*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαίο Μισθολόγιο  (Αναγνώστηκε 928588 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5306 στις: Ιούλιος 02, 2014, 08:30:36 μμ »
Για οσους θελουν να παραμεινουν οικειοθελως,θα μπορουσε να υφισταται αυτό το επιδομα.

Για 100 ευρώ μεικτά φαντάζομαι μόνο οι μόνιμοι κάτοικοι...  :D
Ασε που τους έχω ικανούς να το ζητήσουν αναδρομικά από αυτούς που έφυγαν πρν την συμπλήρωση 10ετίας...
Συγκεντρώσου....  :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:12:11 »

Kokoschka

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5307 στις: Ιούλιος 02, 2014, 08:45:52 μμ »
Εγω φοβάμαι μηπως με το διορισμο σε κοσμοπολιτικα νησια,σου φεσωσουν και κανενα τεκμηριο πολυτελους διαβιωσης.Για να μενεις πχ στη Μυκονο σημαινει ότι εχεις.Τωρα αν σε εχουν στειλει αυτοι εκει πακετο,αλλο θεμα

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5308 στις: Ιούλιος 02, 2014, 08:47:44 μμ »
Εγω φοβάμαι μηπως με το διορισμο σε κοσμοπολιτικα νησια,σου φεσωσουν και κανενα τεκμηριο πολυτελους διαβιωσης.Για να μενεις πχ στη Μυκονο σημαινει ότι εχεις.Τωρα αν σε εχουν στειλει αυτοι εκει πακετο,αλλο θεμα

χαίρομαι που αρχίζεις και μπαίνεις στο νόημα της εκάστοτε πολιτικής ηγεσίας....

- Σήμερα θα φάτε χοιρινό....
- ΝΑΙ! ΓΙΟΥΠΙ! ΖΗΤΩ!
- Σκασμός γουρούνια...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5309 στις: Ιούλιος 02, 2014, 09:59:13 μμ »
@typos72

Τώρα αυτό θα ήθελα να μου το σχολιάσεις.

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231331812

Ειδικά όταν παίρνονται και τέτοιες αποφάσεις...

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231331615
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 02, 2014, 10:03:51 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:12:11 »

Αποσυνδεδεμένος giokspy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1807
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ-04.01
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5310 στις: Ιούλιος 02, 2014, 10:17:36 μμ »
Όσον και να προσπαθουν δεν πείθουν τα περί ανεξάρτητης δικαιοσύνης. Άπαντες καταλαβαίνουν οτι δρουν με πολιτικές σκοπιμότητες σαν αντάλλαγμα της αυτοδικαίωσης τους. Όλως τυχαίως δικαιώνεται ο βασικός πυρήνας ψηφοφόρων της κυβέρνησης.  Να δω πως θα αποφύγουν τη δικαίωση των πανεπιστημιακών που δεν τους είναι και απαραίτητη.  Απο τη μια βέβαια καλά κανουν και δικαιωνονται. Απο την αλλη όμως η εφαρμογή της δικαίωσης θα είναι σε βαρος μας που θα δουμε νέες μειώσεις με το νεο μισθολόγιο ακόμα και οι χαμηλομισθοι γιατί κάποιος πρεπει να  πληρώσει τις "δικαιωσεις" του ΣτΕ και αυτοι σίγουρα δε θα είναι οι φορολογουμενοι με νέους φορους
«Από την στιγμή που εδέχθηκες μέσα σου την φλόγα, τρέχε. Διότι δεν γνωρίζεις πότε θα σβήση και θα σε αφήση στο σκοτάδι.»

Αποσυνδεδεμένος josua

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5311 στις: Ιούλιος 03, 2014, 11:56:04 πμ »
Στο υπόλοιπο δημόσιο πάντως αυτοί που παίρνουν το συγκεκριμένο επίδομα είναι υποχρεωμένοι (αν δεν κάνω πάλι λάθος) να παραμείνουν εκεί για δέκα χρόνια... φαντάζεσαι να γίνει κάτι παρόμοιο στους εκπαιδευτικούς...

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CDsQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.hellenicparliament.gr%2FUserFiles%2F67715b2c-ec81-4f0c-ad6a-476a34d732bd%2F7779776.pdf&ei=lzq0U5O2Ica_ygPz3oCoDA&usg=AFQjCNEv8I6tAv0JiB1E_ZL9k5Gtx72UZg&bvm=bv.70138588,d.bGQ&cad=rja

ΥΓ. Γι αυτό λέω μην ανοίγουμε θέματα που μπορεί να μην έχουν και πολύ ευτυχές τέλος...
Αυτο που παρεθεσες αναφερει κατι περι "ευεργηματων".... βεβαια δε γνωριζω τι ειδους ευεργετηματα ειναι αυτα!...μπορει να ειναι και 1000 ευρω μηνιαιως!  :P

Δε διαφωνω οτι οπως εχει διαμορφωθει η κατασταση οτι σκαλιζεις μπορει να σου γυριζει μπουμερανγκ απο την αλλη ομως δε σημαινει οτι πρεπει να ειμαστε ευνουχισμενοι για οποιαδηποτε ιδεα, προταση, αποψη κλπ που ενδεχομενως να ειναι εφαρμοσιμα!

Φαντασου απο τους φετινους 12.000-13.000 που αιτηθηκαν μεταθεση απο αλλο νομο στο σπιτι τους, οι μισοι εθελοντικα να εμεναν στην οργανικη τους.
Αρα 6000 ατομα επι 10 μηνες επιδομα επι 300 ευρω = 18εκ ευρω.... οχι κατι τραγικο!

Αυτο θα ειχε σημαντικα πλεονεκτηματα τοσο στην εκπαιδευτικη διαδικασια, στην στελχωση νησιων και απομακρυσμενων τοπων, και στη σημαντικη αποσυμφορηση του ογκου υπηρεσιακων μεταβολων.

Ε ας δωσουν και καποιο κινητρο παραμονης στην οργανικη!




Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5312 στις: Ιούλιος 03, 2014, 01:39:42 μμ »
@typos72

Τώρα αυτό θα ήθελα να μου το σχολιάσεις.

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231331812

Ειδικά όταν παίρνονται και τέτοιες αποφάσεις...

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231331615
Ο πρόεδρος του ΣτΕ έχει απόλυτο δίκιο.Οι δημοσιογράφοι επικεντρώνουν σε συγκεκριμένες αποφάσεις και δεν παρουσιάζουν το σύνολο.Η κυβέρνηση με τα μνημόνια παραβίασε πολλές συνταγματικές ελευθερίες των ελλήνων πολιτών.Το ΣτΕ έχει εκδόσει μια σειρά απο αποφάσεις που επαναφέρουν την συνταγματική τάξη και ουσιαστικά την συνταγματική επιταγή για εξουσία προερχόμενη απο τον λαό,όχι τους δανειστές!Ευτυχώς που υπάρχουν οι δικαστές και μας θυμίζουν πως υπάρχει κράτος.
Οι μεγάλη πλειοψηφία των εκπαιδευτικών για άλλη μια φορά υποκρίνεται.Πριν απο λίγο καιρό έβριζε τους δημοσιογράφους ως εγκάθετους της κυβέρνησης και τώρα τους αγκαλιάζει γιατί απλά δεν τους αρέσουν οι δικαστικές αποφάσεις.Τα ίδια με την τρόικα,απο την μια διαμαρτύρεται γιατί μας κάνουν κουμάντο παραβιάζοντας το σύνταγμα και απο την άλλη διεκδικεί το προνόμιο να παραβιάζουν κατα αποκλειστικότητα το σύνταγμα κάθε φορά που τους βολεύει!!!
Ο καθένας ας σκεφτεί:θέλει να υπάρχει κράτος ή όχι;Κράτος αλα καρτ,που να λειτουργεί εκεί που μας βολεύει και εκεί που δεν μας βολεύει να υπολειτουργεί,δεν υπάρχει.Ή θα έχει κράτος ή θα έχεις ξέφραγο αμπέλι.Διαλέγεις και παίρνείς.Αν όμως διαλέξεις το ξέφραγο αμπέλι,μετά μην διαμαρτύρεσαι γιατί σε έφαγε αυτός με το μεγαλύτερο ρουσφέτι!!!

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5313 στις: Ιούλιος 03, 2014, 05:26:46 μμ »
Αυτο που παρεθεσες αναφερει κατι περι "ευεργηματων".... βεβαια δε γνωριζω τι ειδους ευεργετηματα ειναι αυτα!...μπορει να ειναι και 1000 ευρω μηνιαιως!  :P

Δε διαφωνω οτι οπως εχει διαμορφωθει η κατασταση οτι σκαλιζεις μπορει να σου γυριζει μπουμερανγκ απο την αλλη ομως δε σημαινει οτι πρεπει να ειμαστε ευνουχισμενοι για οποιαδηποτε ιδεα, προταση, αποψη κλπ που ενδεχομενως να ειναι εφαρμοσιμα!

Φαντασου απο τους φετινους 12.000-13.000 που αιτηθηκαν μεταθεση απο αλλο νομο στο σπιτι τους, οι μισοι εθελοντικα να εμεναν στην οργανικη τους.
Αρα 6000 ατομα επι 10 μηνες επιδομα επι 300 ευρω = 18εκ ευρω.... οχι κατι τραγικο!

Αυτο θα ειχε σημαντικα πλεονεκτηματα τοσο στην εκπαιδευτικη διαδικασια, στην στελχωση νησιων και απομακρυσμενων τοπων, και στη σημαντικη αποσυμφορηση του ογκου υπηρεσιακων μεταβολων.

Ε ας δωσουν και καποιο κινητρο παραμονης στην οργανικη!

Μπορούμε να ονειρευόμαστε και να ελπίζουμε και αυτό πρέπει.
Τα ευεργετήματα από όσο γνωρίζω ήταν ότι όσοι είχαν εντοπιότητα στις συγκεκριμένες τοποθεσίες συγκρίνονταν μεταξύ τους ανεξαρτήτως μορίων υπολοίπων στον διορισμό. (μιλάω εκτός καθηγητών πάντα). Κάποιο άλλο να σου πω δεν γνωρίζω.
Τα οικονομικά των μισθωτών που ακολουθούν το ενιαίο μισθολόγιο είναι δεδομένα..ΔΥΣΤΥΧΩΣ.
Εξαιρέσεις έγιναν όσοι είχαν μεγάλη διαφορά στον αρχικό μισθό σε σχέση με τον τελικό που σε βάθος τριετίας (νομίζω έληξε φέτος) παίρναν κάποιο αντισταθμιστικό ποσό για να μην είναι τόσο μεγάλη η απώλεια. Φυσικά οι καθηγητές εξαιρέθηκαν γιατί για λίγο το ποσοστό αυτό δεν τους έπιασε (τυχαίο δεν νομίζω).
Και επαναλαμβάνω δεν είναι τυχαίο που είμαστε η Ιφιγένεια... εδώ κάποιοι έχουν φαγωθεί ότι θα πέσουμε στους 120.000 (και δεν είναι μόνο της Κυβέρνησης αυτοί. λες λοιπόν να τους περισσεύουν 18 μύρια και να μην τα δίνουν? Κόσμος θέλουν να φύγει και κυρίως να φύγει με παραίτηση...

guestteacher

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5314 στις: Ιούλιος 03, 2014, 05:34:40 μμ »
Ο πρόεδρος του ΣτΕ έχει απόλυτο δίκιο.Οι δημοσιογράφοι επικεντρώνουν σε συγκεκριμένες αποφάσεις και δεν παρουσιάζουν το σύνολο.Η κυβέρνηση με τα μνημόνια παραβίασε πολλές συνταγματικές ελευθερίες των ελλήνων πολιτών.Το ΣτΕ έχει εκδόσει μια σειρά απο αποφάσεις που επαναφέρουν την συνταγματική τάξη και ουσιαστικά την συνταγματική επιταγή για εξουσία προερχόμενη απο τον λαό,όχι τους δανειστές!Ευτυχώς που υπάρχουν οι δικαστές και μας θυμίζουν πως υπάρχει κράτος.
Οι μεγάλη πλειοψηφία των εκπαιδευτικών για άλλη μια φορά υποκρίνεται.Πριν απο λίγο καιρό έβριζε τους δημοσιογράφους ως εγκάθετους της κυβέρνησης και τώρα τους αγκαλιάζει γιατί απλά δεν τους αρέσουν οι δικαστικές αποφάσεις.Τα ίδια με την τρόικα,απο την μια διαμαρτύρεται γιατί μας κάνουν κουμάντο παραβιάζοντας το σύνταγμα και απο την άλλη διεκδικεί το προνόμιο να παραβιάζουν κατα αποκλειστικότητα το σύνταγμα κάθε φορά που τους βολεύει!!!
Ο καθένας ας σκεφτεί:θέλει να υπάρχει κράτος ή όχι;Κράτος αλα καρτ,που να λειτουργεί εκεί που μας βολεύει και εκεί που δεν μας βολεύει να υπολειτουργεί,δεν υπάρχει.Ή θα έχει κράτος ή θα έχεις ξέφραγο αμπέλι.Διαλέγεις και παίρνείς.Αν όμως διαλέξεις το ξέφραγο αμπέλι,μετά μην διαμαρτύρεσαι γιατί σε έφαγε αυτός με το μεγαλύτερο ρουσφέτι!!!

Ας τα παρουμε ένα ένα γιατί μάλλον δεν με παρακολουθείς

1. Σε κάθε εργασία υπάρχουν καλοί, κακοί και άσχημοι.
2. Το ΣΤΕ έχει κάνει κάποια βήματα εμπρός και κάπια πίσω... δεν το λέω μόνο εγώ το λένε πολλοί...
3. Εγώ δεν αγκαλιάζω ούτε τους συναδέλφους μου όπου βλέπω στοιχεία να χώνουν άλλους για να περνάνε καλά αυτοί άρα μάλλον δύσκολο νασυμπαθώ δημοσιογράφου απλά παραθέτω μηνύματα.
4. Στην ζωή δεν υπάρχει άσπρο μαύρο αλλά η ίριδα. Οταν η τρόικα ή η κυβέρνηση παίρνει κάποια σωστά μέτρα ΕΓΩ τουλάχιστον επικροτώ.
5. Στο λέω ξεκάθαρα ότι δεν διαμαρτύρομαι για κάτι για την πάρτη μου. Πολύ απλά έχω τον τρόπο μου να τον κάνω τον άλλο να σκεφτεί πολύ καλά προτού με αδικήσει προσωπικά χωρίς να χρειαστεί να φτάσω στα δικαστήρια που δεν έχω πάει ποτέ μου. Εξάλλου σου είπα ΗΞΕΡΑ, ΞΕΡΩ και ΘΑ ΞΕΡΩ που είμαι και που έχω επιλέξει να εργάζομαι... Αν δεν μου αρέσει κάτι ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ επειδή δεν πρόκειται να φτιάξει αλλά θα γίνει χειρότερο ξέρω και άλλες δουλειές να κάνω και με ΠΙΟ ΤΙΜΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ (μελλοντικούς και τωρινούς).

ΥΓ1. Αν κάπου δεν σε κάλυψα πες μου νούμερο και επανέρχομαι .... Δημήτριος....  ;D
ΥΓ2. Παρεπιμπτόντως δες παραπάνω τρόπο παράκαμψης αξιοπιστίας του ΑΣΕΠ που ανφέρω ... σου αρκούσαν απλά 4 χρονάκια να πας παραμεθόριο (ακόμα και με συνυπηρέτηση) όπου παραμεθόριος θεωρείται για τις προσλήψεις http://www.tovima.gr/society/article/?aid=392951 (ακόμα και οι Σέρρες (ΤΥΧΑΙΟ;;; ) και το Κιλκίς... ) για δε επιδότηση και εφορία... http://www.koutipandoras.gr/article/47304/vaptisan-tin-kalamata-paramethorio-gia-toys-psifoforoys-toy-samara  ,    http://ksipnistere.blogspot.gr/2013/12/blog-post_1326.html ).  ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ή ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ή ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΕΧΕΙΣ πορεύεσαι; Και καλά εγώ το ξέρω το παραμύθι ας τα βλέπουν και άλλοι που κοιμούντια τον ύπνο του δικαίου και πιστεύουν ότι θα δικαιωθούν εν ζωή και μαζικά μάλιστα...

==========================================================

Καλό απόγευμα σε όλους...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2014, 05:45:51 μμ από guestteacher »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5315 στις: Ιούλιος 03, 2014, 09:57:29 μμ »
Ευτυχώς που υπάρχουν οι δικαστές και μας θυμίζουν πως υπάρχει κράτος.
Ευτυχώς που υπάρχουν και οι δικαστές για να μας θυμίζουν πως σ΄αυτή τη χώρα το ένα χέρι νίβει τ΄άλλο και τα δυο το πρόσωπο.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος nikitas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1394
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση. Εκείνη όμως;
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5316 στις: Ιούλιος 06, 2014, 09:20:20 πμ »
Το ενιαίο μισθολόγιο και το... 'ενιαίο' μισθολόγιο. Για μας, φυσικά, ούτε λόγος.

http://www.aftodioikisi.gr/proto-thema/sta-xartia-to-eniaio-misthologio-sto-dimosio-apofoitos-dimotikou-me-mistho-1-848-evro-kai-apofoitos-aei-me-1-610
Henry V
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother!
William Shakespeare

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5317 στις: Ιούλιος 06, 2014, 09:41:39 πμ »

Εξαιρέσεις έγιναν όσοι είχαν μεγάλη διαφορά στον αρχικό μισθό σε σχέση με τον τελικό που σε βάθος τριετίας (νομίζω έληξε φέτος) παίρναν κάποιο αντισταθμιστικό ποσό για να μην είναι τόσο μεγάλη η απώλεια. Φυσικά οι καθηγητές εξαιρέθηκαν γιατί για λίγο το ποσοστό αυτό δεν τους έπιασε (τυχαίο δεν νομίζω).


Αν η μείωση του μισθού ήταν πάνω από 25% με το νέο μισθολόγιο τότε γινόταν σε βάθος τριετίας. όμως έγινε η πρώτη μείωση και οι υπόλοιπες δύο μειώσει πάγωσαν, δηλαδή δεν εφαρμόστηκαν ποτέ. Στην εκπαίδευση δεν υπήρξαν περιπτώσεις (εκτός ίσως πολύ μεμονωμένων ακραίων περιπτώσεων) που η μείωση ξεπέρασε το 25% (μιλάμε πάντα για ακαθάριστες μηνιαίες αποδοχές, δεν προσμετράται πχ η μείωση που επήλθε από την κατάργηση των δώρων κλπ). Έτσι αν κάποιος εφοριακός ξεκίνησε με 3000 πήρε μια μείωση 25% στην αρχή, έπεσε στα 2250, αλλά μετά παρέμεινε εκεί και η υπόλοιπη μείωση δεν εφαρμόστηκαν ποτέ. Γι' αυτό και παραμένουν αυτές οι μισθολογικές διαφορές κυρίως στους παλιούς υπαλλήλους. Βέβαια ο νεοδιόριστος εφοριακός αμείβεται με το ίδιο νέο μισθολόγιο που αμείβεται και ο εκπαιδευτικός.

Αποσυνδεδεμένος marvac

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Εθισμός στο pde...
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5318 στις: Ιούλιος 07, 2014, 12:03:03 πμ »
http://www.iefimerida.gr/news/162148/θεωρία-το-ενιαίο-μισθολόγιο-απόφοιτος-δημοτικού-παίρνει-1848-απόφοιτος-αει-1610-ευρώ

Καλησπέρα παιδιά, είναι το πρώτο μήνυμα που γράφω μετά από πολύ καιρό, αυτή είναι δυστυχώς η κατάσταση, άντε και φούντωσα βραδιάτικα!
"Kι αν είναι κι έρθουνε χρόνια δίσεχτα,
πέσουν καιροί οργισμένοι,
κι όσα πουλιά μισέψουνε σκιασμένα, κι όσα δέντρα,
για τίποτ’ άλλο δε φελάν παρά για μετερίζια,
μη φοβηθείς το χαλασμό. Φωτιά ! τσεκούρι !τράβα !"
(Κωστής Παλαμάς)

Αποσυνδεδεμένος alexel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60 Νηπιαγωγός
    • Προφίλ
Απ: Ενιαίο Μισθολόγιο
« Απάντηση #5319 στις: Ιούλιος 07, 2014, 08:42:09 πμ »
Το ενιαίο μισθολόγιο και το... 'ενιαίο' μισθολόγιο. Για μας, φυσικά, ούτε λόγος.

http://www.aftodioikisi.gr/proto-thema/sta-xartia-to-eniaio-misthologio-sto-dimosio-apofoitos-dimotikou-me-mistho-1-848-evro-kai-apofoitos-aei-me-1-610

-στο υπουργείο Ανάπτυξης ο μέσος μισθός για υπαλλήλους κατηγορίας ΠΕ, ανέρχεται στα 2.672. ευρώ.
-υπάλληλος με τα ίδια προσόντα, που εργάζεται όμως στο Κέντρο Προγραμματισμού και Οικονομικών Ερευνών,λαμβάνει μισθό ύψους 3.326 ευρώ.
-υπάλληλος πανεπιστημιακής εκπαίδευσης σε φορέα που εποπτεύεται από το υπουργείο Εσωτερικών, έχει μηναίες αποδοχές ύψους 1.610 ευρώ.

Ο μέσος όρος του μισθού των εκπαιδευτικών ποιος είναι;
Υπάρχουν ακόμη τέτοιοι μισθοί, ε; :o
Πόσο δούλεμα φάγαμε, περί ενιαίου μισθολογίου..
-Τα παιδιά δεν μαθαίνουν από τα παραμύθια πως υπάρχουν δράκοι.Από τα παραμύθια μαθαίνουν πως οι δράκοι μπορούν να νικηθούν. Σκωτ Φιτζέραλντ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160665
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 988
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 932
Σύνολο: 936

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.11 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.