*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009  (Αναγνώστηκε 407467 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marianad

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2030 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:07:22 πμ »
Πηρα τώρα στον ασεπ. ΠΕ19-20 δεν έχουμε πολλές ελπίδες ούτε για την εβδομάδα που έρχεται..... Δεν έχουν τελειώσει ακόμα οι βαθμολογητές μου είπαν  >:( >:( >:( >:( >:(



Πλάκα κάνεις... Αν είναι δυνατόν! Χτες ξεκίνησαν να διορθώνουν;; Θα σκάσω... >:( >:(

Ρε παιδιά μήπως το λένε για να μας ξεφορτωθούν; Τι στο καλό! Δεν ήταν και τόσα πολλά τα γραπτά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:08 »

Αποσυνδεδεμένος kshl

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2031 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:13:38 πμ »
Πηρα τώρα στον ασεπ. ΠΕ19-20 δεν έχουμε πολλές ελπίδες ούτε για την εβδομάδα που έρχεται..... Δεν έχουν τελειώσει ακόμα οι βαθμολογητές μου είπαν  >:( >:( >:( >:( >:(



Δέν έχουμε πολλές ελπίδες, αλλά κάποιες ελπίδες τις έχουμε;  ;D ;D ;D
Γελάω γιατί πρίν μερικές μέρες μου είπαν για μετά τις 15 Ιουλίου
Ώς απόφοιτος ΑΕΙ θεωρώ τους απόφοιτους ΤΕΙ εν δυνάμει ισάξιους ή και καλύτερους σε κάθε επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος angie78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2032 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:24:49 πμ »
Για εμάς, τους διοριστέους την πρώτη χρονιά, βύσμα για αποσπάσεις παίζει?

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2033 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:27:24 πμ »
Καλημερα. Για την αγγλική ξέρουμε τίποτα ?
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:38:08 »

Αποσυνδεδεμένος Ευ-αγγελία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 124
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2034 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:43:22 πμ »
συγχαρητήρια σε ολα τα παιδιά που διορίζονται !μετα απο χρονια προσπαθειας ειδα κ εγω το ονομα μου χτες στην πολυπόθητη λιστα ..το συναίσθημα δικαίωσης που ενιωσα δεν περιγραφεται , γι αυτό κ απευθύνομαι σε ολους τους αποτυχόντες : ΠΑιδιά ,ποτε μη λυγισετε,μην το βαλετε κατω ,αν το πιστεψετε κ προσπαθησετε σκληρά ,θα δικαιωθείτε !!τιποτα δεν ειναι αδυνατο, μετα τα χτεσινα ,το πιστεύω ακραδαντα..
υγεία σε ολους ( γιατι αυτο μετραει,μας τρελανανε φετος ..) και καλό καλοκαίρι!!!
"Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά"(Νίκος Καζαντζάκης)

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2035 στις: Ιούλιος 03, 2009, 11:46:08 πμ »
Καλημέρα σε όλους!! Σ υ γ χ α ρ η τ ή ρ ι α σε όλα τα παιδιά που διορίζονται! Εμένα ήταν η πρώτη φορά που διάβασα για τον ΑΣΕΠ (είχα πάει άλλη μία το '07 αδιάβαστη και ήμουν στους αποτυχόντες). Φέτος τα πραγματα πήγαν σχετικά καλά, είμαι στους επιτυχόντες γύρω στο 600. Έφαγα το γνωστό τσεκούρωμα στα αρχαία (περίμενα γύρω στο 70, είχα γράψει πολλά (Κακριδής) και λεπτομερώς-κατά τη γνώμη μου, άψογα) και μου ήρθε ένα ωραιότατο 58!). Στα άλλα μου συνέβησαν παράξενα πράγματα..δηλαδή στα Νέα ενώ το είχα βγάλει 63 μου ήρθε 67 και στην Ιστορία από 79 που είχα γράψει είδα ένα 75άρι...Πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε αλλά επειδή κάπως η χασούρα του ενός ισοφαρίζεται (σχεδόν) με το βαθμό του άλλου είπα να μη δώσω βάση...Τώρα στα παιδαγωγικά χωρίς να έχω διαβάσει ιδιαίτερα, μόνο από ένα cd που είχα δανειστεί από μια φίλη πήρα 74. Στη διδακτική είχα γράψει λίγα...παιδιά ειλικρινά έβλεπα στο φόρουμ να έχουν γράψει πόσες και πόσες σελίδες και εγώ τόσα λίγα και τρελαινόμουν...Επέλεξα διδακτική αρχαίων, χωρίς σημειώσεις και έχοντας υπόψη μου μόνο τις οδηγίες του βιβλίου καθηγητή (δεν περιελάμβανε βέβαια σχέδιο μαθήματος για τη συγκεκριμένη ενότητα, όπου και αυτοσχεδίασα αλλά χωρίς να ξεπεράσω τις 2.5 σελίδες. Το σχέδιό μου ήταν συντηρητικότατο και ήταν δασκαλοκεντρικό. Όπως αισθανόμουν ότι θα το δίδασκα και όχι με λεπτομερείς αναλύσεις. Στο β' ερώτημα έγραψα 2 σελίδες στη μία λίγα λόγια για τη νέκυια και στην αλλη για τους συσχετισμούς. Πήρα 73.5. Βέβαια όταν βγήκα ήξερα ότι μπορούσα να γράψω και ένα δυο άλλες ιδέες αλλά δε μου ήρθαν την ώρα που έγραφα...Τέλος πάντων, τι θα μου συμβεί από εδώ και μπρος;; Ποιά είναι η εξέλιξη των πραγμάτων;; Έχω 15.5 μόρια και η περιφέρειά μου είναι η Στερεά...
Υ.Γ. Δεν μπορώ να καταλάβω πώς άτομα γύρω μου, άξιοι συνάδελφοι με ίδια ή και μεγαλύτερη εμπειρία και διάβασμα βρέθηκαν στους αποτυχόντες βρε παιδιά...πώς μας ρίχνουν το ηθικό έτσι...
συγχαρητηρια για την επιτυχια σου... στερεα επειδη το ειχα ψαξει θα εισαι σιγουρα ωρομισθιος. τουλαχιστον στην ευβοια που ειχε χαμηλα μορια.. :)

Αποσυνδεδεμένος V-T

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2036 στις: Ιούλιος 03, 2009, 12:17:53 μμ »
Καλημέρα και από μένα.
 Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθειά τους, είτε ανήκουν στους διοριστέους, είτε στους επιτυχόντες, είτε ακόμη και στους αποτυχόντες. Εμείς που περάσαμε αυτή τη διαδικασία ξέρουμε πόσο ψυχοφθόρα είναι. Όσον αφορά εμένα ήταν η τέταρτη φορά. Ανήκω στους επιτυχόντες περίπου 60 θέσεις μετά τους διοριστέους. Χάρηκα την επιτυχία μου σα να ήμουν διοριστέα. ΑΣΕΠ 2002:αποτυχούσα με πολύ διάβασμα-εγώ το λέω απειρία. Στους επόμενους 3 ΑΣΕΠ δούλευα πια πάρα πολύ και διάβαζα πάντα για ένα εξάμηνο, πριν δώσουμε, σχεδόν κάθε μέρα ΤΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ. Συχνά άρχιζα διάβασμα 12 το βράδυ και αν άντεχα πήγαινε ως τις 2(!) μιας και έπρεπε να ξυπνήσω νωρίς. Βέβαια, η προσωπική ζωή πήγαινε περίπατο τα συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα. Όμως επέμενα. Το 2005 ήμουν στους επιτυχόντες αλλά χαμηλά. Εγώ πάλι χάρηκα. Το 2007 ήμουν στους επιτυχόντες κάπου στη μέση. Εγώ πάλι χάρηκα. Το άθροισμα των μορίων μου με βοήθησαν να δουλέψω τα δύο τελευταία χρόνια ωρομίσθια.Τα χθεσινά αποτελέσματα με κάνουν να πιστεύω πως μπορώ να ελπίζω στην αναπλήρωση (θα έχω περίπου 30 μόρια). θέλω να καταλήξω να μην απογοητεύεστε. Προσπαθήστε και ο αγώνας δικαιώνεται. Ακόμη και αν είστε στη λίστα των αποτυχόντων δείτε το σαν ένα προπαρασκευαστικό διάστημα.

ΥΓ. και εγώ ενώ έγραψα διδακτική αρχαίων ο βαθμός μου προσμετρήθηκε στη διδακτική νέων.

Αποσυνδεδεμένος daffyduck

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 540
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2037 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:33:46 μμ »

Καλημέρα κι από μένα, και για μια φορά ακόμα συγχαρητήρια στους διοριστέους  :)
Daffyduck, μπορείς να μου διευκρινίσεις κάτι; Όταν κάποιος πρωτοδιορίζεται μετράνε τα μόρια που έχει ήδη αποκτήσει από προϋπηρεσία σε αναπλήρωση και ωρομισθία; Δηλώνεται δηλαδή η προϋπηρεσία όταν κάνει την αίτηση για τοποθέτηση;

AntreaEirini, ναι, η προϋπηρεσία σου μετράει κανονικότατα για την τοποθέτησή σου σε σχολείο όταν πρωτοδιορίζεσαι. Οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας είναι από τα χαρτιά που καταθέτεις τη μέρα της ορκωμοσίας, και όσο περισσότερα μόρια έχεις από αναπλήρωση κλπ τόσο υψηλότερα είσαι στη διαδικασία επιλογής σχολείου σε σχέση με τους άλλους νεοδιοριστους του ίδιου κλάδου που εχουν παρουσιαστεί στην ίδια ΔΔΕ με σένα.

Αυτά τα ίδια μόρια μετράνε επίσης αυτομάτως και για τη μισθολογική σου εξέλιξη - δηλ. ενώ ο μέσος νεοδιόριστος χωρίς προϋπηρεσία που ξεκινά χωρίς προϋπηρεσία εντάσσεται στο Μ.Κ. 18 εσύ θα ξεκινήσεις από το 17 ή από το 16 ανάλογα με τα μόριά σου...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2009, 02:36:12 μμ από daffyduck »
Μην περιμένεις να δεις, για να πιστέψεις...Πίστεψε, και θα δεις!

Αποσυνδεδεμένος AntreaEirini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1538
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2038 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:38:29 μμ »

Καλημέρα κι από μένα, και για μια φορά ακόμα συγχαρητήρια στους διοριστέους  :)
Daffyduck, μπορείς να μου διευκρινίσεις κάτι; Όταν κάποιος πρωτοδιορίζεται μετράνε τα μόρια που έχει ήδη αποκτήσει από προϋπηρεσία σε αναπλήρωση και ωρομισθία; Δηλώνεται δηλαδή η προϋπηρεσία όταν κάνει την αίτηση για τοποθέτηση;

AntreaEirini, ναι, η προϋπηρεσία σου μετράει κανονικότατα για την τοποθέτησή σου σε σχολείο όταν πρωτοδιορίζεσαι. Οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας είναι από τα χαρτιά που καταθέτεις τη μέρα της ορκωμοσίας, και όσο περισσότερα μόρια έχεις από αναπλήρωση κλπ τόσο υψηλότερα είσαι στη διαδικασία επιλογής σχολείου σε σχέση με τους άλλους νεοδιοριστους του ίδιου κλάδου που εχουν παρουσιαστεί στην ίδια ΔΔΕ με σένα.

Αυτά τα ίδια μόρια μετράνε επίσης αυτομάτως και για τη μισθολογική σου εξέλιξη - δηλ. ενώ ο μέσος νεοδιόριστος χωρίς προϋπηρεσία που ξεκινά χωρίς προϋπηρεσία εντάσσεται στο Μ.Κ. 18 εσύ θα ξεκινήσεις από το 17 ή από το 16 ανάλογα με τα μόριά σου...

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος nina123

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2039 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:56:45 μμ »
να σας ρωτησω πρεπει καπου να απευθυνθω γιατι ενω εγραψα διδακτικη αρχαιων στα αποτελεσματα η βαθμολογια μου ειναι στην διδακτικη των νεων

Αποσυνδεδεμένος iam_almost_sofuckinhappy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2040 στις: Ιούλιος 03, 2009, 02:57:10 μμ »
καλησπερα.
Εχω ενα θεμα και αν μπορει κανεις....
Γνωστικο αρχαιων μου ρθε κοτρωνα 47 ενω εγω τα ειχα υπολογισει τουλαχιστον 60. Μετρωντας και την αρνητικη. Ακομη και τωρα θυμαμαι ακριβως τις απαντησεις μου!
Τι παιχτηκε? Λετε να κανω ενσταση? Και πως παει? αναβαθμολογουν το μαθημα που ζηταω?
ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?????????Ειμαι σιγουρη για το 60αρι.....

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2041 στις: Ιούλιος 03, 2009, 03:36:31 μμ »
Καλησπέρα σε όλους!
Έγραψα 71, 65 (πρώτη φορά διαβασμένη...με δουλειά και και και...) κ έχω καθαρά μόρια 14,95. Δεν έχω πδσ ούτε κανένα άλλο μόριο. Υπάρχει περίπτωση για ωρομίσθια Αττική ή Β΄ Πειραιά; Αν ναι, πώς θα ξέρω αν με παρακάμψουν;

Έχω λίγο απογοητευτεί γιατί βλέπω φίλους μου με μέσον να έχουν συγκεντρώσει μόρια που εμένα μου κόστισαν το διορισμό. Δεν είμαι αγνώμων απλά προσπάθησα τόσο, ξενύχτησα κ πήγαινα στη δουλειά για ένα μήνα με 2 ώρες ύπνο και διάβαζα ακόμα και στα μέσα μεταφοράς και αισθάνομαι ότι δεν έχω κάνει τίποτα άλλο παρά μια τρύπα στο νερό... Ξέρω ότι υπάρχει και ο επόμενος Ασεπ και βλέπω (και θαυμάζω) τόσα άτομα που δεν το έβαλαν κάτω και τελικά δικαιώθηκαν. Ούτε παραγνωρίζω πως υπάρχουν "αποτυγχόντες" που διάβασαν και η απογοήτευση τους είναι χειρότερη. Απλά πικραίνομαι για το μέσον...

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2042 στις: Ιούλιος 03, 2009, 04:14:18 μμ »
Eυχαριστώ πολύ, Gefyros, και μην τα παρατάς. Η ζωή θέλει τσαμπουκά, το είπε και ο Ηράκλειτος. Δηλαδή, δεν το είπε ακριβώς έτσι, αλλά εγώ έκανα μια πιο ελεύθερη μετάφραση τώρα που δε με κυνηγάει ο ΑΣΕΠ.  :-[ Για την ακρίβεια είπε "ήθος ανθρώπω δαίμων εστί", δηλαδή ο χαρακτήρας του ανθρώπου είναι η τύχη του, δηλαδή το πώς εμείς διαχειριζόμαστε τα πράγματα στη ζωή μας (ακόμη και τις αποτυχίες μας) καθορίζει την τύχη μας.  ;)
Πολύ σωστά τα λες!!! :D
Νομίζω ότι αυτό το ρητό θα το λατρέψουν τα παιδιά με τα οποία θα συνεργαστείς από Σεπτέμβρη ;).
Με την καλή έννοια πάντα, σε ζηλεύω που θα διδάξεις!
Εύχομαι να μη σου λείψει/στερέψει ποτέ η έμπνευση και η όρεξη για μάθηση και να τη μεταδίδεις και στα παιδιά σου ;D!
Καλορίζικη!
P.S. Εγώ ψηφίζω Οράτιο (διόρθωσέ με ως ειδική, αν θυμάμαι λάθος φιλόσοφο):
Dum spiro spero!
Νομίζω ότι το είπε ο Kικέρωνας. Το θυμάμαι, γιατί είχα χάσει στοίχημα με μια φίλη μου και είχα κεράσει  ;D
Καλό κουράγιο!

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα ΑΣΕΠ 2009
« Απάντηση #2043 στις: Ιούλιος 03, 2009, 06:04:23 μμ »
Πηρα τώρα στον ασεπ. ΠΕ19-20 δεν έχουμε πολλές ελπίδες ούτε για την εβδομάδα που έρχεται..... Δεν έχουν τελειώσει ακόμα οι βαθμολογητές μου είπαν  >:( >:( >:( >:( >:(



Πλάκα κάνεις... Αν είναι δυνατόν! Χτες ξεκίνησαν να διορθώνουν;; Θα σκάσω... >:( >:(

Παιδιά όοοοοοχι, δεν ξεκίνησαν χτες. Απλά, δεν καταλαβαίνουν τα γράμματά μου στη διδακτική οι κακόμοιροι και επειδή είδαν πάνω από μία σελίδα είπαν να κάνουν ακόμα μία προσπάθεια. Δεν πιστεύω να βιάζετε κανένας; Ε, ε;
 ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 937
Σύνολο: 939

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.