*

Αποστολέας Θέμα: Β΄ Φάση Φυσικών  (Αναγνώστηκε 98003 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:43:40 μμ »
Παιδιά πάμε για κατατακτήριες για Γεωλογικό! Το θέμα είναι πως κάποιοι δε προλαβαίνουμε...

γεωλογικο ;
δεν θα αντεχα

θα προτιμησω για νηπιαγωγος ,
σιγουρος διορισμος και ταιριαζει με την ιδιοσυγκρασια μου :P

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:46 »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:43:59 μμ »
Νομίζω είναι άλλη μία αθλιότητα του υπουργείου. Είναι ένα σχολείο όπως όλα τα άλλα. Στην προκήρυξη δεν έγραφε για καινούργιο πίνακα. Ενδεχομένως κάποιοι να είχαν εσωτερική πληροφόρηση και να το δήλωσαν

εγω εκανα τη δηλωση στον Πειραια ,
δεν την ειχα δηλωσει ξεχωριστα γιατι υπεθετα οτι συμπεριλαμβανονταν στο ναι σε ολα ,
η υπαλληλος που περνουσε τη δηλωση μου λεει :
-αφου εισαι φυσικος δηλωνεις πειραια και  και εδω γυρω γιατι δε βαζεις σιβιτανιδειο που παιρνει πολλους τετοια ειδικοτητα ;
λεω αφου εχω βαλει ναι σε ολα ,
μου λεει θελει ξεχωριστα μας το διευκρινησαν απο το υπουργειο
λεω και να φτιαξω απο την αρχη δηλωση ;
οχι μου λεει ,
βγαλε μια επιλογη σου και βαλτη
δεν θα εχουμε προβλημα με την μουτζουρα ;(υπηρχε διευκρινηση να μην υπαρχουν μουτρζουρες )
οχι μου λεει
μου δινει μπλανκο , την προσθετω , βαζω και μια υπογραφη διπλα και ετσι εγινε η δηλωση .

αφου ομως το υπουργειο ειχε στειλει διευκρινηση επρεπε να ενημερωνουν τον κοσμο  αλλά φανταζομαι αυτο εξαρταται απο τον υπαλληλο

Κι εγώ στον Πειραιά έκανα αλλά κανείς δε με ενημέρωσε για κάτι τέτοιο...

α)υπηρχαν δυο γραφεια που γινονταν οι αιτησεις και β) νομιζω την εκανα την προτελευταια μερα
ισως καποια απο αυτες τις παραμετρους να επαιξε ρολο

τι να πω ;
παντως και εγω πιστευα οτι περιεχεται με τα αλλα σχολεια της περιοχης
παντως τωρα ηρεμησα, φιου,δεν ημουν ο μονος που πιαστηκα μ@λ@κ@ς και δεν το δηλωσε, ειναι και αλλοι 3 ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος THIROS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:46:01 μμ »
καλησπέρα σε όλους τους πικραμένους συναδέλφους !Εγώ να δείτε τι πίκρα πέρασα!Ασχετο όμως με την ερωτησή μου!........Αν κάποιος αρνηθεί να πάει αναπληρωτής μια φορά γνωρίζουμε ότι δεν τον καλούν για φέτος.υπάρχουν κάποιες άλλες κυρώσεις;Μια φιλη το σκέφτεται να μην πάει !.....Η σειρα της είναι παρα πολή καλή.Τι γίνεται του χρόνου:

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:49:13 μμ »
κανενα προβλημα, μονο για φετος βγαινει απο τους πινακες,αν το ξανακανει τρωει ποινη 2 ετων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:21:46 »

Αποσυνδεδεμένος antonisl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:49:30 μμ »
Μικρολίθον, μικρολίθον για τασένα ανείγειρον, του ...πτυχίου μου τον τίτλον, κι όμως δεν σ' απόκτισον...

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:49:55 μμ »
καλησπέρα σε όλους τους πικραμένους συναδέλφους !Εγώ να δείτε τι πίκρα πέρασα!Ασχετο όμως με την ερωτησή μου!........Αν κάποιος αρνηθεί να πάει αναπληρωτής μια φορά γνωρίζουμε ότι δεν τον καλούν για φέτος.υπάρχουν κάποιες άλλες κυρώσεις;Μια φιλη το σκέφτεται να μην πάει !.....Η σειρα της είναι παρα πολή καλή.Τι γίνεται του χρόνου:

να μας κανει την χαρη να μην παρουσιαστει ουτε του χρονου ,
αμα εχεις και αλλες φιλες φυσικες να πεις και σε αυτες να κανουν το ιδιο  :P

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:53:05 μμ »
Νομίζω είναι άλλη μία αθλιότητα του υπουργείου. Είναι ένα σχολείο όπως όλα τα άλλα. Στην προκήρυξη δεν έγραφε για καινούργιο πίνακα. Ενδεχομένως κάποιοι να είχαν εσωτερική πληροφόρηση και να το δήλωσαν

εγω εκανα τη δηλωση στον Πειραια ,
δεν την ειχα δηλωσει ξεχωριστα γιατι υπεθετα οτι συμπεριλαμβανονταν στο ναι σε ολα ,
η υπαλληλος που περνουσε τη δηλωση μου λεει :
-αφου εισαι φυσικος δηλωνεις πειραια και  και εδω γυρω γιατι δε βαζεις σιβιτανιδειο που παιρνει πολλους τετοια ειδικοτητα ;
λεω αφου εχω βαλει ναι σε ολα ,
μου λεει θελει ξεχωριστα μας το διευκρινησαν απο το υπουργειο
λεω και να φτιαξω απο την αρχη δηλωση ;
οχι μου λεει ,
βγαλε μια επιλογη σου και βαλτη
δεν θα εχουμε προβλημα με την μουτζουρα ;(υπηρχε διευκρινηση να μην υπαρχουν μουτρζουρες )
οχι μου λεει
μου δινει μπλανκο , την προσθετω , βαζω και μια υπογραφη διπλα και ετσι εγινε η δηλωση .

αφου ομως το υπουργειο ειχε στειλει διευκρινηση επρεπε να ενημερωνουν τον κοσμο  αλλά φανταζομαι αυτο εξαρταται απο τον υπαλληλο

Κι εγώ στον Πειραιά έκανα αλλά κανείς δε με ενημέρωσε για κάτι τέτοιο...

α)υπηρχαν δυο γραφεια που γινονταν οι αιτησεις και β) νομιζω την εκανα την προτελευταια μερα
ισως καποια απο αυτες τις παραμετρους να επαιξε ρολο

τι να πω ;
παντως και εγω πιστευα οτι περιεχεται με τα αλλα σχολεια της περιοχης
παντως τωρα ηρεμησα, φιου,δεν ημουν ο μονος που πιαστηκα μ@λ@κ@ς και δεν το δηλωσε, ειναι και αλλοι 3 ;D ;D ;D ;D ;D

ειμαστε πολλοι ;
να φτιαξουμε συλογο

πως θα σας φαινονταν να τον ονομασουμε ενωση ελληνων φυσικων ; :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:55:20 μμ »
καλησπέρα σε όλους τους πικραμένους συναδέλφους !Εγώ να δείτε τι πίκρα πέρασα!Ασχετο όμως με την ερωτησή μου!........Αν κάποιος αρνηθεί να πάει αναπληρωτής μια φορά γνωρίζουμε ότι δεν τον καλούν για φέτος.υπάρχουν κάποιες άλλες κυρώσεις;Μια φιλη το σκέφτεται να μην πάει !.....Η σειρα της είναι παρα πολή καλή.Τι γίνεται του χρόνου:

να μας κανει την χαρη να μην παρουσιαστει ουτε του χρονου ,
αμα εχεις και αλλες φιλες φυσικες να πεις και σε αυτες να κανουν το ιδιο  :P
εχω σκεφτει κατι καλυτερο, να καλεσω σε επιστημονικο συνεδριο μεσα σε κρουαζιεροπλοιο αυτους που εχω απο πανω στους πινακες και μετα να το ανατιναξω, το βρισκετε αντισυναδελφικο;τι;ειστε οι απο πανω; oυπς ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:56:10 μμ »
Παιδιά πάμε για κατατακτήριες για Γεωλογικό! Το θέμα είναι πως κάποιοι δε προλαβαίνουμε...
ειμαι σχεδον ετοιμος, ολο το καλοκαιρι με τα ...βοτσαλακια ασχολουμουν ;D

Καλή η πλάκα παιδιά, αλλά η υπόθεση θέλει πολύ ψάξιμο και μετά στοχευμένες κινήσεις.
Δεν θα αφήσουμε τα πράγματα στη τύχη τους.
Ευχαριστούμε Rozy4 για τις πληροφορίες, αν και αμφιβάλλω, πως και ο υπολογισμός των λειτουργικών κενών έγινε με κάποιο συστηματικό τρόπο. Αφού για το υπουργείο όλες οι ειδικότητες είναι "υπεράριθμες", μάλλον οι τοποθετήσεις γίνονται με αυθαίρετο τρόπο σύμφωνα με τις "συμβουλές" - "οδηγίες" του υπουργικού περιβάλλοντος.
  Οφείλουμε στην επιστήμη μας, όσοι τη τιμούμε και αγαπάμε, να μην αφήσουμε "διάφορους" να την εξοβελήσουν από τα σχολεία μας, σαν παράπλευρη απώλεια σχεδιασμών "επι γόνατος"... >:(

Αποσυνδεδεμένος antonisl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:56:25 μμ »
Τώρα θά πω και ένα ανέκδοτο:... Θα μπορούσε η ΕΕΦ να κάνει κάτι για το κλάδο μας? Οκ πλάκα έκανα μη βαράτε!

Αποσυνδεδεμένος dsouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:56:56 μμ »
Συνάδελφοι θα ήθελα να σας ενημερώσω για ένα πολύ σοβαρό θέμα που αφορά την τριετία για τους νεοδιορισμένους. Οι περισσότεροι απο εσάς (ευχομαι όλοι) του χρόνου θα διοριστείτε και θα έχετε να αντιμετωπίσετε αυτό το πολύ σοβαρό θέμα.  Όπως είδατε οι περιοχές διορισμού των φυσικών είναι απίστευτες. Όταν θα έρθει η ώρα να πάτε στην περιοχή διορισμού σας η απογοήτευσή σας θα είναι πολύ μεγάλη γιατί θα αναγκαστείτε να αφήσετε πίσω οικογένεια, παιδιά, σύζυγο κ.λ.π. Νομίζω πως η τριετία είναι πολύ σκληρή και στο μόνο που στοχεύει είναι να αποθαρρύνει τους εκπαιδευτικούς για μόνιμο διορισμό. Ήδη πολλοί σκέφτονται την παραίτηση. Καλό θα ήταν να πιέσετε, όσο μπορεί ο καθένας, για την κατάργηση αυτής της απάνθρωπης διάταξης. Σας εύχομαι καλό διορισμό.                                

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:58:37 μμ »
Τώρα θά πω και ένα ανέκδοτο:... Θα μπορούσε η ΕΕΦ να κάνει κάτι για το κλάδο μας? Οκ πλάκα έκανα μη βαράτε!
φυσικα, να οργανωσει συνεδρια

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:58:47 μμ »
καλησπέρα σε όλους τους πικραμένους συναδέλφους !Εγώ να δείτε τι πίκρα πέρασα!Ασχετο όμως με την ερωτησή μου!........Αν κάποιος αρνηθεί να πάει αναπληρωτής μια φορά γνωρίζουμε ότι δεν τον καλούν για φέτος.υπάρχουν κάποιες άλλες κυρώσεις;Μια φιλη το σκέφτεται να μην πάει !.....Η σειρα της είναι παρα πολή καλή.Τι γίνεται του χρόνου:

να μας κανει την χαρη να μην παρουσιαστει ουτε του χρονου ,
αμα εχεις και αλλες φιλες φυσικες να πεις και σε αυτες να κανουν το ιδιο  :P
εχω σκεφτει κατι καλυτερο, να καλεσω σε επιστημονικο συνεδριο μεσα σε κρουαζιεροπλοιο αυτους που εχω απο πανω στους πινακες και μετα να το ανατιναξω, το βρισκετε αντισυναδελφικο;τι;ειστε οι απο πανω; oυπς ;D ;D ;D

ισαι μεσα στο πνευμα της εποχη
τα συντροφικα μαχαιρωματα εχουν καθιερωθει στις μερες μας

Αποσυνδεδεμένος mardz

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Β΄ Φάση Φυσικών
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:01:05 μμ »
Τώρα θά πω και ένα ανέκδοτο:... Θα μπορούσε η ΕΕΦ να κάνει κάτι για το κλάδο μας? Οκ πλάκα έκανα μη βαράτε!
φυσικα, να οργανωσει συνεδρια

σεμιναρια ρε ασχετε ,
που θα πληρωνεις και συνδρομη να παρει βαβαιωση οτι εισαι @#$ με βουλα  :P :P

(με το συμπαθιο ετσι ; για τα μουτρα μου τα λεω)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160783
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 421
Σύνολο: 439

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.