*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 517336 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Kαλησπέρα! Δεν παρατηρείτε μία πρωτοφανής ησυχία στο φόρουμ των φιλολόγων? Δύο πράγματα μπορούν να συμβαίνουν....Ή είμαστε σίγουροι ότι θα προσληφθούν πολλοί φιλόλογοι ή είμαστε τελείως απογοητευμένοι και δεν περιμένουμε τίποτα...Σσσσ.... Σιωπή................................................

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Kαλησπέρα! Δεν παρατηρείτε μία πρωτοφανής ησυχία στο φόρουμ των φιλολόγων? Δύο πράγματα μπορούν να συμβαίνουν....Ή είμαστε σίγουροι ότι θα προσληφθούν πολλοί φιλόλογοι ή είμαστε τελείως απογοητευμένοι και δεν περιμένουμε τίποτα...Σσσσ.... Σιωπή................................................
Δε νομίζεις φίλε μου ,ότι δεν έχει νόημα να αναπαράγονται συνεχώς τα ίδια και τα ίδια εν μέσω καύσωνα ,διακοπών και γενικής χαλάρωσης ; Το θέμα έχει εξαντληθεί. Ό,τι είναι να συμβεί ,θα συμβεί. Εγώ επαναλαμβάνω ότι όσον αφορά στους Μόνιμους ,οι διορισμοί θα είναι αρκετοί και σίγουρα η μείωση θα είναι πολύ μικρότερη από το 50%. Διαίσθηση είναι και τίποτα περισσότερο. Άντε, να κάνουμε και καμιά βουτιά ,για να ξελαμπικάρουμε. Καλές διακοπές σε όλους ! Ως το τέλος του μήνα , που μάλλον θα βγει η Εγκύκλιος Διορισμών , έχουμε καιρό για χαλάρωση ...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Kαλησπέρα! Δεν παρατηρείτε μία πρωτοφανής ησυχία στο φόρουμ των φιλολόγων? Δύο πράγματα μπορούν να συμβαίνουν....Ή είμαστε σίγουροι ότι θα προσληφθούν πολλοί φιλόλογοι ή είμαστε τελείως απογοητευμένοι και δεν περιμένουμε τίποτα...Σσσσ.... Σιωπή................................................

Δε λες που ησυχάσαμε ... απ' τους φιλολόγους ...!
(Πέρσι, κουβέντα στην κουβέντα ..., ψωνίσαμε από σβέρκο ..., και ούτε καν μ' έκπτωση ...!)

Μη χαλαρώσεις εντελώς Sun ..., ο Άγιαξ θα επωφεληθεί ... :D
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Kαλησπέρα! Δεν παρατηρείτε μία πρωτοφανής ησυχία στο φόρουμ των φιλολόγων? Δύο πράγματα μπορούν να συμβαίνουν....Ή είμαστε σίγουροι ότι θα προσληφθούν πολλοί φιλόλογοι ή είμαστε τελείως απογοητευμένοι και δεν περιμένουμε τίποτα...Σσσσ.... Σιωπή................................................

Δε λες που ησυχάσαμε ... απ' τους φιλολόγους ...!
(Πέρσι, κουβέντα στην κουβέντα ..., ψωνίσαμε από σβέρκο ..., και ούτε καν μ' έκπτωση ...!)

Μη χαλαρώσεις εντελώς Sun ..., ο Άγιαξ θα επωφεληθεί ... :D
Για πλάκα τον έχω ,αδερφέ μου !  Θα του δείξω ότι στο Ναό δεν έχω...μπέσα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Kαλησπέρα! Δεν παρατηρείτε μία πρωτοφανής ησυχία στο φόρουμ των φιλολόγων? Δύο πράγματα μπορούν να συμβαίνουν....Ή είμαστε σίγουροι ότι θα προσληφθούν πολλοί φιλόλογοι ή είμαστε τελείως απογοητευμένοι και δεν περιμένουμε τίποτα...Σσσσ.... Σιωπή................................................

Δε λες που ησυχάσαμε ... απ' τους φιλολόγους ...!
(Πέρσι, κουβέντα στην κουβέντα ..., ψωνίσαμε από σβέρκο ..., και ούτε καν μ' έκπτωση ...!)

Μη χαλαρώσεις εντελώς Sun ..., ο Άγιαξ θα επωφεληθεί ... :D
Για πλάκα τον έχω ,αδερφέ μου !  Θα του δείξω ότι στο Ναό δεν έχω...μπέσα...

... σε ναούς πραγματοποιείται και η Αποκαθήλωση ...! Βοήθειά σας ...
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Και η Ανάσταση ,φίλε μου ,και η Ανάσταση...

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
όσον αφορά στους Μόνιμους ,οι διορισμοί θα είναι αρκετοί και σίγουρα η μείωση θα είναι πολύ μικρότερη από το 50%. Διαίσθηση είναι και τίποτα περισσότερο. Άντε, να κάνουμε και καμιά βουτιά ,για να ξελαμπικάρουμε. Καλές διακοπές σε όλους

Sun  λέω να  ακολουθήσω την συμβουλή σου  ;)

Καλές διακοπές   8)


Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Και η Ανάσταση ,φίλε μου ,και η Ανάσταση...

... αναστάς ο εκ νεκρών ..., μ' άπαξ ..., να ζήσετε να τη θυμάστε ..., ύπήρξε, ανέκαθεν, ελπιδοφόρος ομάς ...

(άντε, πάλι, να δικαιολογώ τ' αδικαιολόγητα στους διαχειριστές και στις μη ποδοσφαιρόφιλες αγχωμένες κυρίες της νευρώδους και ανασφαλούς φιλολογίας ...  :( )
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
 Λοιπόν, κατάλαβα τι γίνεται... Φτάσαμε στα όριά μας... Έχουμε ανάγκη από διακοπές... Φέτος ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά... Θα τα ξαναπούμε σε λίγες ημέρες... Αν και εγώ δεν σας κρύβω ότι θα επισκέφτομαι το φόρουμ καθημερινά, μήπως και έχουμε καμιά εξέλιξη... Να είμαστε όλοι καλά....

Αποσυνδεδεμένος mf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Αναρτήθηκε από σωματειο αδιοριστων 24 μηνιτων του ΑΣΕΠ

Παρασκευή, 16 Ιουλίου 2010
ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ

Καλημέρα καλησπέρα αναλόγως,

ξεπερνάω τα τυπικά χαίρομαι για την επικοινωνία κτλ............

Για να μην σας κουράζω ....εγώ σκέπτομαι ως εξής........

Στόχος :Συγκέντρωση ατόμων

Πρόβληματα για συγκέντρωση διαμαρτυρίας
1.Δεν έχουμε στοιχεία επικοινωνίας.
2.Απόσταση
3.Βαρεμάρα-Εφυσηχασμός
4.Αμφισβήτηση Προθέσεων.

Πρόβλημα 1. Στοιχεία επικοινωνίας

Αποφασίζουμε για κατα τόπους συναντήσεις όπου μπορούμε να ξεκουνήσουμε κάποιον να πάει.

Για τους "τυπικούς" 24μηνίτες
Κολλάμε ανακοινώσεις στις Διευθήνσεις Δευτεροβάθμιας εγώ μπορώ Δυτική Θεσσαλονίκη .

Για τους ιντερνετικούς
Ανακοινώνουμε στο www.alfavita.gr ,www.pde.gr εκπαιδευτικά φόρουμ ημερομηνία και τόπο ..τοπικών συναντήσεων.Στέλνουμε pm στα υπάρχοντα μέλη των φόρουμ που συμμετέχουν στις συζητήσεις 24μηνιτών.
Ζητάμε με επιστολή απο ΠΕΑ και από ΣΕΑΕ να ενημερώσουν τα μέλη τους για τις συνάντησεις 24μηνιτών και δημοσιεύουμε τις επιστολες αυτές.Αλωστε το 24μηνο δεν αντιπαλεύεται καμία ομάδα αντίθετα βοηθάει τους επιλαχόντες κάθε ομάδας.
Έχω δημιουργήσει ομάδα στο facebook (24μηνο+ΑΣΕΠ) και χαρακτήρα 24minoASEP στο twitter.Μπείτε και κάντε follow αντιστοιχα.Μην το γελάτε.Στην σημερινή Ελλάδα το βουνο πάει στον Μωάμεθ.

Πρωτα πρεπει να διοργανωθούν τοπικές συναντησεις .Και αυτο πρεπει να επικοινωνηθεί ως ενημέρωση για τις συναντήσεις με το υπουργείο και οργάνωση της περαιτέρω δράσης.

Αυτο που θα έπρεπε να κάνει η οργανωτική επιτροπή είναι να αναθέσει σε κατα τόπους άτομα την ενημέρωση και οργάνωση των συναντήσεων.

Δηλαδή εγώ είμαι Θεσσαλονίκη ποιοι άλλοι είναι να επικοινωνίσω να δουμε πως θα το οργανώσουμε ?

Αντίστοιχα απο ποιες άλλες πόλεις έχουμε έστω ένα άτομο?

Επικοινωνήστε μαζί τους.

Μπορούμε να κάνουμε συναντήσεις όλοι μαζί στις 21 και την επόμενη μέρα στις 22 ενημερώνουμε όλοι το προεδρείο και δίνουμε τα στοιχεία επικοινωνίας που έχουμε μαζέψει.

Δεν μπορεί κανείς να ενεργοποιηθεί απο μόνος του.Χρειάζεται λίγο σπρώξιμο και να τα βρει λίγο .... έτοιμα



ΠΑΡΤΕ ΟΛΟΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΦΩΝΑΞΤΕ ΝΑ ΝΑ ΝΙΩΣΟΥΝ ΠΙΕΣΗ!!!!
ΣΤΑΘΙΑΣ(ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝ) ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΤΗΛ . 210 3443887
ΖΙΝΕΛΗ 210 3443508
ΣΚΑΝΔΑΛΗΣ 210 3443019
ΤΣΑΓΚΡΗΣ 210 3443652
ΤΣΟΥΠΡΑ 210 3443598
ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΙΜΕΙΝΑΤΕ!!!![/color]ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΩ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΝΕΟ ΥΠΟΜΝΗΜΑ ΠΟΥ ΣΥΝΤΑΞΑΜΕ! ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΩΘΗΣΕΤΕ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ. ΚΑΙ ΕΝΝΟΩ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ, ΤΟΠΙΚΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΥΤΕΣ ,ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΑΚΡΕΣ ΜΕ ΜΜΕ (ΕΔΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ)ΚΑΙ ΕΚΕΙ.
ΠΑΙΔΙΑ ΕΜΕΙΝΑΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ . 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΓΩΝΑ ΚΟΙΝΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω συνάδελφε αλλά τηλεφωνούσα ΔΙΑΡΚΩΣ σήμερα στο υπουργείο για άσχετο του 24μηνου θέμα και ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΝ ΠΟΤΕ....Υπουργείο ΑΧΡΗΣΤΙΛΑΣ...

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
πηρα ολα τα τηλ συμβούλων (πλην Σταθιά) 9 30 που εδωσαν τα παιδια....και ολοι τους ειναι πολλοι θετικοι για τους φιλολογους σχετικα με την απορροφησή τους στη διετια.
μου ειπαν οτι το 60-40 θα το παρουν σχεδον ολο φετος , λιγους 24μηνιτες φετος και τους υπολοιπους του χρονου.
Οισυνταξιοδοτησεις ειναι παρα πολλες, δε θα φανουν φετος απο Νοεμβρη και εξης, διοτι οι αιτουντες θα παρουσιαστουν κανονικά στα σχολεια φετος.
Οι πινακες αναπληρωτων θα βγουν αυριο....αυτη την εβδομαδα.

Αυτα τα νεα, φυσικα δε σημαινει οτι εφησυχαζουμε.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2010, 06:07:39 μμ από Lara »

Αποσυνδεδεμένος mk75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
πηρα ολα τα τηλ συμβούλων (πλην Σταθιά) 9 30 που εδωσαν τα παιδια....και ολοι τους ειναι πολλοι θετικοι για τους φιλολογους σχετικα με την απορροφησή τους στη διετια.
μου ειπαν οτι το 60-40 θα το παρουν σχεδον ολο φετος , λιγους 24μηνιτες φετος και τους υπολοιπους του χρονου.
Οισυνταξιοδοτησεις ειναι παρα πολλες, δε θα φανουν φετος απο Νοεμβρη και εξης, διοτι οι αιτουντες θα παρουσιαστουν κανονικά στα σχολεια φετος.
Οι πινακες αναπληρωτων θα βγουν αυριο....αυτη την εβδομαδα.

Αυτα τα νεα, φυσικα δε σημαινει οτι εφησυχαζουμε.....

Ρε παιδια να μεινει κατι και για τον ΑΣΕΠ του 2012 . Μην δουμε προκυρηξη με διψηφια νουμερα. Καλο διορισμο παντως σε οσους τον αναμενουν.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Το υπουργείο Παιδείας στο θέμα του αριθμού των προσλήψεων αναπληρωτών, καθώς και αναπληρωτών με μειωμένο ωράριο διδασκαλίας και σε κάποιες περιπτώσεις ωρομισθίων έχει δηλώσει ότι για τη νέα σχολική χρονιά 2010/11, σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές, θα υπάρξει μείωση της τάξης του 70%. Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι φέτος, από τη μεριά του υπουργείου Παιδείας γίνεται προσπάθεια ο αριθμός των προσλήψεων αυτής της κατηγορίας εκπαιδευτικών να μην ξεπεράσει τις 4.000. Εάν οι σχεδιασμοί αυτοί υλοποιηθούν, τότε στη νέα σχολική χρονιά θα προσληφθούν αναπληρωτές εκπαιδευτικοί πάνω κάτω αυτοί οι οποίοι θα διοριστούν μόνιμα την επόμενη σχολική χρονιά, ενώ θα μείνουν έξω από κάθε είδους πρόσληψη πάνω από 15.000 εκπαιδευτικοί οι οποίοι μέχρι φέτος εργάζονταν ως αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι στις σχολικές μονάδες Α/βάθμιας και Β/βάθμιας Εκπαίδευσης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 588
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 579
Σύνολο: 589

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.