*

Αποστολέας Θέμα: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς  (Αναγνώστηκε 9650 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maryk

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1213
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 10:32:47 πμ »
Συμπέρασμα:Αν αδιόριστοι έχουμε τόσα λεφτά να "πετάμε" στα φροντιστήρια φανταστείτε τί έχει να γίνει αν με το καλό διοριστούμε...
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 10:36:06 πμ »
Και μετά τον διορισμό.. φροντιστήρια για.. σωστή διδασκαλία στην τάξη;!;! :)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος katerina ioanna

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 01:21:57 μμ »
Elpida sxetika me ta frontistiria toy katsigianni exw parakolouthisei proswpika mathimata toso apo ekeinon oso kai apo synergates toy.o anthrwpos einai koryfi.didaskei arxaia agnwsto keimeno.nomizw tha wfelitheis poly sth didaskalia agnostoy akoma kai an de dioristeis ston asep.alla kai oi ypoloipoi synergates toy einai poly axioi ekpaideytikoi.phgaine apo ekei na sximatiseis proswpiki gnwmi.exei xekinisei apo oso gnwrizw mathimata.

to kalo me to sygkekrimeno frontistirio einai oti den ehei th noootropia ths megalis aproswphs epixeirisis. prokeitai gia frontistiriako organismo poy endiaferetai gia tis anagkes twn filologown kai dinei poly swstes kateythintiries sxetika me ton asep.to systhhnw anepifylakta. exei kai site www.katsigiannis.gr

sxetika me to bonia proswpiki gnwmi sketi apati.i idia eimai pathoysa.....

Αποσυνδεδεμένος marinan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 10:22:28 μμ »
Παιδιά μήπως έχει κανείς υπόψη του κάποιο καλό (ειδικό) φροντιστήριο και για μαθηματικούς; Είναι για κάποιον που έχει χάσει την επαφή με το αντικείμενό του!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Εγώ είμαι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 769
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 11:19:08 μμ »
αυτό με τον Κατσιγιάννη καλό μου ακούγεται...........περισσότερες πληροφορίες διαθέτουμε;τιμούλες;

Αποσυνδεδεμένος *Elpida*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 04:17:08 μμ »
KATERINA IOANNA,
Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες για το φροντιστηριο του Κατσιγιαννη. Κι εμενα μου αρεσε που ειναι αποκλειστικα φιλολογικο φροντιστηριο, αλλα δεν εχω παρακολουθησει μαθημα για να δω αν οντως κανει σωστη δουλεια. Θα ηθελα, σε παρακαλω, να μου πεις αν θεωρεις οτι αξιζε τον κοπο και τα χρηματα. Παρακολουθησες ολα τα μαθηματα? Για ιστορια, λογοτεχνια και διδακτικες αξιζει? Αυτο που με προβληματισε ειναι οτι, οταν συζητησα μαζι τους, μου ειπαν οτι δεν δινουν καθολου test στους υποψηφιους κατα τη διαρκεια της προετοιμασιας και οτι τα ακροατηρια σε καθε μαθημα ειναι μεγαλα σε αριθμο.
Θα περιμενω να ακουσω τη γνωμη σου και για τα υπολοιπα μαθηματα που παρακολουθησες σε αυτο το φροντιστηριο. Υπήρξε καποιος καθηγητης που δεν σε ικανοποιησε ιδιαιτερα?

Ευχαριστω και παλι!

Συνδεδεμένος Travel Girl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 265
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 08:22:08 πμ »
Γνωρίζει κάποιος που έχει παρακολουθήσει μαθήματα στον Μπόνια ποιος θεωρείται ο καλύτερος καθηγητής εκεί που διδάσκει αρχαία?

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 12, 2009, 10:35:08 πμ »
και βεβαια το θελω, εσυ θα βαζεις το μπρικι και θα ψηνεις και γω θα δινω μπουκαλακια νερο και χαρτομαντηλα. τα κερδη μισα-μισα.

σου στελνω με π.μ. το τηλεφωνο μου για κα κανονισουμε την υπογραφη του καταστατικου ιδρυσεως καντινας.

Προσφέρομαι για τις ζαμπονοτυρόπιτες (τυλιγμένες με φωτοτυπία του πτυχίου..)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος elinag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 11:35:05 πμ »
εγώ όσο αστείο κι αν ακουστεί  ενδιαφέρομαι για άγνωστο.Πάσχω!Στο πανεπιστήμιο δεν έκανα άγνωστο...Σε φροντιστήριο που πήγαινα στη θεσσαλονίκη,κάναμε μάθημα άγνωστο με κορυφαίο καθηγητή, συγγραφέα πολλών φιλολογικών βιβλίων.Το συμπέρασμά μου(και όχι μόνο δικό μου...):Το μάθημα για μένα ήταν πολύ δύσκολο.Κοινώς΄ξεκινούσε για ανθρώπους που το κατείχαν το θέμα,με σκοπό να τους κάνει experts(σκεφτείτε οτι έκανε ακόμη και δυικό αριθμό!).Αναφέρονταν κανόνες που ούτε είχα ξαναακούσει...Οπότε δυστυχώς τα μισά από όσα έλεγε δεν τα έπιανα και τελικά δε βοηθήθηκα καθόλου...΄
Πιστεύετε οτι μπορώ να κάνω ιδιαίτερα?

Αποσυνδεδεμένος Iaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Γυναίκα
  • docendo discimus
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 08:19:58 μμ »
εγώ όσο αστείο κι αν ακουστεί  ενδιαφέρομαι για άγνωστο.Πάσχω!Στο πανεπιστήμιο δεν έκανα άγνωστο...Σε φροντιστήριο που πήγαινα στη θεσσαλονίκη,κάναμε μάθημα άγνωστο με κορυφαίο καθηγητή, συγγραφέα πολλών φιλολογικών βιβλίων.Το συμπέρασμά μου(και όχι μόνο δικό μου...):Το μάθημα για μένα ήταν πολύ δύσκολο.Κοινώς΄ξεκινούσε για ανθρώπους που το κατείχαν το θέμα,με σκοπό να τους κάνει experts(σκεφτείτε οτι έκανε ακόμη και δυικό αριθμό!).Αναφέρονταν κανόνες που ούτε είχα ξαναακούσει...Οπότε δυστυχώς τα μισά από όσα έλεγε δεν τα έπιανα και τελικά δε βοηθήθηκα καθόλου...΄
Πιστεύετε οτι μπορώ να κάνω ιδιαίτερα?

Φυσικά και μπορείς!! Και φυσικά και να κάνεις.. Στη θέση σου θα πήγαινα σε κανέναν γνωστό καθηγητή μου ή σε έναν φίλο - συνάδελφο!!

dum vita est, spes est ... ;)

Αποσυνδεδεμένος kostantinos85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Προτείνετε τα φροντιστήρια προετομασίας για διαγωνισμούς
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 05:20:07 μμ »
το φροντιστήριο θα σε βοηθήσει στο θέμα της οργάνωσης της ύλης και των σημειώσεων. κυρίως για άτομα που δίνουν για πρώτη φορά
βοηθάει πάρα πολύ. προσωπικά παρακολούθησα στον μπόνια αρχαία διδακτική και γνωστικό. πιστεύω ότι με βοήθησε αρκετά.
τουλάχιστον στην διδακτική είχα χάσει τον μπούσουλα. δεν λέω ότι θα διδάξω με τον τρόπο που μου έδειξαν εκεί αλλά στον διαγωνισμό
με βοήθησε να γράψω πολύ καλά. βέβαια όπως γράφτηκε και πιο πάνω το σημαντικό είναι ο καθηγητής και όχι το φροντιστήριο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160775
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 395
Σύνολο: 410

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.