*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3154215 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕΝΥ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2786 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 08:32:33 μμ »
Δεν περίμενα τετοια αντίδραση από τον Παναγίδη.. και ένα τόσο κακογραμμένο και κακοδιατυπωμένο δοκίμιο...εκείνο με το νόμισμα των 2 ευρω ότι έιναι πιο βαρετό από το νόμισμα του 1 ευρω;; είναι επιπέδου μεταπτυχιακού η ερώτηση;; γιατί έτσι μας απάντησε στο φόρουμ.. τι περιμένατε ανάκλησης να είναι τα θέματα;





ΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑ ΤΟ 610  ΕΧΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ?ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ Ή ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕΝΥ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2787 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 08:40:46 μμ »
στο 511επιτρεπεται να εχουμε τις σημειωσεις της πλατφορμας????



ΤΟ 511 ΤΙ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑ .ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ Ή ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ?

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2788 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 09:12:12 μμ »




ΣΑΝ ΜΑΘΗΜΑ ΤΟ 610  ΕΧΕΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ?ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ Ή ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ?
δεν εχει στατιστική .. μπορει να χρειαστεις απλες μαθηματικες πραξεις.. 60 πολλαπλης επιλογης απο 1 μοναδα το καθενα

Αποσυνδεδεμένος ts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2789 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 10:50:23 μμ »
Δυστυχώς 'εκανα το λάθος κια για λίγες ώρες απέσυρα την επιλογή μου (529) και επέλεξα το 522!!!!!Δεν ξέρω τι να κάνω!!!!είμαι στο τελευταίο τετράμηνο και έχουν κλείσει οι άλλες επιλογές εκτός από το μάθημα της Δυσλεξίας που έχω επιλέξει!!!!!!!!!!!!!πήρα τηλ. τις ακαδημαικές συμβούλους και μου είπαν οτι μπορεί να ανοίξει κάποιο από τα άλλα επιλεγόμενα μαθήματα!!

Αν η μοναδική σου επιλογή είναι να πάρεις το 522 καλύτερα να πάρεις ένα μάθημα λιγότερο!! Αν κοπείς στο μάθημα (F) δεν μπορείς να το αντικαταστήσεις με άλλο για να βελτιωθεί ο μέσος όρος, πρέπει να το ξαναπάρεις. Κ σαν μάθημα προσωπικά μου φάνηκε άχρηστο. Μπορείς να μάθεις πολύ πιο χρήσιμα πράγματα για την χρήση των τεχνολογιών στη διδασκαλία από δωρεάν διαδικτυακά μαθήματα που προσφέρουν ξένα πανεπιστήμια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2790 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 03:29:02 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ  ΑΠΟ ΤΟΝ Α ΚΥΚΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 2 ΜΑΘΗΜΑΤΑ???ΑΝ ΝΑΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ(ΓΙΑΤΙ ΠΙΕΖΟΜΑΙ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ Κ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ). ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ ΤΟ 511. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΕΚΤΗ.... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2014, 03:30:50 μμ από μαρακι μαρακι »

Αποσυνδεδεμένος elenaki!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Nηπιαγωγός δίχως αύριο...
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2791 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 04:21:03 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ  ΑΠΟ ΤΟΝ Α ΚΥΚΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 2 ΜΑΘΗΜΑΤΑ???ΑΝ ΝΑΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΥΚΟΛΟ(ΓΙΑΤΙ ΠΙΕΖΟΜΑΙ ΛΟΓΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΩΝ Κ ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΤΗ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ). ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ ΤΟ 511. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΕΚΤΗ.... :)

Μαράκι εγώ είχα πάρει τα 510 και 610 που απο πληροφορίες που μου είχαν δώσει ήταν τα πιο εύκολα και δεν το μετάνιωσα. Το 510 έχει ανα δυο εβδομάδες δραστηριότητες πολύ εύκολες, μια βιβλιογραφική ανασκόπηση σαν εργασία 2500 λέξεων και εξετάσεις πολλαπλής με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις. Επειδή όμως εγώ το είχα πάρει στο χειμερινό του 13 ας με διορθώσει και κάποιος άλλος γιατί έχω την εντύπωση οτι έχουν γίνει μικροαλλαγές. Το 610 το πήρα στο προηγούμενο, επίσης εύκολο ανα δυο εβδομάδες μικρά τεστάκια, σαν εργασία έχει την δημιουργία ενός δοκιμίου με 20 ερωτήσεις πολλαπλής και οι εξετάσεις επίσης πολλαπλής εύκολες με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις. Στις εξετάσεις όμως της προηγούμενης εβδομάδας διάβασα πως τα θέματα ήταν πολύ δύσκολα και γενικά απογοήτευσε πολύ. Ξέρω δεν σε βοηθάω πολύ απλά αυτά τα δυο θεωρούνταν μέχρι στιγμής τα πιο εύκολα απο τον Α κύκλο. Όσον για τα επιλογής μόνο το 526 έχω πάρει και στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Εξετάσεις αντιγραφή απο το βιβλίο και μια τεράστια μεν εργασία, πλήρης όμως αντιγραφή απο ένα κεφάλαιο του βιβλίου. Μόνο μικρές αλλαγές θα χρειαστείς να κάνεις σε αριθμούς.

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2792 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 04:28:58 μμ »
το 510 ειναι μια καλη επιλογη.Η εργασια ειναι 3000 λεξεις και ειναι ερευνητικη προταση, οχι βιβλιογραφικη ανασκοπηση.Δεν ειναι πολυ δυσκολη η εργασια.Κατα τα αλλα ειναι οπως σου τα ειπε η elenaki!

Αποσυνδεδεμένος μαρακι μαρακι

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 147
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2793 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 04:32:15 μμ »
Μαράκι εγώ είχα πάρει τα 510 και 610 που απο πληροφορίες που μου είχαν δώσει ήταν τα πιο εύκολα και δεν το μετάνιωσα. Το 510 έχει ανα δυο εβδομάδες δραστηριότητες πολύ εύκολες, μια βιβλιογραφική ανασκόπηση σαν εργασία 2500 λέξεων και εξετάσεις πολλαπλής με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις. Επειδή όμως εγώ το είχα πάρει στο χειμερινό του 13 ας με διορθώσει και κάποιος άλλος γιατί έχω την εντύπωση οτι έχουν γίνει μικροαλλαγές. Το 610 το πήρα στο προηγούμενο, επίσης εύκολο ανα δυο εβδομάδες μικρά τεστάκια, σαν εργασία έχει την δημιουργία ενός δοκιμίου με 20 ερωτήσεις πολλαπλής και οι εξετάσεις επίσης πολλαπλής εύκολες με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις. Στις εξετάσεις όμως της προηγούμενης εβδομάδας διάβασα πως τα θέματα ήταν πολύ δύσκολα και γενικά απογοήτευσε πολύ. Ξέρω δεν σε βοηθάω πολύ απλά αυτά τα δυο θεωρούνταν μέχρι στιγμής τα πιο εύκολα απο τον Α κύκλο. Όσον για τα επιλογής μόνο το 526 έχω πάρει και στο προτείνω ανεπιφύλακτα. Εξετάσεις αντιγραφή απο το βιβλίο και μια τεράστια μεν εργασία, πλήρης όμως αντιγραφή απο ένα κεφάλαιο του βιβλίου. Μόνο μικρές αλλαγές θα χρειαστείς να κάνεις σε αριθμούς.
για το 510 εχεις ακουσει ποιος καθηγητης ειναι καλος???

Αποσυνδεδεμένος lenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2794 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:27:47 μμ »
Εγώ ειχα το Γιασεμή (στο θερινό 2014) στο 510 και δεν είχα κανένα παράπονο. Αναλυτικός, συνεπής, σου απαντά αμεσως αν έχεις απορίες. Δεν εχω ακομα όμως πλήρη εικόνα γιατί δεν έχει ολοκληρωθεί το εξάμηνο. Δεν ξερω να σου πω αν είναι αυστηρός γιατί δεν έχουν διορθωθεί οι τελικές εργασίες, ουτε εχουμε δώσει εξετάσεις για να σου πω αν ήταν βατά τα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος kittoulini

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 652
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2795 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 05:35:25 μμ »
η κυρια Ευαγορου ειναι πολυ καλη

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2796 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 07:24:02 μμ »
Το Γιασεμή είχα. Πολύ καλός.

Αποσυνδεδεμένος antoniat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2797 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 08:04:13 μμ »
Γιασεμής δαγκωτό!!!

Αποσυνδεδεμένος evamy

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλοι έχουν δικαίωμα στη γνώση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2798 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 08:16:13 μμ »
Είχε κάποιος απάντηση από το Πανεπιστήμιο για την αναγνώριση από τον ΔΟΑΤΑΠ;

Αποσυνδεδεμένος Shantelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #2799 στις: Σεπτέμβριος 10, 2014, 08:22:41 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι! Υπάρχει κάποιος που έχει πάρει Μεταπτυχιακή Εργασία; Οι πληροφορίες που μου έδωσε το Πανεπιστήμιο με μπέρδεψαν περισσότερο  ;)

Ευχαριστώ!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160628
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 363
Σύνολο: 378

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.