*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...  (Αναγνώστηκε 54001 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dr.W

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #98 στις: Ιούλιος 31, 2015, 01:30:34 μμ »
Εγω που ειμαι της ειδικης συμφωνω να μην μετραει η προυπηρεσια στην γενικη.Εμεις μπηκαμε και δουλεψαμε με ενα σεμιναριο ενω της γενικης με ασπαιτε και ασεπ.Ελεος δηλαδη.διαχωρισμος πινακων και μονιμεσ θεσεις στην ειδικη αμεσα!

Οχι. Θα επρεπε να μετρανε και τα μορια της γενικης στην ειδικη. Εκει ειναι η αδικια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:15 »

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #99 στις: Ιούλιος 31, 2015, 02:21:04 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι.Είμαι πτυχιούχος του 1994 και τέσσερις φορές επιτυχούσα στον Ασεπ, όπως και η πλειόνότητα των συναδέλφων μου. Διαπίστωσα,  όπως και εσείς, μετά τη δημοσίευση του ενδεικτικού πίνακα μοριοδότησης,την πλήρη ανατροπή της σειράς κατάταξης.Μπροστά μας μπήκαν αναπληρωτές του χθες, οι της ειδικής αγωγής που σχεδόν όλοι τους έχουν πάρει πτυχίο μετά το 2004 και χωρίς να έχουν δώσει ΑΣΕΠ, οι των ιδιωτικών σχολείων , οι οαεδίτες οι τρίτεκνοι και λοιποί. Βέβαια έχουν το δικαίωμα να δουλέψουν και αυτοί, ΄ξεκινώντας όμως από κοινές αφετηρίες και όχι εις βάρος των άλλων.
 Ακούστε λοπόν, τι συνέβη. Πρόθεση του υπουργείου ήταν να βγουν χωριστή πίνακες ειδικής και γενικής και πολύ σωστά. Δεν έγινε όμως αυτό , γιατί άσκησε αφόρητες πιέσεις η ΟΛΜΕ ,  η οποία πάντοτε ευαγγελίζεται την προϋπηρεσία ,χωρίς να ελέγχει πώς και από που προέρχεται.Η ΟΛΜΕ είναι αυτοί που κατά κύριο λόγο , τόσα χρόνια έχει διασπάσει την εκπαιδευτική κοινότητα.

Σήμερα είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τη Ζωγραφάκη, την πρόεδρο της ΟΛΜΕ.Την ρώτησα εάν έχει δει τι συμβαίνει με τους καινούριους πίνακες και την ανατροπή που έχει απέλθει. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ!!!!!!! ΚΑΙ ΠΩΣ ΗΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΝΙΑΙΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ!! ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΗ!

Λοιπόν να δράσουμε όσο το δυνατόν γρηγορότερο. Να βομβομβαρδίσουμε τον Κουράκη και τηλεφωνικά και με imail,δείχνοντας ποια είναι η αδικία. Θα συνιστούσα  να μην απευθυνθούμε στο σύλλογο αδιορίστων , αλλά να δημιουργήσουμε δική μα ομάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2015, 10:48:14 μμ από MARKOS »

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 31, 2015, 02:26:04 μμ »
Καλησπέρα...τωρα καταλάβατε τι γίνεται με τα μόρια ειδικής;ο σύλλογος ανσπληρωτων νηπιαγωγων καίρο τωρα φωνάζει...


Αποσυνδεδεμένος gianna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 31, 2015, 02:40:30 μμ »
καλησπέρα σας
θα ηθελα να μου ξεκαθαρισει καποιος κατι που με εχει μπερδεψει..
η προϋπηρεσία του 2011-2012 δεν υπολογίζετε...εμενα όμως εκεινη την σχολικη χρονια με προσέλαβαν ως αναπληρωτρια στις 20/01/2012..αυτα τα μορια δεν μου τα εχουν υπολογισει στους πίνακες...θα επρεπε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:11:15 »

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 31, 2015, 02:46:41 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι.Είμαι πτυχιούχος του 1994 και τέσσερις φορές επιτυχούσα στον Ασεπ, όπως και η πλειόνότητα των συναδέλφων μου. Διαπίστωσα,  όπως και εσείς, μετά τη δημοσίευση του ενδεικτικού πίνακα μοριοδότησης,την πλήρη ανατροπή της σειράς κατάταξης.Μπροστά μας μπήκαν τα σαλιαροκοπρόσκυλα του χθες, οι της ειδικής αγωγής που σχεδόν όλοι τους έχουν πάρει πτυχίο μετά το 2004 και χωρίς να έχουν δώσει ΑΣΕΠ, οι των ιδιωτικών σχολείων , οι οαεδίτες οι τρίτεκνοι και λοιποί. Βέβαια έχουν το δικαίωμα να δουλέψουν και αυτοί, ΄ξεκινώντας όμως από κοινές αφετηρίες και όχι εις βάρος των άλλων.
 Ακούστε λοπόν, τι συνέβη. Πρόθεση του υπουργείου ήταν να βγουν χωριστή πίνακες ειδικής και γενικής και πολύ σωστά. Δεν έγινε όμως αυτό , γιατί άσκησε αφόρητες πιέσεις η ΟΛΜΕ ,  η οποία πάντοτε ευαγγελίζεται την προϋπηρεσία ,χωρίς να ελέγχει πώς και από που προέρχεται.Η ΟΛΜΕ είναι αυτοί που κατά κύριο λόγο , τόσα χρόνια έχει διασπάσει την εκπαιδευτική κοινότητα.  Εχεις απολυτο δικιο συναδελφισα!!!Ομως η ΖΩΓΡΑΦΑΚΗ ειναι ενα κομματοσκυλο που διολου δεν ενδιαφερεται για αναπληρωτες.Ρωτα τους φιλολογους που την ξερουν απο πρωτο χερι.δεν θελουν να την βλεπουν ζωγραφιστη!!!παρολο που ειναι φιλολογος δεν ενδιαφερεται ουτε στην τριχα για τους φιλολογους.Να ξερεις κατι...ειναι πιο επικινδυνη απο τον κοτσυφακη.Και βεβαια δουλεια της ειναι οι πινακες...ντροπη της..αυτη πιεσε να ανοιξουν και τωρα κανει την παπια ..στο τελος θα βαλουν και τις απολυμενες καθαριστριες στους πινακες!!!!!!!!!!!!!!


Σήμερα είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τη Ζωγραφάκη, την πρόεδρο της ΟΛΜΕ.Την ρώτησα εάν έχει δει τι συμβαίνει με τους καινούριους πίνακες και την ανατροπή που έχει απέλθει. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ!!!!!!! ΚΑΙ ΠΩΣ ΗΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΝΙΑΙΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ!! ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΗ!

Λοιπόν να δράσουμε όσο το δυνατόν γρηγορότερο. Να βομβομβαρδίσουμε τον Κουράκη και τηλεφωνικά και με imail,δείχνοντας ποια είναι η αδικία. Θα συνιστούσα  να μην απευθυνθούμε στο σύλλογο αδιορίστων , αλλά να δημιουργήσουμε δική μα ομάδα.

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #103 στις: Ιούλιος 31, 2015, 02:51:27 μμ »

εχεις δικιο συναδελφισα!!η ζωγραφακη ειναι κομματοσκυλο.αν και φιλολογος ουτε τους φιλολογους δεν ευνοει.κακως σου ειπε δεν ειναι δικοι της οι πινακες.Αυτη πιεσε να ανοιξουν...τωρα ειναι υποχρεωμενη να τους διασφαλισει.ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑΝ ΕΤΣΙ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ...ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΕΣ ΜΕΣΑ

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2853
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #104 στις: Ιούλιος 31, 2015, 02:55:17 μμ »
καλησπέρα σας
θα ηθελα να μου ξεκαθαρισει καποιος κατι που με εχει μπερδεψει..
η προϋπηρεσία του 2011-2012 δεν υπολογίζετε...εμενα όμως εκεινη την σχολικη χρονια με προσέλαβαν ως αναπληρωτρια στις 20/01/2012..αυτα τα μορια δεν μου τα εχουν υπολογισει στους πίνακες...θα επρεπε?

Εφόσον η πρόσληψη έγινε για το σχολικό έτος 2011-12 σωστά δεν σου τα υπολογισαν. Οι προϋπηρεσίες που προσμετρώνται είναι αυτές απο το σχολικό έτος 2012-13. Δηλαδή παει μετο σχολικό έτος όχι με το ημερολογιακό .

Αποσυνδεδεμένος kakar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠE0402
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #105 στις: Ιούλιος 31, 2015, 02:59:59 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι.Είμαι πτυχιούχος του 1994 και τέσσερις φορές επιτυχούσα στον Ασεπ, όπως και η πλειόνότητα των συναδέλφων μου. Διαπίστωσα,  όπως και εσείς, μετά τη δημοσίευση του ενδεικτικού πίνακα μοριοδότησης,την πλήρη ανατροπή της σειράς κατάταξης.Μπροστά μας μπήκαν τα σαλιαροκοπρόσκυλα του χθες, οι της ειδικής αγωγής που σχεδόν όλοι τους έχουν πάρει πτυχίο μετά το 2004 και χωρίς να έχουν δώσει ΑΣΕΠ, οι των ιδιωτικών σχολείων , οι οαεδίτες οι τρίτεκνοι και λοιποί. Βέβαια έχουν το δικαίωμα να δουλέψουν και αυτοί, ΄ξεκινώντας όμως από κοινές αφετηρίες και όχι εις βάρος των άλλων.
 Ακούστε λοπόν, τι συνέβη. Πρόθεση του υπουργείου ήταν να βγουν χωριστή πίνακες ειδικής και γενικής και πολύ σωστά. Δεν έγινε όμως αυτό , γιατί άσκησε αφόρητες πιέσεις η ΟΛΜΕ ,  η οποία πάντοτε ευαγγελίζεται την προϋπηρεσία ,χωρίς να ελέγχει πώς και από που προέρχεται.Η ΟΛΜΕ είναι αυτοί που κατά κύριο λόγο , τόσα χρόνια έχει διασπάσει την εκπαιδευτική κοινότητα.

Σήμερα είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τη Ζωγραφάκη, την πρόεδρο της ΟΛΜΕ.Την ρώτησα εάν έχει δει τι συμβαίνει με τους καινούριους πίνακες και την ανατροπή που έχει απέλθει. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ!!!!!!! ΚΑΙ ΠΩΣ ΗΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΝΙΑΙΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ!! ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΗ!

Λοιπόν να δράσουμε όσο το δυνατόν γρηγορότερο. Να βομβομβαρδίσουμε τον Κουράκη και τηλεφωνικά και με imail,δείχνοντας ποια είναι η αδικία. Θα συνιστούσα  να μην απευθυνθούμε στο σύλλογο αδιορίστων , αλλά να δημιουργήσουμε δική μα ομάδα.

Πάντως εντάξει, πέρα από αυτά που τα φωνάζουμε και πράγματι μας περνάνε για γραφικούς ή απλά αδιαφορούν, θέλω να πω και κάτι άλλο. ΟΛΟΙ είμαστε υπεύθυνοι για τα άτομα απο τα οποία απαρτίζεται η ΟΛΜΕ. Εγώ δεν δούλεψα πολλές φορές αλλά αυτές τις λίγες πήγα στις συνελεύσεις. Πάντα ήμουν άσχετη από συνδικαλισμό και καθόλου κομματικοποιημένη.(εξου και η αδιοριστία μου). Ξέρεις τι είδα στις συνελεύσεις; Μόνο μόνιμους που (και καλά έκαναν) ασχολούνταν με τα δικά τους θέματα και ΚΑΝΕΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ από αναπληρωτές. Συγνώμη αλλά, αν αδιαφορούμε ή πιστεύουμε ότι δεν μπορεί να μας βοηθήσει κανένας και δεν αποκτάμε φωνή μη πατώντας ποτέ πουθενά, ποιος περιμένετε να μας υποστηρίξει; ΕΜΕΙΣ αφήσαμε τα κομματόσκυλα να κάνουν ότι θέλουν με την απάθειά μας. Μπορούμε να δημιουργήσουμε μια νέα, σύγχρονη και κυρίως ΔΙΚΑΙΗ ΟΛΜΕ;

Αποσυνδεδεμένος βικυ23

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #106 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:05:29 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι.Είμαι πτυχιούχος του 1994 και τέσσερις φορές επιτυχούσα στον Ασεπ, όπως και η πλειόνότητα των συναδέλφων μου. Διαπίστωσα,  όπως και εσείς, μετά τη δημοσίευση του ενδεικτικού πίνακα μοριοδότησης,την πλήρη ανατροπή της σειράς κατάταξης.Μπροστά μας μπήκαν τα σαλιαροκοπρόσκυλα του χθες, οι της ειδικής αγωγής που σχεδόν όλοι τους έχουν πάρει πτυχίο μετά το 2004 και χωρίς να έχουν δώσει ΑΣΕΠ, οι των ιδιωτικών σχολείων , οι οαεδίτες οι τρίτεκνοι και λοιποί. Βέβαια έχουν το δικαίωμα να δουλέψουν και αυτοί, ΄ξεκινώντας όμως από κοινές αφετηρίες και όχι εις βάρος των άλλων.
 Ακούστε λοπόν, τι συνέβη. Πρόθεση του υπουργείου ήταν να βγουν χωριστή πίνακες ειδικής και γενικής και πολύ σωστά. Δεν έγινε όμως αυτό , γιατί άσκησε αφόρητες πιέσεις η ΟΛΜΕ ,  η οποία πάντοτε ευαγγελίζεται την προϋπηρεσία ,χωρίς να ελέγχει πώς και από που προέρχεται.Η ΟΛΜΕ είναι αυτοί που κατά κύριο λόγο , τόσα χρόνια έχει διασπάσει την εκπαιδευτική κοινότητα.

Σήμερα είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τη Ζωγραφάκη, την πρόεδρο της ΟΛΜΕ.Την ρώτησα εάν έχει δει τι συμβαίνει με τους καινούριους πίνακες και την ανατροπή που έχει απέλθει. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ!!!!!!! ΚΑΙ ΠΩΣ ΗΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΝΙΑΙΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ!! ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΗ!

 Ντρεπομαι που ειμαι εκπαιδευτικος! Λυπαμαι που υπαρχουν ατομα που χαρακτηριζουν ετσι συναδελφους με το ιδιο πτυχιο, οι περισσοτεροι ΜΕ ασεπ (βλεπε δασκαλους και κυριως νηπιαγωγους που η διαφορα απο την πρωτια ειναι 1,2,3 μορια) δλδ αριστοι ολοι τους ΑΛΛΑ με επιπλεον εξειδικευση,  καλυπτοντας κενα μεσα στις γενικες ταξεις. Δεν προκειται να μπω σε αντιπαραθεσεις , θλιβομαι που διαβαζω τετοιο λεξιλογιο για συναδελφους

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #107 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:12:46 μμ »
Έστειλα mail και στο σύλλογο αναπληρωτών δευτεροβάθμιας....αναμένω απάντηση..μακάρι για όλους μας να επικρατήσει το δίκαιο επιτέλους και όχι τα συντεχνιακά συμφέροντα...οι της ειδικής γιατί επέμεναν να μπουν στην γενική και δεν διεκδικούσαν με το ίδιο σθένος να πάρουν οργανικές στην ειδικη,που είναι το πλέον λογικό;

Γιατί την ειδική το υπουργείο την θεωρεί παραπαίδι της εκπαίδευσης. Δεν διορίζουν στην εα αλλα διορίζονται απο την γενική και έπειτα αν μπορούν μεταπηδούν στην ειδική ως μόνιμοι. Αν δε μετρούν τα μόρια στους πίνακες της γενικής δυο ειναι τα τινα: είτε πρέπει να κάνει μόνιμους διορισμούς στην ειδική (εδώ γελάμε) , είτε θα πρέπει να είμαστε αιώνιοι αναπληρωτές! Μην σκέφτεστε συνάδελφοι οτι εμείς όλοι της ειδικής αγωγής κουτοπόνηρα εποφθαλμιουμε τις θέσεις της γενικής...μακάρι να ηταν αλλιώς τα πράγματα.στην παρούσα κατάσταση της χώρας μας θα ηταν συνετό οι προϋπηρεσία της ειδικής να μετράει στους πίνακες της ειδικης για αναπληρωτές, αλλα να μετράει και στους πίνακες διορισμών (αφου δεν υπαρχει αλλη οδος διορισμου).Επίσης βάσει νόμου πρέπει να στελεχώνονται πρώτα οι δομές της ειδικής, κάτι το οποίο θα εξομαλυνε την κατάσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 31, 2015, 04:55:34 μμ από Eva 02 »

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #109 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:16:05 μμ »
Γεια σας συνάδελφοι.Είμαι πτυχιούχος του 1994 και τέσσερις φορές επιτυχούσα στον Ασεπ, όπως και η πλειόνότητα των συναδέλφων μου. Διαπίστωσα,  όπως και εσείς, μετά τη δημοσίευση του ενδεικτικού πίνακα μοριοδότησης,την πλήρη ανατροπή της σειράς κατάταξης.Μπροστά μας μπήκαν τα σαλιαροκοπρόσκυλα του χθες, οι της ειδικής αγωγής που σχεδόν όλοι τους έχουν πάρει πτυχίο μετά το 2004 και χωρίς να έχουν δώσει ΑΣΕΠ, οι των ιδιωτικών σχολείων , οι οαεδίτες οι τρίτεκνοι και λοιποί. Βέβαια έχουν το δικαίωμα να δουλέψουν και αυτοί, ΄ξεκινώντας όμως από κοινές αφετηρίες και όχι εις βάρος των άλλων.
 Ακούστε λοπόν, τι συνέβη. Πρόθεση του υπουργείου ήταν να βγουν χωριστή πίνακες ειδικής και γενικής και πολύ σωστά. Δεν έγινε όμως αυτό , γιατί άσκησε αφόρητες πιέσεις η ΟΛΜΕ ,  η οποία πάντοτε ευαγγελίζεται την προϋπηρεσία ,χωρίς να ελέγχει πώς και από που προέρχεται.Η ΟΛΜΕ είναι αυτοί που κατά κύριο λόγο , τόσα χρόνια έχει διασπάσει την εκπαιδευτική κοινότητα.

Σήμερα είχα τηλεφωνική επικοινωνία με τη Ζωγραφάκη, την πρόεδρο της ΟΛΜΕ.Την ρώτησα εάν έχει δει τι συμβαίνει με τους καινούριους πίνακες και την ανατροπή που έχει απέλθει. ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ!!!!!!! ΚΑΙ ΠΩΣ ΗΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΝΙΑΙΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ!! ΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕ ΚΑΙ ΕΚΚΕΝΤΡΙΚΗ!

Λοιπόν να δράσουμε όσο το δυνατόν γρηγορότερο. Να βομβομβαρδίσουμε τον Κουράκη και τηλεφωνικά και με imail,δείχνοντας ποια είναι η αδικία. Θα συνιστούσα  να μην απευθυνθούμε στο σύλλογο αδιορίστων , αλλά να δημιουργήσουμε δική μα ομάδα.
Τελικά εδώ καταλήγουμε οτι κάπου πρέπει να μετράει και η δόλια κοινωνική μόρφωση. Πως Συναδελφος της γενικής με τέτοιες απόψεις θα μπορέσει επιτυχώς να συνεργαστεί με συνάδελφο της ειδικής για το συμφέρον των παιδιών.

Αποσυνδεδεμένος Kathrina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #110 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:25:50 μμ »
EVA 02 έχω πολύ καλή παιδεία, όμως η καλοσύνη μου τα τελευταία χρόνια μου έδειξε πως την εκμεταλλεύτηκαν οι επιτήδειοι.Σέβομαι μόνο αυτούς που με τις πράξεις τους με έχουν σεβαστεί. Η ντροπή  και η έλλειψη καλλιέργειας ανήκει σε αυτούς που έχουν χρησιμοποιήσει πλάγιους δρόμους.Και κάτι ακόμη, όταν αναφέρομαι στην ειδική αγωγή μιλάω μόνο για τους φιλολόγους και όχι για την πρωτοβάθμια στην οποία συμβαίνουν διαφορετκά πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Fridadida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 479
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές, Μόρια και Ενιαίος Πίνακας...
« Απάντηση #111 στις: Ιούλιος 31, 2015, 03:39:08 μμ »
EVA 02 έχω πολύ καλή παιδεία, όμως η καλοσύνη μου τα τελευταία χρόνια μου έδειξε πως την εκμεταλλεύτηκαν οι επιτήδειοι.Σέβομαι μόνο αυτούς που με τις πράξεις τους με έχουν σεβαστεί. Η ντροπή  και η έλλειψη καλλιέργειας ανήκει σε αυτούς που έχουν χρησιμοποιήσει πλάγιους δρόμους.Και κάτι ακόμη, όταν αναφέρομαι στην ειδική αγωγή μιλάω μόνο για τους φιλολόγους και όχι για την πρωτοβάθμια στην οποία συμβαίνουν διαφορετκά πράγματα.
Δηλαδή αναφέρεσαι στους φιλολόγους της ε.α. ως σαλιαροκοπροσκυλα του χθες; Γιατί δε σε σεβάστηκαν; Παρανόμησαν κάπου;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160293
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 476
Σύνολο: 487

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.