*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14  (Αναγνώστηκε 696214 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #280 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 09:39:31 πμ »
Πηρε και την αναθεση της ιστοριας απο τους ξενογλωσσους και τρεχουν τωρα οι μονιμοι να συμπληρωσουν ωραριο σε 3 σχολεια. Εχουν παθει την πλακα τους και εχουν δικιο  αφου στα γυμνασια και λυκεια ειχε γινει το προγραμμα με αναθεση και της ιστοριας σε ξενογλωσσους, να δουμε τι θα μεινει στο τελος για αναπληρωτες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:27 »

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #281 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 10:02:22 πμ »
ναι, αλλο κι ετουτο παλι! θα γινει χαμος τωρα με τα σχολεια... εχω μια γνωστη μονιμη σε σχολειο κι ειχαν ηδη προβληματα για να χωρισουν τις ωρες και θα επαιρνε 8 οκτω ωρες ιστορια για να συμπληρωσει, φανταζομαι τωρα θα γινει το ελα να δεις. Για το υπουργειο ειμαστε πραγματικα πεθαμενοι παντως... ποιος εγκεφαλος ειναι αυτος που τα σκεφτεται αυτα, απορω...
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #282 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:27:34 μμ »
Αυτά τα σκέφτεται ένας εγκέφαλος τόσο σατανικός όσο ο τρελός Δόκτωρ στο παιχνίδι Crash που παίζαμε μικροί, ή τον κακό με τη γάτα στον Αστυνόμο Σαϊνη ή τον κύριο Πλαγκτόν του Μπομπ Σφουγγαράκη!

Αυτό με τις λιγότερες αποσπάσεις ούτε και εγώ το καταλαβαίνω. Πάντως για κενά που δεν καλύφθηκαν όλη τη χρονιά είχαμε και στην Ανατ. Αττική. Τα ΕΑΕΠ κοίταξαν να καλύψουν, μη τους χαλάσει η φήμη, και από εκεί και πέρα...το χάος!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #283 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 01:33:09 μμ »
...η πολυ απλα ενας εγκεφαλος νεκρος!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:27 »

Αποσυνδεδεμένος Rhonan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #284 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 02:23:49 μμ »
...η πολυ απλα ενας εγκεφαλος νεκρος!

Mάλλον εγκέφαλος σατανικά νεκρός!

Αποσυνδεδεμένος zamanfou78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #285 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 03:17:35 μμ »
΄Πολύ άσχημα τα πράγματα. Χάθηκε κ η Ιστορία από τις αναθέσεις. Χωρίς δουλειά θα μείνουμε φέτος, δε θέλουν να πάρουν ειδικότητες......

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #286 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 03:39:08 μμ »
Μια μικρογραφία του θριλερ που επαιξε και περσι. Βεβαια το γιατι οι Αγγλικων ειναι τοσο κυνηγημενοι ισως καποια 06 εκανε μεγαλο κακο στον  ερωτικο κοσμο του υπουργου. Περαν βεβαια των εικασιων, απαντησεις μπορουν ανετα να δωθουν απο τους ρολους που εχουν παιξει οι κυριοι Μπαμπινιωτης (γνωστος σε ολους μας) και Λαζαρου(δεξι χερι του υπουργου μας) επικοινωνιολογος δηλωνει με πολλα προγραμματα επιχορηγησεων γυρω του απο εσπα. Εν αναμονη φασης μεσω ΕΣΠΑ υπομονη συναδελφοι.

Αποσυνδεδεμένος evdmen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #287 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 03:42:11 μμ »
Χάλια φέτος τα πράγματα...από το κακό στο χειρότερο μας πάνε...ό,τι και να πεις,ό,τι και να σχολιάσεις από όσα έχουν συμβεί στον κλάδο μας και κατ'επέκταση στη εκπαίδευση είναι λίγο...
Εγώ παιδιά εγκαταλείπω το δημόσιο σχολείο ...βαρέθηκα..κουράστηκα την κοροιδία...επιστρέφω στα φροντιστήρια όσο κι αν δεν το θέλω..τουλάχιστον θα με κοριδεύουν αλλά θα είμαι σπίτι μου...κοντά στον άνθρωπό μου(που έχει αντέξει αυτό τον γολογοθά), τους φίλους μου, τους γονείς μου...ελπίζω να γυρίσω κάποια στιγμη στα δημόσια σχολεία αλλά μόνο αν με διορίσουν(είμαι και διοριστέα του ασεπ τρομαρα μου)...

Συγγνώμη που σας πρήζω αλλά είπα να πω κι εγώ τον πόνο μου σε κάποιους που τουλάχιστον θα με καταλάβουν...

Καλή επιτυχία σε όσους από σας περιμένουν..Εύχομαι το καλύτερο!

Αποσυνδεδεμένος Tangerine

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #288 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 03:50:23 μμ »
Τέτοια χάλια δε έχουμε ξαναζήσει. Αν, όπως λένε, ετοιμάζουν β φάση μετατάξεων, είναι και οι διαθεσίτες, το ΕΣΠΑ δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να μας βοηθήσει, αφού στα ΕΑΕΠ μπήκαν οι μεταταγμένοι, πιστώσεις από κρατικό δεν έχουν, καλά κρασιά.

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #289 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:07:31 μμ »
Εγώ παιδιά εγκαταλείπω το δημόσιο σχολείο ...βαρέθηκα..κουράστηκα την κοροιδία...επιστρέφω στα φροντιστήρια όσο κι αν δεν το θέλω..τουλάχιστον θα με κοριδεύουν αλλά θα είμαι σπίτι μου...κοντά στον άνθρωπό μου(που έχει αντέξει αυτό τον γολογοθά), τους φίλους μου, τους γονείς μου...ελπίζω να γυρίσω κάποια στιγμη στα δημόσια σχολεία αλλά μόνο αν με διορίσουν
Ξερεις ποσοι ακομα και διορισμένοι το σκέφτονται αυτο? ξερεις ποσά παραδείγματα μονιμων που φεύγουν με απόσπαση εξωτερικο και δεν ξαναγυρνανε άκουσα τελευταια? ο γολγοθας δυστυχώς δεν τελειώνει με το διορισμο και ιδιαιτερα σε καποιες ειδικότητες αλλα ειναι δια βίου γολγοθας!! Φανταστείτε τη σειρα : διορισμός πιθανότατα μακρυα απο την κατοικία μου- μη αποσπασεις-μεταταξεις -υποχρεωτικές μετακινήσεις-μειώσεις μισθών-αυξημενα εξοδα μετακινησης-διαθεσιμοτητες-απολυσεις- αυξήσεις ωραριου και καθηκοντολογιου και ποιος ξερει τι αλλο μας περιμένει μεχρι και αν ποτε καταλήξει καποιος στη Ιθάκη, δηλαδη στο σπιτι του με την οικογενεια του. Πραγματικα παρα πόλλοι πλεον διορισμένοι η μη σκέφτονται αν αξίζει τον κόπο και τις θυσίες ολο αυτο.
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος miltos74

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #290 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:18:43 μμ »
Θα συμφωνησω απολυτα. Στην εκπαιδευση δεν μιλαμε για γολγοθα αλλα για ολοκληρη οροσειρα. Ο καθενας εχει το προβλημα του. Αλλά ο μονιμος ειναι αλλιώς. Πάντα ο αδιοριστος ειναι σε χειρότερη μοιρα...

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #291 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:39:14 μμ »
Θα συμφωνησω κι εγω. Δεν μπορούσα να φανταστω οτι θα διοριζομουν και θα ειχα ΠΟΛΥ μεγαλυτερο αγχος απο οτι οταν ημουν ωρομισθια-αναπληρωτρια. Τα χρόνια παιρναν, αιτησεις και κοντρα αιτησεις για μεταθεσεις, αποσπασεις, μεταταξεις, αντε και κανενα σδε, κανενα πειραματικο, κανενα μουσικο ... Μετα τοποθετησεις, εσωτερικες αποσπασεις, τόσα και τόσα που σταματημο δεν εχουν. Συνεχεια στην οθόνη -ουσιαστικά απραγος-να κοιτας λιστες και λιστες με ονοματα στον υπολογιστή για να βγαλεις συμπερασματα και να κανεις τα σωστα βηματα για το μελλον σου. Να σου ζηταν προσοντα που ουτε χρηματα ουτε το ψυχικο σθενος δεν εχεις για να αντεξεις και μακρια απο τα κεντρα να μην μπορεις να καταφερεις οσα θα ηθελες.
Βεβαια πεσαμε στις δυσκολες εποχες αλλα αυτη ειναι η πραγματικότητα πολλών διορισμένων.
Παντως δεν ειμαστε για να μας ζηλευετε!
Ισως το καλυτερο ειναι με καλη σειρα αναπληρωτης στον τόπο σου.

Αποσυνδεδεμένος kamia elpida

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Άντρας
  • ...τρέλανε μας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #292 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:49:27 μμ »
Θα συμφωνησω κι εγω. Δεν μπορούσα να φανταστω οτι θα διοριζομουν και θα ειχα ΠΟΛΥ μεγαλυτερο αγχος απο οτι οταν ημουν ωρομισθια-αναπληρωτρια. Τα χρόνια παιρναν, αιτησεις και κοντρα αιτησεις για μεταθεσεις, αποσπασεις, μεταταξεις, αντε και κανενα σδε, κανενα πειραματικο, κανενα μουσικο ... Μετα τοποθετησεις, εσωτερικες αποσπασεις, τόσα και τόσα που σταματημο δεν εχουν. Συνεχεια στην οθόνη -ουσιαστικά απραγος-να κοιτας λιστες και λιστες με ονοματα στον υπολογιστή για να βγαλεις συμπερασματα και να κανεις τα σωστα βηματα για το μελλον σου. Να σου ζηταν προσοντα που ουτε χρηματα ουτε το ψυχικο σθενος δεν εχεις για να αντεξεις και μακρια απο τα κεντρα να μην μπορεις να καταφερεις οσα θα ηθελες.
Βεβαια πεσαμε στις δυσκολες εποχες αλλα αυτη ειναι η πραγματικότητα πολλών διορισμένων.
Παντως δεν ειμαστε για να μας ζηλευετε!
Ισως το καλυτερο ειναι με καλη σειρα αναπληρωτης στον τόπο σου.
...αυτή είναι η αλήθεια φιλενάδα..έχεις απόλυτο δίκιο

Αποσυνδεδεμένος Beth

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2013-14
« Απάντηση #293 στις: Σεπτέμβριος 07, 2013, 04:52:47 μμ »
tzhna και kamia elpida αν περνάτε τόσο δύσκολα μπορούμε να αλλάξουμε θέσεις...εσείς αναπληρώτριες στο μέρος σας κι εγω μόνιμη κάπου μακριά!!!  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 532
Σύνολο: 545

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.