*

Ψηφοφορία

Πόσο καιρό περιμένατε μέχρι να ορκιστείτε από την στιγμή που σας ενημέρωσαν για τον διορισμό σας?

Λιγότερο από 15 ημέρες
20 (48.8%)
15 - 30 ημέρες
12 (29.3%)
31 - 60 ημέρες
3 (7.3%)
61 - 90 ημέρες
1 (2.4%)
Άνω των 3 μηνών
5 (12.2%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 41

Αποστολέας Θέμα: Ορκωμοσία νεοδιόριστων  (Αναγνώστηκε 46211 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marillu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 21, 2007, 12:11:15 πμ »
Εξηγήστε μου κι εμένα σας παρακαλώ!!!!!!
Αν εγώ παρουσιαστώ στις 5 Σεπτεμβρίου για παράδειγμα και κάποιοι άλλοι έχουν παρουσιαστεί στις 3 Σεπτ.... θα επιλέξουν εκείνοι πρώτοι σχολείο τοποθέτησης; ή μήπως οι τοποθετήσεις γίνονται αφού έχουν  ολοκληρωθεί οι αιτήσεις δηλαδή στις 6 Σεπτ......;
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:07 »

Αποσυνδεδεμένος xrysa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 21, 2007, 12:48:58 πμ »
Και εγώ έχω την ίδια απορία! Αν είναι να μη βιαστώ να πάω!!Να το καθυστερήσω λιγάκι! Το να μένεις μόνος σου σε ένα ξενοδοχείο 4-5 μέρες δεν είναι και ότι καλύτερο!!!Αλλά από την άλλη ίσως είναι καλύτερα, γιατί γνωρίζεσαι με τους υπόλοιπους δασκάλους!! ;)

Αποσυνδεδεμένος GEMINI 3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 400
  • Φύλο: Γυναίκα
  • WE ARE THE CHAMPIONS!
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 21, 2007, 01:36:14 πμ »
Περιμένουν και τον τελευταίο των Μοϊκανών να έρθει και να κάνει αίτηση για να βγάλουν τις τοποθετήσεις!Εμείς είχαμε προθεσμία εμφάνισης από 13/9 έως 15/9 και τις τοποθετήσεις τις βγάλανε Παρασκευή βράδυ 17/9.

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 21, 2007, 09:18:13 πμ »
Παιδιά, εγώ πήρα τηλ. στη Σύρο όπου παρουσιάζομαι (γιατί πάω Κυκλάδες) και μου είπαν να πάω όποια μέρα με βολεύει: 3, 4, 5 ή 6 του μηνός, να καταθέσω τα χαρτιά μου (τα οποία παρεπιπτόντως δεν ξέρω ποιά είναι  :o), να δηλώσω τα σχολεία που θέλω, από μια λίστα που θα μου δώσουν και μετά μπορώ να φύγω, να γυρίσω σπίτι μου. Ακόμα και την ίδια μέρα, αν βρω πλοίο, μου είπαν ότι μπορώ να φύγω. Όταν τελειώσουν με όλους και δουν που θα βάλουν τον καθένα, θα μας ειδοποιήσουν τηλεφωνικά για να μας πουν σε ποιό νησί ακριβώς και σε ποιό σχολείο του νησιού να πάμε.

Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:07 »

Αποσυνδεδεμένος marillu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 21, 2007, 11:28:40 πμ »
Κατάλαβα........η αγωνία μας θα συνεχιστεί μέχρι και τις 6 Σεπτ...... κι εγώ που νόμιζα πως στις 3 Σεπτ...... θα γνώριζα που θα βρίσκομαι :-\
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος sophia_d

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 21, 2007, 02:12:21 μμ »
Παιδιά, εγώ πήρα τηλ. στη Σύρο όπου παρουσιάζομαι (γιατί πάω Κυκλάδες) και μου είπαν να πάω όποια μέρα με βολεύει: 3, 4, 5 ή 6 του μηνός, να καταθέσω τα χαρτιά μου (τα οποία παρεπιπτόντως δεν ξέρω ποιά είναι  :o), να δηλώσω τα σχολεία που θέλω, από μια λίστα που θα μου δώσουν και μετά μπορώ να φύγω, να γυρίσω σπίτι μου. Ακόμα και την ίδια μέρα, αν βρω πλοίο, μου είπαν ότι μπορώ να φύγω. Όταν τελειώσουν με όλους και δουν που θα βάλουν τον καθένα, θα μας ειδοποιήσουν τηλεφωνικά για να μας πουν σε ποιό νησί ακριβώς και σε ποιό σχολείο του νησιού να πάμε.



για όσους διορίζονται Κυκλάδες, να συμβουλεύονται αυτό το site : http://www.epyna.gr/
έχει και οδηγίες για νεοδιόριστους! Καλή αρχή!Συνήθως παίρνει 2-3 μέρες μετά τη λήξη της ορκωμοσίας για τις τοποθετήσεις

Αποσυνδεδεμένος marsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 442
  • Λατρεύω τα Μαθηματικα
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 21, 2007, 02:37:31 μμ »
Ευχαριστούμε πολύ sd123!!!!

Αι νεβερ ριντ σαμθινγκ ριτεν ιν γκρικλις

Αποσυνδεδεμένος Lechuck

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
  • Με Κατέλη υπουργό Παιδείας, κα Βας Βας Πρωθυπουργό
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 21, 2007, 04:41:46 μμ »
Στο epyna.gr βέβαια λέει ότι πρέπει όλοι να παρουσιαστούν 1η Σεπτέμβρη (Σάββατο). Δεν είναι 3-6 η προθεσμία??

Αποσυνδεδεμένος mouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 21, 2007, 05:27:22 μμ »
Στην Ηλεία πέρισι ήταν να παρουσιαστούμε 1 ή 4 Σεπτέμβρη. Σε τηλεφώνημα στην Δευτεροβάθμια μας είπαν από μόνοι τους ότι θα μαζευτούμε όλοι 4 του μηνός 10 η ώρα το πρωί όπου και έγινε η ορκωμοσία και οι τοποθετήσεις, επί τόπου. Ο τελευταίος που άργησε να έρθει πήρε ό,τι είχε περισσέψει. Θεωρώ ότι είναι καλύτερο να επικοινωνήσεις με τη Δευτεροβάθμια που πρέπει να παρουσιαστείς. Προφανώς δεν υπάρχει κάποιο standard! Καλές τοποθετήσεις σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος enigma

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 21, 2007, 08:46:45 μμ »
Περιμένουν και τον τελευταίο των Μοϊκανών να έρθει και να κάνει αίτηση για να βγάλουν τις τοποθετήσεις!Εμείς είχαμε προθεσμία εμφάνισης από 13/9 έως 15/9 και τις τοποθετήσεις τις βγάλανε Παρασκευή βράδυ 17/9.

Αυτό ακούγεται και το πιο λογικό! Όλοι μαζί κρινόμαστε για τις τοποθετήσεις! Αλλιώς τι νόημα έχουν τα κριτήρια τοποθέτησης; Εγώ στις 6 θα πάω. Με καλύπτει η εγκύκλιος ή όχι;!!!! Γιατί να πάω νωρίτερα, χάζεψα? Εφόσον η προυπηρεσία προσμετράται για όλους από την ημέρα του ΦΕΚ!

Αποσυνδεδεμένος xrysa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 22, 2007, 01:08:08 μμ »
Απ' ότι κατάλαβα είναι θέμα Πρωτοβάθμιας! Γι' αυτό και είπα να πάρω τηλέφωνο στη δική μου Διεύθυνση! Το μόνο που κατάφερα να μάθω, για οποιον ενδιαφέρεται, είναι ότι στην Πρωτοβάθμια Διεύθυνση Κεφαλονιάς, την ημέρα που παρουσιάζεσαι ορκίζεσαι κιόλας. Τώρα για το πότε γίνονται οι τοποθετήσεις δεν μπορεσα να μάθω. Το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να συνεδριάσουν πρώτα και μετά! 

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 22, 2007, 01:11:59 μμ »
Εμάς στη Β/θμια Α' Δωδεκανήσου μας πήραν όλους τηλέφωνο να είμαστε εκεί στις 3 ή 4 του μηνός, γιατί 5 και 6 θα περάσουμε κάτι σεμινάρια...
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος victoire

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 26
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ05
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 22, 2007, 01:28:12 μμ »
ΚΑι εγώ μίλησα με τη Σύρο και μου είπαν ότι είναι καλό να έρθουμε όλοι στις  3 του μήνα. Έπειτα από την ορκομωσία μας, δε μας δεσμεύει εκεί κάτι άλλο και μπορούμε να επιστρέψουμε σπίτια μας. Για τις τοποθετήσεις θα ενημερωθούμε τηλεφωνικά ή μέσω ίντερνετ. Εγώ προσωπικά έκλεισα καράβι για Κυριακή βράδυ και μετά φεύγω Δευτέρα απόγευμα πίσω. 
Volentem fata ducunt, nolentem trahunt!

Αποσυνδεδεμένος sophie

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1393
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 2009...ζώντας με την...Commedia Dell' Arte!!!
    • Προφίλ
Απ: Ορκωμοσία νεοδιόριστων
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 22, 2007, 02:51:55 μμ »
Απ' ότι κατάλαβα είναι θέμα Πρωτοβάθμιας! Γι' αυτό και είπα να πάρω τηλέφωνο στη δική μου Διεύθυνση! Το μόνο που κατάφερα να μάθω, για οποιον ενδιαφέρεται, είναι ότι στην Πρωτοβάθμια Διεύθυνση Κεφαλονιάς, την ημέρα που παρουσιάζεσαι ορκίζεσαι κιόλας. Τώρα για το πότε γίνονται οι τοποθετήσεις δεν μπορεσα να μάθω. Το μόνο που μου είπαν είναι ότι πρέπει να συνεδριάσουν πρώτα και μετά! 

Χρύσα, καλησπέρα. :)
Επειδή διορίστηκα κι εγώ Κεφαλλονιά, αυτό που ξέρω μέχρι στιγμής είναι ότι το ΠΥΣΠΕ θα συνεδριάσει μετά τις 6 του μήνα, οπότε και θα ανακοινωθούν οι τοποθετήσεις.
Έχει επικοινωνήσει μαζί μου (ηλεκτρονικά) αιρετός του ΠΥΣΠΕ και πρόεδρος των δασκάλων-νηπιαγωγών Κεφαλλονιάς-Ιθάκης και μου έδωσε αυτήν την πληροφορία, όπως επίσης κι ένα ενημερωτικό φυλλάδιο με πληροφορίες-οδηγίες για το νησί, τα σχολεία, χιλιομετρικές αποστάσεις, μόρια, οργανικότητα κλπ (πολύ καλή δουλειά). Απ' ό,τι μου είπε αυτό το φυλλάδιο θα μοιραστεί και σε όλους τους νεοδιόριστους μόλις παρουσιαστούν, για να εξυπηρετηθούν όσο γίνεται καλύτερα.
Γενικά υπάρχει πολύ καλή οργάνωση και σε μία μόνο τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με την Α/θμια της περιοχής, ήταν ευγενέστατοι και εξυπηρετικότατοι.
Για το πιστοποιητικό υγείας, από Κεφαλλονιά ζητούν μόνο ακτινογραφία θώρακα και τίποτε άλλο. Η υπάλληλος μου είπε χαρακτηριστικά "μην τρέχεις στην Αθήνα...έλα εδώ, πετάξου βγάλε την ακτινογραφία στο νοσοκομείο και μετά πήγαινέ τη στη νομαρχία. Από εκεί και μετά θα σφραγιστεί και θα σταλεί ενδοϋπηρεσιακά χωρίς να χρειαστεί να κάνεις κάτι άλλο..."
Γενικά η πρώτη εντύπωση (έστω και από μακριά) είναι πολύ καλή.
Αν χρειαστείς τηλέφωνα πες μου. ;)
ΠΕ60

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160806
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 856
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 854
Σύνολο: 860

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.