*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 751741 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #224 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 03:45:12 μμ »
Συνάδελφοι, με κάλεσαν ως εκπαιδεύτρια ...το θέμα είναι πως εχω αρκετά ιδιαίτερα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να τα αφήσω για να δουλέψω στο ινεδιβμ.....αξίζει??

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:30 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #225 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:01:15 μμ »
σε ποια περιοχη?

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #226 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:11:43 μμ »
Συνάδελφοι, με κάλεσαν ως εκπαιδεύτρια ...το θέμα είναι πως εχω αρκετά ιδιαίτερα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να τα αφήσω για να δουλέψω στο ινεδιβμ.....αξίζει??

Σε ποια ειδικότητα σε κάλεσαν;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #227 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:12:19 πμ »
Συνάδελφοι, με κάλεσαν ως εκπαιδεύτρια ...το θέμα είναι πως εχω αρκετά ιδιαίτερα και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να τα αφήσω για να δουλέψω στο ινεδιβμ.....αξίζει??

Πιστεύεις πραγματικά ότι μπορεί κάποιος να σου απαντήσει σε μια ερώτηση διατυπωμένη μ' αυτό τον τρόπο, δηλαδή χωρίς να αναφέρεις π.χ. πόσα ιδιαίτερα έχεις, με τι ωριαία αμοιβή, πόσων ωρών είναι το πρόγραμμα που σε κάλεσαν, τι ωρομίσθιο θα έχεις στο Κ.Δ.Β.Μ., αν υπάρχει προοπτική να πάρεις και άλλα προγράμματα, πόσες ώρες σου κόβει από ιδιαίτερα κλπ. και κυρίως χωρίς να διευκρινίζεις τι σημαίνει για σένα "αξίζει τον κόπο" (περισσότερα λεφτά, λιγότερη δουλειά, καλύτερες προοπτικές, πιο ευχάριστη απασχόληση κλπ.);     
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2013, 01:16:30 πμ από ioannis00 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:27:30 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #228 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 11:15:52 πμ »
αν σε εχουν καλεσει πρωινες ωρες , δεν μπορεις να το συνδυασεις?
επισης , δεν ειναι αναγκη να αφησεις ιδιαιτερα, προσοπαθησε να προσαρμοσεις τις ωρες σου με το προγραμμα στο ΙΝΕΔΕΒΙΜ. αν μη τι αλλο σου δινει ταμειο ανεργιας το καλοκαιρι, εκει αξιζει...(Ισχυει ακομα αυτο?)
Κατα τα αλλα , τα ιδιαιτερα ειναι πιο μονιμη εργασια απο το ΙΝΕΔΕΒΙΜ. Και εγω δουλευα σταδιακα ,α λλα ποτε δεν αφησα ιδιαιτερα για χαρη τους. αλλωστε μου εδιναν 6-8 ωρες το πολυ την εβδομαδα...

Αποσυνδεδεμένος sylvia77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #229 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 04:26:17 μμ »
Για την δική μου περιοχή δεν έχουν βγει ούτε καν προσωρινοί πίνακες αποτελεσμάτων (για οποιαδήποτε ειδικότητα!). Είναι δυνατόν αυτό; Μηπώς κάνω κάτι λάθος και δεν τα βλέπω;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #230 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 08:45:57 μμ »
επισης , δεν ειναι αναγκη να αφησεις ιδιαιτερα, προσοπαθησε να προσαρμοσεις τις ωρες σου με το προγραμμα στο ΙΝΕΔΕΒΙΜ. αν μη τι αλλο σου δινει ταμειο ανεργιας το καλοκαιρι, εκει αξιζει...(Ισχυει ακομα αυτο?)

Ισχύει μόνο αν είσαι ασφαλισμένος στον ΟΑΕΕ και συγκεντρώνεις τις προυποθέσεις που θέτει ο οργανισμός αυτός για την παροχή επιδόματος ανεργίας. Επίδομα ανεργίας με ασφάλιση  Ι.Κ.Α. δεν μπορεί να δοθεί,  γιατί το ΙΝΕΔΙΒΙΜ δεν ασφαλίζει πλέον τους εκπαιδευτές στο Ι.Κ.Α.

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #231 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 08:58:26 μμ »
Για την δική μου περιοχή δεν έχουν βγει ούτε καν προσωρινοί πίνακες αποτελεσμάτων (για οποιαδήποτε ειδικότητα!). Είναι δυνατόν αυτό; Μηπώς κάνω κάτι λάθος και δεν τα βλέπω;

Δεν κάνεις λάθος.
Περίπου 2.000 αιτήσεις Α' Φάσης διαφόρων ειδικοτήτων, είναι ακόμη μέσα στους ταχυδρομικούς φακέλους,αναμένοντας την ταυτοποίησή τους με τις ηλεκτρονικές αιτήσεις.

Είναι που έχουν περάσει μόλις 9 μήνες από την προκήρυξη της  Α' Φάσης... ::)
Πιστεύω ότι μέχρι το 2014 θα τα έχουν βγάλει. :P
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #232 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 09:45:51 μμ »
2000 αιτήσεις χωρίς τις αιτήσεις που έγιναν πριν 2 μήνες για τους εκπαιδευτές στερεάς, αιγαίου και e-κδβμ;

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #233 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:11:11 μμ »
2000 αιτήσεις χωρίς τις αιτήσεις που έγιναν πριν 2 μήνες για τους εκπαιδευτές στερεάς, αιγαίου και e-κδβμ;

Σε επικοινωνία που είχα την προηγούμενη εβδομάδα,μου είπαν ότι οι εναπομείνασες προς αντιπαραβολή αιτήσεις της Α' Φάσης,
ήταν περίπου 2000,χωρίς να υπολογίζουν τις αιτήσεις μεταγενέστερων φάσεων.
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #234 στις: Σεπτέμβριος 08, 2013, 10:13:55 μμ »
A καλά μιλάμε για μεγάλο φιάσκο, τι το θέλουν αν δεν μπορούν να το φέρουν εις πέρας αυτό το έργο;;

Αποσυνδεδεμένος ioannis00

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 699
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #235 στις: Σεπτέμβριος 10, 2013, 11:55:28 μμ »
Απ' το Σχέδιο Νόμου «Αναδιάρθρωση της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και λοιπές διατάξεις αρμοδιότητας Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων» που αυτή τη στιγμή συζητείται στη Βουλή (άρθρο 27, παρ. 14):

Στο εκπαιδευτικό προσωπικό των ΣΕΚ, ΙΕΚ, ΣΔΕ και ΚΔΒΜ του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων δύνανται να ανήκουν:
α) Εκπαιδευτικοί της δευτεροβάθμιας και της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης σε θέσεις που συνιστώνται με πράξη μετάταξης, η οποία εκδίδεται από τον Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων. Οι ανωτέρω μετατάσσονται σε
θέσεις συναφούς κλάδου της ίδιας κατηγορίας, με το βαθμό και το Μ.Κ. που κατέχουν, με ταυτόχρονη κατάργηση των θέσεων από τις οποίες προέρχονται, σύμφωνα με τη διαδικασία έγκρισης της Επιτροπής της ΠΥΣ
33/2006, όπως ισχύει. Οι κενές οργανικές θέσεις του εκπαιδευτικού προσωπικού της κατηγορίας αυτής, κατά
την 23η Ιουλίου 2013, είναι εννιακόσιες είκοσι πέντε (925). Με απόφαση του Υπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων το ανωτέρω προσωπικό κατατάσσεται ανά ΔΔΒΜ σε κατηγορίες, κλάδους και ειδικότητες.
β) Εκπαιδευτικοί της δευτεροβάθμιας και της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, μόνιμοι, αποσπασμένοι ή με ανάθεση υπερωριακής διδασκαλίας, αναπληρωτές ή ωρομίσθιοι, κατά τις κείμενες διατάξεις.
γ) Εκπαιδευτές ενηλίκων, με σύμβαση εξαρτημένης εργασίας ορισμένου χρόνου ή σύμβαση έργου.
δ) Μέλη του Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και του Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.), που προβλέπονται στα άρθρα 17 και 18, αντίστοιχα, του ν. 3699/2008 (Α΄ 199), ως ισχύουν.

Ερώτημα: πόσες θέσεις άραγε θα απομείνουν για την κατηγορία (γ) εκπαιδευτές ενηλίκων- ωρομίσθιοι; 

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #236 στις: Σεπτέμβριος 11, 2013, 12:07:25 πμ »
Αφού υπάρχουν πίνακες για τα ΚΔΒΜ.Και άσε που ανήκουν στο Ίδρυμα Νεολαίας και όχι στο Υπουργείο Παιδείας.
Το θεωρώ λίγο απίθανο να πάρουν εκπαιδευτές των ΚΔΒΜ άλλα άτομα εκτός των πινάκων εκπαιδευτών.

Αποσυνδεδεμένος kat810

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 188
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #237 στις: Σεπτέμβριος 13, 2013, 01:33:04 μμ »
ΣΗΜΕΡΑ βγηκαν δια ζωσης στερεας και νοτιου αιγαιου προσωρινα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32296
  • Τελευταία: Misilekart
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160022
  • Σύνολο θεμάτων: 19215
  • Σε σύνδεση σήμερα: 683
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 566

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.1 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.