*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09  (Αναγνώστηκε 387075 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #630 στις: Ιούλιος 18, 2008, 10:50:13 μμ »
εχω ενα ''καλο''ή ''κακο'' προαισθημα-οτι το terminus ante quem των πολυτεκνων,ητοι 30 Ιουλιου θα ειναι και το αντιστοιχο των δικων μας αιτησεων...μου φανταζει πολυ πιθανο!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:12 »

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #631 στις: Ιούλιος 18, 2008, 11:15:59 μμ »
Αρα Πέμπτη ξεκινάμε αιτήσεις...?   Λογικό....   

Αποσυνδεδεμένος anna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #632 στις: Ιούλιος 18, 2008, 11:26:16 μμ »
αν καποιος δηλωσει για διορισμο πχ την δ ιωαννινων, μπορουν απο την διευθυνση να τον τοποθετησουν στην α ιωαννινων;
και αν ναι, μπορει να αρνηθει;

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #633 στις: Ιούλιος 18, 2008, 11:55:08 μμ »
ξερει κανεις να μας πει τι εγινε περυσι και προπερσι με τις περιοχες των ασεπιτων?εδωσαν συγκεκριμενες περιοχες σε αυτους οποτε και γνωριζαν τι δηλωναν ή το επαιξαν ρωσικη ρουλετα μαζι με τους αναπληρωτες οπως φημολογειται οτι θα γινει φετος?και αν ναι οι περιοχες του 2006 ομοιαζουν με τις περιοχες του 2007?για να μπορεσουμε να κανουμε μια υποθετικη αντιστοιχια για το 2008
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:12 »

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #634 στις: Ιούλιος 19, 2008, 12:30:27 πμ »
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρωτάς συνεχώς τα ίδια πράγματα.
πέρσυ έγιναν όπως τα είπες.δήλωναν όλοι μαζί για τις ίδιες περιοχές απλάπροηγούντο οι έχοντες προυπηρεσία.
φέτος κανείς δεν ξέρει πως ακριβως θα γίνει.αλλά όπως και να γίνει οι ασεπίτες παίρνουν αυτά που περισεύουν από τους άλλους.
όταν έδινες εξετάσεις για ασεπ όλα αυτά τα ήξερες νομίζω.δεν επιτίθεμαι αλλά ορισμένα πράγματα είναι προφανή χιλιοειπωμένα και έχεςι λάβει ξανά ακριβώς τις ίδιες απαντήσεις.
φιλικά
Γιώργος

Αποσυνδεδεμένος para5

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1950
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #635 στις: Ιούλιος 19, 2008, 01:05:29 πμ »
Όντως! Έχω και 'γω βαρεθεί με όλες αυτές τις προβλέψεις. Όταν είναι να βγει η προκήρυξη, θα βγει. Μην το πολυζαλίζουμε. Μια μέρα πάνω, μια μέρα κάτω δεν έχει και πολλή σημασία. Και όλα τα υπόλοιπα μου ακούγονται πολύ γραφικά.

Αποσυνδεδεμένος sylvia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #636 στις: Ιούλιος 19, 2008, 01:18:49 πμ »
ωραία....η εγκύκλιος σύντομα βγαίνει...μετά???έχει σκεφτεί κανείς ΤΙ θα δηλώσει? έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά, θα είμαι μακριά, σε μικρό μέρος και, ελικρινά, καθόλου δε με πειράζει.....δε θα με πείραζε όμως επίσης να παίρνω και μόρια....υπάρχει όμως τρόπος να μάθω ποιοί νομοί έχουν σχολεία με μόριακαι ποιοί δεν έχουν?

Πάντως συνάδελφοι, ΟΠΟΥ και να μας πάνε, όσο δύσκολο και αν είναι ας μη μας πιάσουν οι γκρίνιες.....ας μην ξεχνάμε και όλους τους υπόλοιπους που ετοιμάζοναται τώρα να δώσουν για 3η, 4η και βάλε φορά ΑΣΕΠ...δεν μπορούμε να τα έχουμε ΟΛΑ....

Καλή τοποθέτηση σε όλους!!!

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #637 στις: Ιούλιος 19, 2008, 04:00:08 πμ »
δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ρωτάς συνεχώς τα ίδια πράγματα.
πέρσυ έγιναν όπως τα είπες.δήλωναν όλοι μαζί για τις ίδιες περιοχές απλάπροηγούντο οι έχοντες προυπηρεσία.
φέτος κανείς δεν ξέρει πως ακριβως θα γίνει.αλλά όπως και να γίνει οι ασεπίτες παίρνουν αυτά που περισεύουν από τους άλλους.
όταν έδινες εξετάσεις για ασεπ όλα αυτά τα ήξερες νομίζω.δεν επιτίθεμαι αλλά ορισμένα πράγματα είναι προφανή χιλιοειπωμένα και έχεςι λάβει ξανά ακριβώς τις ίδιες απαντήσεις.
φιλικά
Γιώργος

δε νομιζω οτι το''φιλικα'' που παραθετεις στο τελος του μηνυματος συναδει με το υπολοιπο περιεχομενο αυτου καθως μονο φιλικο δεν ειναι-πιστευεις οτι εχω καμια ορεξη να επαναλαμβανομαι και να ρωταω πραγματα που ξερω ηδη,ετσι για να περναει η ωρα μου?ποιος σε υποχρεωσε να μου απαντησεις?εχω αρκετα ατομα ατομα εδω μεσα να συνεννοηθω και δεν εχω αναγκη τετοιες φιλικες συμπραξεις
''φιλικα''
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2008, 04:14:39 πμ από MONIMOS26 »
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος MONIMOS26

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #638 στις: Ιούλιος 19, 2008, 04:01:28 πμ »
ωραία....η εγκύκλιος σύντομα βγαίνει...μετά???έχει σκεφτεί κανείς ΤΙ θα δηλώσει? έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά, θα είμαι μακριά, σε μικρό μέρος και, ελικρινά, καθόλου δε με πειράζει.....δε θα με πείραζε όμως επίσης να παίρνω και μόρια....υπάρχει όμως τρόπος να μάθω ποιοί νομοί έχουν σχολεία με μόριακαι ποιοί δεν έχουν?

Πάντως συνάδελφοι, ΟΠΟΥ και να μας πάνε, όσο δύσκολο και αν είναι ας μη μας πιάσουν οι γκρίνιες.....ας μην ξεχνάμε και όλους τους υπόλοιπους που ετοιμάζοναται τώρα να δώσουν για 3η, 4η και βάλε φορά ΑΣΕΠ...δεν μπορούμε να τα έχουμε ΟΛΑ....

Καλή τοποθέτηση σε όλους!!!

αγαπητη συλβια μη ρωτας τετοια πραματα εδω μεσα!''απαγορευεται''!ηδη θα πρεπε να τα ξερεις αυτα,ντροπη!
ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος demis_n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #639 στις: Ιούλιος 19, 2008, 08:57:19 πμ »
Η πλάκα είναι ότι έχουν περαστεί τα φετινά μόρια (γύρω στα 5), αλλά είμαι μόνο στον πίνακα Αναπληρωτών! Αγχώθηκα τώρα! Νόμιζα ότι θα περάσω στον Ενιαίο πίνακα με την αποδοχή διορισμού, όταν κάνουμε τα χαρτιά μας...
demis_n, αν είσαι στον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών τότε μικρό το λάθος. Ωστόσο κοίτα λίγο καλύτερα και τον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών κι αν όντως δεν είσαι μέσα πας σε μια Δ/θμια τη Δευτέρα και ζητάς να διορθωθεί η κατάσταση.
Μην μπερδεύεις όμως τον Ενιαίο Πίνακα Διορισμών με τον πίνακα διοριστέων του ΑΣΕΠ. Επειδή, από όσο καταλαβαίνω οι πιθανότητες σου να διοριστείς από το 40% είναι πολύ λίγες σε αντίθεση με τον πίνακα του 60% (διοριστέοι μέσω ΑΣΕΠ) βάση του οποίου διορίζεσαι, να ξέρεις ότι τα μόρια σου από την αναπλήρωση θα σου χρειαστούν μετά το διορισμό. Μην αγχώνεσαι ;)


mat σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σου!! Πραγματικά είμαι άσχετη με όλα αυτά και όπως ξέρεις το άγνωστο το μεγαλοποιούμε κιόλας! :D Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα ο Ενιαίος πίνακας αφορά κυριώς για το 40%, οπότε εγώ που είμα "ασεπίτισσα" (νέοι όροι στη ζωή μας ::)) δε με πολυαγγίζει..ε; Αλλά εγώ καλού κακού να πάω τη Δευτέρα σε κάποια Δευτεροβάθμια..

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #640 στις: Ιούλιος 19, 2008, 09:11:48 πμ »
....Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα ο Ενιαίος πίνακας αφορά κυριώς για το 40%, οπότε εγώ που είμα "ασεπίτισσα" (νέοι όροι στη ζωή μας ::)) δε με πολυαγγίζει..ε; Αλλά εγώ καλού κακού να πάω τη Δευτέρα σε κάποια Δευτεροβάθμια..
Kαλημέρα  :)
Εσύ καλού κακού πήγαινε σε μια Δ/θμια τη Δευτέρα. Αλλά πριν έλεγξε με προσοχή ότι πράγματι δεν είσαι και στον Ενιαίο Πίνακα διορισμών. ;)
Ο ενιαίος πίνακας διορισμών πράγματι αφορά κυρίως το 40% αλλά, να ξέρεις ότι υπάρχουν και διοριστέοι μέσω ΑΣΕΠ που έχοντας αρκετά μόρια προυπηρεσίας προτιμούν το διορισμό μέσω του 40% γιατί προηγούνται στις επιλογές περιοχών. .... Αν θυμάμαι καλά όμως εσύ πρέπει φέτος να δούλεψες πρώτη φορά αναπληρώτρια οπότε μάλλον δεν έχεις και τα απαραίτητα μόρια προυπηρεσίας για να διοριστείς μέσω του 40%, έτσι δεν είναι?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος goodman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #641 στις: Ιούλιος 19, 2008, 10:29:37 πμ »
Tελικα το πιστοποιητικο υγείας, αυτό που ονομάζουμε ως πιστοποιητικο υγειας, δεν υπαρχει καπου καταγεγραμμενο, τι εννοούμε, τι περιλαμβανει? Δεν ειναι το ΙΔΙΟ παντου, σε ολη την Ελλαδα? Γιατι διαβαζω εδω για περιπτωσεις διευθυνσεων που καθεμια το εννοει αλλιως. Δεν καταλαβα, στη διακριτικη ευχερεια της καθε διευθυνσης ειναι?

Μπορω να παω σε ενα νοσοκομειο και να ζητησω να μου βγαλουν πιστοποιητικο υγειας, κανοντας μου ολες τις απαραιτητες εξετασεις?
Αν το κανω αυτο απο τωρα για να μην τρεχω τελευταια στιγμη, υπαρχει περιπτωση να μου δημιουργησουν προβλημα στην χ β/βαθμια που θα διοριστω?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2008, 10:46:00 πμ από goodman »

Αποσυνδεδεμένος astron

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 140
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #642 στις: Ιούλιος 19, 2008, 10:49:55 πμ »
Αίτηση διορισμού θα έχουν το δικαίωμα να κάνουν όσοι έχουν τους 30 μήνες της ρύθμισης ή το υπουργείο θα καθορίσει συγκεκριμένο αριθμό μηνών;

Αποσυνδεδεμένος demis_n

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί μόνιμων εκπαιδευτικών 2008-09
« Απάντηση #643 στις: Ιούλιος 19, 2008, 10:55:33 πμ »
....Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα ο Ενιαίος πίνακας αφορά κυριώς για το 40%, οπότε εγώ που είμα "ασεπίτισσα" (νέοι όροι στη ζωή μας ::)) δε με πολυαγγίζει..ε; Αλλά εγώ καλού κακού να πάω τη Δευτέρα σε κάποια Δευτεροβάθμια..
Kαλημέρα  :)
Εσύ καλού κακού πήγαινε σε μια Δ/θμια τη Δευτέρα. Αλλά πριν έλεγξε με προσοχή ότι πράγματι δεν είσαι και στον Ενιαίο Πίνακα διορισμών. ;)
Ο ενιαίος πίνακας διορισμών πράγματι αφορά κυρίως το 40% αλλά, να ξέρεις ότι υπάρχουν και διοριστέοι μέσω ΑΣΕΠ που έχοντας αρκετά μόρια προυπηρεσίας προτιμούν το διορισμό μέσω του 40% γιατί προηγούνται στις επιλογές περιοχών. .... Αν θυμάμαι καλά όμως εσύ πρέπει φέτος να δούλεψες πρώτη φορά αναπληρώτρια οπότε μάλλον δεν έχεις και τα απαραίτητα μόρια προυπηρεσίας για να διοριστείς μέσω του 40%, έτσι δεν είναι?

mat ναι φέτος δούλεψα πρώτη φορά αναπληρώτρια! Μια χαρά είναι και με τον Ασέπ! Ας πάω όπου μακριά είναι, δε με νοιάζει και πολύ! Ο αντρούλης μου λίγο θα ζοριστεί, αλλά είναι τόσο υπέροχο το επάγγελμα μας και νιώθω τέτοια ευλογια και τύχη που ανήκω στους διοριστέους, που ειλικρινά ούτε που περνά από το μυαλό μου το 40, το 60, το ένα το άλλο! :D :D Σ'ευχαριστώ πολύ που μου απάντησες!! :) :) :)

goodman επειδή το πιστοποιητικό υγείας το έχω βγάλει δύο φορές (και ελπίζω να μην υπάρξει κι αλλή, γιατί έχει 6 μήνες ισχύ και ίσα που αγγίζω το όριο) μπορείς να βγάλεις από ένα νοσοκομείο τις εξετάσεις, αρκεί να έχει όλα αυτά που σου ζητάει! Δηλαδή, το χαρτί του ψυχιάτρου δεν μπορούσα να το βγάλω απ'όλα τα νοσοκομεία! Νομίζω είχα πάει στοιν Ευαγγελισμό! Πάντως καλό είναι να κλείσετε ραντεβού, ειδικά γι 'αυτό, γιατί είχε μια αναμονή, ειδικά σε ορισμένα νοσοκομεία! Μετά πρέπει να πας στην υγειονομική επιτροπή εξετάσεις, φωτογραφίες κλπ και μια άλλη μέρα θα σε καλέσουν να περάσεις από την επιτροπή, για να πάρεις το Πιστοποιητικό! Οπότε έχει ένε μικρό τρεξιματάκι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160842
  • Σύνολο θεμάτων: 19224
  • Σε σύνδεση σήμερα: 925
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 643
Σύνολο: 654

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.