*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016  (Αναγνώστηκε 614031 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1302 στις: Αύγουστος 25, 2015, 02:33:02 μμ »
Επειδή έγινε συζήτηση για τα δυσπρόσιτα...εγώ πιστεύω πως σε κάποια πράγματα δεν υπάρχει λογική: π.χ. όλα τα σχολεία της Σαντορίνης θεωρούνται δυσπρόσιτα εκτός αυτών στα Φηρά, που απέχουν ελάχιστα χλμ από τα υπόλοιπα και δεν υπάρχει καμία διαφορά διαβίωσης. Επίσης, δε θεωρώ ότι υπάρχει δυσκολία διαβίωσης στα συγκεκριμένα, το αμτίθετο θα έλεγα, αφού υπάρχουν καθημερινά δρομολόγια και με πλοίο και με αεροπλάνα. Μιλάω εκ πείρας, ήμουν για μία χρονιά εκει. Αντίθετα άλλα μέρη της Ελλάδας, πολύ πιο δύσκολα, δε θεωρούνται δυσπρόσιτα. Παράλογο...
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:24:30 »

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1303 στις: Αύγουστος 25, 2015, 03:23:21 μμ »
MIKE 1924 πόσο έγκυρη ειναι η πληροφορία Σου ;μιλάμε για τους πινακες αναπληρωτων;

Αποσυνδεδεμένος panpan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 428
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1304 στις: Αύγουστος 25, 2015, 03:31:57 μμ »
MIKE 1924 πόσο έγκυρη ειναι η πληροφορία Σου ;μιλάμε για τους πινακες αναπληρωτων;
Μη περιμένεις απάντηση.......θα επικοινωνήσει πρωτα με την πηγή και μετά.

Αποσυνδεδεμένος elenitsa1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1305 στις: Αύγουστος 25, 2015, 04:04:47 μμ »
Έστω ότι προσλαμβάνεται ο Α Κυκλάδες στις 10/9.Πάει Ερμούπολη,ζητάει να πάει Μύκονο ή να μείνειΣύρο.Του λένε φιλε υπάρχουν μόνο Δονούσα,Ηρακλειά,Σέριφο,εν πασει περιπτώσει μόνο δυσπρόσιτα.Πάει λοιπόν χωρίς να το επιθυμεί. Ο Β προσλαμβάνεται Κυκλάδες 30/9.Πάει Ερμούπολη,ζητά επιμόνως δυσπρόσιτο,φιλε δυσπρόσιτα τέλος ,θα μείνεις Ερμούπολη.Μα θέλω δυσπρόσιτο επιμένει για τα δίπλα μόρια.Δεν έχουμε κενό δυσπρόσιτο του απαντούν.Ερωτω:1Την πιθανότητα αυτή εσείς που υποστηριζετε τα δίπλα μόρια δεν την έχετε σκεφτεί?2.στο παράδειγμα που έφερα,ποιος θα πάρει τα δίπλα? Αυτός που δεν ήθελε δυσπρόσιτο,και δε θα τα πάρει αυτός που ήθελε.Δηλαδή ,ρουλέτα.Και το θεωρείτε και κατάκτηση,τα δίπλα μόρια..

1000000  likes.Εγώ είμαι παθούσα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:24:30 »

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1306 στις: Αύγουστος 25, 2015, 04:12:58 μμ »
Peponaki θεωρώ,πιστεύω και πληροφορουμαι ότι το υπουργείο έβαλε έστω και καθυστερημένα μυαλό και ή νέα εγκύκλιος θα αναφέρει κλειστούς πίνακες,για αυτο και αργει να εκδοθει.Διαφορετικά θα προχωρήσουν τα ασφαλιστικά και πάλι από την αρχή.Δικαστικά,το άνοιγμα δε μπορεί να σταθεί γιατί όπως ξέρουν όλοι -και όσοι ευνοήθηκαν για φετος- είναι παράνομο όσο δε πάει.
H προυπηρεσία 2014-2015 για ποιο λόγο να μη μετρήσει; Το καλοκαίρι ξέραμε ότι η προυπηρεσία στα απομακρυσμένα σχολεία θα προσμετρούνταν διπλή στα 11αρια και 12αρια και πολλοί δηλώσαμε Κυκλάδες και Δωδεκάνησα πρώτη επιλογή για τα διπλά μόρια. 'Οσον αφορά τα προηγούμενα χρόνια, οι πίνακες έπρεπε να ανοίξουν, όχι όμως με αναδρομικό διπλασιασμό δυσπρόσιτων (αν και ξαναήμουν σε 11αρι).

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1307 στις: Αύγουστος 25, 2015, 04:16:16 μμ »
τα ασφαλιστικα που εκδικάστηκαν ήταν  υπέρ όσων προσέφυγαν για εφαρμογή του ασεπ και στους αναπληρωτές οχι για το άνοιγμα ή μη των πινάκων.
Θα μπει δηλαδή προυπόθεση ΑΣΕΠ στους πίνακες; Και οι πίνακες θα παραμείνουν κλειδωμένοι;

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1308 στις: Αύγουστος 25, 2015, 04:24:16 μμ »
H προυπηρεσία 2014-2015 για ποιο λόγο να μη μετρήσει; Το καλοκαίρι ξέραμε ότι η προυπηρεσία στα απομακρυσμένα σχολεία θα προσμετρούνταν διπλή στα 11αρια και 12αρια και πολλοί δηλώσαμε Κυκλάδες και Δωδεκάνησα πρώτη επιλογή για τα διπλά μόρια. 'Οσον αφορά τα προηγούμενα χρόνια, οι πίνακες έπρεπε να ανοίξουν, όχι όμως με αναδρομικό διπλασιασμό δυσπρόσιτων (αν και ξαναήμουν σε 11αρι).
Κάνεις λάθος...όταν πέρσι κάναμε χαρτιά δεν είχε ψηφιστεί ακόμη η ρύθμιση λοβέρδου. αρχές Σεπτέμβρη ψηφίστηκε κι για αυτό μετά κάναμε συμπληρωματική αίτηση μόνο για τα απομακτυσμένα.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1309 στις: Αύγουστος 25, 2015, 04:34:59 μμ »
Peponaki θεωρώ,πιστεύω και πληροφορουμαι ότι το υπουργείο έβαλε έστω και καθυστερημένα μυαλό και ή νέα εγκύκλιος θα αναφέρει κλειστούς πίνακες,για αυτο και αργει να εκδοθει.Διαφορετικά θα προχωρήσουν τα ασφαλιστικά και πάλι από την αρχή.Δικαστικά,το άνοιγμα δε μπορεί να σταθεί γιατί όπως ξέρουν όλοι -και όσοι ευνοήθηκαν για φετος- είναι παράνομο όσο δε πάει.
Aντικειμενικα αν το δει καποιος πρεπει να μεινουν κλειστοι. Ισως ναι και νομικα! ....για να δουμε τη νεα εγκυκλιο....! Ευχαριστω για την απαντηση mike

Αποσυνδεδεμένος leontokardos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 231
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1310 στις: Αύγουστος 25, 2015, 04:47:05 μμ »
Έμπειρος καθηγητής που είναι χρόνια σε γραφείο Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας της Β.Ελλάδας μου είπε οτι απο αυτά που ακούγονται εκεί, θα ανακοινωθούν ξανά και οι τρεις εγκύκλιοι μετά τον ορισμό υπηρεσιακής κυβέρνησης.Σιγά το νέο θα πουν κάποιοι αλλά εγώ είπα να σας το μεταφέρω...

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1311 στις: Αύγουστος 25, 2015, 04:50:41 μμ »
Κάνεις λάθος...όταν πέρσι κάναμε χαρτιά δεν είχε ψηφιστεί ακόμη η ρύθμιση λοβέρδου. αρχές Σεπτέμβρη ψηφίστηκε κι για αυτό μετά κάναμε συμπληρωματική αίτηση μόνο για τα απομακτυσμένα.
Ήταν σίγουρο όμως ότι θα ψηφιζόταν...Βέβαια είχε πει μόνο για 11άρια και 12άρια διπλά. Και μετά ξαφνικά το Σεπτέμβρη διπλά και τα 9άρια, γιαυτό και έπρεπε να διαμαρτυρηθούμε για αναδρομικό διπλασιασμό και όχι για ξεκλείδωμα. Όταν ξεκίνησα να δουλεύω το 2009 ήμουν μόνο με 3 μήνες προυπηρεσία και τώρα έχω ξεπεράσει τους 60. Είναι σωστό αυτή η προυπηρεσία να μη φαίνεται πουθενά και να είναι στις πρώτες θέσεις οι ιδιωτικοί κι όσοι είχαν δυσπρόσιτα πριν το 2010;

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1312 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:01:57 μμ »
Ήταν σίγουρο όμως ότι θα ψηφιζόταν...Βέβαια είχε πει μόνο για 11άρια και 12άρια διπλά. Και μετά ξαφνικά το Σεπτέμβρη διπλά και τα 9άρια, γιαυτό και έπρεπε να διαμαρτυρηθούμε για αναδρομικό διπλασιασμό και όχι για ξεκλείδωμα. Όταν ξεκίνησα να δουλεύω το 2009 ήμουν μόνο με 3 μήνες προυπηρεσία και τώρα έχω ξεπεράσει τους 60. Είναι σωστό αυτή η προυπηρεσία να μη φαίνεται πουθενά και να είναι στις πρώτες θέσεις οι ιδιωτικοί κι όσοι είχαν δυσπρόσιτα πριν το 2010;
δεν ειχε ψηφιστεί όμως και η εγκύκλιος έλεγε ότι οι πίνακες παραμένουν κλειστοί μέχρι τη διενέργεια ασεπ. Συμφωνώ μαζί σου ως προς το άνοιγμα των πινάκων. Απλά έχουν δημιουργηθεί τόσες αδικίες από το 2010 που δεν ξέρω αν μπορούν να λυθούν χωρίς να δημιουργηθούν νέες. Και το λέω εγώ αυτό που ενώ έχω κάνει 2 χρονιές σε δυσπρόσιτο δεν μετράει καμία γιατί ήταν το 2010-2012, και βλέπω άτομα με μία χρονιά σε δυσπρόσιτο να με προσπερνούν ...Αυτό είναι σωστό;;;
Πιστεύετε ότι από τη στιγμή που θα ανακοινωποιηθεί εκ νέου οι εγκύκλιος είναι εφικτό να γίνει α φάση πριν τις 11 Σεπτέμβρη;;;;

Αποσυνδεδεμένος el ΠΕ 02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 242
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1313 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:12:56 μμ »
δεν ειχε ψηφιστεί όμως και η εγκύκλιος έλεγε ότι οι πίνακες παραμένουν κλειστοί μέχρι τη διενέργεια ασεπ. Συμφωνώ μαζί σου ως προς το άνοιγμα των πινάκων. Απλά έχουν δημιουργηθεί τόσες αδικίες από το 2010 που δεν ξέρω αν μπορούν να λυθούν χωρίς να δημιουργηθούν νέες. Και το λέω εγώ αυτό που ενώ έχω κάνει 2 χρονιές σε δυσπρόσιτο δεν μετράει καμία γιατί ήταν το 2010-2012, και βλέπω άτομα με μία χρονιά σε δυσπρόσιτο να με προσπερνούν ...Αυτό είναι σωστό;;;
΄
Στην εγκύκλιο πέρσι αναφερόταν ότι σε περίπτωση νομικής πρωτοβουλίας θα υπάρχει δυνατότητα τροποποίησης. Βέβαια οι συμπληρωματικές δεν έτρεξαν ποτέ..
Σαφώς και δεν είναι σωστό, για αυτό και δε θα έπρεπε να υπάρξει αναδρομικότητα στο διπλασιασμό των ετών 2012-2014 και αυτό θα έπρεπε να διεκδικήσουμε (αν και-τοχω γράψει και πιο πάνω-το 2012-2013 ήμουν σε δυσπρόσιτο-απομακρυσμένο). Διπλά μόνο για τα απομακρυσμένα του Λοβέρδου από το 2014 κι εξής.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1314 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:35:57 μμ »
Συμφωνώ σε όλα όσα λες αλλά η τροποποιητική αφορούσε μόνο τα δυσπρόσιτα με 11 και 12 μόρια...δεν μπορούσα πχ να αλλάξω τις επιλογές μου κ να βάλω πρώτη επιλογή Κυκλάδες! Αρα δεν είναι δίκαιο να διπλασιαστούν από τη στιγμή που δεν μας δόθηκε η δυνατότητα να αλλάξουμε την αίτησή μας.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών - ωρομισθίων 2015-2016
« Απάντηση #1315 στις: Αύγουστος 25, 2015, 06:37:32 μμ »
Ήταν σίγουρο όμως ότι θα ψηφιζόταν...Βέβαια είχε πει μόνο για 11άρια και 12άρια διπλά. Και μετά ξαφνικά το Σεπτέμβρη διπλά και τα 9άρια, γιαυτό και έπρεπε να διαμαρτυρηθούμε για αναδρομικό διπλασιασμό και όχι για ξεκλείδωμα. Όταν ξεκίνησα να δουλεύω το 2009 ήμουν μόνο με 3 μήνες προυπηρεσία και τώρα έχω ξεπεράσει τους 60. Είναι σωστό αυτή η προυπηρεσία να μη φαίνεται πουθενά και να είναι στις πρώτες θέσεις οι ιδιωτικοί κι όσοι είχαν δυσπρόσιτα πριν το 2010;

Η λεξη ηταν σιγουρο απο την στιγμη που δεν ειχε ψηφιστει τα λεει ολα....αν δεν υαπρχει νομος τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Για αυτο και υο ανοιγμα των πινακων αναδρομικα θα κριθει παρανομο απο οποιοδηποτε δικαστηριο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160623
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 260
Σύνολο: 261

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.