*

Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ  (Αναγνώστηκε 203520 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος amdakos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #168 στις: Μάιος 23, 2007, 11:46:32 πμ »
Θα συνιστούσα βόλτα και καφεδάκι με καλή παρέα. Βοηθάει και περνάει ο χρόνος πιο γρήγορα...........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:30:58 »

Αποσυνδεδεμένος kely

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #169 στις: Μάιος 23, 2007, 12:29:54 μμ »
Δεν είναι δυνατόν να συμβαίνει αυτό!Πάλι άσχετα αποτελέσματα έβγαλε ο ΑΣΕΠ.Λοιπόν η υπομονή μου  έχει αρχίσει να εξανλείται...

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #170 στις: Μάιος 23, 2007, 01:03:30 μμ »
Τώρα πήρα τηλέφωνο. Βγήκε ένα πολύ ευγενικό "κοριτσάκι" (η φωνή της υποδήλωνε το πολύ νεαρό της ηλικίας της) και μου είπε ότι μέχρι το Σάββατο θα έχουν βγεί τα πρώτα αποτελέσματα. Στην ευγενική επιμονή μου για να επιβεβαιώσω ότι δεν μου λέει πάλι κανένα ποίημα από τα γνωστά που μας παραπέμπουν απο μέρα σε μέρα με ρώτησε: "Εσείς τι ειδικότητα είστε?" Όταν της απάντησα μου είπε και πάλι: "Μα για σας ούτως ή άλλως δεν θα βγουν αποτελέσματα μέχρι το Σάββατο."
«Σίγουρα, της λέω, δεν περιμένω από τα πρώτα αποτελέσματα να αφορούν στον κλάδο μου αλλά, δεσποινίς αν επιτέλους αρχίσουν να βγαίνουν αποτελέσματα θα βγουν και για τους υπόλοιπους κάποια στιγμή.»
«Ναι βέβαια, δίκιο έχετε, πάντως μέχρι το Σάββατο θα βγουν για τους δασκάλους, του φυσικούς και κάποιες άλλες ειδικότητες»

Άντε δάσκαλοι υπομονή το μόνο σίγουρο είναι ότι θα μάθετε πρώτοι τα αποτελέσματα. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ;)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #171 στις: Μάιος 23, 2007, 01:23:16 μμ »
Τώρα πήρα τηλέφωνο. Βγήκε ένα πολύ ευγενικό "κοριτσάκι" (η φωνή της υποδήλωνε το πολύ νεαρό της ηλικίας της) και μου είπε ότι μέχρι το Σάββατο θα έχουν βγεί τα πρώτα αποτελέσματα. Στην ευγενική επιμονή μου για να επιβεβαιώσω ότι δεν μου λέει πάλι κανένα ποίημα από τα γνωστά που μας παραπέμπουν απο μέρα σε μέρα με ρώτησε: "Εσείς τι ειδικότητα είστε?" Όταν της απάντησα μου είπε και πάλι: "Μα για σας ούτως ή άλλως δεν θα βγουν αποτελέσματα μέχρι το Σάββατο."


Ακριβώς το ίδιο και με μένα. Με μία μικρή παραλλαγή στην ειδικότητα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:30:58 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #172 στις: Μάιος 23, 2007, 01:35:39 μμ »
Μάλλον είμαστε στη τελική ευθεία και θα έλεγα: "Κοντός ψαλμός αλληλούια" για κάποιες ειδικότητες.
Για μας τους υπολοίπους παιδιά δηλαδή, τις "δύσκολες" ειδικότητες, νομίζω ότι πρέπει να περιμένουμε κάνα μήνα ακόμη. Γι αυτό πρέπει να φροντίσουμε σε αυτό το διάστημα να μην εξαντληθεί ούτε η υπομονή μας ούτε η επιμονή μας. Ειδικά η τελευταία θα χρειαστεί σε πολλούς από εμάς δυστυχώς ::)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #173 στις: Μάιος 23, 2007, 02:47:59 μμ »
Επικοινώνησα σήμερα με ΑΣΕΠ και ζήτησα να με ενημερώσουν επισήμως (μια και τηλεφωνούσα υπηρεσιακά, ως ΚΕΠ) σχετικά με την έκδοση των αποτελεσμάτων. Με ενημέρωσαν ότι τα πρώτα αποτελέσματα θα βγουν την Παρασκευή 25-05-2007 και θα αφορούν Δάσκαλους και Φυσικούς. Κάθε Παρασκευή και μέχρι τέλος Ιουνίου θα εκδίδονται σταδιακά αποτελέσματα (δύο με τρεις ειδικότητες κάθε φορά). Να σας πληροφορήσω ότι μίλησα με κάποιον διοικητικό υπάλληλο και όχι με το τηλέφωνο πληροφοριών του ΑΣΕΠ. Ελπίζω η πληροφόρηση να είναι έγκυρη.

http://clubs.pathfinder.gr/asep/309921?forum=36875&read=6002

Μέλος  :  objection
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος Gi@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 963
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Νηπιαγωγός!!!
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #174 στις: Μάιος 23, 2007, 02:51:21 μμ »
Μακάρι να είναι έγκυρη. Ευχαριστούμε ovidius
ΠΕ 60

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #175 στις: Μάιος 23, 2007, 03:25:59 μμ »
Γεια σας  :)

Καταλαβαίνω την αγωνία που έχετε όλοι για τα αποτελέσματα.
Όμως ο καθένας από εσάς που έχει τηλεφωνήσει στο ΑΣΕΠ έχει πάρει και μια διαφορετική απάντηση. Δηλαδή τίποτα δεν είναι σίγουρο.
Είναι κρίμα λοιπόν να γράφουμε ότι λέει ο κάθε υπάλληλος, που εκείνη την ώρα το πιο πιθανό είναι να θέλει να σας αποφύγει, και λέει μία απάντηση στα κουτουρού.
Γι' αυτό σας παρακαλώ να περιμένετε να βγούν τα αποτελέσματα ή κάποιο επίσημο δελτίου τύπου για να το δημοσιεύσουμε μέσα στο forum.
Διαφορετικά αν δω ότι συνεχίζει και γράφει ο καθένας ότι έχει ακούσει από τον οποιονδήποτε, το οποίο είναι "ράδιο αρβύλα", θα κλειδώσω το θέμα.
Δεν μπορούμε κάθε φορά να ξεσηκώνουμε τους ενδιαφερόμενους γιατί ακούσαμε κάτι ή μας δώσανε μια απάντηση στο τηλέφωνο έτσι στα κουτουρού. Είναι ψυχοφθόρο.

Ευχαριστώ,
Mariav

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #176 στις: Μάιος 23, 2007, 03:35:10 μμ »
mariav, Απ'τα λεγόμενά σου φαίνεται ότι δεν περιμένεις  τα αποτελέσματα του ΑΣΕΠ.... ;)
Κι εμένα δε μου αρέσει να διαβάζω συνέχεια μηνύματα περί της πιθανής ώρας και ημερομηνίας που θα δημοσιευτούν τα αποτελέσματα , αλλά κατανοώ πλήρως όσα παιδιά γράφουν γιατί το κάνουν καλοπροαίρετα και παράλληλα αλληλοστηρίζονται ψυχολογικά λίγες μέρες πριν από την κοινοποίηση των αποτελεσμάτων.
Άλλωστε ο ρόλος του φόρουμ ποιος είναι;
Να αναπαράγει τις ανακοινώσεις του ΑΣΕΠ; Αν είναι έτσι, τότε όλοι γνωρίζουμε την ιστοσελίδα που πρέπει να επισκεπτόμαστε.
Ο διάλογος είναι υγεία και εδώ δόξα τω θεώ  υπάρχει. Με το να κλειδωθεί ένα θέμα που προσφέρει πληροφόρηση και μεγάλη επισκεψιμότητα στην ιστοσελίδα δε νομίζω ότι βγαίνει κανείς κερδισμένος.
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος ovidius

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 559
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
    • Ασεπάδικο2
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #177 στις: Μάιος 23, 2007, 03:41:35 μμ »
Η alfavita.gr ανακοινώνει ότι σε ενημέρωση που είχε την Τετάρτη 23/05 από τον ΑΣΕΠ δηλώθηκαν τα εξής:

Τα αποτελέσματα του διαγωνισμού των εκπαιδευτικών για τις ειδικότητες των δασκάλων και των φυσικών (πιθανόν και της οικιακής οικονομίας) θα ανακοινωθούν μέχρι και την Παρασκευή 25/05. Την πληροφορία αυτή η alfavita.gr τη μεταδίδει πλέον με επιφύλαξη καθώς σε προηγούμενο χρονικό διάστημα ανάλογες πληροφορίες από διευθυντικά στελέχη του ΑΣΕΠ δεν επιβεβαιώθηκαν.

Στα πλαίσια αυτά η alfavita.gr προκειμένου να δώσει μία απάντηση στα εκατοντάδες emails και τηλέφωνα που γίνονται στα γραφεία της αποφάσισε για μια ακόμη φορά να ανακοινώσει την πληροφορία αυτή.

Εκείνο που είναι σίγουρο είναι ότι για τις περισσότερες ειδικότητες η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων θα γίνει μέσα στον Ιούνιο.

 

Με κάθε επιφύλαξη και σεβόμενοι την αγωνία χιλιάδων εκπαιδευτικών.
CARPE DIEM

Αποσυνδεδεμένος mariav

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #178 στις: Μάιος 23, 2007, 04:00:41 μμ »
ovidius

Κάνεις λάθος . Περιμένω και εγώ αποτελέσματα του ΑΣΕΠ. Όμως δεν μπορώ άλλο αυτή την κατάσταση. Μέχρι πριν από λίγο λέγανε ότι θα βγάλουνε πρώτα των μαθηματικών Τώρα αλλάξανε τροπάριο. Κια δεν ξέρω γιατί αλλά μου έχει δωθεί η εντύπωση ότι κάποιοι γράφουνμία απάντηση απλά για να γράψουν κάτι. Εάν κάνω λάθος συγνώμη αλλά δεν μπορώ άλλο να διαβάζω λόγια του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 169
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #179 στις: Μάιος 23, 2007, 04:26:21 μμ »
Θα συμφωνήσω με τον Ovidius.Δεν νομίζω πως κάτι που έχει γραφτεί εδώ μέσα είνα ράδιο αρβύλα εξαιτίας των παιδιών. Τα παιδιά απλά γράφουν αυτά που ακούνε και διαβάζουν από υποτιθέμενα <<υπεύθυνα στόματα>> όπως για παράδειγμα το Ασεπ ή το alfa vita.Εξάλλου ο κάθε ένας από εμάς είναι ικανός να αξιολογήσει τις πληροφορίες και πλέον είμαστε επιφυλακτικοί.Το κλείδωμα δεν βοηθάει κάπου και θα τολμήσω να πω (και συγχωρεσέ με Mariav) θυμίζει λίγο άλλες εποχές.
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #180 στις: Μάιος 23, 2007, 04:30:05 μμ »
Διαφορετικά αν δω ότι συνεχίζει και γράφει ο καθένας ότι έχει ακούσει από τον οποιονδήποτε, το οποίο είναι "ράδιο αρβύλα", θα κλειδώσω το θέμα.
Δεν μπορούμε κάθε φορά να ξεσηκώνουμε τους ενδιαφερόμενους γιατί ακούσαμε κάτι ή μας δώσανε μια απάντηση στο τηλέφωνο έτσι στα κουτουρού. Είναι ψυχοφθόρο.

Κια δεν ξέρω γιατί αλλά μου έχει δωθεί η εντύπωση ότι κάποιοι γράφουνμία απάντηση απλά για να γράψουν κάτι. Εάν κάνω λάθος συγνώμη αλλά δεν μπορώ άλλο να διαβάζω λόγια του αέρα


Στην περίπτωση αυτή διαγράφεις τα μηνύματα που αποτελούν απλά απάντηση για την απάντηση και διατηρείς εκείνα που αποτελούν πληροφόρηση. Δεν είναι σωστό να κλειδώσεις ένα θέμα 13 σελίδων και 10550 αναγνώσεων

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Αποτελέσματα εξετάσεων Ασεπ
« Απάντηση #181 στις: Μάιος 23, 2007, 04:35:51 μμ »
Mariav, τι θα κερδίσεις με το να κλειδώσεις το θέμα. Και εγώ δε συμμετέχω σε όλο αυτό το πληροφοριακό αλαλούμ, αλλά καταλαβαίνω όλους αυτούς τους ανθρώπους που αγωνιούν, έχουν χάσει τον ύπνο τους και όταν πλησιάζουν τα δικά σου αποτελέσματα και είσαι μέσα στο μαύρο σκοτάδι πιάνεσαι από το καθετι που σου λένε. Απλά ό,τι και αν λένε οι υπάλληλοι το γενικό συμπέρασμα είναι ότι: σε λίγες μέρες θα βγάλουν αποτελέσματα για δασκάλους και ίσως φυσικούς και ότι θα ακολουθούν κάθε εβδομάδα και άλλοι κλάδοι, τώρα το ποια μέρα ακριβώς δεν έχει μεγάλη σημασία, σημασία έχει ότι θα είναι σε λίγες μέρες. Όμως αν δεν τα γράφανε αυτά εδώ θα ήμασταν στο απόλυτο σκοτάδι. Χαζοί δεν είμαστε να πιστεύουμε ό,τι μας λέει ο κάθε υπάλληλος, αλλά τα συμπεράσματά μας τα βγάζουμε. 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32307
  • Τελευταία: Alexandrop
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160785
  • Σύνολο θεμάτων: 19223
  • Σε σύνδεση σήμερα: 488
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 440
Σύνολο: 452

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.