*

Αποστολέας Θέμα: Ωρομίσθιοι Αττικής ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 94714 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #56 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 01:13:07 μμ »
καλημέρα.... :) λοιπόν σε Α Αθήνας δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη να καλούν ωρομίσθιους περιμένουν το ΠΥΣΔΕ ???

στη Β μου είπαν όχι αυτή την εβδομάδα αλλά "βλέπουμε" από την επόμενη.. λέει δεν έχουν πολλά κενά :(

στη Γ ξεκίνησαν να καλούν αλλά όχι φιλολόγους...

στη Δ μόνο μουσικούς και  είπε από την άλλη εβδομάδα το βλέπει...

τελευταίοι θα ξεκινήσουμε,πολύ ωραία. τα λιγότερα μόρια θα μαζέψουμε >:(
Ξέρεις μήπως για κενά αναπληρωτών φιλολόγων στην αττική?Η αναφέρεσαι μόνο σε ωρομίσθιους..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:24 »

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #57 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 01:17:48 μμ »
καλημέρα.... :) λοιπόν σε Α Αθήνας δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη να καλούν ωρομίσθιους περιμένουν το ΠΥΣΔΕ ???

στη Β μου είπαν όχι αυτή την εβδομάδα αλλά "βλέπουμε" από την επόμενη.. λέει δεν έχουν πολλά κενά :(

στη Γ ξεκίνησαν να καλούν αλλά όχι φιλολόγους...

στη Δ μόνο μουσικούς και  είπε από την άλλη εβδομάδα το βλέπει...

τελευταίοι θα ξεκινήσουμε,πολύ ωραία. τα λιγότερα μόρια θα μαζέψουμε >:(

Εντάξει, ας μην είμαστε και απαισιόδοξοι. Εξάλλου, κατά τα τελευταία χρόνια η περιφέρεια Αττικής ξεκινούσε τις κλήσεις ωρομισθίων στις αρχές Οκτωβρίου. Ας τελειώσει και η τρίτη φάση αναπληρωτών, που ευελπιστούμε όλοι να είναι εντός της εβδομάδος που διανύουμε, και βλέπουμε...
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος gelina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #58 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 02:09:22 μμ »
καλημέρα.... :) λοιπόν σε Α Αθήνας δεν έχουν ξεκινήσει ακόμη να καλούν ωρομίσθιους περιμένουν το ΠΥΣΔΕ ???

στη Β μου είπαν όχι αυτή την εβδομάδα αλλά "βλέπουμε" από την επόμενη.. λέει δεν έχουν πολλά κενά :(

στη Γ ξεκίνησαν να καλούν αλλά όχι φιλολόγους...

στη Δ μόνο μουσικούς και  είπε από την άλλη εβδομάδα το βλέπει...

τελευταίοι θα ξεκινήσουμε,πολύ ωραία. τα λιγότερα μόρια θα μαζέψουμε >:(
Ξέρεις μήπως για κενά αναπληρωτών φιλολόγων στην αττική?Η αναφέρεσαι μόνο σε ωρομίσθιους..

χμ...όποτε ρωτάω για αναπληρωτές αποφεύγουν να απαντήσουν...όσα γράφω είναι για ωρομισθιους.το μόνο που κατάφερα να εκμαιεύσω είναι πως στη Β αθήνας δεν έχουν πολλά κενά.....δυστυχώς :(
Δύο πράγματα είναι αιώνια: Το σύμπαν και η ανοησία των ανθρώπων… Αν και για το σύμπαν, έχω αρχίσει τελευταία να αμφιβάλλω…
Άλμπερτ Αϊνστάιν

Αποσυνδεδεμένος marouso

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #59 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 03:25:05 μμ »
ΟΚ .σε ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:42:24 »

Αποσυνδεδεμένος marianthid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 287
  • η ρίζα μου είν' ο λόγος...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #60 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 03:45:46 μμ »
Να θέσω μια ερώτηση: δικαιούται ωρομίσθιος φιλόλογος να πάρει 11 ώρες του κανονικού προγράμματος και επιπλέον ώρες πρόσθετης διδακτικής στήριξης; (άνευ μορίων οι δεύτερες).

Ναι, μπορεί, όπως πολύ σωστά έγραψες, άνευ μορίων οι δεύτερες.

Υπογράφει όμως υπεύθυνη δήλωση, σύμφωνα με την οποία δεν ξεπερνάει συνολικά τις 11 ώρες.


ευχαριστώ για την αμεσότητα των απαντήσεων! τι εννούμε ότι δεν τις ξεπερνάει τελικά;
Όχι,δεν είμαι λυπημένη.
Σε σωστή ώρα νυχτώνει.

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #61 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 08:29:28 μμ »
Να θέσω μια ερώτηση: δικαιούται ωρομίσθιος φιλόλογος να πάρει 11 ώρες του κανονικού προγράμματος και επιπλέον ώρες πρόσθετης διδακτικής στήριξης; (άνευ μορίων οι δεύτερες).

Ναι, μπορεί, όπως πολύ σωστά έγραψες, άνευ μορίων οι δεύτερες.

Υπογράφει όμως υπεύθυνη δήλωση, σύμφωνα με την οποία δεν ξεπερνάει συνολικά τις 11 ώρες.


ευχαριστώ για την αμεσότητα των απαντήσεων! τι εννούμε ότι δεν τις ξεπερνάει τελικά;

Απ' ό,τι αντιλαμβάνομαι, σε θέμα μορίων. Δηλ. ότι δεν πρόκειται κανείς ν'αποκομίσει παραπάνω μόρια, παρά μόνο εκείνα που αντιστοιχούν στο 11ωρο.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #62 στις: Σεπτέμβριος 28, 2009, 10:13:29 μμ »
Μία απορία. Αφού δεν δημοσιεύονται τα ονόματα πώς είμαι σίγουρη ότι δεν θα ειδοποιήσουν κάποιον συνάδελφο που έχει λιγότερα μόρια από εμένα? Μόλις τώρα αντιλήφθηκα πώς κάποιοι συνάδεφοι στην ειδική αγωγή έχουν μόρια ως ωρομίσθιοι από την προηγούμενη χρονιά χωρίς σεμινάριο, μεταπτυχιακό ή προυπηρεσία. Για την ειδική αγωγή είμαι σίγουρη γιατί γνωρίζω τέτοια άτομα. Και μη μου πείτε ότι πέρσι εξαντλήθηκε ο πίνακας γιατί κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Αν συνέβηκε κάτι τέτοιο στην Ειδική Αγωγή γιατί να μη συμβεί και στη Γενική Αγωγή? Βέβαια για τη Γενική δεν υπαινίσσομαι ότι κάποιος με μηδενικά μόρια εργάστηκε (δεν θα ήθελα ούτε να το φανταστώ) αλλά γιατί κάποιος με λίγο λιγότερα μόρια δεν είναι δυνατόν να παραμερίσει κάποιον άλλο με περισσότερα. Ποιος μπορεί να εμποδίσει το διευθυντή της δευτεροβάθμιας? Απορία! Εύλογη?

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #63 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 12:33:38 πμ »
Μία απορία. Αφού δεν δημοσιεύονται τα ονόματα πώς είμαι σίγουρη ότι δεν θα ειδοποιήσουν κάποιον συνάδελφο που έχει λιγότερα μόρια από εμένα? Μόλις τώρα αντιλήφθηκα πώς κάποιοι συνάδεφοι στην ειδική αγωγή έχουν μόρια ως ωρομίσθιοι από την προηγούμενη χρονιά χωρίς σεμινάριο, μεταπτυχιακό ή προυπηρεσία. Για την ειδική αγωγή είμαι σίγουρη γιατί γνωρίζω τέτοια άτομα. Και μη μου πείτε ότι πέρσι εξαντλήθηκε ο πίνακας γιατί κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Αν συνέβηκε κάτι τέτοιο στην Ειδική Αγωγή γιατί να μη συμβεί και στη Γενική Αγωγή? Βέβαια για τη Γενική δεν υπαινίσσομαι ότι κάποιος με μηδενικά μόρια εργάστηκε (δεν θα ήθελα ούτε να το φανταστώ) αλλά γιατί κάποιος με λίγο λιγότερα μόρια δεν είναι δυνατόν να παραμερίσει κάποιον άλλο με περισσότερα. Ποιος μπορεί να εμποδίσει το διευθυντή της δευτεροβάθμιας? Απορία! Εύλογη?

Γιατί την επόμενη χρονιά που θα φανεί ότι έχει προϋπηρεσία μπορείς να κάνεις ένσταση. Υποθέτω ότι πληροφορίες είναι υποχρεωμένοι να δώσουν αν ρωτήσεις για συγκεκριμένα άτομα.

Αποσυνδεδεμένος ΦΩΤΩ

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 382
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #64 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 11:39:10 πμ »
Καλημέρα μήπως γνωρίζει κανείς πότε θα κληθούν οι ωρομίσθιοι αττικής;

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #65 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:18:10 μμ »
Aκουγεται πως μαλλον θα ξεκινησουν απ`την επομενη εβδομαδα.Σιγουρα μετα την γ`φαση.Περιπου τοτε ξεκινουν παντα.
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΠΕΡΙΤΗΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #66 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:42:52 μμ »
Στην  επαρχία  πάντως  τα πράγματα  με  τους  ωρομίσθιους  πάνε  καλύτερα . Έχουν  αρχίσει  να  καλούν . Και  ύστερα  μιλάνε  για  Αθηνοκεντρικό  και  υδροκέφαλο  κράτος . Ένα  έχω  να  πω  σε  εμάς  τους  Αθηναίους ...αποκέντρωση  τώρα !!! Τα  λιγότερα  μόρια  θα  μαζέψουμε  ;D ;D ;D, θα  πήξουμε  στην  κίνηση , αν  μας  στείλουν  στην  άλλη  ακρή  της  Αθήνας , μπορεί  να  ξεφραγκιαστούμε  και  σε  τίποτα  διόδια  της  Αττικής  οδού και  δε  μας  έφτανε  το  νέφος , φέτος  πλάκωσαν  και  τα  γουρούνια . Καλά  θα  περάσουμε  και  αυτόν  το  χειμώνα ! Περαστικά  μας !!!

Αποσυνδεδεμένος El_Pikpo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • ■Δόξα και τιμή σε αυτούς που χάθηκαν χωρίς ίχνη...
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #67 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:45:59 μμ »
Καλά η Αττική Οδός, αλλά τα γουρούνια ποιά είναι; Έχω χάσει επεισόδια (πάλι);
Nulla in mundo pax sincera... 

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΠΕΡΙΤΗΣ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #68 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 01:56:44 μμ »
η  γρίπη Η1Ν1 !

Αποσυνδεδεμένος stefania2

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Ωρομίσθιοι Αττικής
« Απάντηση #69 στις: Σεπτέμβριος 29, 2009, 02:07:08 μμ »
Καλησπέρα! Πριν από λίγο τηλεφώνησα στις Δευτεροβάθμιες- στην Ανατ. Αττική δεν έχουν καλέσει ακόμα κ στη Δυτ. μου είπαν οτι δεν έχουν κενά σε φιλολόγους(!)  :-X

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160509
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 686

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.