*

Αποστολέας Θέμα: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?  (Αναγνώστηκε 20645 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος efterpi2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 249
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #70 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 01:49:18 μμ »
οσουσ περισσοτερουσ παρουν τοσο το καλυτερο ,ετσι θα γινουν περισσοτεροι διορισμοι του  χρονου να περνουμε και εμεισ σειρα με μολισ 18 μορια  :(΄αντε να δουμε

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:28 »

Αποσυνδεδεμένος valitsaki10

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #71 στις: Οκτώβριος 23, 2009, 02:32:27 μμ »
να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια?δεν είχε βγεί η ΔΟΕ και είχε βγάλει τα κενά μας για 440?πως φτάσαμε τώρα στα 351?

Πες τα κοπέλα μου...!! Έλα ντε??

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #72 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 03:35:19 μμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΓΡΑΦΩ ΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΩ ΚΑΙΡΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ ΠΟΛΥ Ν'ΑΝΕΒΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΩ Ν'ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΩΣ ΜΕ 20 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΡΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ!!ΘΕΛΩΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ!!!
ΤΑ ΚΕΝΑ ΜΑΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΔΟΕ ,ΚΙ ΟΠΩΣ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Η ΟΜΕΡΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Η ΕΙΔΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ,ΗΤΑΝ 540!!
ΠΩΣ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΤΑ ΒΓΑΖΕΙ 350?

Κάθε χρόνο έχουν πάρει στο 100% με 107% των αριθμό που ανακοινώνει η ΔΟΕ ( Δεν συμπεριλαβάνονται τα κενά  απο τα  ΣΜΕΑ,το ρώτησα). Συμφωνά με ότι γινόταν τα προηγούμενα χρόνια (και με με συνομιλία με κάποια γνωστή μου στην πρωτοβάθμια) υπολόγησα πως μέχρι το τέλος της χρονιάς θα πάρουν άλλες 540 αναπληρώτριες + 80 max (620). Υπάρχουν πολλά κενά ακόμα ( θα μπορούσαμε να ελέξουμε η καθεμία στον νομό της των αριθμό των κενών θέσεων και να τις γράψουμε sto Forum.
Δ΄φάση δώθηκε αμέσως μετά της μεταθέσεις - αποσπάσεις. Στο υπουργείο έχει μπεί διακοματική επιτροπή και ελέγχουν της προσλήψεις ( ΠΑΣΟΚ - ΝΔ - κλπ ) . Έχουν διπλό τσεκάρει τις αποσπάσεις μέχρι να δωθούν. Για ευνόητους λόγους δεν άφησαν τα άλλα κόματα να γίνουν οι προσλήψεις. Μετά το τέλος των εκλογών θα γίνουν!
Τα κένα δεν θα δωθούν μόνο εαν η Ελλάδα δηλώσει οτι χρεοκόπησε.  ... ¨Ασε που έτσι και αλλίως όποιο κόμα βγει θα φοβατε πως των Μάρτιο μπορεί να πέσει λόγω των Προεδρικών εκλογών . Θέλουν δεν θέλουν θα δανειστούν όπως κάνουν τα τελευταια 30 χρόνια και θα καλύψουν τα περισσοτερα κενα που υπάρχουν στην Παιδεία - Υγεία..
Δυνατα λοιπόν..



Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #73 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 04:29:39 μμ »
συμφωνώ μαζι σου.αρχισα να απογοητεύομαι με αυτά που λένε. κενά υπάρχουν και περισ.από 135 που έδωσε το υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:28 »

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #74 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 07:54:14 μμ »
ΠΑΝΤΟΣ ΕΣΥ LEFA ΜΕ 150 ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!!!!ΕΓΩ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΣΤΟ 1700 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΕΣ  ;)

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #75 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 08:50:30 μμ »
ΠΑΝΤΟΣ ΕΣΥ LEFA ΜΕ 150 ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!!!!ΕΓΩ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΣΤΟ 1700 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΕΣ  ;)
     


μετα από 5 επιτυχείεσ στον ασεπ εφτασα στο 150 ........

πριν 2 χρ.ημουν στο 1730και σταμάτησε στο 1730.....

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #76 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 08:53:19 μμ »
ΠΑΝΤΟΣ ΕΣΥ LEFA ΜΕ 150 ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕΙΡΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ!!ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!!!!ΕΓΩ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΣΤΟ 1700 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΕΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΗΤΤΟΠΑΘΕΙΕΣ  ;)
     


μετα από 5 επιτυχείεσ στον ασεπ εφτασα στο 150 ........

πριν 2 χρ.ημουν στο 1730και σταμάτησε περιπου στο 1715

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #77 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 09:05:24 μμ »
ΠΑΝΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗ ΕΥΒΟΙΑ ΠΧ ΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ ΜΟΛΙΣ 18 ΑΠΟ ΤΑ 33 ΚΕΝΑ ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 5 (ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΙΚΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ) ΚΕΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟ (54)!!!ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 270 ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ ΘΕΣΣ/ΚΗ!!!!!!!!
ΑΠΟΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΑ 150 ΚΕΝΑ ΜΙΛΑΝΕ!!!ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΕΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟ!!!!!!!!!!!!!
Ε ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΕ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος valitsaki10

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #78 στις: Οκτώβριος 26, 2009, 11:31:24 μμ »
Ηράκλειο..Πριν την ε' φάση είχαν επίσημα 50 κενά... Τα άτομα που πήραν είναι 16....!!  :-\

Αποσυνδεδεμένος Omerta

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #79 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 04:15:26 μμ »
ΠΑΝΤΟΣ ΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗ ΕΥΒΟΙΑ ΠΧ ΚΑΛΥΦΘΗΚΑΝ ΜΟΛΙΣ 18 ΑΠΟ ΤΑ 33 ΚΕΝΑ ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ 5 (ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΙΚΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ) ΚΕΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟ (54)!!!ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 270 ΚΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ ΘΕΣΣ/ΚΗ!!!!!!!!
ΑΠΟΡΩ ΓΙΑ ΠΟΙΑ 150 ΚΕΝΑ ΜΙΛΑΝΕ!!!ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ 2 ΚΕΝΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΟΜΟ!!!!!!!!!!!!!
Ε ΑΣ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΕ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ!!!!!!!!

Σωστά και εγώ για Ευβοια αυτό έμαθα. Ακόμα έμαθα πως εκκρεμούν στην Εύβοια 20 και... αιτήσεις για άδειες. Ο υπεύθυνος μου είπε πως δεν λειτουργούν τα νηπιαγωγεία στα χωρία και πως σε κάθε αίθουσα υπάρχουν min 25 νήπια. Πήρε τηλ στο Υπουργείο και είπε πως χρειάζεται αναπληρωτριες μέσα στον Νοέμβριο γιατί θα αναγκαστεί να κλείσει νηπιαγωγεία που λειτουργούν. Όσο για ολοήμερα ούτε λόγος :).
Άρα το Υπουργείο δεν ξέρει τι του γίνεται ή μας δουλεύει. Μόνο στην Εύβοια θέλουν min 40 νηπιάγωγούς.

Αποσυνδεδεμένος fefyp

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: πιθανοτητες αναπληρωσης - ΠΕ60?
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 28, 2009, 04:35:04 μμ »
μα κι εμενα οπωσ εγραψα 2 φιλες μου η μια Ευβοια εχει 28 παιδια και ζηταει συνεχεια κι αλλη κοπελα για να σπασουν τα τμηματα και αλλη στο Ηρακλειο με 29 τα ιδια >:( >:( >:(
δεν υπαρχουν μονο λοιπον τα κανονικα κενα που εδωσε η ΔΟΕ αλλα κι αυτα που δημιουργουνται απο την συμπτηξη των ταξεων!!!!!!!!!!! κι εμεις ακουμε τα παραμυθια τους και φοβομαστε μην και δεν παρουν μεχρι 135 ??? ??? ???
αντε λοιπον να παρουν καμια 300-350 ΜΕΧΡΙ ΤΑ χΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ για να εχουμε την πολυποθητη ΕΥΡΥΘΜΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ την οποια ευαγγελιζεται η κ. Διαμαντοπουλου η οποια ομως με την καλυψη 135  ??? ??? ??? ??? ??? ???κενων μονο θα μεινει μαλλον ΚΕΝΟ ΓΡΑΜΜΑ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160837
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 955
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 704
Σύνολο: 714

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.