*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 518693 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
    • Προφίλ
πραγματικα πιστευω πως δεν ξερει κανεις τιποτα ακομη...
οποτε δεν βοηθουν αυτες οι συζητησεις....
η τελος παντων για να το πω αλλιως...ας μην αναλωνομαστε σε απαισιοδοξα σεναρια...χωρις να εχουμε εγκυρες πηγες....
η κοινη λογικη ....ειναι αμεσα εξαρτημενη απο τις τότε συνθηκες και απο τις τοτε επιταγες της ΤΡΟΙΚΑΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
όπως φαινεται για αλλη μια φορα...μεχρι τον Αυγουστο μπορει ο καθενας να λέει ό,τι θέλει αλλά σίγουρα η "σκληρη πραγματικότητα" του υπουργείου θα μας προσγειώσει....

ας περιμένουμε βρε παιδιά...

adigoni

  • Επισκέπτης
Καλησπέρα!Μια ερώτηση κι από εμένα, αν είναι εύκολο να την απαντήσει κάποιος σας που να γνωρίζει σίγουρα.Είμαι επιτυχούσα του ΑΣΕΠ του 2007.Για να μπώ στον καινούργιο ενιαίο θα χρειαστεί υποχρεωτικά να δώσω τον καινούργιο ΑΣΕΠ του 2012, για να αναγνωριστεί αναδρομικά η προϋπηρεσία μου ή είμαι "εξασφαλισμένη", δηλαδή θα ενταχθώ οπωσδήποτε, χωρίς να ξαναδώσω, έχοντας και προοπτική διορισμού;Ρωτώ γιατί έχω ακούσει διάφορες ερμηνείες του νέου νόμου κι έχω αρχίσει να μαδάω μαργαρίτες για τον ΑΣΕΠ του 2012! ;D ;D ;D ;D ;D

adigoni

  • Επισκέπτης
Το ρωτώ γιατί είμαι γύρω στο 500- στον ενιαίο διορισμών μαζί με τους 24μηνίτες.Καίγομαι όπως καταλαβαίνετε....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα!Μια ερώτηση κι από εμένα, αν είναι εύκολο να την απαντήσει κάποιος σας που να γνωρίζει σίγουρα.Είμαι επιτυχούσα του ΑΣΕΠ του 2007.Για να μπώ στον καινούργιο ενιαίο θα χρειαστεί υποχρεωτικά να δώσω τον καινούργιο ΑΣΕΠ του 2012, για να αναγνωριστεί αναδρομικά η προϋπηρεσία μου ή είμαι "εξασφαλισμένη", δηλαδή θα ενταχθώ οπωσδήποτε, χωρίς να ξαναδώσω, έχοντας και προοπτική διορισμού;Ρωτώ γιατί έχω ακούσει διάφορες ερμηνείες του νέου νόμου κι έχω αρχίσει να μαδάω μαργαρίτες για τον ΑΣΕΠ του 2012! ;D ;D ;D ;D ;D
Μην αγχώνεσαι, νόμος είναι σαφής: 1 (τουλάχιστον) επιτυχία σε μια σειρά 3 (συνεχώμενων) ΑΣΕΠ:

Μετά την οριστικοποίηση των αποτελεσμάτων του
διαγωνισμού συντάσσονται από το Α.Σ.Ε.Π., κατά κλάδο και ειδικότητα, οι τελικοί πίνακες κατάταξης εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (Πίνακες Επιλογής Εκπαιδευτικών για την Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση – Π.Ε.Ε.Π.Δ.Ε.), στους οποίους εντάσσονται όσοι συγκέντρωσαν τη βαθμολογική βάση στο διαγωνισμό αυτόν ή σε έναν τουλάχιστον από τους δύο προηγούμενους διαγωνισμούς.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Kαι πότε θα καταρτιστούν οι νέοι αυτοί πίνακες? Κοίταξα τους ανανεωμένους πίνακες διορισμού και είμαι στην ίδια σειρά στον ενιαίο πίνακα που ήμουν πριν καν δουλέψω πέρυσι αναπληρώτρια..Τι ανανεωμένοι είναι αφού δεν έβαλαν μέσα ούτε την περσινή προυπηρεσία?? Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει?? :o

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Kαι πότε θα καταρτιστούν οι νέοι αυτοί πίνακες? Κοίταξα τους ανανεωμένους πίνακες διορισμού και είμαι στην ίδια σειρά στον ενιαίο πίνακα που ήμουν πριν καν δουλέψω πέρυσι αναπληρώτρια..Τι ανανεωμένοι είναι αφού δεν έβαλαν μέσα ούτε την περσινή προυπηρεσία?? Μπορεί κανείς να με διαφωτίσει?? :o
Οι νέοι πίνακες θα δημιουργηθούν αφού γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ. Όταν και αν γίνει.
Αν πέρυσι τον Ιούνιο (2010) δεν περάστηκε η προϋπηρεσία σου από αναπλήρωση της σχολικής χρονιά 2009-10 πρέπει να πάρεις τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας και να πας σε μια Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας να δεις τι έγινε.

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Ευχαριστώ..

Αποσυνδεδεμένος nina123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
ποσοι φιλολογοι πιστευετε οτι θα διοριστουν συνολικα του χρονου?

xriana1

  • Επισκέπτης
...περίπου 100.

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
...περίπου 100.

Είναι δική σου άποψη ή έχεις υπόψη σου κάποια πληροφορία εκ του Υπουργείου???

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
δικη μου πληροφορια  για 200 με 250 ατομα ;)....το 100 δεν μπορω να καταλαβω πως το υπολογισες???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 31, 2011, 10:06:13 μμ από MANAXOS »

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
να ρωτησω κατι...πως γνωριζει το υπουργειο οτι θα διοριστουν 100-200 φιλολογοι, οταν δεν εχει εικονα των κενων που θα προκυψουν την ερχομενη σχολικη χρονια???

Αποσυνδεδεμένος stell@74

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
να ρωτησω κατι...πως γνωριζει το υπουργειο οτι θα διοριστουν 100-200 φιλολογοι, οταν δεν εχει εικονα των κενων που θα προκυψουν την ερχομενη σχολικη χρονια???
Το υπουργείο υπολογίζει τους διορισμούς με βάση τις περσινές συνταξιοδοτήσεις οι οποίες εμφανίζονται φέτος ως οργανικά κενά. Ειδικά στην παρούσα συγκυρία υπολογίζει με βάση το μνημόνιο. Τα πραγματικά κενά τα γράφει στα παλαιότερα των υποδημάτων του...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160953
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 493

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.