*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 517349 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Zizelaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Πόσο δηλαδή να πάει η βάση διορισμού με το δεδομένο των συντάξεων? Να κατέβει κάτω από 30 μόρια???
Το καλό που της θέλω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

void

  • Επισκέπτης
Πόσο δηλαδή να πάει η βάση διορισμού με το δεδομένο των συντάξεων? Να κατέβει κάτω από 30 μόρια???
Το καλό που της θέλω...
τι εννοεις η βαση διορισμου;οι μονιμοι ειναι γνωστοι απο τωρα.Αν μιλαμε για αναπληρωτες ποιος μπορει να ξερει αν δε μαθουμε κενα,συνταξιοδοτησεις ,κλεισιματα σχολειων και ταξεων,επιστροφες αποσπασμενων,5ωρη επιπλεον δουλεια σε μονιμους κλπ.Λογικα,θα πεσει αρκετα κατω απο τα 30 διοτι οι α.μ.ω. θα καλυψουν ολο το χαμαλικι και θα αντικαταστησουν τους παλιους ωρομισθιους.Δε θα πεσει ομως τοσο χαμηλα,οσο ως περυσι που καλουνταν ωρομισθιοι με 17 μορια.

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
Πόσο δηλαδή να πάει η βάση διορισμού με το δεδομένο των συντάξεων? Να κατέβει κάτω από 30 μόρια???
Το καλό που της θέλω...
οι μονιμοι ειναι γνωστοι απο τωρα.

εγώ γιατί δεν τους ξέρω;;;;
δεν πιστεύω να είμαι κι εγώ μέσα σε αυτούς και να έχω άγνοια!
 ;D
 :o

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πόσο δηλαδή να πάει η βάση διορισμού με το δεδομένο των συντάξεων? Να κατέβει κάτω από 30 μόρια???
Το καλό που της θέλω...
οι μονιμοι ειναι γνωστοι απο τωρα.

εγώ γιατί δεν τους ξέρω;;;;
δεν πιστεύω να είμαι κι εγώ μέσα σε αυτούς και να έχω άγνοια!
 ;D
 :o

Άκουσα (από συναδέλφους στο forum) πως μόνιμοι φιλόλογοι θα διοριστούν περίπου 300 άτομα, αν υπολογίσουμε τους 150 περίπου του ΟΑΕΔ.. τα συμπεράσματα δικά σας.. Πάντως δεν νομίζω να ανακοινώσουν αριθμό μονίμων τώρα!  

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Zizelaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Αν πάρει 300 φιλολόγους τη φετινή χρονιά (νομίζω ότι οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ είναι 96), και αν όπως διάβασα σε άλλο topic το 24μηνο θα προηγηθεί, τότε να είναι ίσως και κάτω των 30 η βάση? Τι να πω...

void

  • Επισκέπτης
Αν πάρει 300 φιλολόγους τη φετινή χρονιά (νομίζω ότι οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ είναι 96), και αν όπως διάβασα σε άλλο topic το 24μηνο θα προηγηθεί, τότε να είναι ίσως και κάτω των 30 η βάση? Τι να πω...
προφανως λοιπον αναφερεσαι στους διορισμους μονιμων.
απο που προκυπτει οτι θα προσλαβει 24μηνιτες;αυτο που εχει εξαγγελθει ειναι οι μισοι απο τους προβλεπομενους διορισμους του 2010 να γινουν φετος και οι αλλοι μισοι του χρονου,χωρις να περιλαμβανεται η κατηγορια των 24μηνιτων.Μιλαμε δηλαδη για 120 απο τον ασεπ και 80 απο τον ενιαιο(.Σ'αυτους πρεπει να συνυπολογισουμε και ειδικες κατηγοριες βεβαια).Διορθωστε με αν κανω καπου λαθος και ευχομαι να πανε ολα για καλο.

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Αν πάρει 300 φιλολόγους τη φετινή χρονιά (νομίζω ότι οι ΟΑΕΔΙΤΕΣ είναι 96), και αν όπως διάβασα σε άλλο topic το 24μηνο θα προηγηθεί, τότε να είναι ίσως και κάτω των 30 η βάση? Τι να πω...
προφανως λοιπον αναφερεσαι στους διορισμους μονιμων.
απο που προκυπτει οτι θα προσλαβει 24μηνιτες;αυτο που εχει εξαγγελθει ειναι οι μισοι απο τους προβλεπομενους διορισμους του 2010 να γινουν φετος και οι αλλοι μισοι του χρονου,χωρις να περιλαμβανεται η κατηγορια των 24μηνιτων.Μιλαμε δηλαδη για 120 απο τον ασεπ και 80 απο τον ενιαιο(.Σ'αυτους πρεπει να συνυπολογισουμε και ειδικες κατηγοριες βεβαια).Διορθωστε με αν κανω καπου λαθος και ευχομαι να πανε ολα για καλο.

Έχεις δίκιο. Μέχρι τώρα δεν έχει ανακοινωθεί πως θα προηγηθεί το 24μηνο, αλλά πως οι διορισμοί μονίμων και οι προσλήψεις αναπληρωτών θα γίνουν όπως γίνονταν , απλά θα μειωθούν δραστικά.

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Τελικά βγήκε η εγκύκλιος με το 24μηνο να προηγείται. Πόσους πιστεύετε ότι θα πάρει με το 24μηνο για φέτος?Έχω 29 μόρια.Με τα περσινά δεδομένα με το 40%  διοριζόμουν...Βοηθήστε ρε παιδιά.... :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
συναδελφοι περσι πηραν ωρομισθιο και με 10 μορια...για ποιο λογο φετος να μη  παρουν αμω κατω απο 17???ποσους υπολογιζετε οτι θα παρουν δλδ???δεν θα ναι 3000 ατομα τουλαχιστον????

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τελικά βγήκε η εγκύκλιος με το 24μηνο να προηγείται. Πόσους πιστεύετε ότι θα πάρει με το 24μηνο για φέτος?Έχω 29 μόρια.Με τα περσινά δεδομένα με το 40%  διοριζόμουν...Βοηθήστε ρε παιδιά.... :'( :'(


δεν κατάλαβα ανήκεις στο 24μηνο ή όχι?
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Έχω μια επιτυχία ΑΣΕΠ και περίπου 29 μόρια καθαρή προυπηρεσία...Τι πιστεύεις? Πόσους 24μηνίτες θα πάρει υπολογίζεις? Να είμαι μέσα???

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΜΑΝΑΧΟΣ σου έχωστείλει προσωπικό μήνυμα
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Το πήρα συνάδελφε...(τι σημαινει αδιοριστος εκπαιδευτικος....χεχεχε!!!!)

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Με 25 περίπου μόρια να ελπίζω σε κάτι ή να πάω στις ελιές ;;;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 608
Σύνολο: 608

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.