*

Ψηφοφορία

Σε ποιο κλάδο εκπαίδευσης ανήκετε όσοι ξεκινήσατε το Μεταπτυχιακό Ειδικής Αγωγής στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας;

Πρωτοβάθμια- Νηπιαγωγοί
Πρωτοβάθμια - Δάσκαλοι
Δευτεροβάθμια - Θετικές Επιστήμες
Δευτεροβάθμια - Θεωρητικές  Επιστήμες
Δευτεροβάθμια- Τεχνολογικές Επιστήμες

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)  (Αναγνώστηκε 3153086 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος renadrama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7224 στις: Απρίλιος 14, 2016, 03:13:13 μμ »
Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την αναγνώριση; Έχω καταθέσει τα χαρτιά μου από αρχές Φλεβάρη αλλά ακόμη δεν με βγάζει ούτε στην 《online πορεία αίτησης》. Εσάς σας βγάζει; Τα χαρτιά το πανεπιστήμιο τα έχει στείλει;
Πήρα χθες τηλ στο Δοαταπ και μου είπαν ότι τα χαρτιά μας έφτασαν 11/4. επειδή όμως είναι πολλά ακόμα αργπυν να πρωτοκοληθούν. σε λίγες μέρες λογικά θα φαίνεται στην online πορεία αίτησης.
Το βασικό είναι να τελειώσει η αναγνώριση και γι'αυτό κάποια στιγμή μετά το Πάσχα πρέπει να αρχίσουμε να πιέζουμε.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sotia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7225 στις: Απρίλιος 14, 2016, 07:25:36 μμ »
Πήρα χθες τηλ στο Δοαταπ και μου είπαν ότι τα χαρτιά μας έφτασαν 11/4. επειδή όμως είναι πολλά ακόμα αργπυν να πρωτοκοληθούν. σε λίγες μέρες λογικά θα φαίνεται στην online πορεία αίτησης.
Το βασικό είναι να τελειώσει η αναγνώριση και γι'αυτό κάποια στιγμή μετά το Πάσχα πρέπει να αρχίσουμε να πιέζουμε.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΕΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΧΡΟΝΟΤΡΙΒΗ....

Αποσυνδεδεμένος lia85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7226 στις: Απρίλιος 14, 2016, 09:35:36 μμ »
Έχει κανείς τις ψυχομετρικές μεθόδους στην ειδική με τον Βρασίδα?
Έχετε ασχοληθεί με την εργασία που είναι μέχρι τις 24/4?

Αποσυνδεδεμένος efiko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7227 στις: Απρίλιος 15, 2016, 12:50:04 πμ »
Παιδιά καλησπερα!Να ρωτησω κατι σχετικό με τις εξετάσεις?Ξερουμε σε ποια περιοχη και τι κτιριο δινουμε αυτοι που εχουμε δηλωσει για εξεταστικη στην Αθήνα?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7228 στις: Απρίλιος 15, 2016, 10:10:32 πμ »
Καλημέρα.
Το μάθημα 512 Ποσοτική Έρευνα και Εκπαιδευτική Στατιστική έχει και εργασίες (αν ναι είναι μεγάλες;)  ή μόνο εβδομαδιαίες δραστηριότητες;
Κανείς;
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος Giannis_87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7229 στις: Απρίλιος 15, 2016, 12:52:25 μμ »
Πήρα χθες τηλ στο Δοαταπ και μου είπαν ότι τα χαρτιά μας έφτασαν 11/4. επειδή όμως είναι πολλά ακόμα αργπυν να πρωτοκοληθούν. σε λίγες μέρες λογικά θα φαίνεται στην online πορεία αίτησης.
Το βασικό είναι να τελειώσει η αναγνώριση και γι'αυτό κάποια στιγμή μετά το Πάσχα πρέπει να αρχίσουμε να πιέζουμε.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Συμφωνώ πρέπει να πιέσουμε πολύ.

Αποσυνδεδεμένος oulaloum

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7230 στις: Απρίλιος 15, 2016, 01:10:40 μμ »
Καλημέρα.
Το μάθημα 512 Ποσοτική Έρευνα και Εκπαιδευτική Στατιστική έχει και εργασίες (αν ναι είναι μεγάλες;)  ή μόνο εβδομαδιαίες δραστηριότητες;

Δεν έχει εβδομαδιαίες δραστηριότητες, έχει συνολικά 3 κουίζ (πολύ εύκολα) που βασίζονται στην ύλη 4 κεφαλαίων κάθε φορά.
Ως προς τις εργασίες, έχει μια μικρή (επίσης πολύ εύκολη) και μια μεγάλη, η οποία έχει τη θέση τελικής εργασίας και είναι πιο απαιτητική (αλλά και πάλι βγαίνει εύκολα).
Επίσης, η Παπαϊερωνύμου είναι πολύ συνεργάσιμη και οι σημειώσεις της κάτι παραπάνω από κατανοητές.
Προσωπικά το προτείνω ανεπιφύλακτα καθώς το θεωρώ βατό μάθημα που μπορεί να βγει ξεκούραστα και με πάρα πολύ καλό βαθμό.
Αν όμως θέλεις την άποψή μου, βασική προϋπόθεση για να το επιλέξεις είναι να έχεις παρακολουθήσει το Σεμινάριο ΙΙΙ και να σου έχει φανεί κι εκείνο βατό - η ύλη τους πάνω κάτω είναι ίδια.
Ελπίζω να σε κάλυψα!

Αποσυνδεδεμένος marioga_1

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7231 στις: Απρίλιος 15, 2016, 01:18:37 μμ »
Καλησπερα, ειναι καποιος εδω που να εχει το σεμιναριο 1 με τη Λομπαρντο??θεωρειται γενικα αυστηρη στις βαθμολογιες??

Αποσυνδεδεμένος ria19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7232 στις: Απρίλιος 15, 2016, 02:23:48 μμ »
Παιδιά καλησπερα!Να ρωτησω κατι σχετικό με τις εξετάσεις?Ξερουμε σε ποια περιοχη και τι κτιριο δινουμε αυτοι που εχουμε δηλωσει για εξεταστικη στην Αθήνα?
Οι δύο προηγούμενες εξεταστικές διεξήχθησαν στην Ομόνοια στο κτίριο ορκωτών λογιστών. Δε θυμάμαι την οδό τώρα. Θα σταλθεί email από το Πανεπιστήμιο σε όλους τους φοιτητές με οδηγίες για την εξεταστική.
Μην ανησυχείς.

Αποσυνδεδεμένος Ioli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7233 στις: Απρίλιος 15, 2016, 09:11:00 μμ »
Δεν έχει εβδομαδιαίες δραστηριότητες, έχει συνολικά 3 κουίζ (πολύ εύκολα) που βασίζονται στην ύλη 4 κεφαλαίων κάθε φορά.
Ως προς τις εργασίες, έχει μια μικρή (επίσης πολύ εύκολη) και μια μεγάλη, η οποία έχει τη θέση τελικής εργασίας και είναι πιο απαιτητική (αλλά και πάλι βγαίνει εύκολα).
Επίσης, η Παπαϊερωνύμου είναι πολύ συνεργάσιμη και οι σημειώσεις της κάτι παραπάνω από κατανοητές.
Προσωπικά το προτείνω ανεπιφύλακτα καθώς το θεωρώ βατό μάθημα που μπορεί να βγει ξεκούραστα και με πάρα πολύ καλό βαθμό.
Αν όμως θέλεις την άποψή μου, βασική προϋπόθεση για να το επιλέξεις είναι να έχεις παρακολουθήσει το Σεμινάριο ΙΙΙ και να σου έχει φανεί κι εκείνο βατό - η ύλη τους πάνω κάτω είναι ίδια.
Ελπίζω να σε κάλυψα!
Ευχαριστώ πολύ
La vita e bella

Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7234 στις: Απρίλιος 16, 2016, 06:56:58 μμ »
Ερώτηση προς όσους έχουν τελειώσει Μάιο. Πόσο καιρό παίρνει συνήθως η αναγνώριση;Ως τον Αύγουστο που βγαίνει συνήθως η προκήρυξη έχει τελειώσει η διαδικασία ώστε να το καταθέσετε μαζί με τα χαρτιά σας;; Ρωτάω γιατί σκέφτομαι αν θα πρέπει να βιαστώ να το τελειώσω ως το Μάιο του 17 (αν προλαβαίνω να καταθέσω Αυγουστο). Αν δεν αναγνωρίζεται ως τότε να το τελειώσω το Σεπτέμβρη..

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7235 στις: Απρίλιος 16, 2016, 07:57:32 μμ »
παιδιά στο moodle στο προφίλ στο μενού grades μου βγαζει βαθμούς για το σεμιναριο και για ένα μάθημα.Στο σεμινάριο δεν έχει βαθμολογηθεί ακόμα η 3η εργασία μου και το μάθημα φυσικά δεν το έχω δώσει καν.Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτή η βαθμολογία?

Αποσυνδεδεμένος mariaag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7236 στις: Απρίλιος 16, 2016, 08:27:27 μμ »
παιδιά στο moodle στο προφίλ στο μενού grades μου βγαζει βαθμούς για το σεμιναριο και για ένα μάθημα.Στο σεμινάριο δεν έχει βαθμολογηθεί ακόμα η 3η εργασία μου και το μάθημα φυσικά δεν το έχω δώσει καν.Ξέρει κανείς τι σημαίνει αυτή η βαθμολογία?

Για το σεμινάριο οι βαθμοι που σου βγαζει είναι για τη πρώτη και τη δευτερη εργασία. Αν αναφέρεσαι στο σεμιναριο 1 νομίζω ότι η τρίτη εργασία θα βαθμολογηθεί στην εξεταστική περίοδο, ώστε να αναρτηθεί τοτε ο γενικός βαθμός. Η βαθμολογία για το μάθημα μήπως είναι για καμιά εργασία που πιθανό να παρεδωσες και να έχει βαθμολογηθεί; Δεν πάει αλλού το μυαλό μου..

Αποσυνδεδεμένος ariadny

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Πανεπιστήμιο Λευκωσίας)
« Απάντηση #7237 στις: Απρίλιος 16, 2016, 08:33:41 μμ »
Για το σεμινάριο οι βαθμοι που σου βγαζει είναι για τη πρώτη και τη δευτερη εργασία. Αν αναφέρεσαι στο σεμιναριο 1 νομίζω ότι η τρίτη εργασία θα βαθμολογηθεί στην εξεταστική περίοδο, ώστε να αναρτηθεί τοτε ο γενικός βαθμός. Η βαθμολογία για το μάθημα μήπως είναι για καμιά εργασία που πιθανό να παρεδωσες και να έχει βαθμολογηθεί; Δεν πάει αλλού το μυαλό μου..

Ακόμα και έτσι  να ήταν δεν ταιριάζουν οι βαθμολογίες με τους βαθμούς που πήρα στις εργασίες.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32305
  • Τελευταία: Efiu
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160511
  • Σύνολο θεμάτων: 19220
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 732
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.068 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.