*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010  (Αναγνώστηκε 15140 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 07, 2009, 02:15:44 μμ »
skandalo,δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ για τα κενά που αναφέρεις πως προέκυψαν.. Μου φαίνονται τραγικά λίγα.. Εγώ βρίσκομαι βέβαια πιο κάτω από σένα, αλλά πίστευα ότι υπάρχουν ελπίδες.. Αν όμως, εχουν καλέσει ως τώρα μόνο μια ωρομίσθια σε ολόκληρη την περιφέρεια Ιονίου, τότε μάλλον είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα..
vnikolitsa τί σημαίνει το ακρώνυμο ΠΥΣΔΕ? Συγνώμη αλλά δεν το έχω ξανακούσει.. Ποιοί είναι πάλι αυτοί που ξέρουν τα κενά? Νόμιζα ότι μόνο οι δευτεροβάθμιες είναι αρμόδιες.. Τί να πω πάντως, η κατάσταση είναι απελπιστική.. Ελπίζω κ εύχομαι να έχουμε νέα σύντομα..
Το ΠΥΣΔΕ καθε νομου ειναι ενα Περιφεριακο Υπηρεσιακο Συμβουλιο Δευτεροβαθμιας και υποτιθεται οτι γνωριζουν περιπου τα κενα.Εκει με παρεπεμψαν απο τη ΔΔΕ Κερκυρας.Αlexandraxr τι θεση εχεις στον πινακα;Εγω ειμαι μεταξυ 40 και 50.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:03 »

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 05:28:38 μμ »
skandalo,δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ για τα κενά που αναφέρεις πως προέκυψαν.. Μου φαίνονται τραγικά λίγα.. Εγώ βρίσκομαι βέβαια πιο κάτω από σένα, αλλά πίστευα ότι υπάρχουν ελπίδες.. Αν όμως, εχουν καλέσει ως τώρα μόνο μια ωρομίσθια σε ολόκληρη την περιφέρεια Ιονίου, τότε μάλλον είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα..
alexandraxr τα κενά αυτά είναι κενά μονίμων και όχι αδειών, κυήσεων, ανατροφής κλπ που προκύπτουν στην πορεία του έτους,γι'αυτό πιστεύω πως πρέπει να είμαστε αισιόδοξοι.Τι να πω παραπάνω, δεν ξέρω! :-\
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 03:18:44 μμ »
SKANDALO ,θα ηθελα αν μπορεις να μου απαντησεις σε κατι που σκεφτηκα.Εαν θεωρησουμε οτι καποιοι απο μπροστα με παλιο πτυχιο παρουν 10ωρα σε ΠΔΣ ,υπαρχει πιθανοτητα να βελτιωθει η θεση μας στο πινακα ωρομισθιων;

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 03:33:29 μμ »
vnikolitsa σωστή η σκέψη σου και μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο.Ωστόσο κανείς δεν απαγορεύει σε κάποιον που κάνει πδς να είναι και ωρομίσθιος στο πρωινό πρόγραμμα, με τη διαφορά ότι δεν γράφει μόρια άνω των 11 ωρών, όσες ώρες και αν κάνει, οπότε ελλείπει το κίνητρο των μορίων και επαφίεται στις προσωπικές επιθυμίες του κάθε εκπαιδευτικού αν θα είναι και στην πδσ και στο πρωινό...
Εγώ πάντως αίτηση για πδς δεν έκανα, καθώς το θεώρησα χάσιμό χρόνου ακόμα και το να πάω στις διδε της περιοχής μου, εφόσον δεν είχα γνωριμίες.Ίσως τη στάση τη δικιά μου να κράτησαν και άλλοι....
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:01:03 »

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 06:21:48 μμ »
13 άτομα αναπληρωτές σήμερα στα Ιόνια!Φανταστείτε κενά που είχαν...Είμαι 20η τώρα στον πίνακα των ωρομισθίων!Λέτε να έμειναν καθόλου κενά για ωρομίσθιους;
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 22, 2009, 06:49:40 μμ »
Kαι να προσθέσω πως οι 12 είναι γυναίκες και 1 άντρας!Έχει και αυτό τη σημασία του γιατί οι γυναίκες έχουν αυξημένες πιθανότητες να πάρουν άδειες κύησης,ανατροφής κλπ....Ας ελπίσουμε!
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος alexandraxr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 02:09:07 μμ »
Επικοινώνησα σήμερα με τις Δ.Δ.Ε. του Ιονίου.. οι πληροφορίες είναι οι εξής : μόνο η Λευκάδα είχε πάρει ως τώρα 1 ωρομίσθια, η οποία κλήθηκε χτες αναπληρώτρια. Το κενό που προέκυψε μάλλον θα το καλύψει η καινούρια αναπληρώτρια, όπως μου είπαν. Γενικά όμως η Λευκάδα δεν έχει καθόλου κενά.. οι υπόλοιπες Δ.Δ. δεν έχουν καλέσει κανέναν ωρομίσθιο ως τώρα, αλλά περιμένουν κ άλλους αναπληρωτές!!!! Σήμερα συνεδριάζει το ΠΥΣΔΕ, οπότε από βδομάδα ίσως γνωρίζουν κάτι παραπάνω να μας πουν..
skandalo ακριβώς το ίδιο αναρωτιέμαι και γω.. ας ελπίζουμε..

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 02:51:35 μμ »
H Λευκάδα γενικά είναι πολύ προνομιούχο νησί-το μόνο με πρόσβαση από στεριά- και μου φαίνεται πολύ φυσικό να μην έχει κενά....Ας μην απογοητευόμαστε!Ας παρουσιαστούν πρώτα οι καινούριοι αναπληρωτές να δούμε ποιοι θα μείνουν και ποιοι θα πάρουν άδειες και μετα βλέπουμε πως κινείται το πράγμα!Πάντως πιστεύω γενικά ότι θα καλέσουν ωρομίσθιους....
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 03:53:35 μμ »
Θελω να προσθέσω ότι εάν ακολουθήσει αρχές Νοεμβρίου αλλη μια φάση αναπληρωτών ίσως φύγουν άλλα 5 άτομα τα οποία και τα πέντε εχουν 22+ μόρια.

Αποσυνδεδεμένος ottobre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 04:21:44 μμ »
Καλησπερα!Επειδη κι εγω εχω δηλωσει περιφερεια ιονιου,αν και δεν ειμαι απο εκει,μπορειτε να μου εξηγησετε πως μαθαινεις σε ποια σερα εχεις ανεβει στον πινακα ωρομισθιων,σε καθε νησι ξεχωριστα??Ειμαι ΠΕ34 και μεχρι τωρα γνωριζω τι εχει γινει σε Λευκαδα,Κεφαλοννια και Ζακυνθο αλλα απο Κερκυρα,Παξους μας εχουν λιγο γραμμενους!!Σημερα μου ειπαν στο τηλεφωνο πως θα καλεσουν απο μερα σε μερα αλλα ουτε ποσους ουτε ποτε ακριβως...Και πλησιαζει Νοεμβριος...!Αυτοι οι πινακες που ανανεωνονται....σε τι ακριβως αλλαζουν και δεν το βλεπω???

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:13:11 μμ »
ottobre τη σειρά σου στον πίνακα τη βρίσκεις αν αφαιρέσεις όσους έχουν φύγει αναπληρωτές!Η ανανέωση δεν έχει να κάνει με τους αναπληρωτές αλλά με τυχόν αλλαγές τύπου τριτεκνία, ασθένεια κλπ που σημαίνει πως όποιος τυχόν γίνει πχ τρίτεκνος το δηλώνει και αλλάζει κατηγορία,τουτέστιν τσεκάρεται το ΝΑΙ στο αντίστοιχο κελί της ΕΙΔΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ στον πίνακα!Επειδή το να αποκτήσει κανείς τρίτο παιδί μπορεί να συμβεί κατά τη διάρκεια όλης της χρονιάς,όταν συμβεί ο καθηγητης το δηλώνει και αυτόματα γίνεται ανανέωση.Τώρα αν ρωτάς τι σειρά έχεις ακριβώς σε κάθε διδε, αυτό σου το λένε από το τηλέφωνο, εφόσον είσαι στους 12 πρώτους,γιατί στις διδε βλέπουν από τον πίνακα των ωρομισθίων μόνο τους 12 πρώτους!Ελπίζω να σε βοήθησα...
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος SKANDALO

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 09:25:27 μμ »
Θελω να προσθέσω ότι εάν ακολουθήσει αρχές Νοεμβρίου αλλη μια φάση αναπληρωτών ίσως φύγουν άλλα 5 άτομα τα οποία και τα πέντε εχουν 22+ μόρια.
vnikolitsa δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό,γιατί μπορεί τα άτομα αυτά να κληθούν στα Ιόνια και έτσι να καλύψουν τυχόν κενά!Μήπως σκέφτομαι ανάποδα;Θα ήθελα να φύγουν και άλλοι από μπροστά μου αλλά θα ήθελα να μείνουν κενά....
et in Arcadia ego...

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 11:23:06 μμ »
Θελω να προσθέσω ότι εάν ακολουθήσει αρχές Νοεμβρίου αλλη μια φάση αναπληρωτών ίσως φύγουν άλλα 5 άτομα τα οποία και τα πέντε εχουν 22+ μόρια.
vnikolitsa δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό,γιατί μπορεί τα άτομα αυτά να κληθούν στα Ιόνια και έτσι να καλύψουν τυχόν κενά!Μήπως σκέφτομαι ανάποδα;Θα ήθελα να φύγουν και άλλοι από μπροστά μου αλλά θα ήθελα να μείνουν κενά....
SKANDALO δεν το ειχα σκεφτει αυτο.

Αποσυνδεδεμένος ottobre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Ιονίου 2009-2010
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 24, 2009, 12:41:26 πμ »
Scandalo πολυ κατατοπιστικη-ευχαριστω!Αν και τα εχω κανει σχεδον ολα οσα ανεφερες...για τους αναπληρωτες ξερω οτι απο εμας διαλεξαν απο τους επιτυχοντες του ΑΣΕΠ μονο,που σημειωτεον ηταν και ο πρωτος μας!Οποτε η λιστα των ωρομισθιων αλλαξε μονο απο...ωρομισθιους.Στη δεκαδα ειμαι κι εγω αλλα δεν ελπιζω και πολυ πλεον μιας που στην κερκυρα διορισαν δυο μονιμους κι εναν αναπληρωτη αν δεν κανω λαθος.Παξοι=τελευταια ελπιδα για φετος:)Παντως σημερα που ξανατηλεφωνησα στην κερκυρα καταλαβα πως ειναι το μονο απο τα ιονια νησια που ακομη δεν εχει καλεσει αλλους ωρομισθιους-εκτος απο μουσικους.Αυτο φανταζομαι οτι ενδιαφερει κι εσας...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160727
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 413
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 358
Σύνολο: 373

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.