*

Αποστολέας Θέμα: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 35701 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 08:15:28 μμ »
καντε χαρες η τροπολογια θα ακυρωθει...εχουν καταφυγει στο στε....
Μαγκιά τους....εμείς τι θα κάνουμε είναι το θέμα; θα συνεχίσουμε τον ύπνο του δικαίου; αν διακαιωθούν στο στε να ζητήσουμε διαχωρισμό προϋπηρεσιών στους πίνακες....Και μεις στε. Τερμα το ένα δύο. Αυτό λέμε αν κατάλαβες καλά.....ή και μεις στην ειδική ή και αυτοί έξω από τη γενική. Ό,τι και αν καταφέρουμε από τα δύο κέρδος θα είναι!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:50 »

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 28, 2016, 11:47:41 μμ »
Υπάρχει καμιά ομάδα εκπαιδευτικών αυτή την περίοδο που να μην έχει καταφύγει στο συμβούλιο της επικρατείας; Α ρε Ελλαδάρα με τους νόμους σου και τα 150 παραθυράκια σου...
Για να επανέλθουμε στο θέμα, η Αιτ/νία είπε για 2 κενά και 2 έδωσε στη φάση. Εγώ ούτε που τα πλησίασα :P Σε νησί κατέληξα, αυτό που φοβόμουν. πάλι καλά.
Έχει και ένα ολόκληρο κενό η Λακωνία που ήμουν πέρυσι, άφαντο αυτό, δε δόθηκε. Στην επόμενη φάση μήπως;;;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 12:07:27 πμ »
Υπάρχει καμιά ομάδα εκπαιδευτικών αυτή την περίοδο που να μην έχει καταφύγει στο συμβούλιο της επικρατείας; Α ρε Ελλαδάρα με τους νόμους σου και τα 150 παραθυράκια σου...
Για να επανέλθουμε στο θέμα, η Αιτ/νία είπε για 2 κενά και 2 έδωσε στη φάση. Εγώ ούτε που τα πλησίασα :P Σε νησί κατέληξα, αυτό που φοβόμουν. πάλι καλά.
Έχει και ένα ολόκληρο κενό η Λακωνία που ήμουν πέρυσι, άφαντο αυτό, δε δόθηκε. Στην επόμενη φάση μήπως;;;
Επειδή γνωρίζω για Λακωνία, γιατί με ενδιέφερε, κενό πλέον δεν υπάρχει. Υπήρχε ένα κενό μειωμένου ωραρίου, που καλύφθηκε στην προηγούμενη φάση. Γενικά, η Πελ/νησος είχε φέτος σε σχέση με την περσινή χρονιά, μειωμένη ζήτηση σε αναπληρωτές φιλολόγους κατά 30%!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 01:37:42 πμ »
Μου είχαν πει σε τηλ επικοινωνία ότι υπηρχε κενό πληρους ωραρίου στη Νεάπολη. ίσως καλυφθηκε με β αναθέσεις και υπερωρίες; Γενικά πολύ λιγα τα κενά φέτος στην ηπειρωτική Ελλάδα, μας τσάκισε η μείωση των ωρών των αρχαίων.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:45:50 »

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 09:45:36 πμ »
Μου είχαν πει σε τηλ επικοινωνία ότι υπηρχε κενό πληρους ωραρίου στη Νεάπολη. ίσως καλυφθηκε με β αναθέσεις και υπερωρίες; Γενικά πολύ λιγα τα κενά φέτος στην ηπειρωτική Ελλάδα, μας τσάκισε η μείωση των ωρών των αρχαίων.
Για Αιτωλοακαρνανία που είχα μιλήσει με το δντη βθμιας μου είπε 2-3 . Ίσως το 3ο δεν καλύφθηκε ή θα είναι μεταγνέστερο. Δεν νομίζω να μου είπε ψέμα!

Αποσυνδεδεμένος μόνιμος αναπληρωτής

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 01:05:40 μμ »
Συγνώμη αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα... Όποιος γνωρίζει, πρέπει από φέτος να παρουσιαστούμε στη Σύρο όσοι έχουν κληθεί στις Κυκλάδες; Γιατί μέχρι πέρυσι κάναμε την αίτηση ηλεκτρονικά...

Συνδεδεμένος DIMIS3

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 02:37:32 μμ »
Συγνώμη αλλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άσχετο με το θέμα... Όποιος γνωρίζει, πρέπει από φέτος να παρουσιαστούμε στη Σύρο όσοι έχουν κληθεί στις Κυκλάδες; Γιατί μέχρι πέρυσι κάναμε την αίτηση ηλεκτρονικά...
Ναι απο φέτος κανονικά στη Σύρο. Το λέει και στο site της δευτεροβάθμιας.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 03:37:24 μμ »
Aς κάνει κάτι ο πασαφ ή όποιος συλλογος. Να μαζέψουμε υπογραφές. Καθένας στον τομέα του, αλλιώς ενοποιηση προϋπηρεσιών. Δεν έχει λογική μονο να αναγνωρίζονται από τη μια πλευρά. Παραβιάζεται η αρχη της ισότητας. Αυτοί το έχουν δίπορτο και μεις άνεργοι....
......εμεις πληρωνουμε την ελλειψη προσοντων.....μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας.....

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 03:48:01 μμ »
......εμεις πληρωνουμε την ελλειψη προσοντων.....μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας.....
\

Συγγνώμη αν έχεις εσύ έλλειψη προσόντων δεν ξέρω. Εγώ προσωπικά την επιτυχια μου στον ΑΣΕΠ και το μεταπτυχιακό μου σε ελληνικό πανεπιστήμιο με εισαγωγή με εξετάσεις και την προυπηρεσία ετών δεν την θεωρώ έλλειψη προσόντων....Δηλαδή κάποιος με μεταπτυχιακό από βουλγαρία έχει περισσότερα προσόντα.Φυσικά και δεν κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Αν εσυ αισθάνεσαι ότι έχεις έλλειψη προσόντων, λυπάμαι. Είμαστε και άλλοι που έχουμε προσόντα που δεν μας αναγνωρίζονται. Δυστυχώς το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα θεωρεί προσόντα τα 3 και 4 παιδιά και τα μεταπτυχιακά ειδικής. Τίποτα αλλο.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 03:50:48 μμ »
ftp://
\

Συγγνώμη αν έχεις εσύ έλλειψη προσόντων δεν ξέρω. Εγώ προσωπικά την επιτυχια μου στον ΑΣΕΠ και το μεταπτυχιακό μου σε ελληνικό πανεπιστήμιο με εισαγωγή με εξετάσεις και την προυπηρεσία ετών δεν την θεωρώ έλλειψη προσόντων....Δηλαδή κάποιος με μεταπτυχιακό από βουλγαρία έχει περισσότερα προσόντα.Φυσικά και δεν κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Αν εσυ αισθάνεσαι ότι έχεις έλλειψη προσόντων, λυπάμαι. Είμαστε και άλλοι που έχουμε προσόντα που δεν μας αναγνωρίζονται. Δυστυχώς το ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα θεωρεί προσόντα τα 3 και 4 παιδιά και τα μεταπτυχιακά ειδικής. Τίποτα αλλο.
...γραφεις σε λαθος νημα....μη συνεχιζεις....δεν εχεις τα προσοντα για ειδικη.....

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 03:54:43 μμ »
Αυτά είναι....τα συμπεράσματα δικά σας συνάδελφοι!

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:43:06 μμ »
ftp://...γραφεις σε λαθος νημα....μη συνεχιζεις....δεν εχεις τα προσοντα για ειδικη.....
Και όσοι έχουν προσόντα ειδικής ,όπως μεταπτυχιακά, και δουλεύουν ως αναπληρωτές στη γενική να μεταφέρουν την προϋπηρεσία της γενικής στην ειδική;

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 04:50:14 μμ »
......εμεις πληρωνουμε την ελλειψη προσοντων.....μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας.....
Είσαι σε λάθος νήμα και δε θέλω να με παρατηρήσουν οι διαχειριστές...Αν θες τα λέμε αλλού. Οι συνάδελφοι της γενικής με μεταπτυχιακά ειδικής,μάθε ότι θα διεκδικήσουν να βάλουν και αυτοί την προϋπηρεσία της γενικής στην ειδική μαζί με το μεταπτυχιακό ειδικής που έχουν....

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Ε΄φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-2017
« Απάντηση #125 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 05:02:06 μμ »
... σωστό....να γίνει για τα χρόνια μετά το μάστερ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 587
Σύνολο: 603

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.