*

Αποστολέας Θέμα: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.  (Αναγνώστηκε 12394 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« στις: Ιούνιος 15, 2012, 05:30:18 μμ »
ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΓΡΑΠΤΟΥ ΣΤΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ? ΤΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ? ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΓΡΑΠΤΟ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2012, 06:57:36 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:23 »

Αποσυνδεδεμένος lena98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 15, 2012, 05:44:22 μμ »
Τι εννοείς έχεις χάσει γραπτό;Το έχασες μετά την παράδοση των γραπτώναπό τους επιτηρητές;

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 15, 2012, 06:03:31 μμ »
Τι εννοείς έχεις χάσει γραπτό;Το έχασες μετά την παράδοση των γραπτώναπό τους επιτηρητές;
nai

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 15, 2012, 06:09:11 μμ »
Θα το αναφερω στο διευθυντη. Απο εκει και περα τι γινεται?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2012, 06:11:38 μμ από nevel »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:23 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 15, 2012, 06:41:06 μμ »
Όταν σου παρέδωσαν τα γραπτά οι επιτηρητές, τα μέτρησαν μπροστά σου;Μήπως έλειπε κάποιος και ξέχασαν να το σημειώσουν;Ή τα πήρες ως είχαν και έχασες γραπτό κατά τη διάρκεια της διόρθωσής τους;Μάλλον κάπου παράπεσε και πανικοβλήθηκες άδικα.Ίσως στο γραφείο των καθηγητών ή στην αίθουσα που έγραφαν τα παιδιά

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 15, 2012, 06:52:30 μμ »
Σε μενα συνεβη το εξης...στο οφειλουν να παρουσιαστουν εβαλαν 23 μαθητες ενω επρεπε να βαλουν 22 γιατι ο ενας εμεινε απο απουσιες.Και εγω νομιζα οτι ειχα χασει το γραπτο του συγκεκριμενου μαθητη.

Αποσυνδεδεμένος sofoulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 15, 2012, 07:33:07 μμ »
Μήπως μπήκε μέσα σε κάποιο άλλο γραπτό; Αν τα παιδιά γράφουν σε διπλωμένες κόλλες αναφοράς, είναι πιθανό να γίνει τέτοιο μπέρδεμα...

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 15, 2012, 08:58:51 μμ »
σε κάθε περιπτωση πάντως να εξαντληθούν όλα τα περιθώρια πριν γνωστοποιήσεις το γεγόνός παραέξω....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:03:49 μμ »
Νομιζω οτι το γραπτο το διορθωσα και μετα απο 5-6 μερες που πηγα να περασω τους βαθμους στις καρτελες δεν το βρηκα. Εστω οτι δεν το βρισκω πουθενα(ηδη εχω εξαντλησει τα περιθωρια) και το γνωστοποιω , ξερει καποιος τι συμβαινει? Ειμαι ο πρώτος άνθρωπος που του συμβαινει?

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:09:48 μμ »
Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρη. Αν τυχον δε μου το εδωσαν ποτε οι επιτηρητες(πραγμα δυσκολο)? Τι να ανακοινωσω στο διευθυντη? Ντρέπομαι και που το σκεφτομαι.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:17:29 μμ »
nevel το αν σου το έδωσαν ή όχι οι επιτηρητές, αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι δύσκολο να το εξακριβώσεις. Θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις να σκεφτείς τα εξής: πού διόρθωσες τα γραπτά; π. χ. ξεκίνησες να διορθώνεις από το σχολείο και συνέχισες στο σπίτι; στο σπίτι έχεις συγκεκριμένο χώρο π.χ. ένα γραφείο που διορθώνεις; τη διόρθωση την έκανες σταδιακά ή μια και έξω; έχεις μικρά παιδιά στο σπίτι;
 αν διορθώνεις στο σπίτι σου σε συγκεκριμένο χώρο και συνεχόμενα είναι λιγότερο πιθανό να έχεις χάσει εσύ το γραπτό. Προσπάθησε να σκεφτείς.
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος nevel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 87
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:26:54 μμ »

Ολα αυτα που λες τα εχω κανει. Δεν τα διορθωσα ολα τα γραπτα μαζι κι εχω φαει ολο το σπιτι που δεν ειναι και πολυ μεγαλο.Αυτο ειναι το θεμα μου και γι αυτο εχω απελπιστει. Ειναι μεγαλη ανευθυνοτητα οπως και να το κανεις!!!! Δεν δικαιολογειται. Το θεμα μου ειναι τι κανω την Τριτη που θα παω σχολειο να παραδωσω τα γραπτα. Προφανως δε μπορω να το παιξω Κινεζα! Φταιω εγω ομως ή δε μου δωσαν ποτε το γραπτο του? Το πιο λογικο ειναι να το εχασα εγω.Το μονο παρηγορο(λεμε τωρα) ειναι οτι ο μαθητης δεν κινδυνευε να μεινει στην ιδια ταξη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 15, 2012, 09:33:26 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:33:57 μμ »
Αν δεν είσαι σίγουρη για το αν οι επιτηρητές σου έδωσαν το γραπτό, μήπως όντως έλειπε εκείνη τη μέρα ο μαθητής;  Προφανώς δεν τα μέτρησες πριν τα διορθώσεις...

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Απώλεια γραπτού Απολυτηρίων Εξετάσεων.
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 15, 2012, 09:35:33 μμ »
nevel το αν σου το έδωσαν ή όχι οι επιτηρητές, αυτή τη στιγμή που μιλάμε είναι δύσκολο να το εξακριβώσεις. Θα σε συμβούλευα να προσπαθήσεις να σκεφτείς τα εξής: πού διόρθωσες τα γραπτά; π. χ. ξεκίνησες να διορθώνεις από το σχολείο και συνέχισες στο σπίτι; στο σπίτι έχεις συγκεκριμένο χώρο π.χ. ένα γραφείο που διορθώνεις; τη διόρθωση την έκανες σταδιακά ή μια και έξω; έχεις μικρά παιδιά στο σπίτι;
 αν διορθώνεις στο σπίτι σου σε συγκεκριμένο χώρο και συνεχόμενα είναι λιγότερο πιθανό να έχεις χάσει εσύ το γραπτό. Προσπάθησε να σκεφτείς.
[/q

Ολα αυτα που λες τα εχω κανει. Δεν τα διορθωσα ολα τα γραπτα μαζι κι εχω φαει ολο το σπιτι που δεν ειναι και πολυ μεγαλο.Αυτο ειναι το θεμα μου και γι αυτο εχω απελπιστει. Ειναι μεγαλη ανευθυνοτητα οπως και να το κανεις!!!! Δεν δικαιολογειται. Το θεμα μου ειναι τι κανω την Τριτη που θα παω σχολειο να παραδωσω τα γραπτα. Προφανως δε μπορω να το παιξω Κινεζα! Φταιω εγω ομως ή δε μου δωσαν ποτε το γραπτο του? Το πιο λογικο ειναι να το εχασα εγω.Το μονο παρηγορο(λεμε τωρα) ειναι οτι ο μαθητης δεν κινδυνευε να μεινει στην ιδια ταξη.
Αν αφού εξαντλήσεις κάθε περιθώριο δεν το βρεις, τότε θα πεις στο δ/ντη σου την αλήθεια και τίποτα παραπάνω. Κινέζα δεν μπορείς να το παίξεις σε καμία περίπτωση.Φαντάζομαι ότι οι επιτηρητές δε θα μέτρησαν τα γραπτά μπροστά σου αλλιώς θα ήσουν 100% σίγουρη πως η ευθύνη είναι δική σου.
 Πάντως αν διορθώνεις σε συγκεκριμένο χώρο - έστω και σταδιακά - και δεν έχεις μικρά παιδιά στο σπίτι, δεν μπορώ να φανταστώ που μπορεί το γραπτό να έχει παραπέσει...Ίσως είναι εξίσου πιθανό το ενδεχόμενο να μην έλαβες ποτέ το γραπτό στα χέρια σου.
Έχει ο Θεός.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32301
  • Τελευταία: Almanaki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160357
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 441
Σύνολο: 447

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.