*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη στην Ειδική Αγωγή (από κλάδο σε κλάδο)  (Αναγνώστηκε 249 φορές)

tiel και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους/ες και χρόνια πολλά!

Το ερώτημα μου είναι φαινομενικά απλό, ωστόσο όσο κι αν το έχω ψάξει δεν έχω βρει μια πειστική απάντηση. Γιατί στην εγκύκλιο των μετατάξεων δεν περιλαμβάνονται τα κενά σε ΣΜΕΑΕ, με εξαίρεση εκείνα στα ΚΕΔΑΣΥ και των ΕΕΠ/ΕΒΠ. Έστω ότι κάποιος έχει διοριστεί σε κλάδο της Γενικής και θέλει να πάρει μετάταξη σε άλλο κλάδο στην Ειδική, ο μόνος τρόπος για να το πετύχει αυτό είναι να ζητήσει μετάταξη σε ΚΕΔΑΣΥ; Ειλικρινά μου φαίνεται εντελώς παράλογο, όποτε θα εκτιμούσα οποιαδήποτε σχετική απάντηση…

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη στην Ειδική Αγωγή (από κλάδο σε κλάδο)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:53:34 »

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη στην Ειδική Αγωγή (από κλάδο σε κλάδο)
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 09, 2024, 04:37:00 μμ »
Ο μόνος τρόπος είναι να μεταταχτεις στον άλλο κλάδο στη γενική και μένα να ζητήσεις μετάθεση στην ειδική του νέου κλάδου.

 ;)uote author=Daskalos! link=topic=37560.msg1211218#msg1211218 date=1715252704]
Καλησπέρα σε όλους/ες και χρόνια πολλά!

Το ερώτημα μου είναι φαινομενικά απλό, ωστόσο όσο κι αν το έχω ψάξει δεν έχω βρει μια πειστική απάντηση. Γιατί στην εγκύκλιο των μετατάξεων δεν περιλαμβάνονται τα κενά σε ΣΜΕΑΕ, με εξαίρεση εκείνα στα ΚΕΔΑΣΥ και των ΕΕΠ/ΕΒΠ. Έστω ότι κάποιος έχει διοριστεί σε κλάδο της Γενικής και θέλει να πάρει μετάταξη σε άλλο κλάδο στην Ειδική, ο μόνος τρόπος για να το πετύχει αυτό είναι να ζητήσει μετάταξη σε ΚΕΔΑΣΥ; Ειλικρινά μου φαίνεται εντελώς παράλογο, όποτε θα εκτιμούσα οποιαδήποτε σχετική απάντηση…
[/quote]

Αποσυνδεδεμένος Daskalos!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη στην Ειδική Αγωγή (από κλάδο σε κλάδο)
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 09, 2024, 05:56:57 μμ »
Άλλη μια αδικία για τους αποφοίτους τμημάτων Ειδικής Αγωγής… Δυστυχώς ο δεύτερος κλάδος μου υπάγεται αποκλειστικά και μόνο στην Ειδική Αγωγή, καθώς είμαι απόφοιτος του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας  :-\

Αποσυνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη στην Ειδική Αγωγή (από κλάδο σε κλάδο)
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 09, 2024, 06:57:08 μμ »
 Πραγματικά αδικία

Άλλη μια αδικία για τους αποφοίτους τμημάτων Ειδικής Αγωγής… Δυστυχώς ο δεύτερος κλάδος μου υπάγεται αποκλειστικά και μόνο στην Ειδική Αγωγή, καθώς είμαι απόφοιτος του Παιδαγωγικού Τμήματος Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας  :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160227
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 777
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 548

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.