*

Αποστολέας Θέμα: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις  (Αναγνώστηκε 859273 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #686 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:33:00 μμ »
Αν δεν το εχετε καταλαβει,η ομηρια των εναπομεινάντων διοριστεων ισοδυναμει και με δικη σας ομηρια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #687 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:34:05 μμ »
δεν σου κλεβει τιποτα συναδελφε....σου λεει οτι θα μετρω απο εδω και περα ενημερωνοντας ολους να επιλεξουν με τα ιδια κριτηρια.....
Τα μορια θα τα περασει στον 3848...
Πολλοι που δουλεψανε τα 4 χρονια αμα δεν ειχασν κλειδωσει οι πινακες δεν θ8α δουλευαν καν αμα ισχυε οτι και πριν....καλα κανανε οι μεν και δεν δηλωσανε κουτακι...καλα κανανε οι δε και το δηλωσανε αλλα ολοι παιξανε με τους ιδιους κανονες....Οτι τα μορια δεν μετρανε εως οτου γινει ασεπ...απο εδω και περα σου λεει αλλαζω το τωρα ετσι ωψστε ολοι να ξερουν τους κανονες.
Νομιζεις οτι δε μου κλεβει τιποτα! Αν θελει να υπαρχει δικαιοσυνη, να μη μετρησει η προϋπηρεσια ουτε απο δω και περα. Θα στο εξηγησω: αν καποιος επελεξε να μη δουλεψει 1 χρονιά αλλά περέμεινε κολλημενος στη θεσουλα του, θελω κι εγω φετος, υστερα απο 4 χρονια κλειδωμενων πινακων που δούλεψα, να εχω το δικαιωμα να μη δουλεψω (π.χ. για λογους υγειας) και να μη χασω τη θεση μου. Πιο απλά, όποιος παει φετος στο σχολειο που ημουν περυσι, θα παρει διπλα μορια κι εγω πηρα το απολυτο μηδεν. Περυσι δεν ήταν δυσμενεις οι συνθηκες διαβιωσης, φετος ειναι!!!  :P
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #688 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:34:43 μμ »
Είμαστε με τα καλά μας  ή όχι? ΈΛΕΟΣ δηλαδή με όλες τις ανοησίες που ακούμε  εδώ πέρα!Απο που κ ωσπου είναι σωστό να ανοίξουν οι πίνακες απο το 2014 και μετά? . !.Έχω δουλέψει και απαιτώ να αναγνωριστεί.ΤΕΛΟΣ! Ρασντεβού στα δικαστήρια
@kostasMath, τι σημαινει "Δεν θα σβηστεί θα μετρήσει κάποια μέρα…";;; Αν κι εφόσον γίνει ασεπ, μετά από χρόόόόνια, που επισης χιλιαδες ατομα θα εχουν συγκεντρωσει αυτα τα 16,8 μορια;
Τώρα που οσοι δουλεψαμε τα 4 χρονια και δε φαινεται πουθενα; Δε χανουμε τη θεση μας στον πινακα αναπληρωτων; Η μαλλον...δεν μας την κλέβουνε εντελως αδικα;
Αυτό σκέφτομαι εγώ και ακόμη χειρότερα γιατί νιώθω να πνίγομαι από τις ειδικές κατηγορίες που συνεχίσουν να ξεφυτρώνουν! Εγώ θα ψήφιζα να μετρήσουν αναδρομικά γιατί έτσι θα επωφεληθούν περισσότεροι στη δημοκρατία πρέπει να εξυπηρετήσουμε τους περισσότερους όχι τις μειονότητες! Ως έλληνες είμαστε αχάριστοι θα μπορούσαν να μην τους ξεκλειδώσουν και να περιμένουμε να γίνει ασεπ! Είναι μια λογική να ξεκινήσει από εκεί που σταμάτησε, ο πόλεμος δεν τελείωσε βρισκόμαστε  σε κρίσιμο σημείο πρέπει να πιέσουμε για το καλύτερο αποτέλεσμα!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #689 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:35:31 μμ »
Μαλλον δεν καταλαβες, η μεταβατικη που δοθηκε ηταν αστεια..η διορισμοι σε αυτη την περιοδο σχεδον μηδενικοι και οι καταργηση του ενιαιου πινακα στερησε απο αρκετους το διορισμο, εμειναν εξω ανθρωποι με ΑΣΕΠ και με αρκετα μεγαλο αριθμο μοριων που με το 60-40 θα διοριζονταν  για αυτο και ο Μπρατης προτεινει την επαναφορα του 60-40 ως την πιο δικαιη λυση  με την οποια ολα επαιρναν το δρομο τους ..

εμένα κάπου εδώ θα μου επιτρέψετε να αποχωρήσω από το νήμα.
Καλή τύχη σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #690 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:35:46 μμ »
   Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνονται μερικοί συνάδελφοι που είναι ψηλά στον πίνακα. Θα πέσουν μερικές θέσεις και αν θέλουν να εργαστούν θα κάνουν και αυτοί το "αγροτικό" τους. Θα αφήσουν τις οικογένειες  πίσω και θα κάνουν τις διακοπούλες τους στα δυσπρόσιτα.
το ειχανε καποιοι το αγροτικο τους συναδελφε για αυτο ηταν και ψηλα....

Το θεμα ειανι να ληξει η μεταβατικη για αοσους το εχουν καταλαβει...ειναι το μονο δικαιο πραγμα που θα γινει μονο με τον διορισμο των εναπομειναντων


Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #691 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:36:56 μμ »
 
   Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αγχώνονται μερικοί συνάδελφοι που είναι ψηλά στον πίνακα. Θα πέσουν μερικές θέσεις και αν θέλουν να εργαστούν θα κάνουν και αυτοί το "αγροτικό" τους. Θα αφήσουν τις οικογένειες  πίσω και θα κάνουν τις διακοπούλες τους στα δυσπρόσιτα.
:o :o :o :o :o
 >:( >:( >:( >:( >:(
Για να είναι ψηλά πάει να πει ότι κάποιο "αγροτικό" θα έχουν κάνει και αυτοί. Όσο για την οικογένεια του καθενός δεν μπορείς να την πιάνεις ούτε εσύ ούτε και κανένας άλλος στο στόμα του

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #692 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:37:44 μμ »
   Πρέπει να αναγνωριστεί αναδρομικά η υπηρέτηση συναδέλφων μόνιμων και αναπληρωτών σε δυσπρόσιτα σχολεία. Αυτό θα δείξει την συνέχεια του κράτους και την πραγματική στήριξη ανθρώπων που υπηρέτησαν σε δυσπρόσιτα και ακριτικά μέρη. Και θα στείλει το μήνυμα σε όλους τους συναδέλφους ότι η πατρίδα αναγνωρίζει αυτή την προσφορά.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #693 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:37:51 μμ »
Νομιζεις οτι δε μου κλεβει τιποτα! Αν θελει να υπαρχει δικαιοσυνη, να μη μετρησει η προϋπηρεσια ουτε απο δω και περα. Θα στο εξηγησω: αν καποιος επελεξε να μη δουλεψει 1 χρονιά αλλά περέμεινε κολλημενος στη θεσουλα του, θελω κι εγω φετος, υστερα απο 4 χρονια κλειδωμενων πινακων που δούλεψα, να εχω το δικαιωμα να μη δουλεψω (π.χ. για λογους υγειας) και να μη χασω τη θεση μου. Πιο απλά, όποιος παει φετος στο σχολειο που ημουν περυσι, θα παρει διπλα μορια κι εγω πηρα το απολυτο μηδεν. Περυσι δεν ήταν δυσμενεις οι συνθηκες διαβιωσης, φετος ειναι!!!  :P
συμφωνω ....για αυτο ελεγα παντα να διορισει τους εναπομειναντες διοριστεους ολους να ληξει την μεταβατικη και να εφαρμοστει το εκτρωμα διαμαντοπουλου αναγκαστικα...

το ολικο ή μερικο ανοιγμα στην παρουσα φαση φερνει για πολυ κοσμο καταφορες αδικιες

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #694 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:38:00 μμ »
"Καποιοι πρεπει να καταλαβουν οτι πολλοι στους πινακες τοσα χρονια δεν βαζανε κουτακι γιατι γνωριζανε οτι δεν πιανει μορια....με αποτελεσμα καποιοι απο κατω που δεν ειχαν ουτε μια ελπιδα υπο κανονικες συνθηκες να δουλεψουν να δουλευουν και να πηγαινουν εν γνωση τους σε ολες τις περιοχες της Ελλαδας ΑΛΛΑ εκ του πονηρου καποιοι απο αυτους θελουνε αναγνωριση προυπηρεσιας ....ΑΥΤΟ δεν γινεται.... γιατι ολοι γνωριζανε τον νομο...Οι δικαιολογιες οτι ο νομος ελεγε ανα 2-3 χρονια ΑΣΕΠ δεν πιανουν γιατι απο κατω ελεγε οτι η μεταβατικη μπορει να παραταθει με υπουργικη αποφαση χωρις να βαζει οριο κιολας...."

Μάλιστα, και αφού ΑΣΕΠ δεν έγινε απο που προκύπτει το άνοιγμα απο δώ και πέρα?

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #695 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:38:25 μμ »
  :o :o :o :o :o
 >:( >:( >:( >:( >:(
Για να είναι ψηλά πάει να πει ότι κάποιο "αγροτικό" θα έχουν κάνει και αυτοί. Όσο για την οικογένεια του καθενός δεν μπορείς να την πιάνεις ούτε εσύ ούτε και κανένας άλλος στο στόμα του
Ετσι ακριβώς, οπως τα λες. Σας χαιρετω!!!
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος plakakaneis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1562
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #696 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:40:45 μμ »
είναι αντισυνταγματικό και βέβαια τα δυσπρόσιτα έμεναν χωρίς εκπαιδευτικούς γιατί δεν έδιναν τις ανάλογες πιστώσεις, μην τρελαθούμε κι όλα, οι περισσότεροι μηδενικής (και είναι πολλοί) έβαζαν και βάζουν το κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος dimitris_phys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #697 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:41:56 μμ »
   Κάποιο ήταν ψηλά (αρκετοί ) γιατί κάνανε το αγροτικό τους στο ιδιωτικό της γειτονιάς τους. Και όσοι είστε ψηλά και έχετε κάνει αγροτικό μας καταλαβαίνεται καλύτερα. Και πόσο άδικο είναι να μην αναγνωρίζετε αυτό το αγροτικό.

Αποσυνδεδεμένος τσολιαδάκι

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 741
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #698 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:43:36 μμ »
Από όσα λέγονται ή γράφονται σε διάφορα site, αυτό που λένε είναι να μη μετράει η προϋπηρεσία το 2010-2014 στον πίνακα αναπληρωτών αλλά να μετρήσει μόνο σε ενδεχόμενο ΑΣΕΠ;; Ας μου απαντήσει κάποιος, γτ δεν έχω καταλάβει.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2864
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πίνακες αναπληρωτών- εξελίξεις
« Απάντηση #699 στις: Αύγουστος 06, 2014, 03:44:48 μμ »
"Ως έλληνες είμαστε αχάριστοι θα μπορούσαν να μην τους ξεκλειδώσουν και να περιμένουμε να γίνει ασεπ! "

όχι δεν είμαστε καθόλου αχάριστοι .Είμαστε άνθρωποι με ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ και διεκδικούμε τα ΔΕΔΟΥΛΕΥΜΕΝΑ μας απέναντι σ'ενα κράτος που συνεχώς αυθαιρετεί , παρανομεί και εκμεταλλέυεται !!! Μεσοβέζικες λύσεις δεν υπάρχουν . Η φτάνεις το νόμο μέχρι τέλους ή τον καταργείς.
Επίσης ¨το άνοιγμα αποτ 2014 και μετά δεν είναι καθόλου συνέχεια απο κει που σταμάτησαν τα πράγματα.Καθόλου όμως. Είναι μια προσωρινή λύση στα μέσα μιας είδη προσωρινής κατάστασης  που εφαρμόζεται προσωρινά εδω και μια τετραετία!Εμένα  αυτό λύση δε μου φαίνεται, κοροϊδία μου φαίνεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160776
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 389
Σύνολο: 403

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.