*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 517350 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
αυτο που ελεγα ειναι για το 80% περιπου των ασεπιτων, 200 ατομα δηλαδη θα παρει φετος, και απο το σταθια ακουσα οτι καποιος 24μηνιτης που ειχε (κατ εκτιμηση του) τη θεση 115 περιπου του ειπε οχι αφου εισαι πανω απο 100 δυσκολα, δηλαδη κατω απο 100 αλλα ποσους;

δηλαδή εγ'ω με θέση γύρω στο 200 (δική μου εκτίμηση) στο 24μηνο ουτε κατα διάνοια......... :(
κρίμα........ και είχα μια κρυφή ελπίδα......
μας εφαγε και τους 2 το δντ

το δντ και κυρίως οι οαεδίτες και η αλλαγή του συστήματος διορισμών.... τελος πάντων ελπίζουμε για του χρόνου! απλώς ας φύγουν όσο το δυνατόν περισσότεροι φετος για να έχουμε καλή σειρά του χρόνου (με την προυπόθεση πως δε θα εμφανιστούν και άλλοι ουρανοκατέβατοι από το πουθενα....)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ΔοΝηΤης αυτο το ΔΝΤ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
και ας ελπισουμε σε πληρη απορρόφηση του ταλαίπωρου 24μηνου!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
απ ο,τι βλεπω μια γκαντεμια διατρεχει ολα μου τα "κομματια" !με 30120 μορια περιπου τιποτα εε;;ουτε στο 24μηνο-ουτε στο 40% εχω ελπιδα;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Oσοι θα πάνε αναπληρωτές από Σεπτέμβριο θα συνεχίσουν να παίρνουν τα ίδια μόρια? 1 για κάθε μήνα?

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
απ ο,τι βλεπω μια γκαντεμια διατρεχει ολα μου τα "κομματια" !με 30120 μορια περιπου τιποτα εε;;ουτε στο 24μηνο-ουτε στο 40% εχω ελπιδα;
Φυσικά και έχεις ελπίδα... Υπομονή πολλή δεν έχεις απ' ό,τι φαίνεται... Αν δεν ανακοινωθούν οι πίνακες και δεν ξεκαθαριστεί ο αριθμός των προσλήψεων ,όλα είναι εικασίες.

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Oσοι θα πάνε αναπληρωτές από Σεπτέμβριο θα συνεχίσουν να παίρνουν τα ίδια μόρια? 1 για κάθε μήνα?
Όχι. Οι πίνακες έχουν παύσει να τροφοδοτούνται από 30/6/2010. Όσα μόρια πήρε ο καθένας ,τα πήρε. Αυτοί που δεν έχουν 30 μήνες ή τουλάχιστον 24 μήνες καθαρή προϋπηρεσία ή δεν είναι διοριστέοι από διαγωνισμό του ΑΣΕΠ ,θα πρέπει να ξαναδώσουν στο επόμενο διαγωνισμό ,αν θέλουν μόνιμο διορισμό.

Αποσυνδεδεμένος legend

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Oσοι θα πάνε αναπληρωτές από Σεπτέμβριο θα συνεχίσουν να παίρνουν τα ίδια μόρια? 1 για κάθε μήνα?
Όχι. Οι πίνακες έχουν παύσει να τροφοδοτούνται από 30/6/2010. Όσα μόρια πήρε ο καθένας ,τα πήρε. Αυτοί που δεν έχουν 30 μήνες ή τουλάχιστον 24 μήνες καθαρή προϋπηρεσία ή δεν είναι διοριστέοι από διαγωνισμό του ΑΣΕΠ ,θα πρέπει να ξαναδώσουν στο επόμενο διαγωνισμό ,αν θέλουν μόνιμο διορισμό.
Σε περίπτωση όμως που κάποιος περάσει τη βάση στο διαγωνισμό παίρνει τα μόρια προϋπηρεσίας και για τις χρονιές 2010-11, 2011-12. Σωστά; Απλά (σκληρό!) υπολογίζονται με τον καινούριο τρόπο *0,10, *0,30 κλπ. κλπ. Το 'χω...;
"όσο γνωρίζεις πιο καλά τόσο αγαπάς πιο πλέρια"

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος frofro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Γεια σε όλους.Μπορεί κάποιος να μου πει με 28 μόρια καθαρη προϋπηρεσία ποια περίπου θέση θα έχω στο 24μηνο;

Αποσυνδεδεμένος kozzi1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1148
    • Προφίλ
Γεια σε όλους.Μπορεί κάποιος να μου πει με 28 μόρια καθαρη προϋπηρεσία ποια περίπου θέση θα έχω στο 24μηνο;

http://www.sunfiles.org/                ...( παοκτσηδικο στεκι )
"ΘΕΜΑΤΑ ΦΙΛΟΛΟΓΩΝ" ... "ΠΡΟΒΛΕΨΗ 24 ΜΗΝΟΥ" ... σε βλεπεις και κρινεις...

Αποσυνδεδεμένος frofro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Σ΄ευχαριστώ!!!

Αποσυνδεδεμένος cycle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
απ ο,τι βλεπω μια γκαντεμια διατρεχει ολα μου τα "κομματια" !με 30120 μορια περιπου τιποτα εε;;ουτε στο 24μηνο-ουτε στο 40% εχω ελπιδα;
Φυσικά και έχεις ελπίδα... Υπομονή πολλή δεν έχεις απ' ό,τι φαίνεται... Αν δεν ανακοινωθούν οι πίνακες και δεν ξεκαθαριστεί ο αριθμός των προσλήψεων ,όλα είναι εικασίες.
καλημέρα συνάδελφοι .έχω ένα πρόβλημα και δεν μπορώ να ανοίξω τον πινακα με τις προβλέψεις διορισμού του 40 τοις εκατό όπως δίνεται απο sunfiles

Αποσυνδεδεμένος tihea

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1661
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΑΣΕΠ=Αποτελεσματικό Σύστημα Εξόντωσης Πτυχιούχων
    • Προφίλ
Αν δεν κάνω λάθος, ο πίνακας που δίνει ο συνάδελφος στο sunfiles είναι σύμφωνα με τις δηλώσεις για 50% στις προσλήψεις διοριστέων ασέπ και 40% . Εκτός κι αν υπάρχει κι άλλο αρχείο εκεί και δεν το έχω βρει. Πάντως στο συγκεκριμένο πίνακα του 40% (με 24μηνίτες μέσα) ο αριθμός 80 (οι μισοί ακριβώς του 40%) έχει 32,797 μόρια.

Ίσως να πατούσες πρώτα αποθήκευση να κατέβει ο πίνακας και μετά να τον άνοιγες, όχι με "άνοιγμα" κατευθείαν.
Η γοητεία του πληθυντικού αριθμού και η μοναξιά του σχοινοβάτη εκπαιδευτικού.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 520

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.