*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 248179 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anniegr

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #700 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 08:43:19 πμ »
παιδια πως μπορει να δει καποιος τα ονοματα οσων προσληφθηκαν στα εκκλησιαστικα????


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:57 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #701 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 09:28:41 πμ »
Και εν τω μεταξύ συνάδελφοι που πλήρωσαν για ένα σεμινάριο 400 ωρών, και το οποίο κάποιοι ούτε που πάτησαν να το παρακολουθήσουν, από σήμερα δουλεύουν στα ειδικά σχολεία και μαζεύουν προυπηρεσία. Και τα κορόιδα στην αναμονή...

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #702 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 09:37:06 πμ »
Froski εγω αλλο φοβαμαι.........

Αν παρει πρωτα απο τον πινακα αναπληρωτων...θα φυγουν ολοι απο μπροστα για τα κενα ανα την ελλαδα...μετα θα ανοιξει η Σιβιτ, εκει δεν ειμαστε στους πινακες και θα δουμε να δουλευουν ατομα με μικροτερες προυπηρεσιες.Τι κανουμε????????????????????Εχω πελαγωσει..........
Όπως διάβασα σε άλλο τόπικ και από την εμπειρία μου, η Σιβ θα πάρει 10-15 ΠΕ1702 (αναπληρωτές ή αποσπασμένους). Ανάλογα με το ποια σειρά είσαι στον πίνακα και αν έχεις βάλει "Ναι σε όλα" μπορείς να κάνεις τις προβλέψεις. Πέρυσι πήραν περίπου 18 αναπληρωτές στο υπουργείο παιδείας. Υπολόγισε φέτος κάτι παραπάνω.

Στο κάτω κάτω βρε tinaki, όλα αυτά τα χρόνια στη Σιβ δούλευαν άτομα με μικρότερη προϋπηρεσία από εμάς. Φέτος θα στενοχωριθούμε πιο πολύ επειδή θα το δούμε να γίνεται μπροστά στα μάτια μας; Αυτή είναι η διαφορά. Λυπάμαι.

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #703 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 09:38:08 πμ »
Και εν τω μεταξύ συνάδελφοι που πλήρωσαν για ένα σεμινάριο 400 ωρών, και το οποίο κάποιοι ούτε που πάτησαν να το παρακολουθήσουν, από σήμερα δουλεύουν στα ειδικά σχολεία και μαζεύουν προυπηρεσία. Και τα κορόιδα στην αναμονή...
Το είδα κι εγώ χθες βράδυ και δεν μπόρεσα να κοιμηθώ απ'τη στενοχώρια μου!!  >:( >:( Τι φρίκη!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:57 »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #704 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:09:34 πμ »
Froski εγω αλλο φοβαμαι.........

Αν παρει πρωτα απο τον πινακα αναπληρωτων...θα φυγουν ολοι απο μπροστα για τα κενα ανα την ελλαδα...μετα θα ανοιξει η Σιβιτ, εκει δεν ειμαστε στους πινακες και θα δουμε να δουλευουν ατομα με μικροτερες προυπηρεσιες.Τι κανουμε????????????????????Εχω πελαγωσει..........
Ούτως ή άλλως οι πίνακες κλειδώνουν οπότε δεν θα σε περάσει κανείς του χρόνου. Και η επιπλέον προυπηρεσία που θα αποκτήσουν όσοι δουλέψουν φέτος θα μεταφραστεί σε ελάχιστα μόρια στους νέους πίνακες του '12.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #705 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:32:07 πμ »
Από το Υπουργείο με ενημέρωσαν ότι οι Πίνακες της Σιβιτανιδείου θα ξαναβγούν και με αυτούς που είχαν βάλει και το κουτάκι για την υπόλοιπη Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος kaw

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #706 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:33:31 πμ »
Froski εγω αλλο φοβαμαι.........

Αν παρει πρωτα απο τον πινακα αναπληρωτων...θα φυγουν ολοι απο μπροστα για τα κενα ανα την ελλαδα...μετα θα ανοιξει η Σιβιτ, εκει δεν ειμαστε στους πινακες και θα δουμε να δουλευουν ατομα με μικροτερες προυπηρεσιες.Τι κανουμε????????????????????Εχω πελαγωσει..........
Ούτως ή άλλως οι πίνακες κλειδώνουν οπότε δεν θα σε περάσει κανείς του χρόνου. Και η επιπλέον προυπηρεσία που θα αποκτήσουν όσοι δουλέψουν φέτος θα μεταφραστεί σε ελάχιστα μόρια στους νέους πίνακες του '12.

Δεν ειναι μονο η προυπηρεσια, ειναι και που θα σε στειλουν (ενω θα μπορουσες να ησουν Αθηνα) και ποτε θα ξεκινησεις να δουλευεις να μπορεις να ζησεις.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #707 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:44:48 πμ »
Froski εγω αλλο φοβαμαι.........

Αν παρει πρωτα απο τον πινακα αναπληρωτων...θα φυγουν ολοι απο μπροστα για τα κενα ανα την ελλαδα...μετα θα ανοιξει η Σιβιτ, εκει δεν ειμαστε στους πινακες και θα δουμε να δουλευουν ατομα με μικροτερες προυπηρεσιες.Τι κανουμε????????????????????Εχω πελαγωσει..........
Ούτως ή άλλως οι πίνακες κλειδώνουν οπότε δεν θα σε περάσει κανείς του χρόνου. Και η επιπλέον προυπηρεσία που θα αποκτήσουν όσοι δουλέψουν φέτος θα μεταφραστεί σε ελάχιστα μόρια στους νέους πίνακες του '12.

Δεν ειναι μονο η προυπηρεσια, ειναι και που θα σε στειλουν (ενω θα μπορουσες να ησουν Αθηνα) και ποτε θα ξεκινησεις να δουλευεις να μπορεις να ζησεις.
Όλα αυτά είναι πολύ εφήμερα και προσωρινά. Ως πότε κάποιος θα τρέχει με συμβάσεις σε όλη την Ελλάδα για δουλειά στην καλύτερη περίπτωση 8 και 9 μηνών; Προσωπικά δεν βλέπω πλέον καμία σοβαρή προοπτική στην εκπαίδευση τα επομενα χρόνια. Ήδη οι διορισμοί έχουν μειωθεί στο ελάχιστο και με το νέο σύστημα από το ΄12 θα μπορεί το Υπουργείο να τους ελαχιστοπιήσει κατά βούληση. Δεν νομίζω ότι πια αξίζει τον κόπο και το άγχος όλο αυτό.

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #708 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:49:58 πμ »
Και εν τω μεταξύ συνάδελφοι που πλήρωσαν για ένα σεμινάριο 400 ωρών, και το οποίο κάποιοι ούτε που πάτησαν να το παρακολουθήσουν, από σήμερα δουλεύουν στα ειδικά σχολεία και μαζεύουν προυπηρεσία. Και τα κορόιδα στην αναμονή...
Το είδα κι εγώ χθες βράδυ και δεν μπόρεσα να κοιμηθώ απ'τη στενοχώρια μου!!  >:( >:( Τι φρίκη!!!

Το έψαχνα χθες βράδυ για τα σεμινάρια αυτά... Δεν ξέρω κατά πόσο ήταν εύκολα αυτά τα σεμινάρια ή πόσο κόστισαν. Το θέμα είναι αυτοί που τώρα έχουν προσληφθεί στα ειδικά σχολεία να έχουν συνείδηση της ευθύνης που φέρουν.Γιατί αν οι μαθητές στα μη ειδικά σχολεία διψούν για γνώσεις μια φορά, οι μαθητές στα ειδικά διψούν πολλαπλάσιες φορές συν το γεγονός ότι παιδαγωγικες μέθοδοι που πρέπει να εφορμοστούν διαφέρουν σε μεγάλο βαθμο.


Από το Υπουργείο με ενημέρωσαν ότι οι Πίνακες της Σιβιτανιδείου θα ξαναβγούν και με αυτούς που είχαν βάλει και το κουτάκι για την υπόλοιπη Ελλάδα.

Ναι ε? Νομίζω ορθώς θα γίνει αυτό αν και μετά θα τρέμω μήπως με πάρουν εκεί...
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #709 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:00:42 πμ »
Και εν τω μεταξύ συνάδελφοι που πλήρωσαν για ένα σεμινάριο 400 ωρών, και το οποίο κάποιοι ούτε που πάτησαν να το παρακολουθήσουν, από σήμερα δουλεύουν στα ειδικά σχολεία και μαζεύουν προυπηρεσία. Και τα κορόιδα στην αναμονή...
Το είδα κι εγώ χθες βράδυ και δεν μπόρεσα να κοιμηθώ απ'τη στενοχώρια μου!!  >:( >:( Τι φρίκη!!!

Το έψαχνα χθες βράδυ για τα σεμινάρια αυτά... Δεν ξέρω κατά πόσο ήταν εύκολα αυτά τα σεμινάρια ή πόσο κόστισαν. Το θέμα είναι αυτοί που τώρα έχουν προσληφθεί στα ειδικά σχολεία να έχουν συνείδηση της ευθύνης που φέρουν.Γιατί αν οι μαθητές στα μη ειδικά σχολεία διψούν για γνώσεις μια φορά, οι μαθητές στα ειδικά διψούν πολλαπλάσιες φορές συν το γεγονός ότι παιδαγωγικες μέθοδοι που πρέπει να εφορμοστούν διαφέρουν σε μεγάλο βαθμο.


Από το Υπουργείο με ενημέρωσαν ότι οι Πίνακες της Σιβιτανιδείου θα ξαναβγούν και με αυτούς που είχαν βάλει και το κουτάκι για την υπόλοιπη Ελλάδα.

Ναι ε? Νομίζω ορθώς θα γίνει αυτό αν και μετά θα τρέμω μήπως με πάρουν εκεί...

Τα σεμινάρια στοίχιζαν από 1700 έως 3000. Στην αρχή ήταν, 2 μέτα γεμίσε όλη η Ελλάδα, έγινε μία πολύ καλή επιχείρηση. Κανείς δεν ήλεγχε τι διδασκόταν και ποιοί τα παρακολουθούσαν, ξέρω για κόσμο που ούτε καν πάτησε να τα παρακολουθήσει και πήραν μόνο το χαρτί. Την επόμενη χρονιά δούλευαν αναπληρωτές.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:07:20 πμ από Green »

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #710 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:38:04 πμ »
Από το Υπουργείο με ενημέρωσαν ότι οι Πίνακες της Σιβιτανιδείου θα ξαναβγούν και με αυτούς που είχαν βάλει και το κουτάκι για την υπόλοιπη Ελλάδα.

Δεν ξέρω σε ποιο τηλέφωνο πήρες αλλά στο 2103443425 ο ευγενικός κύριος μου είπε αφ' ενός ότι δεν έχει ιδέα για το πότε θα μας καλέσουν και αφετέρου επιβεβαίωσε τα όσα μας μετέφερες νωρίτερα,Green.

Επίσης τηλεφώνησα στις Κυκλάδες και μου είπαν ότι σήμερα είναι η μέρα που συγκεντρώνουν τα κενά από τα σχολεία αφού την Παρασκευή έγιναν οι τελευταίες τοποθετήσεις. Ακόμη δεν έχουν σαφή εικόνα...
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #711 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:41:06 πμ »
Από το Υπουργείο με ενημέρωσαν ότι οι Πίνακες της Σιβιτανιδείου θα ξαναβγούν και με αυτούς που είχαν βάλει και το κουτάκι για την υπόλοιπη Ελλάδα.

επιτελους τουλαχιστον ειπανε κατι...ευχαριστουμε για την ενημερωση

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #712 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:05:20 μμ »
Παράθεση
Όπως διάβασα σε άλλο τόπικ και από την εμπειρία μου, η Σιβ θα πάρει 10-15 ΠΕ1702 (αναπληρωτές ή αποσπασμένους). Ανάλογα με το ποια σειρά είσαι στον πίνακα και αν έχεις βάλει "Ναι σε όλα" μπορείς να κάνεις τις προβλέψεις. Πέρυσι πήραν περίπου 18 αναπληρωτές στο υπουργείο παιδείας. Υπολόγισε φέτος κάτι παραπάνω.

Στο κάτω κάτω βρε tinaki, όλα αυτά τα χρόνια στη Σιβ δούλευαν άτομα με μικρότερη προϋπηρεσία από εμάς. Φέτος θα στενοχωριθούμε πιο πολύ επειδή θα το δούμε να γίνεται μπροστά στα μάτια μας; Αυτή είναι η διαφορά. Λυπάμαι.
ΓΕΙΑ ΣΟΥ FROSKI.

Ειπες οτι θα παρει η σιβιτ 10-15 πε 17.02 και περισσοτερους απο 18 αναπληρωτες απο τον πινακα...
ειναι σιγουρο αυτο?????????θα δουλεψουμε φετος??????????? αν και φοβαμαι μη μας παρουν στη σιβιτ... δεν θελω αθηνα.
θα μου πεις ,εισαι αχαριστη...εδω δεν εχουμε δουλεια.
οπως και να εχει, φυσικα περιμενω να δουλεψω,και αν με καλεσουν αθηνα φυσικα και θα ερθω.αλλα το ξερεις σιγουρα αυτο?θα παρει απο τον πινακα αναπληρωτων πανω απο 20 ατομα το υπουργειο περα απο την σιβιτ??????????
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2012, 08:40:14 μμ από Lasid »
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #713 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:26:41 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΟΥ FROSKI.
Ειπες οτι θα παρει η σιβιτ 10-15 πε 17.02 και περισσοτερους απο 18 αναπληρωτες απο τον πινακα...
αλλα το ξερεις σιγουρα αυτο?θα παρει απο τον πινακα αναπληρωτων πανω απο 20 ατομα το υπουργειο περα απο την σιβιτ??????????
Τίποτα δεν είναι σίγουρο. Όλα αυτά που γράφω κι εγώ κι άλλοι εδώ στο φόρουμ είναι υποθέσεις και εκτιμήσεις σε σχέση με την περσινή χρονιά. Κάνε υπομονή και όλα θα έρθουν στην ώρα τους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159953
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 561

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.