*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 614041 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος newteacher1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #210 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:01:47 πμ »
Παράθεση
πες μου σε παρακαλώ γιατι ειναι παρανομο το ανοιγμα- με τεκμηριωση αν θελεις

Το άνοιγμα είναι παράνομο: Ένα απλό παράδειγμα -αν και αφορά σε καταργημένη/ξεκαταργημένη ειδικότητα :
Εγώ πρόπερσι επέλεξα να εργαστώ σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και όχι σε ΕΠΑΣ του υπουργείου παιδείας για τον απλούστατο λόγο ότι στο υπουργείο παιδείας ο ΝΟΜΟΣ έλεγε ότι αυτή η προϋπηρεσία δε θα μετρήσει παρά μόνο αν και όποτε γίνει ΑΣΕΠ. Όταν προγραμματίζουμε τη ζωή μας με ότι λένε οι νόμοι δε γίνεται μετά να σου λέει ότι αν είχες δεχτεί το 2013 τώρα θα μετρούσε. Αν τους ανοίξουν από τώρα και μετά κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:15 »

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #211 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:07:12 πμ »
http://www.e-mesara.gr/index.php/2014-01-29-19-20-37/11707-2015-07-22-20-45-44
Μία ωραία πρόταση.
καλημερα εγω τον Ζαχαρια τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση απο οτι εχω δει προς στιγμην-...αλλα δεν καταλαβαινω γιατι απο την Ομονοια στο Παγκρατι να παω μεσω Γιοχανεσμπουργκ ή απο Μεσαρά για Ηράκλειο μεσω Κισσάμου!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #212 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:12:28 πμ »
Το άνοιγμα είναι παράνομο: Ένα απλό παράδειγμα -αν και αφορά σε καταργημένη/ξεκαταργημένη ειδικότητα :
Εγώ πρόπερσι επέλεξα να εργαστώ σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και όχι σε ΕΠΑΣ του υπουργείου παιδείας για τον απλούστατο λόγο ότι στο υπουργείο παιδείας ο ΝΟΜΟΣ έλεγε ότι αυτή η προϋπηρεσία δε θα μετρήσει παρά μόνο αν και όποτε γίνει ΑΣΕΠ. Όταν προγραμματίζουμε τη ζωή μας με ότι λένε οι νόμοι δε γίνεται μετά να σου λέει ότι αν είχες δεχτεί το 2013 τώρα θα μετρούσε. Αν τους ανοίξουν από τώρα και μετά κανένα πρόβλημα.
το άνοιγμα των πινάκων δεν είναι παράνομο...δηλαδή αν δεν κάνει ποτέ ασεπ (κι έτσι όπως το πάει  δεν πρόκειται λόγω οικονομικών και άλλων λόγων) τι θα γίνει; θα είμαστε όμηροι όλοι όσοι εργαζόμασταν και εργαζόμαστε και θα συνεχίσουμε να εργαζόμαστε; που θα φανούν οι κόποι μας; παράνομη είναι η ομηρεία μας και η εργασιακή μας εκμετάλλευση...κάθε άλλη άποψη ή ιδέα είναι νερό στον μύλο της εκμετάλλευσής μας...

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #213 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:17:38 πμ »
Το άνοιγμα είναι παράνομο: Ένα απλό παράδειγμα -αν και αφορά σε καταργημένη/ξεκαταργημένη ειδικότητα :
Εγώ πρόπερσι επέλεξα να εργαστώ σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και όχι σε ΕΠΑΣ του υπουργείου παιδείας για τον απλούστατο λόγο ότι στο υπουργείο παιδείας ο ΝΟΜΟΣ έλεγε ότι αυτή η προϋπηρεσία δε θα μετρήσει παρά μόνο αν και όποτε γίνει ΑΣΕΠ. Όταν προγραμματίζουμε τη ζωή μας με ότι λένε οι νόμοι δε γίνεται μετά να σου λέει ότι αν είχες δεχτεί το 2013 τώρα θα μετρούσε. Αν τους ανοίξουν από τώρα και μετά κανένα πρόβλημα.
   Μπραβο!!!το εχω πει χιλιαδες φορες.παρανομο το ανοιγμα.ισχυει ο νομος διαμαντοπουλου 3848 αυτη τη στιγμη και πρεπει να εφαρμοστει ΑΜΕΣΑ.Σε ενα μηνα θα δειτε πολλους αλεξιπτωτιστες στους πινακες που διακαως επιθυμειτε και θα μετανιωσετε πικρα.η διαμαντοπουλου ειχε βαλει φραγη ....δεν μπορουσαν ολοι να μπουν στον πινακα αναπληρωτων.εσεις συνεχιζετε να αγεστε και να φερεστε απο μπρατηδες και καψαλακηδες!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:58:15 »

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #214 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:27:01 πμ »
6 μηνες τωρα εχε....τε ξεσηκωσει τον κοσμο με τους πινακες.παντα η δικαιολογια σας ειναι αν δεν γινει ΑΣΕΠ.......Και εγω ρωτω...πιεσατε να γινει ασεπ.....βαλατε μπροστα τα μπρατακια τα καψαλακια και τα τιραντακια να πιεσουν και να απαιτησουν???ΟΧΙ....ΓΙΑΤΙ???Ουτε οι ιδιοι δεν θελετε ΑΣΕΠ γιατι βολευεστε να δουλευετε μονο με προυπηρεσιες.Ακομη και οι φεκιτες αντι να ξεσηκωσουν τον κοσμο απαιτωντας τα δικαια περιμενουν νεες δικαστικες αποφασεις.Ας ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ παλι τον κοτσυφακη που δραπετευσε αφου εκανε την δουλεια του με τους επαναπροσληφθεντες....Βαλτε το μυαλο να εργαστει και μην κοιτατε τι ισχυε πριν το 2010 με τους πινακες...τα δεδομενα εχουν αλλαξει.με την τακτικη που ακολουθειτε θα φερετε κοσμο και κοσμακι στον νεο πινακα αναπληρωτων που ονειρευεστε και εσεις θα ψαχνετε το ονομα σας.

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #215 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:42:01 πμ »
Το άνοιγμα είναι παράνομο: Ένα απλό παράδειγμα -αν και αφορά σε καταργημένη/ξεκαταργημένη ειδικότητα :
Εγώ πρόπερσι επέλεξα να εργαστώ σε ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ και όχι σε ΕΠΑΣ του υπουργείου παιδείας για τον απλούστατο λόγο ότι στο υπουργείο παιδείας ο ΝΟΜΟΣ έλεγε ότι αυτή η προϋπηρεσία δε θα μετρήσει παρά μόνο αν και όποτε γίνει ΑΣΕΠ. Όταν προγραμματίζουμε τη ζωή μας με ότι λένε οι νόμοι δε γίνεται μετά να σου λέει ότι αν είχες δεχτεί το 2013 τώρα θα μετρούσε. Αν τους ανοίξουν από τώρα και μετά κανένα πρόβλημα.
...ναι αλλα αν εκανες αλλη επιλογη τι θα ελεγες; επισης τι θα ελεγες στους συναδελφους που δεν ειχαν την επιλογη οπως εσυ εγω πχ ειμαι νηπιαγωγος και αναγκαστηκα ,οπως και χιλιαδες άλλοι συνεδελφοι να φυγω εκτος νομου με το παιδι μου οπως εχω πει πολλακις  να χιλιοταλαιπωρηθω και να νιωθω δυο χρονια τωρα που ειμαι στη γυρα σα να περασανε 60 χρονια απο τη ζωη μου...
πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι ετσι πλεον οπως μας εχουν κατακερματισει και μας εχουν δημιουργησει αντικρουομενα συμφεροντα για να πληξουν την ομοιογενεια και τη δυναμη του κλαδου, ειναι δυσκολο να βρεθει μια αντικειμενικα δικαιη λυση για όλους. ας προταχθει επομενως η λυση που ειναι πιο κοινωνικα δικαιη απο άλλες λαμβανοντας υποψη κατα το δυνατον αντικειμενικους παραγοντες όπως
βαθμολογια ασεπ
προυπηρεσια απο ασεπ και ισως κ αλλα κριτηρια
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #216 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:42:57 πμ »
κανεις ποτε δεν θα σας ακυρωσει την προυπηρεσια σας..ουτε ο νομος 3848 την ακυρωνει.....απλα της βαζει πλαφον και συντελεστη.απολυτως δικαιο και λογικο!!!!Δεν μπορει το ασεπ να εχει ταβανι γιατι κανεις δεν μπορει να γραψει 100 και η προυπηρεσια να φτανει στο 200 και 300.δεν το καταλαβαινετε???κανεις δεν σας πετα την προυπηρεσια αλλα δινει και ενα ισχυρο χαρτι σε αυτους που διαβασαν και διαγωνιστηκαν.εσεις ομως τα θελετε ολα δικα σας.μονο προυπηρεσια στο θεο!!!διπασια μορια για δυσπροσιτα και της παναγιας τα ματια...αφου λοιπον θελετε ανοιχτους πινακες να ειστε ετοιμοι να δεχτειτε στους κολπους των πινακων και οσες κατηγοριες ο νομος 3848 απεκλειε απο τους πινακες.αυτες οι ομαδες που απεκλεισε ο 3848 μαθετε οτι εχουν κανει δικαστηρια και δικαιωθηκαν για τις προυπηρεσιες τους.ετοιμαστειτ λοιπον να τους φιλοξενησετε σαν καλοι χριστιανοι που ειστε!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #217 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:48:26 πμ »
...ναι αλλα αν εκανες αλλη επιλογη τι θα ελεγες; επισης τι θα ελεγες στους συναδελφους που δεν ειχαν την επιλογη οπως εσυ εγω πχ ειμαι νηπιαγωγος και αναγκαστηκα ,οπως και χιλιαδες άλλοι συνεδελφοι να φυγω εκτος νομου με το παιδι μου οπως εχω πει πολλακις  να χιλιοταλαιπωρηθω και να νιωθω δυο χρονια τωρα που ειμαι στη γυρα σα να περασανε 60 χρονια απο τη ζωη μου...
πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι ετσι πλεον οπως μας εχουν κατακερματισει και μας εχουν δημιουργησει αντικρουομενα συμφεροντα για να πληξουν την ομοιογενεια και τη δυναμη του κλαδου, ειναι δυσκολο να βρεθει μια αντικειμενικα δικαιη λυση για όλους. ας προταχθει επομενως η λυση που ειναι πιο κοινωνικα δικαιη απο άλλες λαμβανοντας υποψη κατα το δυνατον αντικειμενικους παραγοντες όπως
βαθμολογια ασεπ
προυπηρεσια απο ασεπ και ισως κ αλλα κριτηρια
Μα αυτο σου εξηγω συναδελφισα.Αντι να ζηταμε δικαιες λυσεις γυρναμε σε πολιτικες του παρελθοντος με ανοιγματα πινακων που καμια αναφορα δεν κανουν στο ΑΣΕΠ που εσυ επικαλεισαι...παλι οι προυπηρεσιες βολευονται....και βαζουν κι αλλους στο παιχνιδι.ολοι εχουμε γυρισει την ελλαδα κι ολοι θελουμε να φανει η προυπηρεσια μας εμπρακτα.οχι ομως αναιρωντας νομους και γυρνωντας σε καθεστως πριν το 2010.ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ..ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΕ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΟΛΩΝ.αντι γι αυτο...φωναζουμε για ανοιγματα........χωρις να ξερουμε τις συνεπειες.

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #218 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:50:17 πμ »
6 μηνες τωρα εχε....τε ξεσηκωσει τον κοσμο με τους πινακες.παντα η δικαιολογια σας ειναι αν δεν γινει ΑΣΕΠ.......Και εγω ρωτω...πιεσατε να γινει ασεπ.....βαλατε μπροστα τα μπρατακια τα καψαλακια και τα τιραντακια να πιεσουν και να απαιτησουν???ΟΧΙ....ΓΙΑΤΙ???Ουτε οι ιδιοι δεν θελετε ΑΣΕΠ γιατι βολευεστε να δουλευετε μονο με προυπηρεσιες.Ακομη και οι φεκιτες αντι να ξεσηκωσουν τον κοσμο απαιτωντας τα δικαια περιμενουν νεες δικαστικες αποφασεις.Ας ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ παλι τον κοτσυφακη που δραπετευσε αφου εκανε την δουλεια του με τους επαναπροσληφθεντες....Βαλτε το μυαλο να εργαστει και μην κοιτατε τι ισχυε πριν το 2010 με τους πινακες...τα δεδομενα εχουν αλλαξει.με την τακτικη που ακολουθειτε θα φερετε κοσμο και κοσμακι στον νεο πινακα αναπληρωτων που ονειρευεστε και εσεις θα ψαχνετε το ονομα σας.

Aσεπ έχουμε φίλτατε asep2008...πολλάκις....2 επιτυχίες εγώ, 3 άλλοι, κ.ο.κ, με πολλα χρονια προυπηρεσιας στην πλατη ....νισάφι με τον ΑΣΕΠ...αλλά να σου πω...
αν είναι να διορίσει η τωρινη ηγεσια του Υπουργείου μόνο τους επιτυχόντες του 08 όπως σχεδίαζε πριν το μπαμ που έγινε,για να ικανοποιήσει κάποια άτομα απο έναν συγκεκριμένο σύλλογο αναπληρωτών ,....τότε ναι...να γίνει νέος Ασεπ και όποιον πάρει ο χάρος...και με τον 3848 και με οτι θελουν....
αλλά αγαπητέ το άνοιγμα των πινάκων , έστω και κολοβό, είναι σωστό..όχι κάποιοι να κάθονται στα σπιτάκια τους και να κάνουν επιλεκτικές δηλώσεις εκ του ασφαλούς ,ξέροντας ότι δεν χάνουν τη σειρά τους...
θες διορισμό ; ...να πας και τη Δονούσα σου, να πας και το Καστελλοριζο σου ...
και ο τιραντάκιας ,αυτούς προστάτευε και δεν άνοιγαν τοσα χρονια τους πίνακες....τα 30,40.50 άτομα κάθε ειδικοτητας που έβαζαν μονο το σπιτάκι τους , ξέροντας οτι δεν θα τους προσπερναει κανενας...έ οχι ...και πολυ αργησε να γίνει...

Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #219 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:53:58 πμ »
Μα αυτο σου εξηγω συναδελφισα.Αντι να ζηταμε δικαιες λυσεις γυρναμε σε πολιτικες του παρελθοντος με ανοιγματα πινακων που καμια αναφορα δεν κανουν στο ΑΣΕΠ που εσυ επικαλεισαι...παλι οι προυπηρεσιες βολευονται....και βαζουν κι αλλους στο παιχνιδι.ολοι εχουμε γυρισει την ελλαδα κι ολοι θελουμε να φανει η προυπηρεσια μας εμπρακτα.οχι ομως αναιρωντας νομους και γυρνωντας σε καθεστως πριν το 2010.ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ..ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΜΕ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΟΛΩΝ.αντι γι αυτο...φωναζουμε για ανοιγματα........χωρις να ξερουμε τις συνεπειες.
ασεπ και προυπηρεσια ειπα...!
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #220 στις: Ιούλιος 23, 2015, 10:59:39 πμ »
Aσεπ έχουμε φίλτατε asep2008...πολλάκις....2 επιτυχίες εγώ, 3 άλλοι, κ.ο.κ, με πολλα χρονια προυπηρεσιας στην πλατη ....νισάφι με τον ΑΣΕΠ...αλλά να σου πω...
αν είναι να διορίσει η τωρινη ηγεσια του Υπουργείου μόνο τους επιτυχόντες του 08 όπως σχεδίαζε πριν το μπαμ που έγινε,για να ικανοποιήσει κάποια άτομα απο έναν συγκεκριμένο σύλλογο αναπληρωτών ,....τότε ναι...να γίνει νέος Ασεπ και όποιον πάρει ο χάρος...και με τον 3848 και με οτι θελουν....
αλλά αγαπητέ το άνοιγμα των πινάκων , έστω και κολοβό, είναι σωστό..όχι κάποιοι να κάθονται στα σπιτάκια τους και να κάνουν επιλεκτικές δηλώσεις εκ του ασφαλούς ,ξέροντας ότι δεν χάνουν τη σειρά τους...
θες διορισμό ; ...να πας και τη Δονούσα σου, να πας και το Καστελλοριζο σου ...
και ο τιραντάκιας ,αυτούς προστάτευε και δεν άνοιγαν τοσα χρονια τους πίνακες....τα 30,40.50 άτομα κάθε ειδικοτητας που έβαζαν μονο το σπιτάκι τους , ξέροντας οτι δεν θα τους προσπερναει κανενας...έ οχι ...και πολυ αργησε να γίνει...
Πρωτη φορα βλεπω ασεπιτη με τοσες επιτυχιες να μαχετε υπερ της προυπηρεσιας διακαως και επιμελως.Μπραβο.....αν ημουν στη θεση σου θα ειχα την απαιτηση οι επιτυχιες μου στο ασεπ να μοριοδοτηθουν γιατι κοπιασα κι οχι να ζητω διπλασιασμο στα δυσπροσιτα.επισης  και κατι τελευταιο..οσοι εκαναν περιορισμενες επιλογες της εκαναν βασει νομου...ξερεις υπαρχει κι ο παραγοντας υγειας.ηλικιας,υποχρεωσεων .παιδια και αλλα πολλα που μακαρι να μην βρεθεις ποτε κατα μετωπον για να παρεις αποφασεις.δεν μπορεις να καταλαβεις οτι η προυπηρεσια σου με τον 3848 δεν παει χαμενη..παραξενο για επιτυχων ασεπ να σκεφτεται ετσι.μαλλον εισαι της κατηγοριας τραβα εσυ στον εβρο επειδη εγω ημουν περυσι .......γι αυτο φωναζεις για τους πινακες....σου ευχομαι ομως να διατηρησεις τη δυναμικη σου στους νεους πινακες μετα την εισοδο νεων απροσκλητων εισβολεων.καλη δυναμη.....

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #221 στις: Ιούλιος 23, 2015, 11:04:16 πμ »
ασεπ και προυπηρεσια ειπα...!
το καταλαβα οτι θες ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ.Ωστοσο δεν συναδει με το ανοιγμα πινακων που θελεις με καθεστως που προτεινει ο μπρατης ο καψαλακης η ολμε  με τις ευλογιες κουρακη.ολοι μιλατε για ανοιγμα εδω μεσα βασει καθεστωτος πριν το 2010.ετοιμαστειτε τωρα να δεχτειτε τους νεους εισβολεις.....


Αποσυνδεδεμένος dimitra68

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 841
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #223 στις: Ιούλιος 23, 2015, 11:12:58 πμ »
το καταλαβα οτι θες ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ.Ωστοσο δεν συναδει με το ανοιγμα πινακων που θελεις με καθεστως που προτεινει ο μπρατης ο καψαλακης η ολμε  με τις ευλογιες κουρακη.ολοι μιλατε για ανοιγμα εδω μεσα βασει καθεστωτος πριν το 2010.ετοιμαστειτε τωρα να δεχτειτε τους νεους εισβολεις.....

οποιος εκφραζει γνωμη εδω μεσα δε σημαινει οτι τασσεται με καποιον απο τους παραπανω.

τι καθεστως προτεινει ο μπρατης και οι λοιποι;
"Δε συμφωνώ με αυτά που λες αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου ελεύθερα να λες ό,τι πιστεύεις" Βολταίρος.
"Ο έρωτας είναι παιδί τσιγγάνας ποτέ μα ποτέ δε γνώρισε το νόμο" - Κάρμεν (Μπιζέ)
Η συνέλευση των ποντικών
http://www.youtube.com/watch?v=3gkqNvx-RwQ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160624
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 286
Σύνολο: 295

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.