*

Αποστολέας Θέμα: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!  (Αναγνώστηκε 10808 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #42 στις: Σεπτέμβριος 15, 2008, 03:40:51 μμ »
Το διάβασα στο apf και μου έκανε κι εμένα εντύπωση,γιατί ήξερα οτι πάνω απο 2 σχολεία
απαγορεύεται. Τώρα όμως άλλαξαν τα πράγματα , το μόνο που δεν ξέρω είναι αν τους
υποχρεώνουν να πάνε στα δημοτικά ή τα προτιμούν απο την ιστορία και τη γραμματεία.
Πάντως θα πετύχουν για άλλη μια φορά να μας διασπάσουν και να τρωγόμαστε και με τους
μόνιμους για την ωρομισθία. Τη σειρά δεν την ξέρω, ψάχνω στο apf συνέχεια αλλά τίποτα.
Αν έχουν σταματήσει οι διευθύνσεις την Παρασκευή ίσως είναι γύρω στο 50. Όταν καλέσουν
την φίλη σου θα με ενημερώσεις να ξέρω τη σειρά; 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:14:03 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #43 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 10:36:46 πμ »
φυσικα και θα σε ενημερωσω,μην ανησυχεις.παντως με τις οργανικες του χρονου πολυ δυσκολα θα ειναι τα πραγματα για τους ωρομισθιους.θα κλαψουνε μανουλες.ηθελα να ηξερα ποιοι ειναι αυτοι οι μονιμοι που με δικη τους θεληση τρεχουν στα δημοτικα.εγω στη θεση τους θα καθομουν στη γραμματεια. και η ιστορια δεν ειναι ασχημη.μια χαρα μαθημα κανεις.χτες μπηκα στη εκτη μου και μου ειχαν και τα παιδια των γερμανικων,συνολο 30 ατομα.θα στεναξω μεχρι να ερθει η γερμανικου.μου δημιουργουν προβληματα και στα δικα μου παιδια.

Αποσυνδεδεμένος dimdimel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 05
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #44 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 11:10:16 πμ »
Sorry που επεμβαίνω,αλλά μιας και ανήκω στην ιδια ταλαιπωρημένη ειδικότητα με σας, μήπως ξέρετε αν επιτρέπεται αυτο που μου συνβάινει?με κάλεσαν απο την Παρασκευή,αλλά ακόμα δεν ξέρω σε ποια σχολεία θα πηγαίνω γιατι πρεπει λεει να επιλέξει πρωτα μια παντρεμενη η οποία ειναι πιο κατω απο μενα στον πινακα,αλλα...ειναι παντρεμενη!

Αποσυνδεδεμένος anneta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2552
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 86
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #45 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 11:27:41 πμ »
Sorry που επεμβαίνω,αλλά μιας και ανήκω στην ιδια ταλαιπωρημένη ειδικότητα με σας, μήπως ξέρετε αν επιτρέπεται αυτο που μου συνβάινει?με κάλεσαν απο την Παρασκευή,αλλά ακόμα δεν ξέρω σε ποια σχολεία θα πηγαίνω γιατι πρεπει λεει να επιλέξει πρωτα μια παντρεμενη η οποία ειναι πιο κατω απο μενα στον πινακα,αλλα...ειναι παντρεμενη!

έχεις υποβάλει το ίδιο ερώτημα και σε άλλο θέμα ....Διάλεξε είσαι ωρομίσθια ή αναπληρώτρια;
Ένας μορφωμένος λαός εύκολα οδηγείται, αλλά δύσκολα παρασύρεται, εύκολα κυβερνάται, αλλά δύσκολα σκλαβώνεται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:14:03 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #46 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 02:50:17 μμ »
τι κουλο ειναι παλι αυτο;φυσικα εσυ θα προηγεισαι αμα εισαι πιο πανω.που βρισκομαστε;στο σουπερ μαρκετ οπου καμια φορα παραχωρουμε τη σειρα μας στους ηλικιωμενους;δεν μπα να ειναι και μορμονος με 10 συζυγους.. αμα ειναι πιο κατω απο εσενα ειναι πιο κατω.τελειωσε.

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #47 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 03:43:02 μμ »
Εμένα πάλι βύσμα μου φαίνεται και πάνε να τα μπαλώσουν με τέτοιες δικαιολογίες.
Στούς ωρομίσθιους δεν μετράει ούτε η τριτεκνία θα μετρούσε ο γάμος;
Φανταστείτε τί γινόταν πριν που δεν υπήρχαν οι πίνακες!

Αποσυνδεδεμένος Evangeline

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #48 στις: Σεπτέμβριος 16, 2008, 05:45:02 μμ »
Δυστυχως,ισχυει!!Για αυτο ζητανε πιστοποιητικο οικ.καταστασης!Εμενα περσι μια συναδελφος
διαλεξε πρωτη σχολειο ενω βρισκοταν πιο κατω στον πινακα απο μενα,επειδη αυτη ειχε δυο
παιδια ενω εγω ενα!Φυσικα πηρε το πιο κοντινο :(

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #49 στις: Σεπτέμβριος 17, 2008, 10:48:07 πμ »
kat91,βρισκονται στο 39.ειδα τωρα ενα μηνυμα απο το φορουμ του συλλογου.σου απαντησα πριν που μου εγραψες.θα σε ενημερωνω

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #50 στις: Σεπτέμβριος 17, 2008, 12:32:53 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ alceste που  με έχεις υπ'όψιν σου παρόλο που δεν έχεις πολύ χρόνο.
Εγώ τηλεφώνησα πάλι χθες  στην ανατ.Αττική και μου είπαν οτι έχουν σταματήσει και περιμένουν
την δευτεροβάθμια. Όταν τους ρώτησα σε ποιο αριθμό βρίσκονται , δεν μου είπαν.
Νομίζω οτι θα χαθεί κι αυτή η εβδομάδα, μου έχουν σπάσει τα νεύρα απο την αναμονή,
δεν μπορώ να πάω σε κάποια δουλειά γιατί φοβάμαι οτι δεν θα ακούσω το τηλέφωνο.
Πώς μας κατάντησαν έτσι για λίγες ώρες ωρομισθίας! Εσύ έχεις ήδη αρχίσει μάθημα; Έχουν
φτάσει και οι καθηγητές των γερμανικών;

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #51 στις: Σεπτέμβριος 17, 2008, 03:02:32 μμ »
το προβλημα εντοπιζεται στην δευτεροβαθμια.πρεπει να ξεκαθαρισουν ,οπως καταλαβα, τους υπεραριθμους που θα συμπληρωσουν ωραριο στα δημοτικα.γι αυτο η καθυστερηση.εγω αρχισα μαθημα την παρασκευη που περασε.ηρθε σημερα και καθηγητης γερμανικων,ευτυχως,γιατι με 30 παιδια μεσα στην ταξη και των γερμανικων πολυ ζωηρα,ειχαμε προβλημα και εγω και τα παιδια μου.δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε καποιες διευθυνσεις δεν λενε τον αριθμο που βρισκονται.κρατικο μυστικο ειναι;

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #52 στις: Σεπτέμβριος 17, 2008, 07:17:09 μμ »
Πήραν 9 αναπληρωτές τελικά.Μήπως σε πήραν κι εσένα; Οι 6 προέρχονται απο ιδιωτικά σχολεία και υπάρχουν και 2 τρίτεκνοι. Ξέρεις  τι γίνεται μετά με τους ιδιωτικούς; Πρέπει να δουλέψουν 2 χρόνια
αναπληρωτές για να μπούν στον πίνακα των διορισμών; Στο λέω γιατί τουλάχιστον κάποιοι
απο αυτούς εργάστηκαν και πέρυσι σαν αναπληρωτές. Αρα του χρόνου θα μπουν πρώτοι-
πρώτοι για διορισμό. Με αυτό τον τρόπο θα διορίζονται  κυρίως όσοι έχουν ιδιωτική προϋπηρεσία
απο εδω και πέρα. Περαστικά μας! :(

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #53 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 02:39:15 μμ »
δεν δουλεψαν μονο περσι.δουλεψαν και τοτε που πηραν 35 ατομα.ηταν το 2006-2007.2 απο αυτους,τους ιδιωτικους,δουλεψαν και περσι.ισχυει οτι πρεπει να καλυπτουν ως αναπληρωτες δυο σχολικα ετη.εκνευριζομαι με αυτο το σκηνικο,εμεις την πληρωνουμε που τρεχουμε στο ωρομισθιο και μας βγαινει η ψυχουλα με τον ασεπ.διαβασα οτι υπεγραφη η συσταση οργανικων.ομως δεν μπορω να κατανοησω αυτο που λεει ο π.α.συ.κα.γα.οτι θα ισχυουν απο φετος.δεν ειναι καλη η διατυπωση και μπερδευομαι.αν ισχυει αυτο περιμενω με αγωνια φετος αναπληρωση.επισης λεει για 150 θεσεις εκτος αυτων που εχουν προκηρυχθει.ομως ξερουμε οτι ολοι οι συμπληρωματικοι διορισμοι γινονται απο τον πινακα επιτυχοντων του ασεπ.αρα 144+150.δεν τα γραφει ξεκαθαρα να καταλαβουμε τι γινεται

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #54 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 03:52:03 μμ »
Το διάβασα κι εγώ κι έχω τις ίδιες απορίες. Αν θα ισχύει απο φέτος θα αναγκαστούν να
πάρουν αναπληρωτές σε καινούργια φάση;Υπερβολικά αισιόδοξο σενάριο μου φαίνεται
και κράτα και μικρό καλάθι να μην απογοητευτούμε πάλι. Μήπως αυξήσουν τις θέσεις
στον επόμενο ΑΣΕΠ για να αυξηθεί και το 40% του πίνακα; Μπορεί να γίνει αυτό στην
προκήρυξη που θα βγεί ή δεν αλλάζει ό,τι έχει εξαγγελθεί; Επίσης αναφέρουν στην αρχή
200 οργανικές επιπλέον και μετά για 150 εκτός προκήρυξης. Τις αφαιρούμε αυτές τις θέσεις
μεταξύ τους ή τις προσθέτουμε; Ζαλίστηκα και  μόνο που τα έγραψα!Αν βρεις άκρη
εξήγησέ τα μου κι εμένα,s'il te plaît.




Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: αναπληρωτες ΠΕ05-ανεκδοτο πλεον!
« Απάντηση #55 στις: Σεπτέμβριος 18, 2008, 10:48:24 μμ »
οι 200 θεσεις θα μοιραστουν σε οσους ειναι μονιμοι,αυτο καταλαβα εγω.οι υπεραριθμιες βλεπεις.τωρα οι 150 θεσεις εκτος προκηρυξης κατατασσονται στους συμπληρωματικους διορισμους.οι συμπληρωματικοι διορισμοι αφορουν τον πινακα των επιτυχοντων ασεπ.υπαρχει αντιστοιχη διαταξη γι αυτο.το 60- 40 δεν ισχυει στους συμπληρωματικους.αλλωστε οι 17 συμπληρωματικοι που διοριστηκαν φετος ειναι ολοι απο πινακα επιτυχοντων ασεπ.αυτο που δεν διευκρινιζεται ειναι ποσες θεσεις θα δωθουν στις μεταταξεις.παντως μου εκανε εντυπωση ο χρονος προσληψης των αναπληρωτων μας.νωριτερα απο καθε αλλη φορα.δεν ξερω αν θα παρουν κι αλλους σε νεα φαση.δυνητικα ομως,εφοσον υπαρχουν ,οπως λεγεται τουλαχιστον,οργανικες στην πρωτοβαθμια πλεον, ειναι πιθανο.εν αναμονη εξελιξεων

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160432
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 618
Σύνολο: 627

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.