*

Αποστολέας Θέμα: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 236988 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #336 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 08:52:29 μμ »
6 χρόνια δυσπρόσιτα έχω...
πλαφόν στο διορισμούς ας έχει δεν με νοιάζει. στους αναπληρωτές να μην έχει....εκεί την θέλω την κινητικότητα , 1 μόριο ο μήνας και διπλά ...ας φτιάξει  δυο πίνακες.  στον πίνακα μονίμων διορισμών ας κάνει ότι θέλει
Συναδέλφισσα portokali, μας λες συνέχεια για τα δυσπρόσιτα και τα 6 χρόνια που έχεις εργαστεί εκεί. Σεβαστά όσα γράφεις, αλλά μια απορία: τρίτεκνη είσαι; Γιατί συνήθως οι τρίτεκνοι επιλέγουν και "χτυπάνε" τέτοια μέρη, μπας κι ανέβουν στον πίνακα των αναπληρωτών, αφού είτε δεν έχουν καθόλου ΑΣΕΠ, είτε έχουν γράψει οριακά πάνω από τη βάση! Να τα λέμε όλα εδώ!
Επομένως, το δικαιότερο κι αυτό που λέει η λογική και που επιθυμεί η πλειοψηφία των εκπαιδευτικών και που θα φανεί το προσεχές διάστημα με τις αναμενόμενες αποφάσεις είναι η δημιουργία ενός νέου πίνακα με την προσμέτρηση του γραπτού ΑΣΕΠ, την προυπηρεσία με πλαφόν (φυσικά, γιατί άντε να φτάσει κάποιος τους ιδιωτικούς) και τα υπόλοιπα ακαδημαικά προσόντα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:13:39 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #337 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 08:58:18 μμ »
Συναδέλφισσα portokali, μας λες συνέχεια για τα δυσπρόσιτα και τα 6 χρόνια που έχεις εργαστεί εκεί. Σεβαστά όσα γράφεις, αλλά μια απορία: τρίτεκνη είσαι; Γιατί συνήθως οι τρίτεκνοι επιλέγουν και "χτυπάνε" τέτοια μέρη, μπας κι ανέβουν στον πίνακα των αναπληρωτών, αφού είτε δεν έχουν καθόλου ΑΣΕΠ, είτε έχουν γράψει οριακά πάνω από τη βάση! Να τα λέμε όλα εδώ!
Επομένως, το δικαιότερο κι αυτό που λέει η λογική και που επιθυμεί η πλειοψηφία των εκπαιδευτικών και που θα φανεί το προσεχές διάστημα με τις αναμενόμενες αποφάσεις είναι η δημιουργία ενός νέου πίνακα με την προσμέτρηση του γραπτού ΑΣΕΠ, την προυπηρεσία με πλαφόν (φυσικά, γιατί άντε να φτάσει κάποιος τους ιδιωτικούς) και τα υπόλοιπα ακαδημαικά προσόντα!
αυτό είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα δεν έχουμε μόνο ιδιωτικούς με μεγάλες προϋπηρεσίες αλλά και δημοσίους...έπειτα αν οι ιδιωτικοί δεν έχουν ασεπ και μετράει εφ'εξής ο γραπτός ασεπ, τότε οι ιδιωτικοί θα βγουν από τους πίνακες...άρα ποιων τις μεγάλες προϋπηρεσίες δεν θα μπορείτε να φτάσετε; αυτών που θα έχουν βγει από τους πίνακες επειδή στερούνται ασεπ; άρα λοιπόν θέλετε να χτυπήσετε τους ασεπίτες με  προϋπηρεσίες που τις έχουν αποκτήσει μετά από ασεπ...η πραγματικότητα είναι πιο σύνθετη  και πρέπει να τη δείτε....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2016, 09:01:42 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #338 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:04:30 μμ »
αυτό είναι δικό σου αυθαίρετο συμπέρασμα δεν έχουμε μόνο ιδιωτικούς με μεγάλες προϋπηρεσίες αλλά και δημοσίους...έπειτα αν οι ιδιωτικοί δεν έχουν ασεπ και μετράει εφ'εξής ο γραπτός ασεπ, τότε οι ιδιωτικοί θα βγουν από τους πίνακες...άρα ποιων τις μεγάλες προϋπηρεσίες δεν θα μπορείται να φτάσετε; αυτών που θα έχουν βγει από τους πίνακες επειδή στερούνται ασεπ; άρα λοιπόν θέλετε να χτυπήσετε τους ασεπίτες με  προϋπηρεσίες που τις έχουν αποκτήσει μετά από ασεπ...η πραγματικότητα είναι πιο σύνθετη  και πρέπει να τη δείτε....
Προσωπικά, δε θέλω να χτυπήσω κανέναναν! Με ενδιαφέρει να επικρατήσει η αξιοκρατία και να σταματήσει αυτό το αίσχος κάθε χρόνο με τις προσλήψεις και τους αναπληρωτές!
Δεν απάντησες όμως, αν είσαι τρίτεκνη και γι' αυτό έχεις ευνοηθεί και από το 20% στις προσλήψεις αναπληρωτών κάθε χρονιά, αλλά και στις τοποθετήσεις, όπου προηγείστε και πάντα διαλέγετε τα σχολεία που σας εξυπηρετούν καλύτερα!
Αν πάλι δεν είσαι, μου προξενεί τεράστια εντύπωση πως γίνεται να απαξιώνεις τόσο πολύ το βαθμό σου στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και να κόπτεσαι τόσο για την προυπηρεσία μόνο! Αλήθεια, η πραγματικότητα είναι πολυσύνθετη!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4027
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #339 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:05:54 μμ »
Προσωπικά, δε θέλω να χτυπήσω κανέναναν! Με ενδιαφέρει να επικρατήσει η αξιοκρατία και να σταματήσει αυτό το αίσχος κάθε χρόνο με τις προσλήψεις και τους αναπληρωτές!
Δεν απάντησες όμως, αν είσαι τρίτεκνη και γι' αυτό έχεις ευνοηθεί και από το 20% στις προσλήψεις αναπληρωτών κάθε χρονιά, αλλά και στις τοποθετήσεις, όπου προηγείστε και πάντα διαλέγετε τα σχολεία που σας εξυπηρετούν καλύτερα!
Αν πάλι δεν είσαι, μου προξενεί τεράστια εντύπωση πως γίνεται να απαξιώνεις τόσο πολύ το βαθμό σου στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και να κόπτεσαι τόσο για την προυπηρεσία μόνο! Αλήθεια, η πραγματικότητα είναι πολυσύνθετη!

Τον απαξιώνει γιατί η βαθμολογία του είναι μέτρια σε σχέση με άτομα κάτω από αυτόν στον πίνακα... Αν αλλάξει η βαρύτητα της προϋπηρεσίας, θα πέσει θέσεις μετά από καιρό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:13:39 »

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #340 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:09:20 μμ »
το  πλαφον θα μπρι ειναι αποφαση που εχει παρθει 2 πινακες ξεχαστε το

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #341 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:10:47 μμ »
πλαφον θα βαλουν στη προυπηρεσια το γνωριζω και γω Συμφωνω με baxalakis

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #342 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:11:29 μμ »
Προσωπικά, δε θέλω να χτυπήσω κανέναναν! Με ενδιαφέρει να επικρατήσει η αξιοκρατία και να σταματήσει αυτό το αίσχος κάθε χρόνο με τις προσλήψεις και τους αναπληρωτές!
Δεν απάντησες όμως, αν είσαι τρίτεκνη και γι' αυτό έχεις ευνοηθεί και από το 20% στις προσλήψεις αναπληρωτών κάθε χρονιά, αλλά και στις τοποθετήσεις, όπου προηγείστε και πάντα διαλέγετε τα σχολεία που σας εξυπηρετούν καλύτερα!
Αν πάλι δεν είσαι, μου προξενεί τεράστια εντύπωση πως γίνεται να απαξιώνεις τόσο πολύ το βαθμό σου στο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ και να κόπτεσαι τόσο για την προυπηρεσία μόνο! Αλήθεια, η πραγματικότητα είναι πολυσύνθετη!
όχι εσύ έχεις πρόβλημα με την ανάγνωση όσων υποστηρίζουν τις προϋπηρεσίες...λές ή είναι ιδιωτικός, ή τρίτεκνη ή δεν έχει περάσει τη βάση στον ασεπ ή δεν έχει περάσει ούτε έξω από εξεταστικό κέντρο....μα αναρωτιέμαι στην ειδικότητά σου δεν εχεις ασεπίτες του 06 ή του 08 οι οποίοι έχουν αποκτήσει την προύπηρεσία τους με τα μόρια της επιτυχίας, της επίδοσής τους; μα μπες λίγο στο e-aitisi και δες λίγο τους πίνακες των ειδικοτήτων και δες όσους έχουν προϋπηρεσία και μόρια ασεπ...μην στρουθοκαμλιίζεις....μα καλά που άλλαξες του φυλο (με είπες συναδέλφισσα και μου φόρτωσες και τρία κουτσούβελα.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  μετά από αυτά τι να κάνω..να σου προσκομίσω και πιστοποιητικό στρατού!!!!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #343 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:14:34 μμ »
Τον απαξιώνει γιατί η βαθμολογία του είναι μέτρια σε σχέση με άτομα κάτω από αυτόν στον πίνακα... Αν αλλάξει η βαρύτητα της προϋπηρεσίας, θα πέσει θέσεις μετά από καιρό.
κι εσύ  απαξιώνεις την προϋπηρεσία διότι προφανως δεν έχεις τόση ούτε και πολλά δυσπρόσιτα, μόνο τρεις χρονιές...άσε ππου άμα ξανακάνει ασεπ ενδέχεται να μην μπορείς να κρατήσεις και τις παλίες επιτυχίες...θα γίνουν προσφυγές για την κατοχύρωση παλιών ασεπ και θα έχετε πολλοί πρόβλημα
αλήθεια με αυτές τις λογικές  θα πάτε να εργαστείτε αναπληρωτες με το να ψαλιδίζετε τους κόπους των άλλων; εσύ δεν είπες πιο πάνω να υπάρχει κινητικότητα...πολύ της αξιοκρατίας είσαι....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2016, 09:17:16 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #344 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:19:25 μμ »
όχι εσύ έχεις πρόβλημα με την ανάγνωση όσων υποστηρίζουν τις προϋπηρεσίες...λές ή είναι ιδιωτικός, ή τρίτεκνη ή δεν έχει περάσει τη βάση στον ασεπ ή δεν έχει περάσει ούτε έξω από εξεταστικό κέντρο....μα αναρωτιέμαι στην ειδικότητά σου δεν εχεις ασεπίτες του 06 ή του 08 οι οποίοι έχουν αποκτήσει την προύπηρεσία τους με τα μόρια της επιτυχίας, της επίδοσής τους; μα μπες λίγο στο e-aitisi και δες λίγο τους πίνακες των ειδικοτήτων και δες όσους έχουν προϋπηρεσία και μόρια ασεπ...μην στρουθοκαμλιίζεις....μα καλά που άλλαξες του φυλο (με είπες συναδέλφισσα και μου φόρτωσες και τρία κουτσούβελα.... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  μετά από αυτά τι να κάνω..να σου προσκομίσω και πιστοποιητικό στρατού!!!!
Ζητώ συγγνώμη για το φύλο, αλλά δεν ξέρω τι κρύβεται πίσω από τo nickname του κάθε συναδέλφου! Ως προς τα τρία κουτσούβελα, δε θα ήταν κι άσχημο να είχες, ούτε εσύ, ούτε εγώ!
Στον κλάδο μου, στους 200 πρώτους, οι 50-60 μόνο έχουν επιτυχία σε κάποιον ΑΣΕΠ, επειδή μπαίνω και ξέρω τι γίνεται κάθε χρόνο! Οπότε καταλαβαίνεις τι ανακατατάξεις θα γίνουν και ποιοι μάχονται να μη χάσουν τα "κεκτημένα"!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4027
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #345 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:21:54 μμ »
κι εσύ  απαξιώνεις την προϋπηρεσία διότι προφανως δεν έχεις τόση ούτε και πολλά δυσπρόσιτα, μόνο τρεις χρονιές...άσε ππου άμα ξανακάνει ασεπ ενδέχεται να μην μπορείς να κρατήσεις και τις παλίες επιτυχίες...θα γίνουν προσφυγές για την κατοχύρωση παλιών ασεπ και θα έχετε πολλοί πρόβλημα
αλήθεια με αυτές τις λογικές  θα πάτε να εργαστείτε αναπληρωτες με το να ψαλιδίζετε τους κόπους των άλλων; εσύ δεν είπες πιο πάνω να υπάρχει κινητικότητα...πολύ της αξιοκρατίας είσαι....

Και ποιος σου είπε ότι θέλω να κρατήσω την προηγούμενη επιτυχία μου; Εννοείται ότι είναι λάθος να κατοχυρώνεται επιτυχία. Εγώ έχω πολλές φορές ταχθεί υπέρ ενός νέου γραπτού ΑΣΕΠ. Εσύ μας έβαζες με κινούμενα κρολ τη μοριοδότηση. Μάλλον κάποιος άλλος θα έχει πρόβλημα... Αυτός που παραδοσιακά γράφει μέτρια. Δεν κατάλαβα, αν δεν είναι 1 μόριο ο μήνας, αλλά 0.5, χωρίς πλαφόν, δεν υπάρχει κινητικότητα; Απλά θα πρέπει να ανέβεις από τη θέση 500 ξανά. Θα μπορείς να ανέβεις πάντως. Άσε που όλοι στο λένε ότι το πλαφόν θα μπει. Και ο μόνος τρόπος να το αποτρέψεις, είναι να το βγάλεις αντισυνταγματικό. Που δεν το βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #346 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:23:35 μμ »
Να ανακοινώσουν γραπτό ΑΣΕΠ ώστε να μπουν και οι νέοι στο παιχνίδι, η πιο εύκολη λύση στο γόρδιο δεσμό, και για να προλάβω ορισμένους ΝΑΙ για αναπλήρωση, ας είναι λίγοι οι διορισμοί. Τα πολλά λόγια είναι φτώχια.
Αυτό προβλέπει αρσένης διαμαντο, τα ξέραμε, ήμασταν γνώστες των νόμων που δεν εφαρμόστηκαν ποτέ και έγινε το μπάχαλο τώρα, οπότε κανείς δε θα αρνηθεί νομίζω την μη διεξαγωγή του. Όλοι ξέραμε πριν κάνουμε αίτηση και ασχοληθούμε με την εκπαίδευση τι χρειαζότανε.

Υ.Γ στο σύνταγμα και στους νόμους όλοι οι Έλληνες είναι ίσοι.Μέχρι 3 συμβάσεις 8μηνες θα πρέπει να μετράνε....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 21, 2016, 09:25:18 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #347 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:25:14 μμ »
Αλλά γενικότερα, δεν καταλαβαίνω, θέλετε δηλ. να δουλεύουν οι ίδιοι και οι ίδιοι, πληρούν δεν πληρούν κάποια αντικειμενικά κριτήρια, τη στιγμή που άτομα που δεν έχουν προλάβει να δώσουν ΑΣΕΠ, αλλά έχουν πολλά άλλα προσόντα (δεύτερα πτυχία, μεταπτυχιακά ...) να μένουν πάντα απ' έξω; Ας αλλάξουν λίγο κάποια πράγματα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #348 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:26:29 μμ »
Ζητώ συγγνώμη για το φύλο, αλλά δεν ξέρω τι κρύβεται πίσω από τo nickname του κάθε συναδέλφου! Ως προς τα τρία κουτσούβελα, δε θα ήταν κι άσχημο να είχες, ούτε εσύ, ούτε εγώ!
Στον κλάδο μου, στους 200 πρώτους, οι 50-60 μόνο έχουν επιτυχία σε κάποιον ΑΣΕΠ, επειδή μπαίνω και ξέρω τι γίνεται κάθε χρόνο! Οπότε καταλαβαίνεις τι ανακατατάξεις θα γίνουν και ποιοι μάχονται να μη χάσουν τα "κεκτημένα"!
ναι αλλά ότι γίνεται στην δική σου ειδικότητα δεν γίνεται και στις άλλες...στην δική μου ειδικότητα είμαστε όλοι με ασεπ και του 06 και του 08 ή ένα μόνο από τα δύο ή πριν του 06 πλην ελαχίστων πάνω-πάνω ιδιωτικών και ειδικών κατηγοριών δες στο aitisi και θα καταλάβεις ...κεκτημένο είναι και η προϋπηρεσία ασεπιτων...τι να κάνουμε; επειδή υποστηρίοζουμε τις προσϋπηρεσίες είμαστε όλοι με ΠΔΣ, ενισχυτική, άνευ ασεπ, ιδιωτικοί, τρίτεκνοι κλπ; basta που λένε και στην Ιταλία...

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4027
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #349 στις: Νοέμβριος 21, 2016, 09:28:21 μμ »
Αλλά γενικότερα, δεν καταλαβαίνω, θέλετε δηλ. να δουλεύουν οι ίδιοι και οι ίδιοι, πληρούν δεν πληρούν κάποια αντικειμενικά κριτήρια, τη στιγμή που άτομα που δεν έχουν προλάβει να δώσουν ΑΣΕΠ, αλλά έχουν πολλά άλλα προσόντα (δεύτερα πτυχία, μεταπτυχιακά ...) να μένουν πάντα απ' έξω; Ας αλλάξουν λίγο κάποια πράγματα!

Για να γίνει αυτό που λες, θα πρέπει να βλέπουν όλοι την εκπαίδευση σαν κάτι παραπάνω από την προσωπική τους επαγγελματική αποκατάσταση. Τουλάχιστον δεν έχουμε εδώ μέσα θιασώτες της επετηρίδας. Κάτι είναι κι αυτό...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160488
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 694
Σύνολο: 713

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.072 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.