*

Αποστολέας Θέμα: Από το 2010 μισθοί ιδιωτικού τομέα  (Αναγνώστηκε 91582 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
Από το 2010 μισθοί ιδιωτικού τομέα
« στις: Ιούλιος 27, 2009, 11:46:34 πμ »
Καλημερα...ειμαι απιστευτα εξοργισμενη ..διαβασα στην αλφαβιτα οτι οσοι εκπαιδευτικοι μπαινουν στο δημοσιο απο 1-1-2010 θα μοιβωνται με μισθους ιδωτικου τομεα ..και δεν θα παιρνουν επιδοματα εκτος απο αυτα της οικογενειακης καταστασης......ΕΛΕΟΣ..σκιστηκα στο διαβσμα για να περασω στον ασεπ και ειμαι στους διοριστεους τους 2010 και θα κανς την ιδια δουλεια με τους υπολοιπους και δεν θα παιρνς τιποτα;;;;;;;;;Θα με στιελουν στα κατσαβραχα για να παιρνω αυτα που θα επιαρνα σε ενα ιδωτικο..ε τοτε μενω σπιτι μου και δουλευς σε ενα ιδωτικο ...ετσι δεν θα εχω και ενοικιο να πληρωνω..μας δουλευουν΄;;;;;;;;;;Συγγνωμη για την συμπεριφορα μου αλλα ειμαι απιστευτα εξοργισμενη...και ουτε επιδοματαπαραμεθοριων ουτε προισταμενης ουτε τιποτα ....τιποτα...ειμαι 430 θεση και για 130 θεσεις δεν θα εχω τα ιδα δικαιωαματα με τους πρωτους 300........
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 28, 2009, 01:01:53 μμ από Dr_Michael »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
...φαντάσου τι να πουμε όλοι εμείς που πασχίζουμε με ασεπ τόσον καιρό, πάλι δε διοριστήκαμε κ τελικά βλέπουμε ότι ίσως είναι μάταιο όλο αυτό..... :-X

Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημερα...ειμαι απιστευτα εξοργισμενη ..διαβασα στην αλφαβιτα οτι οσοι εκπαιδευτικοι μπαινουν στο δημοσιο απο 1-1-2010 θα μοιβωνται με μισθους ιδωτικου τομεα ..και δεν θα παιρνουν επιδοματα εκτος απο αυτα της οικογενειακης καταστασης......ΕΛΕΟΣ..σκιστηκα στο διαβσμα για να περασω στον ασεπ και ειμαι στους διοριστεους τους 2010 και θα κανς την ιδια δουλεια με τους υπολοιπους και δεν θα παιρνς τιποτα;;;;;;;;;Θα με στιελουν στα κατσαβραχα για να παιρνω αυτα που θα επιαρνα σε ενα ιδωτικο..ε τοτε μενω σπιτι μου και δουλευς σε ενα ιδωτικο ...ετσι δεν θα εχω και ενοικιο να πληρωνω..μας δουλευουν΄;;;;;;;;;;Συγγνωμη για την συμπεριφορα μου αλλα ειμαι απιστευτα εξοργισμενη...και ουτε επιδοματαπαραμεθοριων ουτε προισταμενης ουτε τιποτα ....τιποτα...ειμαι 430 θεση και για 130 θεσεις δεν θα εχω τα ιδα δικαιωαματα με τους πρωτους 300........

Εχεις απόλυτο δίκιο!Εγώ που είμαι στη πρώτη φουρνιά των διοριστέων (ΠΕ 60) πιστεύω ότι και για μας θα ισχύσει αυτό το καινούργιο...έλεος!!!Αφού αναρωτιέμαι όλα τα κουλά μέτρα σε μένα θα ισχύσουν???3 φορές έδωσα ασεπ και τώρα τι γελοιότητες είναι αυτές? Τελοσπάντων ότι είναι να γίνει θα γίνει...θα αρκεστούμε και στα λιγότερα
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
συμφωνώ και εγώ.... να κάνουμε μια απεργία μήπως και αλλάξουν γνώμη :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
αριανουλα για εσας δεν ισυχει το λεει καθαρα πο αυτος που μπαινουν το 2010...

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ε καλά ποτέ δεν ξέρεις... με αυτά που έχουν δει τα μα΄τια μας όλα είναι πιθανά...........................

Αποσυνδεδεμένος arianoula27

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ε καλά ποτέ δεν ξέρεις... με αυτά που έχουν δει τα μα΄τια μας όλα είναι πιθανά...........................

ετσι ακριβώς!!!Για όποιους και να ισχύσει (ακόμα και όχι για εμάς) θα πρέπει να διαμαρτυρηθούμε όλοι για όλους!!!
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Για τους διοριστέους του 2009 δεν ισχύει. Μάλιστα, όλα αυτά είναι σχέδια και τίποτα δεν έχει ψηφιστεί ακόμη. Για τους διοριστέους του 2009 δεν ισχύει, γιατί υπογράφουμε την παλιά σύμβαση. Δεν έχει ψηφιστεί ακόμη η ενιαία σύμβαση. Βέβαια, τι περιμένει και τους υπόλοιπους κανείς δεν ξέρει. Ξέρω, επίσης, ότι είναι αντισυνταγματικό να γίνει μείωση μισθών. Γι αυτό θα εφαρμόσουν ό,τι στις ΔΕΚΟ, δηλαδή, νέες συμβάσεις για τους νεοεισερχόμενους στο δημόσιο τομέα.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος sofaki!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
    • Προφίλ
ειμαι απιστευτα εκνευρισμενη..και το δηλωνω ...οτι εγω δεν προκειται να δουλεψω,...οπως θα δουλευα να γιενι κατι τετοιο..

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Άμα θέλουν μείωση μισθών αυτοί οι τιποτένιοι που μας κυβερνούν, τότε να μας διορίζουν και δίπλα από τα σπίτια μας.Όλες οι παλιές νηπιαγωγοί ανέκαθεν δούλευαν στην πόλη τους.Δηλαδή όταν λέμε το βασικό μαζί με τα επιδόματα γάμου, παιδιού σε πόσο θα ανέρχεται το ποσό?Λιγότερα από 1200? ??? ??? ???Θέλουν να μας αφανίσουν...
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος xionati

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 477
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
...και στο κάτω κάτω αν εφαρμοστούν όλα αυτά με τους ψωρομισθουλάκους για ποιο λόγο να πιέζονται τα παιδιά να σπουδάζουν?Ήδη βλέπουμε τα αποτελέσματα της γενιάς μας.Σήμερα χρειάζεται να αφουγκράζεσαι τι "πουλάει"και να το κάνεις επάγγελμα...μαλλί, νύχι, φαγητό...είμαι επίσης θυμωμένη και τα λέω αυτά...δε γνωρίζω κανέναν επαγγελματία από τους παραπάνω που να δυστυχεί λογω της άγνοιάς του...αι στο λύκο πιά!!!
νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Tι 1200 λες; Εγώ περιμένω να διοριστώ τώρα (ΠΕ02), είμαι παντρεμένη με ένα παιδί και θα πάρα 1100 περίπου.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος mrsour

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
και πως θα τα καταφέρνει ένας νεοδιόριστος αν θα πρέπει να είναι κάπου μακρυα και να έχει τόσα πολλά έξοδα (όπως ενοίκιο, φαγητό, κοινόχρηστα, έξοδα μετακίνησης για τον τόπο διαμονής του κ.α.) με τους καινούργιος μισθούς??? θα παίρνει δάνειο για να ζήσει???

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Εγώ θα πω κάτι, γιατί το έχω εδώ τόση ώρα και ας αρχίσετε να φωνάζετε κάποιοι. Αν έχει τα κότσια η κυβέρνηση ας αναγκάσει την εκκλησία να πληρώνει τους μισθούς των κληρικών και ας αφήσει ήσυχους τους χαμηλά αμοιβόμενους εκπαιδευτικούς. Μήπως φοβούνται σε αυτήν την περίπτωση;

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160444
  • Σύνολο θεμάτων: 19219
  • Σε σύνδεση σήμερα: 820
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 737
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.082 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.