*

Αποστολέας Θέμα: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70  (Αναγνώστηκε 35779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #112 στις: Αύγουστος 30, 2009, 02:48:50 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι.. είμαι καινούριος στην κοινότητα των εκπαιδευτικών και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα.. κατ'αρχήν και εγω περιμένω όπως ολοι σας την πρώτη φάση των αναπληρωτών.. είμαι δημόσιος υπάλληλος εδώ και 9 χρόνια, πήρα το πτυχίο μου το 2007 αλλά φέτος είχα δικαίωμα να παραιτηθώ απο τη θέση που κατέχω στο δημόσιο συγκεκριμένα είμαι αστυνομικός. αυτό που ήθελα πάντα να κάνω  όμως είναι να βρίσκομαι μέσα σε μια τάξη σχολείου με παιδιά τριγύρω μου. οπότε φέτος έκανα τα χαρτιά μου για αναπληρωτής αποφασισμένος να παρατήσω την παλιά μου εργασια. έχω 83 σειρά στον πίνακα με μηδενική προυπηρεσία στους δασκαλους και αναμεσα στις επιλογές μου είναι και τα μειονοτικά της Θράκης. έχω πιθανότητες να διοριστώ με την Α φάση? επίσης ήθελα να ρωτήσω με την ασφαλιστική μας κάλυψη τι συμβαίνει, πότε πληρωνόμαστε
για πρώτη φορά και αν πληρωνόμαστε σταθερά κάθε μήνα χωρίς να μαζεύονται απλήρωτοι μήνες?
Μπορώ να απαντήσω μόνο στο δεύτερο σκέλος της ερώτησής σου. Οι αναπληρωτές έχουν ΙΚΑ και αρχίζουν να πληρώνονται λίγους μήνες μετά την τοποθέτησή τους. Δηλαδή αν σε πάρουν Σεπτέμβρη ίσως πληρωθείς Νοέμβριο ή Δεκέμβριο, φυσικά δε χάνεις λεφτά! Από εκεί και πέρα πληρώνεσαι σταθερά και κανονικά μία φορά το μήνα και όχι ανά δεκαπενθήμερο. Καλή τοποθέτηση!!
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elefthe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #113 στις: Αύγουστος 30, 2009, 02:54:35 μμ »
καλησπερα, ειμαι καινουριο μελος.Σας παρακαλω ας μου πει καποιος πως να στειλω δικο μου θεμα και οχι απαντηση!!!!!!Ειμαι λιγακι ασχετη...

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #114 στις: Αύγουστος 30, 2009, 03:00:08 μμ »
καλησπερα, ειμαι καινουριο μελος.Σας παρακαλω ας μου πει καποιος πως να στειλω δικο μου θεμα και οχι απαντηση!!!!!!Ειμαι λιγακι ασχετη...
Καλωσόρισες λοιπόν! :)Αντί για απάντηση θα πατήσεις αποστολή θέματος στις επιλογές!
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #115 στις: Αύγουστος 30, 2009, 03:51:38 μμ »
Η Α φαση θα βγει τριτη -τεταρτη και η Β 15 περιπου του μηνος...μολις χτες ειχανε το meeting τους στο υπουργειο....παμε για ποτο συναδελφοι να χαλαρωσουμε....
[/quo
ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ ΑΥΤΟ?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #116 στις: Αύγουστος 30, 2009, 05:06:46 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι.. είμαι καινούριος στην κοινότητα των εκπαιδευτικών και θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα.. κατ'αρχήν και εγω περιμένω όπως ολοι σας την πρώτη φάση των αναπληρωτών.. είμαι δημόσιος υπάλληλος εδώ και 9 χρόνια, πήρα το πτυχίο μου το 2007 αλλά φέτος είχα δικαίωμα να παραιτηθώ απο τη θέση που κατέχω στο δημόσιο συγκεκριμένα είμαι αστυνομικός. αυτό που ήθελα πάντα να κάνω  όμως είναι να βρίσκομαι μέσα σε μια τάξη σχολείου με παιδιά τριγύρω μου. οπότε φέτος έκανα τα χαρτιά μου για αναπληρωτής αποφασισμένος να παρατήσω την παλιά μου εργασια. έχω 83 σειρά στον πίνακα με μηδενική προυπηρεσία στους δασκαλους και αναμεσα στις επιλογές μου είναι και τα μειονοτικά της Θράκης. έχω πιθανότητες να διοριστώ με την Α φάση? επίσης ήθελα να ρωτήσω με την ασφαλιστική μας κάλυψη τι συμβαίνει, πότε πληρωνόμαστε
για πρώτη φορά και αν πληρωνόμαστε σταθερά κάθε μήνα χωρίς να μαζεύονται απλήρωτοι μήνες?
... ίσως πληρωθείς Νοέμβριο ή Δεκέμβριο...

Δεν ειναι ομως και σιγουρο αυτο...Εγω δηλαδη, περυσι  πληρωθηκα αρχες Οκτωβριου! Πιστευω πως ειναι αναλογα την Πρωτοβαθμια το ποτε θα πληρωθεις!

Οσον αφορα το 1ο σου ερωτημα, αν κρινω απο τις προηγουμενες χρονιες, εχεις πολλες πιθανοτητες για την α φαση! Βεβαια ποτε δεν ξερεις, φετος τιποτα δεν παει σωστα!!

Αποσυνδεδεμένος xaris-ma-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #117 στις: Αύγουστος 30, 2009, 06:06:16 μμ »
σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες και εύχομαι σε όλους καλή τοποθέτηση.. να ρωτήσω και κάτι άλλο. η δεύτερη φάση αργεί συνήθως?και εγώ πάντος που τηλ στο Υπουργείο μου απάντησαν ότι μάλλον απο δευτέρα θα έχουμε την πρώτη φάση. με το καλό λοιπόν..

Αποσυνδεδεμένος pe70-va

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #118 στις: Αύγουστος 30, 2009, 06:59:40 μμ »
σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες και εύχομαι σε όλους καλή τοποθέτηση.. να ρωτήσω και κάτι άλλο. η δεύτερη φάση αργεί συνήθως?και εγώ πάντος που τηλ στο Υπουργείο μου απάντησαν ότι μάλλον απο δευτέρα θα έχουμε την πρώτη φάση. με το καλό λοιπόν..
Συνήθως δεν απέχουν και πολύ οι δύο φάσεις. Μπορεί και μετά από 10-15 μέρες από την πρώτη να βγει και η δεύτερη. Κάτι τέτοιο έχω ακούσει τουλάχιστον...
Τη στρουμφίσαμε!

Αποσυνδεδεμένος penny_ct

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 402
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #119 στις: Αύγουστος 30, 2009, 07:01:34 μμ »
σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες και εύχομαι σε όλους καλή τοποθέτηση.. να ρωτήσω και κάτι άλλο. η δεύτερη φάση αργεί συνήθως?και εγώ πάντος που τηλ στο Υπουργείο μου απάντησαν ότι μάλλον απο δευτέρα θα έχουμε την πρώτη φάση. με το καλό λοιπόν..

Συνηθως  η α φαση βγαινει τελη Αυγουστου και η β μετα απο 10 μερες περιπου! Τωρα φετος βλεπεις ολα εχουν αργησει!

Ας ελπισουμε να βγει αυριο η Α φαση!!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος xaris-ma-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #120 στις: Αύγουστος 30, 2009, 07:17:36 μμ »
σε ευχαριστω πολύ για τις πληροφορίες και εύχομαι σε όλους καλή τοποθέτηση.. να ρωτήσω και κάτι άλλο. η δεύτερη φάση αργεί συνήθως?και εγώ πάντος που τηλ στο Υπουργείο μου απάντησαν ότι μάλλον απο δευτέρα θα έχουμε την πρώτη φάση. με το καλό λοιπόν..

Συνηθως  η α φαση βγαινει τελη Αυγουστου και η β μετα απο 10 μερες περιπου! Τωρα φετος βλεπεις ολα εχουν αργησει!

Ας ελπισουμε να βγει αυριο η Α φαση!!! :) :)


Μακάρι να βγει αύριο και όλα να πάνε καλά.. στο forum πάντως εδώ βρήκα απαντήσεις για πολλά θέματα πανω στους εκπαιδευτικούς για τα οποία είχα απορίες.. μπράβο σε όλους σας.. είναι πολύ καλό να υπάρχει αυτό το πνεύμα συναδελφικότητας και βοηθάει αρκετά..

Αποσυνδεδεμένος xaris-ma-

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #121 στις: Αύγουστος 30, 2009, 08:22:34 μμ »
Άλλη μία επείγουσα ερώτηση.. διπλά μόρια σαν αναπληρωτής παίρνω στα δυσπρόσιτα μόνο ή και στα μειονοτικά? επίσης ποια η διαφορα στο

μισθό και για τα δυσπρόσιτα και τα μειονοτικά?

Αποσυνδεδεμένος george27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #122 στις: Αύγουστος 31, 2009, 10:59:18 πμ »
Καλημέρα! διπλά μόρια παίρνεις γενικά στα δυσπρόσιτα είτε είναι μειονοτικά είτε κανονικά. Υπάρχουν δηλαδή μειονοτικά τα οποία είναι δυσπρόσιτα οπότε τα μόρια διπλασιάζονται, σε διαφορετική περίπτωση είναι 1 μόριο το μήνα. Στα μειονοτικά υπάρχει ένα ειδικό επίδομα που λέγεται επίδομα μειονοτικού σχολείου το οποίο για τις πεδινές περιοχές είναι 40 ευρώ ενώ για τις ημιορεινές 50. Αν είναι και δυσπρόσιτο το μειονοτικό τότε παίρνεις το επίδομα προβληματικής περιοχής το οποίο είναι 300 περίπου (ίσως να μη θυμάμαι καλά κιόλας). Στην περίπτωση που είναι ένα οποιοδήποτε άλλο δυσπρόσιτο θα πάρεις το σχετικό επίδομα, όμως δεν ξέρω ακριβώς το ποσό που ανέρχεται. :)
Σμίλεψε πάλι, δάσκαλε, ψυχές!

Κι ότι σ’ απόμεινε ακόμη στη ζωή σου Μην τ’ αρνηθείς!

                                                               Κωστής Παλαμάς

Αποσυνδεδεμένος stavroula23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ειμαστε μια ωραια ατμοσφαιρα..ειμαστε..
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #123 στις: Αύγουστος 31, 2009, 11:41:59 πμ »
εγω που ημουν σε δυσπροσιτο περυσι αναπληρωτρια γιατι δεν επαιρνα κανενα επιδομα?και επαιρνα οσα και οι φιλες μου που ηταν στην Αθηνα? α και ημουν και υποδιευθυντρια..αυτο εχει καινενα επιδομα? γαιτι εγω τα ιδια με ολους επαιρνα και πηγαινα καθε μερα χιλιομετρααααα

Αποσυνδεδεμένος markela

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 349
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #124 στις: Αύγουστος 31, 2009, 11:45:22 πμ »
κι εγω  εχω την ιδια απορια. Πως θα διεκδικησουμε το επιδομα δυσπροσιτου;
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ  ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΝΙΚΑΣ  ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΟΛΥ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΝΑ ΜΗ ΔΕΙΛΙΑΖΕΙΣ , ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΕΣΑΙ.

Αποσυνδεδεμένος gogo85

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα ανακοινώσουν τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών;;; - ΠΕ70
« Απάντηση #125 στις: Αύγουστος 31, 2009, 11:52:52 πμ »
Συνάδελφοι κανένα νέο για τα αποτελέσματα??Να μην τα περιμένουμε ούτε σήμερα?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160927
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 761
Σύνολο: 778

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.