του Παναιτωλικού

Αποσυνδεδεμένος giotaT

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3592 στις: Απρίλιος 07, 2015, 11:53:06 μμ »
Καταρχήν με τι πτυχίο πληρώνεσαι τεί,αεί, μεταπτυχιακό να βρούμε το ωρομισθιο
Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ.επισης έχω πάρει απαλλαγή από ένσημα διότι εργάζομαι σε ιδιωτ. Επιχ. Με πλήρη ασφάλιση!

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3593 στις: Απρίλιος 07, 2015, 11:57:37 μμ »
•   Ι.  ..Κι όμως , την πληροφορία που πόσταρες περί Ηλιούπολις την μελέτησα περισσότερο και από SOS εξεταστικής  Μεταπτυχιακού …απλά  χτες και σήμερα πήρα τσάρκα Δρόμοι και  ΑΤΜια , διότι ΔΕΝ κακό να ψάχνεις και την υπόλοιπη Ύλη…
•   ΙΙ. Θενκς ΠΟΛΥ  και για τη Φρέσκια Ενημέρωση… άντε να δούμε , ΜΗΝ τυχόν και σκάσει η βαθμολογία η καλή , το trophy τόσης γυμναστικής μ. Πέμπτη…  Να τρέχει ο Κόσμος απόγευμα – βράδυ στις εκκλησιές και μεις της Ηλιούπολις να κάνουμε μετάνοιες και να διαβάζουμε τα 12 Βαγγέλια στις κασσκάρντς της «εθνικής» …   


..Τώρα ΤΙ σχέση έχει αφτό , με την ενημέρωσις «πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ»  , να πω τη μαύρη αλήθεια ΔΕΝ νογάω

•   Τόσα χρόνια … μια ζωή δηλαδής , το’ λεγα σαν τον παλιό καλό , πρωτότυπο των 80'ς (μακαρίτη πλέον ΩΣ επαναληψάκια..) Τζίμη Πανούση «Έτσι Νοιώθω Περήφανος για Τον Αναμφισβήτητο ΑΝΔΡΙΣΜΟ Μου..».

•   Εχτιμούσα επίσης ότι η Στιβαρή Αρρενωπή Γραφή μου … ΝΑΙ !..Και Ετούτη ,  μια ..Μην την πω «βαρβατίλα» , να πω πιο politically correct Αρσενικές … Male Φερομόνες , τις άφηνε να πλανώνται στον Αήρ και στον Ψηφιακό Κόσμο…  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Φωτιές μ’ άναψες ωρέ Συνάδερφε…  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Ν’ αρχίσω πίσω- πίσω να ψάχνομαι… να ενισχύω τα posts μου με 5-6  παραπάνω Σερνικές κουβέντες και  μπινελίκια;;… Να πιστοποιήσω ΤΙ Κοτζάμ Άντρας είμαι… ν’ αρχίσω και ψηφιακό καμάκι δωμέσα , άμα αντιληφτώ καμιά Ενδιαφέρουσα Συναδελφίνα;;..  :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D

Θ._

Τί πίνετε εκεί στην Αιτωλία ρε παιδιά;

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3594 στις: Απρίλιος 08, 2015, 12:02:09 πμ »
•   Ι.  ..Κι όμως , την πληροφορία που πόσταρες περί Ηλιούπολις την μελέτησα περισσότερο και από SOS εξεταστικής  Μεταπτυχιακού …απλά  χτες και σήμερα πήρα τσάρκα Δρόμοι και  ΑΤΜια , διότι ΔΕΝ κακό να ψάχνεις και την υπόλοιπη Ύλη…
•   ΙΙ. Θενκς ΠΟΛΥ  και για τη Φρέσκια Ενημέρωση… άντε να δούμε , ΜΗΝ τυχόν και σκάσει η βαθμολογία η καλή , το trophy τόσης γυμναστικής μ. Πέμπτη…  Να τρέχει ο Κόσμος απόγευμα – βράδυ στις εκκλησιές και μεις της Ηλιούπολις να κάνουμε μετάνοιες και να διαβάζουμε τα 12 Βαγγέλια στις κασσκάρντς της «εθνικής» …   


..Τώρα ΤΙ σχέση έχει αφτό , με την ενημέρωσις «πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ»  , να πω τη μαύρη αλήθεια ΔΕΝ νογάω

•   Τόσα χρόνια … μια ζωή δηλαδής , το’ λεγα σαν τον παλιό καλό , πρωτότυπο των 80'ς (μακαρίτη πλέον ΩΣ επαναληψάκια..) Τζίμη Πανούση «Έτσι Νοιώθω Περήφανος για Τον Αναμφισβήτητο ΑΝΔΡΙΣΜΟ Μου..».

•   Εχτιμούσα επίσης ότι η Στιβαρή Αρρενωπή Γραφή μου … ΝΑΙ !..Και Ετούτη ,  μια ..Μην την πω «βαρβατίλα» , να πω πιο politically correct Αρσενικές … Male Φερομόνες , τις άφηνε να πλανώνται στον Αήρ και στον Ψηφιακό Κόσμο…  :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Φωτιές μ’ άναψες ωρέ Συνάδερφε…  :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\

Ν’ αρχίσω πίσω- πίσω να ψάχνομαι… να ενισχύω τα posts μου με 5-6  παραπάνω Σερνικές κουβέντες και  μπινελίκια;;… Να πιστοποιήσω ΤΙ Κοτζάμ Άντρας είμαι… ν’ αρχίσω και ψηφιακό καμάκι δωμέσα , άμα αντιληφτώ καμιά Ενδιαφέρουσα Συναδελφίνα;;..  :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D

Θ._

Όχι ρε συνάδελφε το nick σου με μπέρδεψε theta για γυναικείο μου έκανε δεν αμφιβάλλω για την αντρική ερρενωπη σου γραφή...

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3595 στις: Απρίλιος 08, 2015, 12:05:49 πμ »
Αν και απλήρωτοι έχουμε πλάκα φέτος πέρυσι τέτοια ε ποχή 2-3 ήμασταν που ποσταραμε φέτος γιναμαι πολλές ε Lasid;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 08, 2015, 12:07:23 πμ από senior_ »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10827
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3596 στις: Απρίλιος 08, 2015, 12:11:06 πμ »
Γίνατε πολλοί. Το αρσενικό είναι το επικρατέστερο! ;)

Αποσυνδεδεμένος senior_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 17.03-ΠΕ12.05 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧ. ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή στα Δημόσια ΙΕΚ του Υπουργείου Παιδείας
« Απάντηση #3597 στις: Απρίλιος 08, 2015, 12:19:57 πμ »
Είμαι απόφοιτος ΤΕΙ.επισης έχω πάρει απαλλαγή από ένσημα διότι εργάζομαι σε ιδιωτ. Επιχ. Με πλήρη ασφάλιση!

Ευχαριστώ!
Νομίζω σου έγινε παρακράτηση 25%,  20% παρακράτηση φορου για είσπραξη πάνω από 300 ευρώ και 5%για εμάς τους φτωχούς που δεν έχουμε πληρωθεί ακόμα... Νομίζω το λένε ακαγε.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160554
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 622
Σύνολο: 633

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.