*

Αποστολέας Θέμα: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.  (Αναγνώστηκε 169000 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1554 στις: Αύγουστος 19, 2021, 02:44:31 μμ »
Συμφωνώ σε όλα..
ΥΓ εσύ βέβαια τα λες για μένα ... Εγώ τα λέω για άλλους..
Και όπως προείπα έτσι είναι αν έτσι νομίζεις..
Την καλημέρα μου

Αφού συμφωνείς σε όλα κι εσύ, τότε έτσι θα είναι όπως νομίζω.
Το σχόλιο μου ήταν γενικό, ωστόσο όποιος αναγνωρίζει ότι τον αφορά ελπίζω να μην προσπαθήσει να με επιβεβαιώσει συμβάλλοντας έτσι στην άνοδο του επιπέδου του φόρουμ, έτσι όπως το θυμόμαστε εμείς οι παλαιότεροι.
Την καλησπέρα μου!
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:11:45 »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1555 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:11:06 μμ »
Αφού συμφωνείς σε όλα κι εσύ, τότε έτσι θα είναι όπως νομίζω.
Το σχόλιο μου ήταν γενικό, ωστόσο όποιος αναγνωρίζει ότι τον αφορά ελπίζω να μην προσπαθήσει να με επιβεβαιώσει συμβάλλοντας έτσι στην άνοδο του επιπέδου του φόρουμ, έτσι όπως το θυμόμαστε εμείς οι παλαιότεροι.
Την καλησπέρα μου!
Ναι ήταν γενικό το σχόλιο σου, όμως το σχόλιο σου ήταν απάντηση σε σχόλιο της συναδέλφου βιολόγου που αφορούσε εμένα.. έτσι απλά..πάντως και παλιά συνέβαιναν τέτοια στο φόρουμ.. δεν έχει να κάνει με το θέμα..
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος Jarvis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1021
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1556 στις: Αύγουστος 19, 2021, 03:54:08 μμ »
https://politis.com.cy/politis-news/kypros/monodromos-oi-emvoliasmoi-gia-toys-anemvoliastoys-foitites-kai-ekpaideytikoys-enstaseis-gia-ta-pcr-sta-panepistimia/
Ενα βήμα παραπσνω το προχωραει η Κυπρος με την υγειονομική ασφάλεια στα εκπαιδευτικά ιδρύματα. Μόνο με pcr ( οχι rapid) κ μάλιστα κάθε 72 h, οι ανεμβολιαστοι καθηγητές κ φοιτητές στα πανεπιστήμια. Έξοδα δικά τους.
Στη δευτεροβάθμια, όσοι μαθητές δεν είναι εμβολιασμενοι, θα κάνουν rapid τεστ από κινητές μονάδες έξω από σχολεία. Δωρεάν.
Για τους καθηγητές δευτεροβάθμιας, δεν θα υπάρχει οικονομική κάλυψη από το κράτος, όπως θα γίνει δλδ κ για τα πανεπιστημια. Αυτό που δεν κατάλαβα καλά από το άρθρο ειναι αν θα υποχρεώσει και τους τελευταίους σε pcr η απλά σε rapid. Πάντως ανά 72h το τεστ.
Εξοντωτικο οικονομικά το μετρό με την επιβολή μοριακού μόνο. Ξεκάθαρα τους υποχρεώνει να εμβολιαστουν νομίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2021, 03:55:48 μμ από Jarvis »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1557 στις: Αύγουστος 19, 2021, 04:29:43 μμ »
https://politis.com.cy/politis-news/kypros/monodromos-oi-emvoliasmoi-gia-toys-anemvoliastoys-foitites-kai-ekpaideytikoys-enstaseis-gia-ta-pcr-sta-panepistimia/
Εξοντωτικο οικονομικά το μετρό με την επιβολή μοριακού μόνο. Ξεκάθαρα τους υποχρεώνει να εμβολιαστουν νομίζω.
Ή τους ωθεί να τους πάρουν στο κυνήγι ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 19, 2021, 04:33:25 μμ από silkcut »
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:11:45 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1558 στις: Αύγουστος 19, 2021, 04:32:56 μμ »
Ναι ήταν γενικό το σχόλιο σου, όμως το σχόλιο σου ήταν απάντηση σε σχόλιο της συναδέλφου βιολόγου που αφορούσε εμένα.. έτσι απλά..πάντως και παλιά συνέβαιναν τέτοια στο φόρουμ.. δεν έχει να κάνει με το θέμα..

Μου έδωσε την ευκαιρία η απάντηση της συναδέλφου να γράψω ένα γενικό σχόλιο, έτσι απλά. Για να γίνει ίσως μια προσπάθεια να γράφει ο καθένας την άποψή του χωρίς προσωπικές επιθέσεις και ειρωνίες. Έτσι γίνεται και πιο πειστικός.
Παλιά υπήρχαν μεμονωμένες περιπτώσεις αλλά και περισσότερος σεβασμός. Έχει να κάνει με το θέμα γιατί πολλοί συνάδελφοι αποχωρούν από μια εποικοδομητική συζήτηση.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1559 στις: Αύγουστος 19, 2021, 04:39:17 μμ »
Μια ενδιαφέρουσα άποψη για τον πραγματικό κίνδυνο πίσω από την κουρτίνα εμβολίων και υποχρεωτικότητας:
https://www.bankingnews.gr/politiki/articles/582106/megali-i-dokimasia-tis-kyvernisis-to-fthinoporo-erxetai-epideinosi-tis-pandimias-kai-dyskoles-meres-min-diairethei-i-koinonia
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος math.efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1560 στις: Αύγουστος 19, 2021, 04:42:12 μμ »
https://politis.com.cy/politis-news/kypros/monodromos-oi-emvoliasmoi-gia-toys-anemvoliastoys-foitites-kai-ekpaideytikoys-enstaseis-gia-ta-pcr-sta-panepistimia/
Ενα βήμα παραπσνω το προχωραει η Κυπρος με την υγειονομική ασφάλεια στα εκπαιδευτικά ιδρύματα. Μόνο με pcr ( οχι rapid) κ μάλιστα κάθε 72 h, οι ανεμβολιαστοι καθηγητές κ φοιτητές στα πανεπιστήμια. Έξοδα δικά τους.
Στη δευτεροβάθμια, όσοι μαθητές δεν είναι εμβολιασμενοι, θα κάνουν rapid τεστ από κινητές μονάδες έξω από σχολεία. Δωρεάν.
Για τους καθηγητές δευτεροβάθμιας, δεν θα υπάρχει οικονομική κάλυψη από το κράτος, όπως θα γίνει δλδ κ για τα πανεπιστημια. Αυτό που δεν κατάλαβα καλά από το άρθρο ειναι αν θα υποχρεώσει και τους τελευταίους σε pcr η απλά σε rapid. Πάντως ανά 72h το τεστ.
Εξοντωτικο οικονομικά το μετρό με την επιβολή μοριακού μόνο. Ξεκάθαρα τους υποχρεώνει να εμβολιαστουν νομίζω.
Συμφωνώ.Ξεκάθαρα φαίνεται ο πνευματικό,,ψυχολογικός και σωματικός βιασμός... Μην ξεχναμε όμως ότι θα έρθει η στιγμή που θα πιάσουν το βιαστή και θα μπεί φυλακή. Αργά ή γρήγορα έρχεται η ώρα του...

Αποσυνδεδεμένος helidoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1561 στις: Αύγουστος 19, 2021, 07:12:35 μμ »
Πρόσφατα δημοσιεύτηκε μια σημαντική ανασκόπηση των μελετών για τη χρόνια Covid (Long Covid), η οποία δυσκολεύει την καθημερινότητα των ασθενών για μακρά περίοδο μετά τη νόσηση. Σύμφωνα με τα ευρήματα της ανασκόπησης έχουν περιγραφεί 55 συμπτώματα χρονιότητας. Εκτιμήθηκε ότι το 80% των ασθενών με Covid-19 ανέπτυξαν ένα ή περισσότερα από αυτά τα μακροπρόθεσμα συμπτώματα. Οι περισσότεροι είχαν αντιμετωπίσει σοβαρή μορφή της Covid, ωστόσο μακροπρόθεσμα συμπτώματα εμφανίστηκαν επίσης σε άτομα με ήπια λοίμωξη που δε χρειάστηκαν νοσηλεία. Στις μελέτες που συμπεριλήφθηκαν ο χρόνος παρακολούθησης των ασθενών ποίκιλε και κυμαινόταν από 14 ως 110 ημέρες μετά τη λοίμωξη. Τα πέντε πιο συνηθισμένα συμπτώματα ήταν κόπωση (58%), πονοκέφαλος (44%), διαταραχή προσοχής (27%), τριχόπτωση (25%) και δύσπνοια (24%). Άλλα σημαντικά συμπτώματα ήταν ανοσμία, αγευσία, απώλεια μνήμης, ναυτία, πολύπνοια, βήχας και πόνος στο στήθος. Τα συμπτώματα γενικά σχετίζονταν με πνευμονική νόσο, καρδιαγγειακή (αρρυθμίες, μυοκαρδίτιδα) και νευρολογική (άνοια, κατάθλιψη, άγχος, διαταραχή προσοχής, ιδεοψυχαναγκαστικές διαταραχές).
https://www.nature.com/articles/s41598-021-95565-8




Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1562 στις: Αύγουστος 19, 2021, 08:06:10 μμ »
https://www.sport24.gr/tennis/kyvernitikos-ekprosopos-enantion-stefanoy-tsitsipa-den-echei-ti-gnosi-tis-spoydes-kai-to-ereynitiko-ergo-gia-na-schimatizei-apopsi.9328237.html
Σε ποια άλλη χώρα γίνονται αυτά;; Στη Μποτσουάνα;; ;D
Τι είπε ο άνθρωπος και ενόχλησε:
Αν είναι να το παίζουμε διπλωμάτες και να μη μπορούμε να εκφράσουμε ελεύθερα τις απόψεις μας για κάτι συγκεκριμένο ποιος ο λόγος να κάνουμε αυτές τις συνεντεύξεις;;
Αυτό ενόχλησε..και ξεχάστηκε το «παικταρά» μου της υπέρκομψης ;D ;D
Βέβαια δεν είναι επιστήμονας και είναι και δημόσιο πρόσωπο θα πει κάποιος..
Ενώ είναι ειδικός επιστήμονας ο ΚΕ Οικονόμου....οκ ;D

Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1563 στις: Αύγουστος 19, 2021, 10:03:24 μμ »
Αν είμασταν όλοι Τσιτσιπαδες θα είχε πεθάνει πολύς κόσμος. Δεν είναι μόνο ο εαυτουλης μας, υπάρχουν και άλλοι που κινδυνεύουν γύρω μας, περισσότερο από εμάς. Χαζό παιδί που τρέχει ο μπαμπάς κάθε φορά να καλύψει τις μλκς του.

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1564 στις: Αύγουστος 19, 2021, 10:48:53 μμ »
Όντως το επίπεδο του φόρουμ έχει πέσει χαμηλά.

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1565 στις: Αύγουστος 19, 2021, 11:24:51 μμ »
https://www.cretalive.gr/kriti/kai-kritikia-giatros-anemboliasti-sti-meth-covid
Κάπως έτσι θα πειστούν, αλλά για κάποιους ήταν και για άλλους θα είναι αργά. Καλή υγεία σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος TimPap

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 764
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1566 στις: Αύγουστος 19, 2021, 11:32:06 μμ »
https://www.cretalive.gr/business/kata-90-ayxithikan-oi-aggelies-poy-zitoyn-emboliasmenoys
Ενδιαφέρον. Η αγορά λειτουργεί αυτόνομα. Αυτορρυθμίζεται!

Αποσυνδεδεμένος cookie7

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Υποχρεωτικός εμβολιασμός εκπαιδευτικών.
« Απάντηση #1567 στις: Αύγουστος 20, 2021, 12:03:10 πμ »
Διάβασε καλύτερα τις 2 τελευταίες παραγράφους. Και αναφέρεσαι σε Αμερική. Έχεις εργαστεί σε Αμερική? Απασχολούν τόσους παράνομους μετανάστες και πληρώνουν τόσο άθλια που το τελευταίο που θα έπρεπε να τους απασχολεί είναι το vaccination status.  8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160440
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 630
Σύνολο: 642

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.