*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φάση: ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 298465 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #280 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:13:41 μμ »
παιδια,οι πιστωσεις για τους ωρομισθιους θα πανε στους αναπληρωτες.ετσι ειπωθηκε στη ββαθμια που ειμαι εγω.και μεχρι την παρασκευη περιμενουν αναπληρωτες.
μέχρι την Παρασκευή!! μήπως όμως για να πάνε οι πιστώσεις στους αναπληρωτές, θα πρέπει η κυβέρνηση (που δεν έχουμε τώρα λόγω εκλογών) να εγκρίνει αυτές τις πιστώσεις;;;
εχουν εγκριθει ηδη.το ελεγε η διευθυντρια εδω που ειμαι και εχει ενημερωση απο τη ββαθμια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:55:46 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #281 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:14:30 μμ »
Η ΠΕΑΕ αν δεν κάνω λάθος πήρε το μέρος των οαεδιτών... γιατί και αυτοί είναι εργαζόμενοι.Δεν λέει κανείς όχι στους μαζικούς διορισμούς που προτείνει αλλα ας μας πει πως επιτέλους μπορούν να γίνουν.
πιστευω πως δυστυχως δεν εχουμε την πολυτελαια κι αλλων διαχωρισμων-αποκλεισμων.επιβαλλεται να κινητοποιηθουμε.συναδελφοι ολοι ελπιζουμε για το καλυτερο αλλα δεν πρεπει να στηριζομαστε στις προθεσεις του υπεπθ.ευχομαι η πιτα των πιστωσεων να μην σφορα κυριως δασκαλους και νηπιαγωγους, ως ειθισται, στους οποιους η εννοια της ωρομισθιας δεν υπαρχει.παντως εγω διαβαζω συνεχεια για κενα σε ειδικη αγωγη, νηπιαγωγεια και δημοτικα.εμεις τι κανουμε?
Mathstavros, συμφωνώ μαζί σου, αλλά πρέπει οπωσδήποτε να πιέσουμε για να μη σπάσουν κενά σε 2 ή τρεις ωρομισθίες, τώρα ειδικά που το στηρίζει η ΟΛΜΕ και καλεί και αυτή σε κινητοποίηση. Την επιστολή αρχικά την πρότεινα εγώ στο συγκεκριμένο topic, o aristos2 έκανε εκπληκτική δουλειά με το κείμενο του, και είδατε μέχρι και η ΟΛΜΕ έβγαλε ανακοίνωση και ο υπουργός έκανε δηλώσεις για 1000 + 1000 αναπληρωτές. Είναι η καταλληλότερη και η τελευταία ευκαιρία μας να πιέσουμε. Σας καλώ όσοι είστε στην ΑΘήνα να παρευρεθείτε στην κινητοποίηση. Την δημοσιότητα την τρέμουν, ειδικά σε προεκλογική περίοδο. Μπορούμε να πετύχουμε μία τρίτη φάση παρόμοια με την δεύτερη. Εάν δεν κουνηθούμε από τους υπολογιστές μας δεν θα πετύχουμε τίποτα.

Με τιμάς τόσο που ... σκέπτομαι την μονομαχία με τον ίδιο τον Υπουργό!
Ευχαριστώ για τα λόγια σας παιδιά ...
Κι εγώ συμφωνώ με όποια μορφή αντίστασης σε αυτό το χάλι, ανεξάρτητα ποιος στέκεται δίπλα, δήθεν ή πραγματικά αντιστεκόμενος.
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #282 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:21:27 μμ »
Ως προς τους πίνακες αναπληρωτών, υπαρχουν 6 άτομα, ήδη κανονικοί αναπληρωτές, που κλήθηκαν και στα ΣΜΕΑ.
Φαντάζομαι θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν.
Έως κι 6 θέσεις ακόμη "εν χηρεία".

Ζωή σ' εμάς ..., ή καλύτερα αναπλήρωση!  ::) 8)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #283 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:28:02 μμ »
παιδια,οι πιστωσεις για τους ωρομισθιους θα πανε στους αναπληρωτες.ετσι ειπωθηκε στη ββαθμια που ειμαι εγω.και μεχρι την παρασκευη περιμενουν αναπληρωτες.
μέχρι την Παρασκευή!! μήπως όμως για να πάνε οι πιστώσεις στους αναπληρωτές, θα πρέπει η κυβέρνηση (που δεν έχουμε τώρα λόγω εκλογών) να εγκρίνει αυτές τις πιστώσεις;;;

Έχει δοθεί άδεια από το ΣΤΕ, δε χρειάζεται νέα ...
Ωραίο τριαντάφυλλο ..., καλή πρωτομαγιά!  :D :D ;)

σωστά τα λές, το ΣΤΕ προϋποθέτει και τα οικονομικά
άντε και μέχρι την πρωτομαγια να έχουμε και μαζέψει κανένα μοριάκι ;) ;) ;) :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:55:46 »

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #284 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:29:25 μμ »
Ως προς τους πίνακες αναπληρωτών, υπαρχουν 6 άτομα, ήδη κανονικοί αναπληρωτές, που κλήθηκαν και στα ΣΜΕΑ.
Φαντάζομαι θα έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν.
Έως κι 6 θέσεις ακόμη "εν χηρεία".

Ζωή σ' εμάς ..., ή καλύτερα αναπλήρωση!  ::) 8)

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #285 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 10:34:05 μμ »
aristos 2 δε θα ηταν κι ασχημη ιδεα; η συμμετοχη σου σε ενα debate!η επιστολη εβαλε ενα λιθαρακι στις εξελιξεις.δεν πρεπει ομως να σταματησουμε.πρεπει να πιεσουμε για περισσοτερους αναπληρωτες φιλολογους.αυριο θα συμμετασχετε στις κινητοποιησεις της ολμε?(αυτο δεν επιδιωκαμε?) ;)
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #286 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 11:41:55 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι από ένα νέο μέλος του pde. Παρακολουθούσα εδώ και 2 μήνες περίπου τις συζητήσεις και πραγματικά λυπάμαι που δεν ήξερα για την παρέα σας πιο πριν, και όταν έδινα στον ΑΣΕΠ (3 φορές επιτυχούσα, αλλά φυσικά όχι διοριστέα), αλλά κυρίως όταν ήμουν ωρομίσθια και υφιστάμην τον κάθε μ...... διευθυντή να ερμηνεύει τους νόμους κατά το δοκούν και να μου κόβει πολύτιμες ώρες προϋπηρεσίας.  >:( Τέλος πάντων, ας μη συγχυστώ βραδιάτικα. Στο διά ταύτα, για όποιον ενδιαφέρεται για Α Ευβοίας, υπάρχουν ακόμη αρκετά κενά για αναπληρωτές, αν βέβαια οι σπάγκοι στο υπουργείο δεν τα σπάσουν στα 2 για ωρομίσθιους. Επίσης, Petros005, Sun, respect!!!!!!!!!! Aristos2, όλα τα λεφτά!!!! (αλήθεια τι ζώδιο είσαι; γιατί έχεις ταμπεραμέντο φωτιάς με εξυπνάδα Διδύμου  :D).

Eίμαι Καρκίνος, κάτι που σίγουρα θ' απέφευγα με την άμεση κλήση μου, ελπίζω να τα καταφέρω και χωρίς αυτή!

Καραχαριάκι, πάμε για μπάνιο ...;  :D 8)
Και έλεγα και γω ότι ο Θεός μετά τον άντρα μου (Καρκίνος) το έσπασε αυτό το καλούπι :). Όσο για το μπάνιο, κακώς επέλεξα το καρχαρίας, αφού μετά τον γιόκα μου κλίνω περισσότερο προς το φ.... φάλαινα .... φώκια :). Λοιπόν, συναγωνιστές, καληνύχτα και μην ξεχνάτε... Είναι πολλά τα ...κενά, Άρη...stos2 ;)

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #287 στις: Σεπτέμβριος 22, 2009, 11:54:16 μμ »
Βρε παιδιά για να καταλάβω..γιατί πράγματι τα έχω χαμένα μέσα σε αυτό το γενικό κομφούζιο του υπουργείου! >:(
Υπάρχει περίπτωση όλα τα κενά να καλυφθούν από αναπληρωτές και όχι ωρομισθίους και μάλιστα η κλήση τους να γίνει από την Παρασκευή?? Μήπως...πολύ καλό για να είναι αληθινό??... ???

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #288 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:21:56 πμ »
παιδια να ρωτησω...γιατι τα 17 πρωτα ατομα στον πινακα του πετρου δεν εχουν φυγει; δειτε λιγο....

Αποσυνδεδεμένος eva7

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1415
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #289 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:33:10 πμ »
παιδια να ρωτησω...γιατι τα 17 πρωτα ατομα στον πινακα του πετρου δεν εχουν φυγει; δειτε λιγο....

Γιατί θα έπρεπε να έχουν φύγει? Μπορείς να με παραπέμψεις κι εμένα στον πίνακα του Πέτρου? 17 άτομα είναι πράγματι πολλά ;D

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #290 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:35:03 πμ »
μπορει να κανω λαθος ευα, ειναι κι αργα! αλλα ειχαμε πει οτι πηραν στη β φαση μεχρι τα 24,9 μορια! δες στο www.sunfiles.org

Αποσυνδεδεμένος katiafil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 372
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #291 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:41:04 πμ »
μπορει να κανω λαθος ευα, ειναι κι αργα! αλλα ειχαμε πει οτι πηραν στη β φαση μεχρι τα 24,9 μορια! δες στο www.sunfiles.org

Mήπως δεν είχαν βάλει το "ναι" σε όλα και δεν υπήρξαν θέσεις της προτίμησής τους;

Αποσυνδεδεμένος mariagal

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #292 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 12:50:15 πμ »
μμμ...δεν το ειχα σκεφτει....σωστα...

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φάση: ΠΕ02
« Απάντηση #293 στις: Σεπτέμβριος 23, 2009, 07:40:14 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι από ένα νέο μέλος του pde. Παρακολουθούσα εδώ και 2 μήνες περίπου τις συζητήσεις και πραγματικά λυπάμαι που δεν ήξερα για την παρέα σας πιο πριν, και όταν έδινα στον ΑΣΕΠ (3 φορές επιτυχούσα, αλλά φυσικά όχι διοριστέα), αλλά κυρίως όταν ήμουν ωρομίσθια και υφιστάμην τον κάθε μ...... διευθυντή να ερμηνεύει τους νόμους κατά το δοκούν και να μου κόβει πολύτιμες ώρες προϋπηρεσίας.  >:( Τέλος πάντων, ας μη συγχυστώ βραδιάτικα. Στο διά ταύτα, για όποιον ενδιαφέρεται για Α Ευβοίας, υπάρχουν ακόμη αρκετά κενά για αναπληρωτές, αν βέβαια οι σπάγκοι στο υπουργείο δεν τα σπάσουν στα 2 για ωρομίσθιους. Επίσης, Petros005, Sun, respect!!!!!!!!!! Aristos2, όλα τα λεφτά!!!! (αλήθεια τι ζώδιο είσαι; γιατί έχεις ταμπεραμέντο φωτιάς με εξυπνάδα Διδύμου  :D).

Eίμαι Καρκίνος, κάτι που σίγουρα θ' απέφευγα με την άμεση κλήση μου, ελπίζω να τα καταφέρω και χωρίς αυτή!

Καραχαριάκι, πάμε για μπάνιο ...;  :D 8)
Και έλεγα και γω ότι ο Θεός μετά τον άντρα μου (Καρκίνος) το έσπασε αυτό το καλούπι :). Όσο για το μπάνιο, κακώς επέλεξα το καρχαρίας, αφού μετά τον γιόκα μου κλίνω περισσότερο προς το φ.... φάλαινα .... φώκια :). Λοιπόν, συναγωνιστές, καληνύχτα και μην ξεχνάτε... Είναι πολλά τα ...κενά, Άρη...stos2 ;)

Oi πιστώσεις πόσες είναι ... Καρχ - Αρή - ας29;
Καρκινοαγωνιστικούς χαιρετισμούς στο σύζυγο ...  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2009, 07:49:51 πμ από aristos2 »
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 460
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 418

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.