*

Αποστολέας Θέμα: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας  (Αναγνώστηκε 216333 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος geonipap

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #574 στις: Ιούνιος 05, 2015, 05:05:28 μμ »
Καλησπερα σας,τελικά τι έγινε ;Έχει κανείς από σας παρει τελικα την αναγνώριση για το εξ αποστασεως προγραμμα;
Εχω κανει αιτηση και περιμενω αλλα ειμαι λιγο μπερδεμενος.Στις αρχικες σελιδες του θεματος αυτου ανφεροταν οτι οι δυο προηγουμενες φουρνίες αναγωριστηκαν κανονικα. Θελω να ρωτησω αν αυτοι που πηραν την αναγνωριση  ηταν στο "εξ αποστασεως προγραμμα".Απ οτι γνωριζω παλιοτερα το μεταπυτχιακο αυτο  ηθελε φυσικη παρουσια στην Κυπρο .Μηπως το προβκημα ειναι απο την στιγμη που εγινε εξ αποστασεως. Συγνώμη αν αυτη ερωτηση εχει ηδη απαντηθει αλλα απο οσο εψαξα δεν την ειδα. Παρακαλω οποιος γωριζει ασ μας ενημερωσει εμας που ξεκιναμε τωρα.
Ευχαριστω!
Όλες οι φουρνιές αναγνωρίζονται κανονικά απλά οι τελευταίες άργησαν λίγο. Ποτέ δεν ήθελε φυσική παρουσία στην Κύπρο. Καλή αρχή. Καλό θα είναι όποιος ανέβασε το συγκεκριμένο topic να το αλλάξει γιατί παραπλανεί αδίκως τον κόσμο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος lena21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #575 στις: Ιούνιος 05, 2015, 05:14:47 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Επιτέλους μετά από τόσο καιρά έλαβα σήμερα sms από τον ΔΟΑΤΑΠ ότι η αναγνώριση του πτυχίου μου είναι έτοιμη. Εύχομαι, σε όσους περιμένουν ακόμα, σύντομα να λάβουν νέα. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος την διαδικασία που πρέπει να κάνω για να παραλάβω τα χαρτιά μου με κούριερ; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #576 στις: Ιούνιος 05, 2015, 06:34:48 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Επιτέλους μετά από τόσο καιρά έλαβα σήμερα sms από τον ΔΟΑΤΑΠ ότι η αναγνώριση του πτυχίου μου είναι έτοιμη. Εύχομαι, σε όσους περιμένουν ακόμα, σύντομα να λάβουν νέα. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος την διαδικασία που πρέπει να κάνω για να παραλάβω τα χαρτιά μου με κούριερ; Ευχαριστώ.
Έχεις τελειώσει τον Ιανουάριο; Εγώ γιατί δεν έχω ειδοποιηθεί ακόμη; Οι αναγνωρίσεις δε γίνονται μαζικα;

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #577 στις: Ιούνιος 05, 2015, 06:51:41 μμ »
Πότε καταθέσατε τα χαρτιά σας οι απόφοιτοι του Ιανουαρίου; Σε επικοινωνία με τον ΔΟΑΤΑΠ μου είπαν οτι τελείωσαν οι αναγνωρίσεις του Σεπτεμβρίου και τώρα ασχολούνται με τους αποφοίτους του Ιανουαρίου. Ρώτησα πότε περιπου να περιμένουμε και μου είπαν τέλη Ιούνη πως θα ειναι έτοιμες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #578 στις: Ιούνιος 05, 2015, 07:09:20 μμ »
Πότε καταθέσατε τα χαρτιά σας οι απόφοιτοι του Ιανουαρίου; Σε επικοινωνία με τον ΔΟΑΤΑΠ μου είπαν οτι τελείωσαν οι αναγνωρίσεις του Σεπτεμβρίου και τώρα ασχολούνται με τους αποφοίτους του Ιανουαρίου. Ρώτησα πότε περιπου να περιμένουμε και μου είπαν τέλη Ιούνη πως θα ειναι έτοιμες.
Κάποιοι που έχουν τελειώσει τον Ιανουάριο, έχουν ήδη ειδοποιηθεί να παραλάβουν την πράξη αναγνώρισης.  Δε νομίζω ότι παίζει ρόλο πότε παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου,  από τη στιγμή που το Πανεπιστήμιο στέλνει συγκεντρωτικα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, οπότε ο έλεγχος των φακέλων ολοκληρώνεται την ίδια περίπου περίοδο. Π.χ μπορεί εγώ να κατέθεσα τα χαρτιά μου τον Φεβρουάριο και άλλος τον Μάρτιο,  αλλά ο φάκελος και των δύο να εμφανίζεται πλήρης την ίδια ημερομηνία.  Με ποιον επικοινώνησες; Εγώ έχω στείλει μήνυμα-συγκεκριμένα 2 την τελευταία εβδομαδα-και δεν έχω λάβει απάντηση ακόμη. ..


Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #579 στις: Ιούνιος 05, 2015, 09:14:01 μμ »
Κάποιοι που έχουν τελειώσει τον Ιανουάριο, έχουν ήδη ειδοποιηθεί να παραλάβουν την πράξη αναγνώρισης.  Δε νομίζω ότι παίζει ρόλο πότε παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου,  από τη στιγμή που το Πανεπιστήμιο στέλνει συγκεντρωτικα τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, οπότε ο έλεγχος των φακέλων ολοκληρώνεται την ίδια περίπου περίοδο. Π.χ μπορεί εγώ να κατέθεσα τα χαρτιά μου τον Φεβρουάριο και άλλος τον Μάρτιο,  αλλά ο φάκελος και των δύο να εμφανίζεται πλήρης την ίδια ημερομηνία.  Με ποιον επικοινώνησες; Εγώ έχω στείλει μήνυμα-συγκεκριμένα 2 την τελευταία εβδομαδα-και δεν έχω λάβει απάντηση ακόμη. ..

Tsoklis, έπαιρνα τον Παπαβλασόπουλο ο οποίος το είχε κατεβασμένο λόγω φόρτου εργασίας όπως με πληροφόρησε μια υπάλληλος σε γραμμή που κατάφερα να πιάσω μέσω του κέντρου. Η υπάλληλος αυτή μου είπε αυτά που σας έγραψα παραπάνω και τα οποία ειναι άποψη του Παπαβλασόπουλου.

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #580 στις: Ιούνιος 05, 2015, 09:18:47 μμ »
Όταν αναφέρεστε στους συναδέλφους που έχουν τελειώσει τον Ιανουάριο
 είναι αυτοί που έχουν μπει στο μεταπτυχιακό το Φεβρουάριο ή το Δεκέμβριο;
Για να ξέρουμε που βαδίζουμε...

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #581 στις: Ιούνιος 05, 2015, 09:34:04 μμ »
Εγώ μπήκα στο μεταπτυχιακό Φλεβάρη του 2014 και τελείωσα τον Γενάρη του 2015. Έστειλα τα χαρτιά μέσα Φλεβάρη του 2015 διότι άργησαν να βγουν οι βαθμολογίες.

Αποσυνδεδεμένος marilou1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να πιστεύεις...
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #582 στις: Ιούνιος 05, 2015, 09:38:08 μμ »
Παιδιά καλησπέρα. Επιτέλους μετά από τόσο καιρά έλαβα σήμερα sms από τον ΔΟΑΤΑΠ ότι η αναγνώριση του πτυχίου μου είναι έτοιμη. Εύχομαι, σε όσους περιμένουν ακόμα, σύντομα να λάβουν νέα. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος την διαδικασία που πρέπει να κάνω για να παραλάβω τα χαρτιά μου με κούριερ; Ευχαριστώ.

Άντε, μπράβο!!! Και σε εμάς τους υπόλοιπους εύχομαι καλή τύχη...
Νομίζω οτι θα πρέπει να στείλεις εσύ την courier να παραλάβει αντί εσού τα χαρτιά απο τον ΔΟΑΤΑΠ. Πρέπει επιπλέον να κανείς στον υπάλληλο της κούριερ εξουσιοδότηση. Ας με διορθώσει κάποιος εάν κανω λάθος...

Αποσυνδεδεμένος taxi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 343
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #583 στις: Ιούνιος 05, 2015, 09:50:30 μμ »
mariloi1981 ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος tsoklis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #584 στις: Ιούνιος 06, 2015, 11:10:39 πμ »
Άντε, μπράβο!!! Και σε εμάς τους υπόλοιπους εύχομαι καλή τύχη...
Νομίζω οτι θα πρέπει να στείλεις εσύ την courier να παραλάβει αντί εσού τα χαρτιά απο τον ΔΟΑΤΑΠ. Πρέπει επιπλέον να κανείς στον υπάλληλο της κούριερ εξουσιοδότηση. Ας με διορθώσει κάποιος εάν κανω λάθος...

Έτσι ακριβώς. Εξουσιοδοτείς τον υπάλληλο courier (Αφήνεις κενό στο όνομα και στον αριθμό δελτίου ταυτότητας, γιατί δε γνωρίζεις προκαταβολικά ποιος θα παραλάβει εξ ονόματός σου το φάκελο. Αυτά τα στοιχεία αναλαμβάνουν να τα συμπληρώσουν οι υπεύθυνοι του υποκαταστήματος της περιοχής σου στο οποίο θα απευθυνθείς) στο ΚΕΠ. Κι εμένα με πληροφόρησε άλλος συνάδελφος του παρόντος forum και τον ευχαριστώ πολύ γι'αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 06, 2015, 11:13:12 πμ από tsoklis »

Αποσυνδεδεμένος lena21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #585 στις: Ιούνιος 06, 2015, 01:39:22 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.
Είμαι απόφοιτη του Σεπτεμβρίου και περιμένω πως και πως να το παραλάβω....

Αποσυνδεδεμένος rem

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #586 στις: Ιούνιος 07, 2015, 06:00:28 μμ »
Τελείωσα τον Ιανουαριο και η online πορεία αιτήσεως σε εμένα έχει κολλήσει στο φάκελλος πλήρης από τις 30-3. Σε κάποιους οι διαδικασίες είναι πιο μπροστά, αν και ο φάκελός τους είναι πλήρης ένα μήνα πιο αργά από τον δικό μου. Οπότε καταλαβαίνω πως δεν είχε σημασία ούτε πότε πήραμε αριθμό πρωτολόλλου, ούτε πότε είχαν τα έγγραφά μας στον ΔΟΑΤΑΠ. Για όλα αυτά φταίει ο φόρτος εργασίας που τους έκανε να χάσουν την μπάλα και δε δίνουν σημασία σε χρονολογίες.
Υ.Γ. Μου θυμίζει την υπόθεση τέλη δεκαετίας 90 που κάποιοι ήταν να διοριστούν και ξαφνικά ήρθαν από Γιουγκοσλαβία και εντάχθηκαν στου πίνακες διορισμών.

Αποσυνδεδεμένος EPSILON4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόβλημα με την αναγνώριση των μάστερ από το Παν.Λευκωσίας
« Απάντηση #587 στις: Ιούνιος 07, 2015, 08:59:52 μμ »
Όλες οι φουρνιές αναγνωρίζονται κανονικά απλά οι τελευταίες άργησαν λίγο. Ποτέ δεν ήθελε φυσική παρουσία στην Κύπρο. Καλή αρχή. Καλό θα είναι όποιος ανέβασε το συγκεκριμένο topic να το αλλάξει γιατί παραπλανεί αδίκως τον κόσμο
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.τελικα απο οτι φαινεται δεν υπαρχει προβλημα γιατι οπως βλεπω οι αναγνωρισεις στελνονται σιγα σιγα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159956
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 720
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 440
Σύνολο: 448

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.