*

Αποστολέας Θέμα: Πόσοι φιλόλογοι θα διοριστούν το 2011 - 12 (μόνιμοι, ΑΚΩ, ΑΜΩ)  (Αναγνώστηκε 517342 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και στο δικό μου σχολείο φεύγουν πέντε φιλόλογοι με σύνταξη και σε άλλο της περιοχής τρεις. Μεγάλος αριθμός φιλολόγων διορίστηκε το 1977 που σημαίνει ότι έχουν συμπληρώσει 33 χρόνια και δεν ευνοούνται καθόλου από το νέο ασφαλιστικό και θα πάρουν σύνταξη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mitsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2659
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Oso zeis mathaineis...
    • Προφίλ
ανανεώθηκαν λέει οι πίνακες
υπάρχουν λάθη!!!

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Ο μεγαλος αριθμος συνταξιοδοτησεων σιγουρα ειναι ενα πολυ θετικο στοιχειο  :) Αν θα καλουν ομως ανακατεμενα πληρους και μειωμενου ωραριου δε θα γινει μπερδεμα? 

void

  • Επισκέπτης
πιστευα και πιστευω ακραδαντα οτι οι συνταξιοδοτησεις ειναι μια μονο παραμετρος που θα ωφελησει τους διορισμους φιλολογων.Η δευτερη ειναι η αναθεση ωρων σε ξενογλωσσους των γυμνασιων στα δημοτικα.Και λογικο βεβαια αφου αγγλικουδες και κυριως γαλλικουδες δε συμπληρωναν ωραριο σε γυμνασια,επαιρναν ιστοριες και παραλληλα διοριζονταν αλλες ωρομισθιες στα δημοτικα.
Η υποθεση παιρνει σαρκα και οστα-προς δυστυχια βεβαιως των ενδιαφερομενων με τους οποιους κατα τα λοιπα συμπασχουμε:13 διορισμοι για Αγγλικων!Στις Γαλλικων δε αναβροχια και χαλαζι.
Επεσατε θυματα αδερφια.....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2010, 05:45:22 μμ από evants »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
ερωτηση,πιστευετε πως θα φτασει η σειρα διορισμου στο 24μηνο & 40% κατω απο αυτες που αναφερει η σημερινη εγκυκλιος;;οσοι πιανουν τα μορια αλλα οχι την ορισθεισα θεση να πανε να κανουν αιτηση ή τσαμπα κόπος;
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
κανε την κι ας ειναι τσάμπα, κανεις πρόβα για του χρονου!!!!!

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 790
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
οκ,απ'οτι ειδα ανοιξε κουβεντα στο Διορισμοι ΠΕ02
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Αφού γίνονται αναφορές για του χρόνου να ρωτήσω κι εγώ που με καίει τη γνώμη σας...Αφού πήρε 204 απο ασεπ φέτος του χρόνου πώς θα καλύψει το υποτιθέμενο 60 τοις εκατό;
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ειναι και οι υπολοιποι του 24μηνου, αυτος δεν ειναι αλλωστε ο ρολος της μεταβατικής υποτίθεται....?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2010, 10:22:31 μμ από Lara »

Αποσυνδεδεμένος mes

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 735
    • Προφίλ
ωραια τα λεμε, αλλα εγω δεν την εμπιστευομαι πια. αλλα ελεγε η υπουργος και αλλα κανει. δεν μας εμπνεει πια εμπιστοσυνη. η αδικια ειναι καταφορη .ποιος την πιστευει για του χρονου απο το 24μηνο? σημερα στη δευτ/θμια ηταν ολοι παγωμενοι απο το σοκ. ωστοσο μου ειπαν οτι μεχρι στιγμης ειχαν γινει στο νομο μου 40 αιτησεις συνταξης πε02. καλο αυτο γιατι πανελλαδικα ποσοι θα ειναι? ασε που θα ειναι ερημα τα νησια και η παραμεθορειος γιατι οι διορισθεοι θα διαλεξουν τη στερια και τις θεσεις φιλετα...σκεφτειτε τι θα γινει απο σεπτεμβρη και εχουμε και εκλογες...οι περιφερειακες εκλογες ειναι κατα βαση βουλευτικες...σκεφτειτε το.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Ποια φιλέτα, βρε mess μου, είδες εσύ ???
Εγώ, πάλι, κάτι ... μεζεδάκια είδα ότι έχουν να δηλώσουν οι άνθρωποι! ::)

Αποσυνδεδεμένος maria-lena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι...όποιος είναι και στον πίνακα του ΑΣΕΠ διοριστέος (στους πρώτους 204) και στον πίνακα διορισμού με το 40% (λόγω μεγάλης προυπηρεσίας) από ποιον πίνακα τελικά θα προσληφθεί; Ας μου απαντήσει σας παρακκαλώ κάποιος που θα είναι 100% σίγουρος. Ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι...όποιος είναι και στον πίνακα του ΑΣΕΠ διοριστέος (στους πρώτους 204) και στον πίνακα διορισμού με το 40% (λόγω μεγάλης προυπηρεσίας) από ποιον πίνακα τελικά θα προσληφθεί; Ας μου απαντήσει σας παρακκαλώ κάποιος που θα είναι 100% σίγουρος. Ευχαριστώ πολύ!!!

Αν διορίζεται με το 40% δηλαδή είναι μέσα στους 136, θα επιλέξει να διοριστεί με το 40%, για να προηγηθεί στην επιλογή του τόπου διορισμού.

Αποσυνδεδεμένος dimik

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 805
    • Προφίλ
το΄πόσα μόρια πρεπει να εχει κανεις για να κάνει τα χαρτια του ανακοινωνεται κάθε φορα μετην εγκύκλιο.
φετος με 26 και κατι μόρια..και απο κει και πάνω μπορουσες να κάνεις τα χαρτια σου.
τελικα πήρε τον τελευταίο αο το 40% με 30 κάτι μόρια.

ρε παιδια..να ρωτησω κάτι????
του χρόνου ειπαμε πάλι 60%-40% και 24 μηνο...
ναι...αλλα αν δεν κάνω λάθος μείνανε καμια 40ριαα ασεπίτες. αναλογικά και το νουμερο του 40% θα ειναι διψηφιος αριθμος??? και πως θα γεμίσει τα κενα απο συνατξιοδοτησεις που θα καλοφανουν τον Οκτωβρη?!?!?!?!?!?!?!?!?!

ποιο θα ειναι η βαση διορισμου για το 40%?
ειναι ηδη γνωστη ετσι δεν ειναι!?
 αφου κλειδωσαν οι πίνακες???? ποιος ειναι ο τελευταιος που βαση το 40% κατοχυρωνει για του χρόνου δικαιωμα διορισμου??????

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160021
  • Σύνολο θεμάτων: 19214
  • Σε σύνδεση σήμερα: 656
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 630
Σύνολο: 631

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.