*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 614041 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1246 στις: Αύγουστος 24, 2015, 11:27:50 μμ »
http://www.news.gr/ellada/ekpaidefsh/article/233968/kamia-kathysterhsh-stis-draseis-gia-thn-proslhpsh.html
Μα με την καθυστέρηση της εγκυκλίου, έτσι κι αλλιώς θα υπάρξει καθυστέρηση στις προσλήψεις αναπληρωτών..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:56:14 »

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1247 στις: Αύγουστος 24, 2015, 11:45:06 μμ »
Troktike ή πολλή ή ΔΑΚΕ σε έχει βαρέσει στο κεφάλι.Δε ξέρεις ούτε τι ειδικότητα έχω ,ούτε που έχω δουλεψει- όταν εσύ μετεφερες φακέλους στο 3 εγώ ημουν 500 χιλιόμετρα βόρεια από την οικογένεια μου για να διδάσκω ,αν σου λέει κάτι το ρημα-.Και αν ήσουν πράσινος και όχι μπλε έχει διάφορα?Λέγοντας εμένα δασκαλακο προσπαθείς να προσβάλλεις όλους τους συναδέλφους ανεξαρτήτως ειδικότητας που δουλεύουμε σε τάξη και θες τώρα εσύ και ή παρέα σου να τους πάρετε τις λιγοστές θέσεις.Και εντέλει στο ξαναειπα,αφού έχεις τόσα προσόντα να πας να εργαστείς άλλου
και να αφήσεις ήσυχα τα παιδιά μας.Αλλά σε καταλαβαίνω,κάτι θα ξέρεις για την υπόθεση και σε έπιασε κόψιμο,ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΛΕΙΣΤΟΙ Ε?
Αυτοσυγκράτηση!!!!!!!!!!!!!!δεν βλάπτει.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1248 στις: Αύγουστος 24, 2015, 11:55:54 μμ »
Κρίμα είναι να κλειδωθεί το θέμα..

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1249 στις: Αύγουστος 25, 2015, 12:26:44 πμ »
όταν ψηφίστηκε ο 3848 , όλοι γνώριζαν ότι θα μετρούσε ΟΛΟΚΛΗΡΗ η προυπηρεσία τους όποτε γινόταν ΑΣΕΠ....-έστω και με τους μειωμένους συντελεστές - οπότε ΟΛΟΙ ήξεραν ότι όση περισσότερη προυπηρεσία μάζευαν , τόσο καλύτερη θέση θα είχαν στο ν ΑΣΕΠ όποτε αυτός γινόταν...
το ότι κάποιοι έκαναν επιλογές στις τοποθεσίες ή διάλεγαν 2-3 μέρη και όποτε τους πάρουν , είναι προσωπικό τους θέμα....
με τον 3848 θα αναγνωρίζονταν ΟΛΗ η προυπηρεσία...εκτός κι αν κάποιοι αισθανόντουσαν σίγουροι για τον εαυτό τους ότι θα έγραφαν 80αρια στον ΑΣΕΠ, ή ...είχαν τη βεβαιότητα ότι ΔΕΝ θα ξαναγίνονταν ΑΣΕΠ και βολευόντουσαν με τους κλειστούς πίνακες για να πηγαίνουν κάθε χρόνο κοντά στα σπίτια τους...
αυτό συνέβαινε εδώ και 5 χρόνια...
ΟΡΘΟΤΑΤΑ ανοιξαν οι πίνακες, κάκιστα που δεν άνοιξαν και από το 2010, και ας γίνει λοιπόν ΑΣΕΠ να μετρήσει ΟΛΟΚΛΗΡΗ η προυπηρεσία μας...
τότε αυτοί που υποστηρίζουν τους κλειστούς πίνακες τι θα λένε ; ...
αλλά σίγουρα δεν είναι ηθικό το 2015 να πηγαίνουμε αναπληρωτές με τα μόρια του 2010...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:56:14 »

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1250 στις: Αύγουστος 25, 2015, 12:34:14 πμ »
Minus 3 το ειπες μονος
σου.Όλοι ηξεραν ότι θα μετρούσε ή προϋπηρεσία τους στον ΑΣΕΠ.Έγινε κανένας ΑΣΕΠ μετά το 10 και δε το καταλάβα?Κοιτά λοιπόν που έχετε καταντήσει.Αντί να ζητας ΑΣΕΠ και διορισμούς εννοειται
λέτε δεν πειράζει καυμενο κράτος που δε μας διοριζεις τάισε μας μόρια για να αλληλοτρωγομαστε.Αυτη είναι ή κατάντια.Αλλά ευτυχως, αν δε το έμαθε,οι πίνακες θα μείνουν κλειστοι,.Δε σου λέει τίποτα ή καθυστέρηση στην νέα εγκύκλιο?
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 12:36:46 πμ από MIKE_1924 »

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1251 στις: Αύγουστος 25, 2015, 12:48:24 πμ »
Αλλά ευτυχως, αν δε το έμαθε,οι πίνακες θα μείνουν κλειστοι,.Δε σου λέει τίποτα ή καθυστέρηση στην νέα εγκύκλιο?
Αυτό το ξέρεις σίγουρα συνάδελφε.;;

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1252 στις: Αύγουστος 25, 2015, 12:51:24 πμ »
Minus 3 το ειπες μονος
σου.Όλοι ηξεραν ότι θα μετρούσε ή προϋπηρεσία τους στον ΑΣΕΠ.Έγινε κανένας ΑΣΕΠ μετά το 10 και δε το καταλάβα?Κοιτά λοιπόν που έχετε καταντήσει.Αντί να ζητας ΑΣΕΠ και διορισμούς εννοειται
λέτε δεν πειράζει καυμενο κράτος που δε μας διοριζεις τάισε μας μόρια για να αλληλοτρωγομαστε.Αυτη είναι ή κατάντια.Αλλά ευτυχως, αν δε το έμαθε,οι πίνακες θα μείνουν κλειστοι,.Δε σου λέει τίποτα ή καθυστέρηση στην νέα εγκύκλιο?

ο 3848 ΜΙΚΕ προέβλεπε ΑΣΕΠ το 2011 ...αν είχε γίνει τότε , δεν θα υπήρχε αντικείμενο φαγωμαρας...αλλά δεν είναι φυσιολογικο  στο 2015 να μετράνε τα μόρια του 2010...πως να το κάνουμε; ...και μια απλη ερώτηση και απαντησε ειλικρινα...
ας πούμε ότι δεν δουλεψες απο το 2010 έως 2015 ή δούλεψες επιλεκτικά...
εγώ δούλεψα απ το 2010 έως το 2015 απ την αρχη....
εσύ γραφεις 70 +10 μορια απο προυπηρεσια=80...
εγώ γράφω χειρότερα από σενα 65+16,7 μόρια από προυπηρεσία γιατι δούλευα ολα αυτα τα χρόνια=81,7...
και σου τρώω τον διορισμό...βασει του 3848...
θα με κατηγορήσεις για ανήθικο; ...ή θα πρέπει να ρίξεις το φταίξιμο στον εαυτό σου που έκανες επιλογές όλα αυτα τα χρόνια; ...
παράδειγμα είναι και για τη συζητηση πες οτι ημαστε στην ιδια ειδικοτητα...
για το άνοιγμα ή όχι έχω κάποια πληροφόρηση ,αλλά δέχομαι ότι εχεις καλύτερη πληροφόρηση και κρατανε κλειστούς τους πίνακες...
απάντησε μου στο ρεαλιστικό αυτό ερώτημα λοιπόν που έθεσα παραπάνω......

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1253 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:05:47 πμ »
αλλά δεν είναι φυσιολογικο  στο 2015 να μετράνε τα μόρια του 2010...πως να το κάνουμε; ...

Απέδειξέ το. Απέδειξε ότι δεν είναι φυσιολογικό. Διότι αυτή η φράση σου δεν στέκει πουθενά. Τι είναι φυσιολογικο και με ποια κριτήρια το χαρακτηρίζεις φυσιολογικό; Είναι φυσιολογικό που δεν έγινε ΑΣΕΠ; Μας χρωστάνε τρεις ΑΣΕΠ, το ξέχασες; Αλλά δεν το χαρακτηρίζεις αφύσικο, άλλο σου μυρίζει αφύσικο...

απάντησε μου στο ρεαλιστικό αυτό ερώτημα λοιπόν που έθεσα παραπάνω......

Αν θέλεις τα μόριά σου να τα έχεις στον διορισμό σου, να τα έχεις, κι εγώ μαζί σου. Όταν όμως δεν γίνονται διορισμοί και οδηγούμαστε σε καθεστώς μονίμων αναπληρωτών, τότε να κρατήσεις τα μόριά σου για όταν γίνουν οι διορισμοί, και όχι να τα χρησιμοποιείς πριν από αυτούς για να μου πάρεις τη θέση ακόμα και στην περίπτωση που έχεις μία μέρα περισσότερη προϋπηρεσία από εμένα (το "εσύ" το λέω γενικά). Αναφέρομαι κατά βάση στον κλάδο ΠΕ70.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 01:08:29 πμ από Sotirios »

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1254 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:08:28 πμ »
Όσοι υποστηρίζετε το άνοιγμα των πινακων- που δε θα γινει- σας προτείνω τα εξής για ακόμη πιο γνήσια δασκαλιστικη δουλοπρέπεια. Να ανοίξουν οι πίνακες με τα εξής δεδομενα:1.Ή προϋπηρεσία και μελλοντική υπηρεσία στα δυσπρόσιτα να μετρά τριπλά. 2.σε σχολεία του νομού που μένει ο εκπαιδευτικος να μετρά στο μισό.3.οποίος στα 6,άντε 9 χρόνια από την πρώτη πρόσληψη του δεν έχει αποκτήσει 3 παιδιά,να του αφαιρείται τουλάχιστο το 33% των μορίων εκτός αν αποδείξει ότι πάσχει από σεξουαλική ανικανότητα.4.οποίος δεν έχει μεταπτυχιακό ειδικής αυτόματα να θεωρείται ότι δεν έχει παιδαγωγική επάρκεια.5.οποιος ζητησει γραπτώς να παραμείνει άνω των 300 χλμ από τον σπίτι του για 3 τουλάχιστο έτη,να του διπλασσιαζονται τα μόρια και 6.οποίος υπογράψει ότι ποτέ δε θα απεργησει,ποτέ δε θα μιλήσει δημόσια για διορισμούς και ότι θα κάνει πάντα αγογγυστα τις υπερωριες του για να βάλει πλάτη που ειπε ο υπουργός ,να παίρνει τριπλά μόρια για κάθε μήνα,δυνατοτητα σίτισης σε στρατόπεδο και ανεμιστήρα στην τάξη τους ζεστούς μηνες- για το χειμώνα να φάει σταφίδες,δεν υπάρχουν λεφτά για πετρέη

η έλλειψη επιχειρημάτων οδηγεί στην καφρίλα...έχασες την ψυχραιμία σου και λες ότι να ναι...και όπως ειπα και σε άλλον , τα περί δουλοπρέπειας μάζεψε τα...ξεφεύγεις...

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1255 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:11:01 πμ »
ο 3848 ΜΙΚΕ προέβλεπε ΑΣΕΠ το 2011 ...αν είχε γίνει τότε , δεν θα υπήρχε αντικείμενο φαγωμαρας...αλλά δεν είναι φυσιολογικο  στο 2015 να μετράνε τα μόρια του 2010...πως να το κάνουμε; ...και μια απλη ερώτηση και απαντησε ειλικρινα...
ας πούμε ότι δεν δουλεψες απο το 2010 έως 2015 ή δούλεψες επιλεκτικά...
εγώ δούλεψα απ το 2010 έως το 2015 απ την αρχη....
εσύ γραφεις 70 +10 μορια απο προυπηρεσια=80...
εγώ γράφω χειρότερα από σενα 65+16,7 μόρια από προυπηρεσία γιατι δούλευα ολα αυτα τα χρόνια=81,7...
και σου τρώω τον διορισμό...βασει του 3848...
θα με κατηγορήσεις για ανήθικο; ...ή θα πρέπει να ρίξεις το φταίξιμο στον εαυτό σου που έκανες επιλογές όλα αυτα τα χρόνια; ...
παράδειγμα είναι και για τη συζητηση πες οτι ημαστε στην ιδια ειδικοτητα...
για το άνοιγμα ή όχι έχω κάποια πληροφόρηση ,αλλά δέχομαι ότι εχεις καλύτερη πληροφόρηση και κρατανε κλειστούς τους πίνακες...
απάντησε μου στο ρεαλιστικό αυτό ερώτημα λοιπόν που έθεσα παραπάνω......

- Μα σε παρακαλώ πολύ! Μην τα γράφεις έτσι αυτά γιατί εδώ μέσα κυκλοφορούν και... «συνάδελφοι» οι οποίοι θεωρούν ότι το Δημόσιο τούς «χρωστάει» αξιωματικά μία θέση την οποία και υποχρεούται να τους δώσει! Υπάρχει ήδη το ΦΕΚ διορισμού πριν καν γεννηθούν, βλέπετε, και τους το... κρύβουν!! Η χρόνια υπο-κουλτούρα της μονιμοποίησης του Δημοσίου, βλέπετε, δεν θα αποκολληθεί ποτέ από μερικά άτομα.
- Και το άνοιγμα των πινάκων είναι πρόστυχο, ανήθικο κι ό,τι άλλο θέλετε. Ούτε ταινία ακατάλληλη για ανηλίκους να γυρίζανε, για να μην το γράψω όπως τού πρέπει...
- Είναι βλέπεις που από τις λανθασμένες επιλογές στις αιτήσεις των τελευταίων χρόνων (οι οποίες με πόνο ψυχής αναλύφθηκαν εν έτει 2015), κατάντησαν να πέσουν 1.000 και 800 θέσεις (παρ' όλο που δούλευαν ανελλιπώς), το εννόησαν δυστυχώς στο σήμερα και δεν μπορούν να το χωνέψουν με τίποτα!!! Γι’ αυτό και έχουν λυσσιάξει τις τελευταίες μέρες. Άλλη δουλειά δεν έχουν, παρά το κάψιμο σε ένα φόρουμ.
- Θεωρούν ότι ο πίνακας της προϋπηρεσίας είναι μια επετηρίδα όπου δεν δικαιούται κανένας να σε περάσει χωρίς ΑΣΕΠ, αν αποδεδειγμένα έχει δουλέψει περισσότερο από εσένα. Όχι! Ωσάν πίνακας μηδενικής ένα πράμα! Οι γνήσιοι νοσταλγοί της επετηρίδας, επειδή έτυχε να πάρουν πτυχίο γύρω στο 2010 (χρονιά κατά την οποία άρχισε το πάγωμα αθρόων διορισμών σε κλάδους όπως ΠΕ70) κι έχουν υπολογίσει ότι με μια σημερινή επετηρίδα θα βρίσκονται στις πρώτες θέσεις. Για λύπηση... Ο απόλυτος παρτακισμός!

@ minus03: Βλέπεις την αντιμετώπιση. Σε σοβαρή συζήτηση που προσπαθείς να κάνεις, στρίβειν διά της... μπαρουφολογίας!
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 05:50:49 μμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1256 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:13:42 πμ »
Απέδειξέ το. Απέδειξε ότι δεν είναι φυσιολογικό. Διότι αυτή η φράση σου δεν στέκει πουθενά. Τι είναι φυσιολογικο και με ποια κριτήρια το χαρακτηρίζεις φυσιολογικό; Είναι φυσιολογικό που δεν έγινε ΑΣΕΠ; Μας χρωστάνε τρεις ΑΣΕΠ, το ξέχασες; Αλλά δεν το χαρακτηρίζεις αφύσικο, άλλο σου μυρίζει αφύσικο...

Αν θέλεις τα μόριά σου να τα έχεις στον διορισμό σου, να τα έχεις, κι εγώ μαζί σου. Όταν όμως δεν γίνονται διορισμοί και οδηγούμαστε σε καθεστώς μονίμων αναπληρωτών, τότε να κρατήσεις τα μόριά σου για όταν γίνουν οι διορισμοί, και όχι να τα χρησιμοποιείς πριν από αυτούς για να μου πάρεις τη θέση ακόμα και στην περίπτωση που έχεις μία μέρα περισσότερη προϋπηρεσία από εμένα (το "εσύ" το λέω γενικά). Αναφέρομαι κατά βάση στον κλάδο ΠΕ70.

Σωτήρη με το παράδειγμα που ζήτησα να απαντήσει ο ΜΙΚΕ και αντί αυτου πέταγε καφρίλες, νομίζω απάντησα...και σε σενα έχω ξαναπαντησει....με συμφερει η επετηριδα....παλιος ειμαι...μακρι εν τέλει να μην καταργούσαν την επετηριδα...
αλλά τα δεδομένα άλλαξαν...πρέπει να προσαρμοστούμε σε αυτα...
όταν οι συναδεφλοι σου πε70 διορίζονταν απο τα 23 , εγώ στα 40 παλεύω να αποδείξω ότι δεν είμαι άνεργος...
και για τον ΑΣΕΠ παλεψαμε να γίνει κάποιοι...εγω που έχω ήδη δυο επιτυχίες...καποιοι αλλοι κρυφτήκαν πίσω απο την "μεταβατική"....
θες κι αλλα επιχειρήματα;

Αποσυνδεδεμένος MIKE_1924

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1257 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:16:19 πμ »
Minus3  ο νόμος Διαμαντοπούλου δε λέει πουθενά ότι θα γίνει το 2011 ΑΣΕΠ και ότι αν δε γίνει θα ανοίξουν οι πίνακες στο Ντούκου.Λέει ξεκάθαρα οτι μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ - δηλαδή έστω το2030? -μέχρι τότε πίνακες κλειστοι.Και επειδή φαίνεται δε καταλαβαινετε το λόγο θα σου τον πω εγώ: είδος επετηριδας.Αφού σου λέει δε μπορώ να κάνω σαν κράτος διορισμούς οφείλω να σεβαστω όσους έχουν ασπρισει τα γενια τους.Άρα στο ίδιο πνεύμα θα σου πω ότι όταν γίνει ΑΣΕΠ-που θα πρέπει να συνοδευτεί από παράλληλους χιλιάδες διορισμούς,άρα μπορεί και οι δύο να διοριζομασταν- αν έχεις με τον τρόπο που ειπες περισσοτερα μόρια και παλιότερο ή την ίδια χρόνία πτυχίο θα προηγηθείς.Αν όμως έχεις 2 ή 3 χρόνια μετά από μένα,όχι για 1,5 μόριο.

Αποσυνδεδεμένος Sotirios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1258 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:17:56 πμ »
Mr rrrrrr, μου χρωστάς μια απάντηση στο άλλο τοπικ, όπου άλλα έλεγα και άλλα κατάλαβες. Επίσης, κόψε το λεξιλόγιο περι μπουρδολογίας και παρτακισμού. Δεν πρόκειται να το ανεχτώ.

Τέλος, ισχυρίζεσαι ότι δεν εργάστηκα όσο λέω ότι εργάστηκα τα τελευταία χρόνια; Είσαι σίγουρος για αυτό;;; Σκέψου το καλά πριν απαντήσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 25, 2015, 01:22:05 πμ από Sotirios »

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1259 στις: Αύγουστος 25, 2015, 01:23:28 πμ »
Minus3  ο νόμος Διαμαντοπούλου δε λέει πουθενά ότι θα γίνει το 2011 ΑΣΕΠ και ότι αν δε γίνει θα ανοίξουν οι πίνακες στο Ντούκου.Λέει ξεκάθαρα οτι μέχρι να γίνει ΑΣΕΠ - δηλαδή έστω το2030? -μέχρι τότε πίνακες κλειστοι.Και επειδή φαίνεται δε καταλαβαινετε το λόγο θα σου τον πω εγώ: είδος επετηριδας.Αφού σου λέει δε μπορώ να κάνω σαν κράτος διορισμούς οφείλω να σεβαστω όσους έχουν ασπρισει τα γενια τους.Άρα στο ίδιο πνεύμα θα σου πω ότι όταν γίνει ΑΣΕΠ-που θα πρέπει να συνοδευτεί από παράλληλους χιλιάδες διορισμούς,άρα μπορεί και οι δύο να διοριζομασταν- αν έχεις με τον τρόπο που ειπες περισσοτερα μόρια και παλιότερο ή την ίδια χρόνία πτυχίο θα προηγηθείς.Αν όμως έχεις 2 ή 3 χρόνια μετά από μένα,όχι για 1,5 μόριο.

τώρα μιλάς λογικά...αλλά όπως είπα η συνεχόμενη παράταση της "μεταβατικής" που πάει για έκτη χρονια τώρα δεν σε βάζει σε υποψίες; ...το ότι εδώ και 7 χρόνια δεν έχει διορίσει 300 ΦΕΚιτες δεν σε προβληματισε; ...οι κλειστοί πίνακες κατα τη γνώμη μου ,αυτο εξυπηρετούσαν....τη διαιώνιση αυτής της καταστασης....για αυτό και οι κλειστοι πινακες ηταν μέγα λάθος...δεν ξέρω τι ειδικοτητα εισαι ,αλλα στους ΠΕ03 έλα να δεις 50αρηδες και 55αρηδες με ασπρισμενα γενια αναπληρωτες που παλεύουν για την αναπλήρωση....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160624
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 297
Σύνολο: 305

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.