*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!  (Αναγνώστηκε 1265 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!
« στις: Νοέμβριος 13, 2007, 11:39:53 πμ »
Είμα ΠΕ0401 .με κάλεσαν αναπληρωτή στο γ ΄κυμα(τα μορια μου ειναι κυριως απο Ασεπ και 2 προυπηρεσιας).Εχω αποδεχτει τη θεση αλλα ακόμα είμαι σε διλλημα.Αξίζει?Απο μαθηματα  εβγαζα πολλά χρηματα,ειχα μια κανονική ζωη και τωρα να τα αφησω ΄ολα?Τώρα δηλαδη θα μπαινω στη διαδικασια να περιμενω καθε χρονο αν θα με ξανακαλεσουν?για να διοριστώ πότε?Πιστευω να καταλαβαινετε τη θέση μου..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:37:35 »

Αποσυνδεδεμένος bagia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 13, 2007, 12:20:46 μμ »
φιλε EPSILON4 απο την πλευρα σου  καλα τα λες. αλλα εγω που ειμαι ακομα στην αναμονη και σ ακουω βγαινω απο τα ρουχα μου!!!
σου δινεται η ευκαιρια να δουλεπσεις ενα χρονο με κανονικο μισθο και κανονικο ωραριο + να μπορεις να κανεις και τα ιδιαιτερα σου + να παιρνεις και τα μορια σου και ακομα το σκεφτεσαι????????????????????????????????????????????????????????????????????????/
εγω στην θεση παντως δε θα το σκεφτομουν καθολου. θελεις να αλλαξουμε???? ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 13, 2007, 01:03:09 μμ »
Αν σε κάλεσαν πολύ μακρυά από το σπίτι σου είναι ένα δίλημμα. Κακά τα ψέματα με τα ιδιαίτερα βγάζεις αρκετά χρήματα αν είσαι καλός. Και είναι πολύ κουλό στη μέση της χρονιάς να τους πεις αντε γεια. Δηλώνει ανεύθυνη στάση και χάνεις την εκτίμηση των παιδιών. Από την άλλη είναι και το θέμα της μονιμότητας του δημοσίου. Είναι ένας καλός μισθός με πλήρες ωράριο. Αλλά τι πρόκειται να κάνει το ΥΠΕΠΘ με τους αναπληρωτές. Θα συνεχίζει να μονιμοποιεί με το 60 - 40 ή θα κάνεις νέες ρυθμίσεις ευνοώντας το ΑΣΕΠ;
Βάλτα κάτω και αποφάσισε μόνος σου!
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 13, 2007, 01:39:59 μμ »
Σόρρυ ,δεν το διευκρινησα.Το προβλημα είναι οτι με κάλεσαν πολυ μακρια από το σπιτι μου..το ξερω ότι δεν μπορει κανεις να απαντησει για το τι ειναιι καλύτερο.δεν ζηταω αυτό αλλωστε.Απλα θελω να το μοιραστω.Ημουνα και εγω απο αυτούς που έλεγα: ας με πάρουν αναπληρωτη και όπου να ειναι..Τώρα όμως που ήρθα αντιμέτωπος κταλαβα ότι τα πράγματα   δεν είναι τόσο α΄πλά..εισαι σε μια ομηρια και όπώς ειπε η tzamalou δεν μπορεις πάντα να ξέρεις τι θα κάνει το υπουργείο.ετσι δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:37:35 »

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πε 04-Δίλλημα -Help!
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 13, 2007, 03:56:49 μμ »
Το διλημμα ειναι πολυ απλο. Με τα μορια που θα μαζεψεις απο την αναπληρωση φετος (ποσα ειναι, 7.5?), θα σε ξαναπαρουν αναπληρωτη του χρονου? Ειναι ευκολο να το υπολογισεις, γιατι η σειρα των αποκατω σου στον Πινακα δε θα αλλαξει πολυ επειδη δε θα υπαρχει νεος ΑΣΕΠ, ενω απο τους αποπανω σου θα φυγουν ολοι οσοι διοριζονται μεσω ΑΣΕΠ κι ισως και αρκετοι με προϋπηρεσια. Αν η απαντηση ειναι "ναι", τοτε πας φετος και του χρονου αναπληρωση... και του παραχρονου πιθανοτατα θα διοριστεις μονιμος απο προϋπηρεσια (επειδη θα εχεις τα μορια της αναπληρωσης δυο ετων). Αν η απαντηση ειναι οχι, τοτε ξανασκεφτεσαι τι θα κανεις φετος με την αναπληρωση... δεν πιστευω ομως οτι η απαντηση θα ειναι "οχι" γιατι η αναπληρωση θα σου εξασφαλισει μεγαλο αριθμο μοριων. Μαλλον απλα θελεις ν'ακουσεις καποιον να σε παροτρυνει! :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160224
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 751
Σύνολο: 761

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.