*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 407662 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2002 στις: Ιούλιος 02, 2009, 09:59:51 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ. Επέλεξα Νέα όχι μόνο γιατί είναι η αδυναμία μου κι είχα μελετήσει πολύ καλά τα κείμενα αλλά και γιατι είχα ακούσει ότι στα αρχαία πέφτει τσεκούρι, κάτι που μου συνέβη και στο Γνωστικό που είχα τη χαμηλότερη βαθμολογία. Οπότε Νέα δαγκωτό!!!
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:37:10 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2003 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:05:18 μμ »
Eυχαριστούμε, ΛΕΝΑ.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2004 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:09:07 μμ »
LK συγχαρητήρια! Είδες που ανησυχούσες; Στο είχαμε πει ότι ήσουν σίγουρα στους διοριστέους! Πόσο έγραψες τελικά στη διδακτική που το είχες άγχος;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2005 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:16:13 μμ »
1) δε διορίζομαι και νιώθω χάλια γι'αυτό  .
Θα μου πεις είμαι επιτυχούσα, αλλά τι  να το κάνεις;
Παίρνουν 144 και είμαι 248η.
Και να σκεφτείς ότι στον προηγούμενο έπαιρναν 240, άρα ίσως είχα κάποιες πιθανότητες για διορισμό.    
2) Δεν μπορώ να χωνέψω ότι για 2,77 μόρια δεν είμαι στους διοριστέους, αλλά αυτό με πείσμωσε ακόμα περισσότερο.   Θα ξαναδώσω σίγουρα!
3) Για αναπληρώτρια έχω καμιά ελπίδα;  
Λάβετε υπόψη ότι δεν έχω κάνει ποτέ χαρτιά για κάτι τέτοιο.
Πότε έχω δικαίωμα να κάνω χαρτιά για αναπληρώτρια;

1) οι μειωμένες θέσεις του ΑΣΕΠ μειώνουν τις πιθανότητες διορισμού..
2) φυσικά και θα ξαναδώσεις και την επόμενη φορά θα διοριστείς !
3) έκανες τα χαρτιά σου για αναπληρώτρια πριν ένα μήνα ?
αν όχι , θα τα κάνεις για το σχολικό έτος 2010 - 2011 ...
Καταρχήν σ’ ευχαριστώ, γιατί μαζί με την Alceste είστε οι μόνοι που μου απάντησαν!
Από όταν βγήκαν τα αποτελέσματα περιφέρω το πρόβλημά μου και τις απορίες μου από topic σε topic, αλλά δε φαίνεται να συγκινώ κανέναν.
Η ανιδιοτέλεια τελικά, όχι απλώς δεν περισσεύει, αλλά στην περίπτωσή σου στηλιτεύεται κιόλας…
1) Αυτό είναι αλήθεια, τα γνωστά πορτοπαράθυρα βλέπεις, που αναφέραμε στο άλλο topic…
2) Έχω ανάμικτα συναισθήματα: από τη μια χαίρομαι που δεν είμαι πάλι στους αποτυχόντες. Από την άλλη αυτά τα 2,77 μόρια που με χωρίζουν από το διορισμό, μου κάθονται στο στομάχι. Και να σκεφτείς ότι τους χάρισα και ένα μόριο, γιατί δε στρώθηκα να παραδώσω εγκαίρως τη διπλωματική μου στο μεταπτυχιακό, κάτι που θα με ανέβαζε από την 248η θέση στην 199η!!! Αν τελικά πάρω το μεταπτυχιακό μου ανεβαίνω στους πίνακες αναπλήρωσης ή όχι;
3) Χαρτιά δεν έκανα ποτέ ούτε για αναπληρώτρια, ούτε για ωρομίσθια [για ωρομίσθια δεν το κοιτάω καθόλου γιατί με μωρό και άντρα ελεύθερο επαγγελματία, δε λέει να παρατήσω τη δουλειά μου (ιδιωτικός τομέας) για μερικά αμφίβολα μόρια].
Και δεν έκανα χαρτιά, γιατί ως αποτυχούσα νόμιζα πως δεν έχω το δικαίωμα. Κάνω λάθος σ’ αυτό;
Σχετικά με το θέμα των αναπληρώσεων έχω μαύρα μεσάνυχτα.
Πώς μπορώ να μάθω τι πιθανότητες έχω για ΠΕ05 με 18,16 μόρια;
Πότε μπορώ να κάνω χαρτιά και πότε να με πάρουν;
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:37:10 »

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2006 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:18:08 μμ »
LK συγχαρητήρια! Είδες που ανησυχούσες; Στο είχαμε πει ότι ήσουν σίγουρα στους διοριστέους! Πόσο έγραψες τελικά στη διδακτική που το είχες άγχος;
Ευχαριστώ πολύ! Τα λέω αναλυτικά
αρχαία: 71.13
νέα:82.5 (τελικά πρέπει να είχα απαντήσει σωστά μια ερώτηση παραπάνω, την οποία δε συμπεριελάμβανα στους υπολογισμούς μου)
ιστορία: 71.67

διδακτική ιστορίας:76
γενικά παιδαγωγικά: 89,06

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2007 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:23:02 μμ »
[Καταρχήν σ’ ευχαριστώ, γιατί μαζί με την Alceste είστε οι μόνοι που μου απάντησαν!
Από όταν βγήκαν τα αποτελέσματα περιφέρω το πρόβλημά μου και τις απορίες μου από topic σε topic, αλλά δε φαίνεται να συγκινώ κανέναν.
Η ανιδιοτέλεια τελικά, όχι απλώς δεν περισσεύει, αλλά στην περίπτωσή σου στηλιτεύεται κιόλας…
1) Αυτό είναι αλήθεια, τα γνωστά πορτοπαράθυρα βλέπεις, που αναφέραμε στο άλλο topic…
2) Έχω ανάμικτα συναισθήματα: από τη μια χαίρομαι που δεν είμαι πάλι στους αποτυχόντες. Από την άλλη αυτά τα 2,77 μόρια που με χωρίζουν από το διορισμό, μου κάθονται στο στομάχι. Και να σκεφτείς ότι τους χάρισα και ένα μόριο, γιατί δε στρώθηκα να παραδώσω εγκαίρως τη διπλωματική μου στο μεταπτυχιακό, κάτι που θα με ανέβαζε από την 248η θέση στην 199η!!! Αν τελικά πάρω το μεταπτυχιακό μου ανεβαίνω στους πίνακες αναπλήρωσης ή όχι;
3) Χαρτιά δεν έκανα ποτέ ούτε για αναπληρώτρια, ούτε για ωρομίσθια [για ωρομίσθια δεν το κοιτάω καθόλου γιατί με μωρό και άντρα ελεύθερο επαγγελματία, δε λέει να παρατήσω τη δουλειά μου (ιδιωτικός τομέας) για μερικά αμφίβολα μόρια].
Και δεν έκανα χαρτιά, γιατί ως αποτυχούσα νόμιζα πως δεν έχω το δικαίωμα. Κάνω λάθος σ’ αυτό;
Σχετικά με το θέμα των αναπληρώσεων έχω μαύρα μεσάνυχτα.
Πώς μπορώ να μάθω τι πιθανότητες έχω για ΠΕ05 με 18,16 μόρια;
Πότε μπορώ να κάνω χαρτιά και πότε να με πάρουν;

Πρέπει να περιμένεις μέχρι του χρόνου που θα ξαναβγεί η προκήρυξη για τους αναπληρωτές.
Το μεταπτυχιακό είναι προσαύξηση στον ΑΣΕΠ και όχι στον πίνακα των αναπληρωτών.
Αν έχεις πιθανότητες δεν το ξέρω, γιατί είμαι ΠΕ02

ΥΓ: συγκινούμαστε από τις περιπτώσεις των συναδέλφων μας, απλώς σήμερα όλοι είμαστε κάπως ζαλισμένοι και γι αυτό δεν σου απαντούν άμεσα

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2008 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:33:36 μμ »
[Καταρχήν σ’ ευχαριστώ, γιατί μαζί με την Alceste είστε οι μόνοι που μου απάντησαν!
Από όταν βγήκαν τα αποτελέσματα περιφέρω το πρόβλημά μου και τις απορίες μου από topic σε topic, αλλά δε φαίνεται να συγκινώ κανέναν.
Η ανιδιοτέλεια τελικά, όχι απλώς δεν περισσεύει, αλλά στην περίπτωσή σου στηλιτεύεται κιόλας…
1) Αυτό είναι αλήθεια, τα γνωστά πορτοπαράθυρα βλέπεις, που αναφέραμε στο άλλο topic…
2) Έχω ανάμικτα συναισθήματα: από τη μια χαίρομαι που δεν είμαι πάλι στους αποτυχόντες. Από την άλλη αυτά τα 2,77 μόρια που με χωρίζουν από το διορισμό, μου κάθονται στο στομάχι. Και να σκεφτείς ότι τους χάρισα και ένα μόριο, γιατί δε στρώθηκα να παραδώσω εγκαίρως τη διπλωματική μου στο μεταπτυχιακό, κάτι που θα με ανέβαζε από την 248η θέση στην 199η!!! Αν τελικά πάρω το μεταπτυχιακό μου ανεβαίνω στους πίνακες αναπλήρωσης ή όχι;
3) Χαρτιά δεν έκανα ποτέ ούτε για αναπληρώτρια, ούτε για ωρομίσθια [για ωρομίσθια δεν το κοιτάω καθόλου γιατί με μωρό και άντρα ελεύθερο επαγγελματία, δε λέει να παρατήσω τη δουλειά μου (ιδιωτικός τομέας) για μερικά αμφίβολα μόρια].
Και δεν έκανα χαρτιά, γιατί ως αποτυχούσα νόμιζα πως δεν έχω το δικαίωμα. Κάνω λάθος σ’ αυτό;
Σχετικά με το θέμα των αναπληρώσεων έχω μαύρα μεσάνυχτα.
Πώς μπορώ να μάθω τι πιθανότητες έχω για ΠΕ05 με 18,16 μόρια;
Πότε μπορώ να κάνω χαρτιά και πότε να με πάρουν;

Πρέπει να περιμένεις μέχρι του χρόνου που θα ξαναβγεί η προκήρυξη για τους αναπληρωτές.
Το μεταπτυχιακό είναι προσαύξηση στον ΑΣΕΠ και όχι στον πίνακα των αναπληρωτών.
Αν έχεις πιθανότητες δεν το ξέρω, γιατί είμαι ΠΕ02

ΥΓ: συγκινούμαστε από τις περιπτώσεις των συναδέλφων μας, απλώς σήμερα όλοι είμαστε κάπως ζαλισμένοι και γι αυτό δεν σου απαντούν άμεσα
Εκτιμώ πάρα πολύ την ταχύτατη απάντησή σου που διαψεύδει το παράπονό μου περί ελλιπούς ανταπόκρισης των συναδέλφων!
Αλλά πάνω από όλα ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΣΟΥ!!! (παρακαλώ να μου επιτραπούν τα κεφαλαία κατ’ εξαίρεσιν)
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2009 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:48:41 μμ »
Eυχαριστώ πολύ, Gefyros, και μην τα παρατάς. Η ζωή θέλει τσαμπουκά, το είπε και ο Ηράκλειτος. Δηλαδή, δεν το είπε ακριβώς έτσι, αλλά εγώ έκανα μια πιο ελεύθερη μετάφραση τώρα που δε με κυνηγάει ο ΑΣΕΠ.  :-[ Για την ακρίβεια είπε "ήθος ανθρώπω δαίμων εστί", δηλαδή ο χαρακτήρας του ανθρώπου είναι η τύχη του, δηλαδή το πώς εμείς διαχειριζόμαστε τα πράγματα στη ζωή μας (ακόμη και τις αποτυχίες μας) καθορίζει την τύχη μας.  ;)

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος Zois

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2010 στις: Ιούλιος 02, 2009, 10:54:52 μμ »
Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους! Μπορώ να νιώσω πολύ καλά πως αισθάνεστε αφού είδα και εγώ φέτος το όνομά μου στην σχετική κατάσταση (ΠΕ 04).
Όσον αφορά τους συναδέλφους που δεν είδαν (όπως επιθυμούσαν) το όνομά τους στην σχετική λίστα της ειδικότητας τους φέτος δεν πρέπει  να απογοητεύονται. Όπως όλοι λίγο πολύ γνωρίζουμε δεν αρκεί μόνο το καλό διάβασμα για την επιτυχία. Παίζουν πολλά άλλα ρόλο (και δεν το πάω εκ του πονηρού - παραθυράκια κλπ) όπως η έμπνευση της στιγμής στην ειδ. διδακτική, το καθαρό μυαλό και λίγο η τύχη οσον αφορά ερωτήσεις στις οποίες έχουμε αμφιβολίες κατά την συμπλήρωση των πολλαπλής κ.α. Ξεκουραστείτε και οπλισθείτε με υπομονή και κουράγιο για την επόμενη μάχη. Μπορώ να καταλάβω ακριβώς πως αισθάνεστε ... το ίδιο αισθανόμουν και εγώ την ίδια περίοδο στον προηγούμενο διαγωνισμό. Η επιμονή και η υπομονή σας θα ανταμειφθούν ... σας εύχομαι το καλύτερο ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2009, 10:56:53 μμ από Zois »
Κουράγιο ... και καλό διάβασμα ...

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2011 στις: Ιούλιος 03, 2009, 12:48:14 πμ »
συγχαρητηρια σε ολους οσους προσπαθησαν!!! απο- , επι- τυχντες, διοριστεους.. και μονο που μπαινουμε σ αυτην την προσπαθεια και τον αγωνα αξιζουν συγχαρητηρια...
θα ηθελα να ευχαριστησω ολο το παρεακι του φορουμ για την βοηθεια, την στηριξη κτλ.. μοιραστηκαμε το αγχος μας και ειναι πολυ σημαντικο!!!! ευχομαι οτι καλυτερο για ολους!!! και οι διοριστεοι θα μαστε εδω για οτιδηποτε..

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2012 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:26:45 πμ »
Αχ τώρα το παρατήρησα!Κι εμένα ο βαθμός μου στην ειδική διδακτική είναι στη στήλη των νέων σντί της ιστορίας που έγραψα!!!Τι συμβάινει;;;Γνωρίζει κάποιος;;;

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2013 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:31:57 πμ »
bravo se osous diorizontai alla kai se olous tous upoloipous gia thn prospa8eia.
eida eidika stous filologous eixame polles epituxies sto forum kai eidika apo atoma ta opoia 8ewrousan oti den eixan grapsei kala. mou edwse 8arros kai gia ta dika mas apotelesmata auto (pe06)  ;D

bravo kai pali se olous gia thn prospa8eia

(sugnwmh gia ta agglika alla o upologistis pou vriskomai den exei ellhnika)

Αποσυνδεδεμένος gefyros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DIVE or die
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2014 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:35:24 πμ »
Eυχαριστώ πολύ, Gefyros, και μην τα παρατάς. Η ζωή θέλει τσαμπουκά, το είπε και ο Ηράκλειτος. Δηλαδή, δεν το είπε ακριβώς έτσι, αλλά εγώ έκανα μια πιο ελεύθερη μετάφραση τώρα που δε με κυνηγάει ο ΑΣΕΠ.  :-[ Για την ακρίβεια είπε "ήθος ανθρώπω δαίμων εστί", δηλαδή ο χαρακτήρας του ανθρώπου είναι η τύχη του, δηλαδή το πώς εμείς διαχειριζόμαστε τα πράγματα στη ζωή μας (ακόμη και τις αποτυχίες μας) καθορίζει την τύχη μας.  ;)
Πολύ σωστά τα λες!!! :D
Νομίζω ότι αυτό το ρητό θα το λατρέψουν τα παιδιά με τα οποία θα συνεργαστείς από Σεπτέμβρη ;).
Με την καλή έννοια πάντα, σε ζηλεύω που θα διδάξεις!
Εύχομαι να μη σου λείψει/στερέψει ποτέ η έμπνευση και η όρεξη για μάθηση και να τη μεταδίδεις και στα παιδιά σου ;D!
Καλορίζικη!
P.S. Εγώ ψηφίζω Οράτιο (διόρθωσέ με ως ειδική, αν θυμάμαι λάθος φιλόσοφο):
Dum spiro spero!
ΠΕ05 - Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ
DUM SPIRO SPERO

Αποσυνδεδεμένος sirina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2015 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:53:38 πμ »
Συγχαρητηρια στους επιτυχοντες\, παντα επιτυχιες παιδια!

Τα μορια πως τα υπολογιζουμε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160777
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 485
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 463
Σύνολο: 470

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.