*

Αποστολέας Θέμα: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών  (Αναγνώστηκε 764845 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1260 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 07:35:50 μμ »
Eva, εγώ έκανα του Μπέτση. Καλά ήταν. Δεν έχω, όμως, μέτρο σύγκρισης.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:09:49 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1261 στις: Σεπτέμβριος 17, 2013, 07:53:09 μμ »
Για Κρατικο και εγω του Μπετση μονο εχω κανει για το επιπεδο Β. Επισης δεν εχω μετρο συγκρισης αλλα μου φανηκαν λιγο τσιμπημενα σε δυσκολια σε σχεση με τα past papers που βρισκεις στο site του ΚΠΓ.

Και της Ελληνοαμερικανικης εχω κανει αλλα με το παλαιοτερο φορματ. Συμπαθητικα ηταν, σε δυσκολια θα τα εβαζα στο ιδιο επιπεδο με της Burlington. Αν θες κατι πιο απαιτητικο θα ελεγα Kar ή All Star.

Αποσυνδεδεμένος Eva Iwannakh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1262 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 06:41:39 μμ »
ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος Sunny!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1263 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 07:13:09 μμ »
Γεια σας! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με βιβλία a junior. Αφορά αγόρι δευτέρα Δημοτικού όπου στο σχολείο θα κάνει από Oxford  Toby Tom and Lola. Εγώ θα του κάνω άλλο βιβλίο απλώς δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Να επιλέξω από τον ίδιο εκδοτικό έναν άλλο τίτλο ώστε να του είναι οικείο πχ Family and Friends. Ή από διαφορετικό εκδοτικό οίκο για να του παρέχω και το κάτι παραπάνω. Είδα πχ από Express το καινούριο Smileys  ή Wonderland από Pearson. Δεν έχω δουλέψει κανένα άρα οι γνώμες σας θα με βοηθήσουν πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:09:49 »

Αποσυνδεδεμένος errifly

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1264 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 10:14:31 μμ »
Γεια σας! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με βιβλία a junior. Αφορά αγόρι δευτέρα Δημοτικού όπου στο σχολείο θα κάνει από Oxford  Toby Tom and Lola. Εγώ θα του κάνω άλλο βιβλίο απλώς δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Να επιλέξω από τον ίδιο εκδοτικό έναν άλλο τίτλο ώστε να του είναι οικείο πχ Family and Friends. Ή από διαφορετικό εκδοτικό οίκο για να του παρέχω και το κάτι παραπάνω. Είδα πχ από Express το καινούριο Smileys  ή Wonderland από Pearson. Δεν έχω δουλέψει κανένα άρα οι γνώμες σας θα με βοηθήσουν πολύ!

Εγω δουλεψα περυσι το Family and friends για b'junior. Εμεινα αρκετα ευχαριστημενη, εχει σωστη δομη, δεν εχει φορτωμενο λεξιλογιο και γενικα δουλευεται ευκολα. Σαν εκδοτικος οικος μου αρεσει η Oxford ως προς τον σχεδιασμο των βιβλιων και το περιεχομενο.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1265 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 10:36:36 μμ »
Γεια σας! Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με βιβλία a junior. Αφορά αγόρι δευτέρα Δημοτικού όπου στο σχολείο θα κάνει από Oxford  Toby Tom and Lola. Εγώ θα του κάνω άλλο βιβλίο απλώς δεν ξέρω ποιο να διαλέξω. Να επιλέξω από τον ίδιο εκδοτικό έναν άλλο τίτλο ώστε να του είναι οικείο πχ Family and Friends. Ή από διαφορετικό εκδοτικό οίκο για να του παρέχω και το κάτι παραπάνω. Είδα πχ από Express το καινούριο Smileys  ή Wonderland από Pearson. Δεν έχω δουλέψει κανένα άρα οι γνώμες σας θα με βοηθήσουν πολύ!

Σε ιδιωτικο σχολειο παει; Αν ναι, γιατι να χρειαστει σε αυτο το επιπεδο και ιδιαιτερο; τες πα, δικη μου απορια ειναι καθαρα.
Εγω θα του εκανα, οπως ειπες, απο ενα διαφορετικο οικο για το κατι παραπανω. Δεν ξερω αν  και τα juniors της express ειναι πιο ανεβασμενα σε δυσκολια, οπως και στις αλλες τιςσειρες, δεν τα εχω δει καν. Αν ναι, θα τα προτιμουσα.

Αποσυνδεδεμένος Sunny!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1266 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 11:04:27 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Έσείς από την εμπειρία σας ποιο βιβλίο θα προτείνατε; Ποιο έχετε δουλέψει και σας άρεσε; Εϊναι τόσα πολλά που δεν ξέρω σε ποιο να καταλήξω.

Αποσυνδεδεμένος kkelly52

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1267 στις: Σεπτέμβριος 18, 2013, 11:15:36 μμ »
εγω μεχρι περισυ δουλευα το fairyland της express publishing αλλα φετος σκεφτομαι για το toy box απο hamilton αν και ακομη ειμαι αναποφασιστη... Παντως το fairyland ηταν πολυ ενταξει οσον αφορα τη δομη και ειμαι ευχαριστημενη ως τωρα..

Αποσυνδεδεμένος iastan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1268 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 12:38:30 μμ »
καλημερα,ειμαι κατοχος proficiency και προκειται να ξεκινησω τον γιο μου,8 χρονων,αγγλικα.(σημ.ΜΟΝΟ τον γιο μου!Δεν εχω σκοπο να το επεκτεινω και με αλλα παιδια ,να κανω ιδιαιτερα δηλ.σε σπιτια κτλ...) Ξεκινανε και στο σχολειο φετος ,αλλα θέλω να του κάνω και εγω λιγο στο σπιτι,για να τον βοηθησω να προχωρησει λιγο.Δυστυχως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα ουτε για φροντιστηριο,αλλα ουτε και για ιδιαιτερο.Δεν ξερω ομως ποια βιβλια να χρησιμοποιησω. Μου ειπανε για το the cat is back , junior a ,αλλα μου πεφτει λιγο ακριβο για να αγορασω ολο το πακετο ,μαζι με το audio cd για τα  listenings. Ψαχνω στο book-it.gr.Εχετε υποψιν σας κατι πιο οικονομικο?...τι μου προτεινετε?....Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας,και ξαναλέω για αποφυγη παρεξηγησεων και "επιθεσεων" των ανθρώπων που σπουδασανε χρονια την ειδικοτητα ,οτι δεν προκειται να κανω ιδιαιτερα και σε άλλα παιδια,απλα λογω οικονομικων θα προσπαθησω να τον προχωρησω οσο μπορω εγω,σε συνδυασμό με τα μαθηματα του σχολειου...

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1269 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 12:49:45 μμ »
καλημερα,ειμαι κατοχος proficiency και προκειται να ξεκινησω τον γιο μου,8 χρονων,αγγλικα.(σημ.ΜΟΝΟ τον γιο μου!Δεν εχω σκοπο να το επεκτεινω και με αλλα παιδια ,να κανω ιδιαιτερα δηλ.σε σπιτια κτλ...) Ξεκινανε και στο σχολειο φετος ,αλλα θέλω να του κάνω και εγω λιγο στο σπιτι,για να τον βοηθησω να προχωρησει λιγο.Δυστυχως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα ουτε για φροντιστηριο,αλλα ουτε και για ιδιαιτερο.Δεν ξερω ομως ποια βιβλια να χρησιμοποιησω. Μου ειπανε για το the cat is back , junior a ,αλλα μου πεφτει λιγο ακριβο για να αγορασω ολο το πακετο ,μαζι με το audio cd για τα  listenings. Ψαχνω στο book-it.gr.Εχετε υποψιν σας κατι πιο οικονομικο?...τι μου προτεινετε?....Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση σας,και ξαναλέω για αποφυγη παρεξηγησεων και "επιθεσεων" των ανθρώπων που σπουδασανε χρονια την ειδικοτητα ,οτι δεν προκειται να κανω ιδιαιτερα και σε άλλα παιδια,απλα λογω οικονομικων θα προσπαθησω να τον προχωρησω οσο μπορω εγω,σε συνδυασμό με τα μαθηματα του σχολειου...

Κοίταξε τα βιβλία για Junior που έχει η Burlington! Έχουν το ακουστικό υλικό δωρεάν ώστε να μπορείς να το κατεβάσεις και καλές τιμές στο e-shop τους!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος iastan

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1270 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 01:07:49 μμ »
σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση ,ηδη το ψαχνω...δεν βρισκω όμως το cd..θα το ψαξω λιγο ακομα...ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος engedu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1271 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 02:51:25 μμ »
Καλησπέρα! Για TOEIC B2 εκτός από το Targeting Toeic της Supercourse θεωρείτε ότι χρειάζεται και κάτι επιπλέον για σωστή προετοιμασία? Ίσως κάποιο βιβλίο με extra listenings? Προετοιμάζω πρώτη φορά για Toeic και βλέπω ότι η μαθήτριά μου έχει πρόβλημα με το λεξιλόγιο και το ακουστικό. Το λεξιλόγιο το μαθαίνει και από το glossary και το εξετάζουμε κιόλας. Θεωρώ ότι θα φανεί εν καιρώ η βελτίωση. Με το ακουστικό τι άλλο θα κάνατε? Δεκτές όλες οι συμβουλές σας! Ευχαριστώ!  :)

Αποσυνδεδεμένος kkelly52

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1272 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 05:42:27 μμ »
Καλησπερα, για b senior αναμεσα σε ι5 της express, our world 2 burlington και adventures 2 Boukouvalas ποιο ειναι πιο ολοκληρωμενο οσον αφορα δομη, λεξιλογιο κλπ?

Αποσυνδεδεμένος Mary26

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Βιβλία για ιδιαίτερα Αγγλικών
« Απάντηση #1273 στις: Σεπτέμβριος 20, 2013, 07:14:51 μμ »
Καλησπερα, για b senior αναμεσα σε ι5 της express, our world 2 burlington και adventures 2 Boukouvalas ποιο ειναι πιο ολοκληρωμενο οσον αφορα δομη, λεξιλογιο κλπ?


Tα our world 2 τα εχω δουλεψει ειναι ωραια βιβλια και σχετικα ευκολα! φετος θα κανω τα i5 της express! τα εχω ηδη παρει και μου φαινονται παρα πολυ ωραια!!!νομιζω οτι ειναι πιο ολοκληρωμενα κι απο δομη κι απο λεξιλογιο! αλλα ακομα δε τα εχω δουλεψει πολυ για να εχω μια ολοκληρωμενη αποψη! τα adventures δε θα τα διαλεγα, θα ελεγα οτι οι αλλες δυο επιλογες θα ηταν πιο ενδιαφερουσες για τα παιδακια!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160422
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 746
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 605

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.