*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια  (Αναγνώστηκε 4345941 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16926 στις: Ιούνιος 08, 2015, 12:04:44 πμ »
@anikologr
Νομίζω ότι κι εγώ θα ακολουθήσω τον δρόμο του Νόμιμου και θα σταματήσω τον «διάλογο» μαζί σου. Σόρυ αλλά απλά δεν μπορώ να κρατήσω την ψυχραιμία μου και είναι κρίμα να πέφτει το επίπεδο (στεναχωρούμε και την idefix που τα βλέπει μαύρα).

@rollo
το μόνο που είπα ήταν να κάνεις ότι σε φωτίσει ο θεός. Αυτά για αδικήματα κτλ που λες δεν τα ξέρω. Αν θέλεις να είσαι σίγουρος ρώτα κανα δικηγόρο.
Φράσεις όπως «οι μεταταγμένοι περάσουν και αυτό το σκόπελο», «να σε θίξει ο πίνακας», «θα καθαρίσει πολλά ονόματα» είναι φράσεις που μου ακούγονται περίεργα. Τέτοια πρέπει να λένε κάποιοι άλλοι με θεσμικό rollo  :P και όχι εσύ. Έχεις βγάλει την ετυμηγορία στο μυαλό σου χωρίς καν να έχεις πλήρη εικόνα του θέματος. Έτσι αδικείς πολλούς από εμάς. Τώρα γιατί το κάνεις μόνο εσύ ξέρεις. Δεν πειράζει. Δεν έχει και σημασία άλλωστε. Αν χρειαστεί αυτά αλλού θα αποδειχθούν και όχι στον κυβερνοχώρο.

@Korrina
Δεν έχουν σχέση με το νήμα οπότε άστο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:58 »

Αποσυνδεδεμένος ernie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
  • gunga galunga
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16927 στις: Ιούνιος 08, 2015, 12:29:08 πμ »
Έχουμε και λέμε,
1)   Παράκαμψη εθελοντικών μετατάξεων χωρίς σαφή διευκρίνηση  (φημολογία περί συνεξέτασης με υποχρεωτικές)
2)   Παράκαμψη προϋπαρχουσών ειδικοτήτων
3)   Ικανοποίηση μεγάλου αριθμού μετακινήσεων σε περιοχές όπου δεν ικανοποιήθηκαν μεταθέσεις πρωτοβάθμιων (σε αντίθεση με την πάγια διαδικασία των μετατάξεων να έπονται και να πραγματοποιούνται σε κενά που παραμένουν μετά τις μεταθέσεις)
4)   Ενημέρωση συμμετεχόντων μέσω δελτίων τύπου
5)   Μονοπρόσωπος υπολογισμός κενών/πλεονασμάτων
6)   2 διαπιστωτικές κενών/πλεονασμάτων με δύο μήνες διαφορά (χωρίς δυνατότητα τροποποίησης αιτήσεων)
7)   Μη τήρηση κενών/πλεονασμάτων
8 )   Διενέργεια τους από το «γραφείο του υπουργού» χωρίς συμμετοχή/έγκριση του τμήματος προσωπικού
9)   6 φάσεις ικανοποίησης μετατάξεων, τροποποιήσεων, ανακλήσεων από Αύγουστο 2013 έως Δεκέμβριο 2014 (έλλειψη χρονοδιαγράμματος ενστάσεων, ολοκλήρωσης διαδικασίας)
10)   Μη δημοσιοποίηση της λογικής του αλγορίθμου (παραπλανητικές και αντιφατικές πληροφορίες ως προς τη λογική του προς τους αιτούντες)
11)   Μη δημοσιοποίηση μορίων
12)   Μη έλεγχος μορίων αιτήσεων (450 αιτήσεις με αποκλείσεις)
13)   Προβληματική πρόταξη των μετατασσομένων προς το ίδιο ΠΥΣΠΕ
14)   Παραπλανητικός χαρακτηρισμός των μετατάξεων ως υποχρεωτικές, π.χ. το 50% των «κενών» των διαπιστωτικών στους ΠΕ06 έμειναν  ανοιχτά παρότι υπήρχε επαρκής αριθμός «πλεοναζόντων» προς πλήρωσή τους.
15)   Ασάφεια του νόμου περί της φύσης των προς πλήρωση θέσεων (φημολογία περί μεταφοράς οργανικών)
16)   Περιστατικά ανάκλησης μετατάξεων λόγω πλάνης. Ποια ήταν η πλάνη;
17)   Αυθαίρετο όριο δύο προτιμήσεων ( ; )
18)   Αυτοχαρακτηρισμός συμμετεχόντων ως πλεονάζον προσωπικό ( ; )
19)   Εξαναγκασμός συμμετοχής στη διαδικασία με την απειλή της διαθεσιμότητας (η οποία όμως αργότερα – άγνωστο πότε και γιατί - έπαψε να υφίσταται)
20)   Υπόνοιες, εκ του αποτελέσματος, προνομιακής πληροφόρησης.
   [Τι κάνει κάποιον να δηλώσει έναν νομό που δεν έχει πάρει μετάθεση ούτε στην πρωτοβάθμια ούτε στην δευτεροβάθμια για 2,3,5 χρόνια και ταυτόχρονα έχει περισσότερους υπεράριθμους χ ειδικότητας στην δευτεροβάθμια από όσα είναι τα κενά στην πρωτοβάθμια (για τα οποία λέγεται ότι οι εντός ΠΥΣΔΕ θα προηγηθούν). Με βάση τη λογική, ο αιτών ουσιαστικά καίει την μία επιλογή από τις δύο.]

προσθήκη σύμφωνα με πληροφορίες από geochem
21)   εκπαιδευτικοί που μετατάχθηκαν ναι μεν δήλωσαν τα σωστά μόρια αλλά δήλωσαν ως οργανική θέση την διεύθυνση δευτεροβάθμιας στην οποία ήταν  αποσπασμένοι οπότε και πριμοδοτήθηκαν αδίκως για μετάταξη εντός του πύσπε στο οποίο ήταν ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ.
προσθήκη σύμφωνα με πληροφορίες από geochem & Patreas
22)   εκπαιδευτικοί μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων των μετατάξεων ΑΛΛΛΑΞΑΝ την αρχική τους δήλωση των δύο προτιμήσεων και μετατάχθηκαν μετά από ένσταση τους στην νέα τους επιλογή !!!!!
αν βγούμε από την κρίση σε λιγότερο από 100 χρόνια, εμένα να μην με λένε ernie

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16928 στις: Ιούνιος 08, 2015, 01:29:32 πμ »
Η λίστα με τις παρατυπίες-παρανομίες είναι ατελείωτη... Απόρω πώς κάποιοι έχουν το θράσος να προσπαθούν να μας πείσουν για το αντίθετο, όταν τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους... Το θέμα είναι βέβαια τι θα αποφασίσει το Υπουργείο. Πρέπει να δοθεί άμεσα μία οριστική λύση!


Έχουμε και λέμε,
1)   Παράκαμψη εθελοντικών μετατάξεων χωρίς σαφή διευκρίνηση  (φημολογία περί συνεξέτασης με υποχρεωτικές)
2)   Παράκαμψη προϋπαρχουσών ειδικοτήτων
3)   Ικανοποίηση μεγάλου αριθμού μετακινήσεων σε περιοχές όπου δεν ικανοποιήθηκαν μεταθέσεις πρωτοβάθμιων (σε αντίθεση με την πάγια διαδικασία των μετατάξεων να έπονται και να πραγματοποιούνται σε κενά που παραμένουν μετά τις μεταθέσεις)
4)   Ενημέρωση συμμετεχόντων μέσω δελτίων τύπου
5)   Μονοπρόσωπος υπολογισμός κενών/πλεονασμάτων
6)   2 διαπιστωτικές κενών/πλεονασμάτων με δύο μήνες διαφορά (χωρίς δυνατότητα τροποποίησης αιτήσεων)
7)   Μη τήρηση κενών/πλεονασμάτων
8 )   Διενέργεια τους από το «γραφείο του υπουργού» χωρίς συμμετοχή/έγκριση του τμήματος προσωπικού
9)   6 φάσεις ικανοποίησης μετατάξεων, τροποποιήσεων, ανακλήσεων από Αύγουστο 2013 έως Δεκέμβριο 2014 (έλλειψη χρονοδιαγράμματος ενστάσεων, ολοκλήρωσης διαδικασίας)
10)   Μη δημοσιοποίηση της λογικής του αλγορίθμου (παραπλανητικές και αντιφατικές πληροφορίες ως προς τη λογική του προς τους αιτούντες)
11)   Μη δημοσιοποίηση μορίων
12)   Μη έλεγχος μορίων αιτήσεων (450 αιτήσεις με αποκλείσεις)
13)   Προβληματική πρόταξη των μετατασσομένων προς το ίδιο ΠΥΣΠΕ
14)   Παραπλανητικός χαρακτηρισμός των μετατάξεων ως υποχρεωτικές, π.χ. το 50% των «κενών» των διαπιστωτικών στους ΠΕ06 έμειναν  ανοιχτά παρότι υπήρχε επαρκής αριθμός «πλεοναζόντων» προς πλήρωσή τους.
15)   Ασάφεια του νόμου περί της φύσης των προς πλήρωση θέσεων (φημολογία περί μεταφοράς οργανικών)
16)   Περιστατικά ανάκλησης μετατάξεων λόγω πλάνης. Ποια ήταν η πλάνη;
17)   Αυθαίρετο όριο δύο προτιμήσεων ( ; )
18)   Αυτοχαρακτηρισμός συμμετεχόντων ως πλεονάζον προσωπικό ( ; )
19)   Εξαναγκασμός συμμετοχής στη διαδικασία με την απειλή της διαθεσιμότητας (η οποία όμως αργότερα – άγνωστο πότε και γιατί - έπαψε να υφίσταται)
20)   Υπόνοιες, εκ του αποτελέσματος, προνομιακής πληροφόρησης.
   [Τι κάνει κάποιον να δηλώσει έναν νομό που δεν έχει πάρει μετάθεση ούτε στην πρωτοβάθμια ούτε στην δευτεροβάθμια για 2,3,5 χρόνια και ταυτόχρονα έχει περισσότερους υπεράριθμους χ ειδικότητας στην δευτεροβάθμια από όσα είναι τα κενά στην πρωτοβάθμια (για τα οποία λέγεται ότι οι εντός ΠΥΣΔΕ θα προηγηθούν). Με βάση τη λογική, ο αιτών ουσιαστικά καίει την μία επιλογή από τις δύο.]

προσθήκη σύμφωνα με πληροφορίες από geochem
21)   εκπαιδευτικοί που μετατάχθηκαν ναι μεν δήλωσαν τα σωστά μόρια αλλά δήλωσαν ως οργανική θέση την διεύθυνση δευτεροβάθμιας στην οποία ήταν  αποσπασμένοι οπότε και πριμοδοτήθηκαν αδίκως για μετάταξη εντός του πύσπε στο οποίο ήταν ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΟΙ.
προσθήκη σύμφωνα με πληροφορίες από geochem & Patreas
22)   εκπαιδευτικοί μετά την έκδοση των αποτελεσμάτων των μετατάξεων ΑΛΛΛΑΞΑΝ την αρχική τους δήλωση των δύο προτιμήσεων και μετατάχθηκαν μετά από ένσταση τους στην νέα τους επιλογή !!!!!

Αποσυνδεδεμένος sunday

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16929 στις: Ιούνιος 08, 2015, 02:08:14 πμ »
Επίσης να σχολιάσω το παρακάτω απόσπασμα από την πρόσφατη ανακοίνωση των μεταταγμένων σχετικά με την ιεραρχική σχέση της 1ης και 2ης περίπτωσης:

"Σχετικά με το ζήτημα αυτό, όπως ήδη έχουμε αναφέρει σε παλαιότερη επιστολή μας, το ίδιο το Υπουργείο με το πρόσφατο υπ’ αριθ. 38422/Ε1/9-3-2015  έγγραφό του, υποστηρίζει ότι η Διοίκηση στο πλαίσιο της υποχρεωτικότητας της μετάταξης και με γνώμονα το δημόσιο συμφέρον είχε τη διακριτική ευχέρεια να μετατάξει τους αιτούντες σε μία εκ των δύο επιλογών τους, δεδομένου ότι ο νόμος δεν προέβλεπε ιεραρχική σχέση μεταξύ της 1ης και 2ης προτίμησης και σε συνάρτηση με τα κενά που υπήρχαν στις δηλωθείσες περιοχές μετάταξης."

Υπήρχαν πολλές περιπτώσεις εκπαιδευτικών που είχαν δηλώσει ως πρώτη επιλογή τον μόνιμο τόπο κατοικίας τους και ως δεύτερη το οικείο ΠΥΣΠΕ, την περιοχή δηλαδή που υπηρετούσαν. Τελικά όμως μετατάχθηκαν αυτόματα στο οικείο ΠΥΣΠΕ ανεξάρτητα από τα μόριά τους και είδαν στην πρώτη τους επιλογή να μετατάσσονται άτομα με πολύ λιγότερα μόρια. Γι' αυτόν τον λόγο προσέφυγαν στα Διοικητικά Δικαστήρια. Προφανώς το εν λόγω έγγραφο αποτελεί την υπερασπιστική γραμμή του Υπουργείου σε προσφυγή εκπαιδευτικού, θα έπρεπε κάπως να δικαιολογήσει την ενέργεια αυτή, δηλαδή κάπως να μπαλώσει την κατάσταση. Τι θα έλεγε δηλαδή ενώπιον του Δικαστηρίου; Ότι κάποιοι τοποθετήθηκαν αυθαίρετα απευθείας από το γραφείο του Υπουργού; Ότι σε κάποιες περιοχές δεν μέτρησαν τα μόρια, αλλά τα ραβασάκια με ονόματα από διάφορα βουλευτικά γραφεία; Είναι αστείο να παραθέτουν οι μεταταγμένοι ως επιχείρημα ένα τέτοιο έγγραφο, όταν δεν υπάρχει η απόφαση του Δικαστηρίου, που θα κρίνει εάν ένα τέτοιο επιχείρημα ευσταθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2015, 02:36:20 πμ από teacher_ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:58 »

Αποσυνδεδεμένος janiva

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16930 στις: Ιούνιος 08, 2015, 07:45:45 πμ »
@ernie

Οι περισσότεροι από εμάς ούτε θράσος έχουμε ούτε τίποτα από αυτά που νομίζεις.

Αυτά που έχεις γράψει έχουν απαντηθεί και στο forum και στα παρακάτω:

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%85%CF%80%CF%8C%CE%BC%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%84%CE%AE%CF%84%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%B5-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B1%CE%BE%CE%B7

http://xenesglosses.eu/2015/06/apantisi-ton-ekpaideutikon-athmias-ekpaideusis-pou-proerxontai-apo-metataxi-apo-ti-bthmia-sto-apo-3-6-2015-keimeno-diamartyrias-ekpaideutikon-thigomenon-apo-tis-yp/

Ο Αρβανιτόπουλος φρόντισε να στηρίξει αυτή τη διαδικασία σε ένα νόμο που δημιούργησε όλα αυτά που γράφεις. Στην διαδικασία μπορεί να χώθηκαν και οι γνωστοί άγνωστοι (όπως σε όλες τις διαδικασίες). Αυτό όμως έγινε πριν δύο χρόνια. Για τις "παρατυπίες" που αναφέρεις δεν φταίμε εμείς που πήραμε δίκαια μετάταξη και δεν θα δεχτούμε να υποστούμε τις συνέπειες. Και μάλιστα στους καιρούς που ζούμε.

Όποιος το καταλαβαίνει καλώς. Όποιος δεν το καταλαβαίνει σίγουρα θα έχει τους λόγους του. Εγώ απλά σου λέω ότι δεν είναι θράσος.

Αποσυνδεδεμένος victoryhope

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 870
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16931 στις: Ιούνιος 08, 2015, 09:24:32 πμ »
Η λίστα με τις παρατυπίες-παρανομίες είναι ατελείωτη... Απόρω πώς κάποιοι έχουν το θράσος να προσπαθούν να μας πείσουν για το αντίθετο, όταν τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους... Το θέμα είναι βέβαια τι θα αποφασίσει το Υπουργείο. Πρέπει να δοθεί άμεσα μία οριστική λύση!

Ακριβώς! Όχι μόνο ατελείωτη αλλά μου έχουν και το θράσος και ξεμούρισαν με το που άλλαξαν τα πράγματα από τέλη Γενάρη και μου θέλουν κι οργανικές! Γιατί;; Το προέβλεπε το ΔΤ με το οποίο μετατάχτηκαν;; Θά πρεπε να ντρέπονται!
Δυστυχώς όμως σ' αυτή τη χώρα μόνο τα λαμόγια επιβίωναν πάντα και λυπάμαι που το λέω Θα επιβιώνουν.
Οι ίδιοι οι νόμιμοι με τα πολλά μόρια θα έπρεπε να ζητάνε και κοινοποιηθούν τα πάντα! Αλλά ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ κι αυτοί 2 χρόνια τώρα κι ακούν το κουδούνι για να παν σχολείο το πρωί.
Ντροπή σας!!
Που πληρώσατε 5 ευρώ έκαστος και βάλατε δικηγόρο για να απαντάει τα κείμενα στους διάφορους ιστότοπους.
Δεν με νοιάζει ότι κι αν απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα. Ειλικρινά σιχάθηκα την υποκρισία και το βόλεμα όλων!
Στην τελική το όνειρό σας ήταν τα 4 δημοτικά και 1 οργανική. Αυτό αποδεικνύεται και αποδεικνύετε με τη στάση σας όλοι σας! Μα όλοι σας! Κανέναν δεν είδα να ξεχωρίζει! Κρυφτήκατε πίσω από τους συλλόγους σας και διεκδικείτε τώρα, λαμόγια που ήρθατε στην Αττική με 23, 27 και 35 μόρια.
Μείνετε στο όνειρο των 4-5 δημοτικών και της οργανικής σας!
Δεν θέλω να έχω καμμία σχέση μαζί σας γιατί δεν είστε συνάδελφοι. Αρπακτικά είστε!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2015, 09:28:54 πμ από victoryhope »
Ναι, λατρεύω την εκπαίδευση αλλά πολύ μας ταλαιπωρούν!

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16932 στις: Ιούνιος 08, 2015, 10:41:55 πμ »
Ακριβώς! Όχι μόνο ατελείωτη αλλά μου έχουν και το θράσος και ξεμούρισαν με το που άλλαξαν τα πράγματα από τέλη Γενάρη και μου θέλουν κι οργανικές! Γιατί;; Το προέβλεπε το ΔΤ με το οποίο μετατάχτηκαν;; Θά πρεπε να ντρέπονται!
Δυστυχώς όμως σ' αυτή τη χώρα μόνο τα λαμόγια επιβίωναν πάντα και λυπάμαι που το λέω Θα επιβιώνουν.
Οι ίδιοι οι νόμιμοι με τα πολλά μόρια θα έπρεπε να ζητάνε και κοινοποιηθούν τα πάντα! Αλλά ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ κι αυτοί 2 χρόνια τώρα κι ακούν το κουδούνι για να παν σχολείο το πρωί.
Ντροπή σας!!
Που πληρώσατε 5 ευρώ έκαστος και βάλατε δικηγόρο για να απαντάει τα κείμενα στους διάφορους ιστότοπους.
Δεν με νοιάζει ότι κι αν απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα. Ειλικρινά σιχάθηκα την υποκρισία και το βόλεμα όλων!
Στην τελική το όνειρό σας ήταν τα 4 δημοτικά και 1 οργανική. Αυτό αποδεικνύεται και αποδεικνύετε με τη στάση σας όλοι σας! Μα όλοι σας! Κανέναν δεν είδα να ξεχωρίζει! Κρυφτήκατε πίσω από τους συλλόγους σας και διεκδικείτε τώρα, λαμόγια που ήρθατε στην Αττική με 23, 27 και 35 μόρια.
Μείνετε στο όνειρο των 4-5 δημοτικών και της οργανικής σας!
Δεν θέλω να έχω καμμία σχέση μαζί σας γιατί δεν είστε συνάδελφοι. Αρπακτικά είστε!

Τα επιχειρήματα των Βθμιων (όπως ο αν λόγω ...) που ξέχασαν να κάνουν αίτηση μετάταξης(!!!) σε σχέση με αυτά των μεταταγμένων είναι αφοπλιστικά!!!!
Εμένα με έπεισε ότι έχουν δίκιο.

Τίγρης της Βεγγάζης

  • Επισκέπτης
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16933 στις: Ιούνιος 08, 2015, 11:16:04 πμ »
Ακριβώς! Όχι μόνο ατελείωτη αλλά μου έχουν και το θράσος και ξεμούρισαν με το που άλλαξαν τα πράγματα από τέλη Γενάρη και μου θέλουν κι οργανικές! Γιατί;; Το προέβλεπε το ΔΤ με το οποίο μετατάχτηκαν;; Θά πρεπε να ντρέπονται!
Δυστυχώς όμως σ' αυτή τη χώρα μόνο τα λαμόγια επιβίωναν πάντα και λυπάμαι που το λέω Θα επιβιώνουν.
Οι ίδιοι οι νόμιμοι με τα πολλά μόρια θα έπρεπε να ζητάνε και κοινοποιηθούν τα πάντα! Αλλά ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ κι αυτοί 2 χρόνια τώρα κι ακούν το κουδούνι για να παν σχολείο το πρωί.
Ντροπή σας!!
Που πληρώσατε 5 ευρώ έκαστος και βάλατε δικηγόρο για να απαντάει τα κείμενα στους διάφορους ιστότοπους.
Δεν με νοιάζει ότι κι αν απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα. Ειλικρινά σιχάθηκα την υποκρισία και το βόλεμα όλων!
Στην τελική το όνειρό σας ήταν τα 4 δημοτικά και 1 οργανική. Αυτό αποδεικνύεται και αποδεικνύετε με τη στάση σας όλοι σας! Μα όλοι σας! Κανέναν δεν είδα να ξεχωρίζει! Κρυφτήκατε πίσω από τους συλλόγους σας και διεκδικείτε τώρα, λαμόγια που ήρθατε στην Αττική με 23, 27 και 35 μόρια.
Μείνετε στο όνειρο των 4-5 δημοτικών και της οργανικής σας!
Δεν θέλω να έχω καμμία σχέση μαζί σας γιατί δεν είστε συνάδελφοι. Αρπακτικά είστε!

Τι να σου πω?
Καθότι μεταταγμένος ο υποφαινόμενος ομολογώ ότι ντρέπομαι  ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος anikologr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 449
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τα αυτοκίνητα...
    • Προφίλ
    • https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16934 στις: Ιούνιος 08, 2015, 11:25:48 πμ »
Ακριβώς! Όχι μόνο ατελείωτη αλλά μου έχουν και το θράσος και ξεμούρισαν με το που άλλαξαν τα πράγματα από τέλη Γενάρη και μου θέλουν κι οργανικές! Γιατί;; Το προέβλεπε το ΔΤ με το οποίο μετατάχτηκαν;; Θά πρεπε να ντρέπονται!
Δυστυχώς όμως σ' αυτή τη χώρα μόνο τα λαμόγια επιβίωναν πάντα και λυπάμαι που το λέω Θα επιβιώνουν.
Οι ίδιοι οι νόμιμοι με τα πολλά μόρια θα έπρεπε να ζητάνε και κοινοποιηθούν τα πάντα! Αλλά ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ κι αυτοί 2 χρόνια τώρα κι ακούν το κουδούνι για να παν σχολείο το πρωί.
Ντροπή σας!!
Που πληρώσατε 5 ευρώ έκαστος και βάλατε δικηγόρο για να απαντάει τα κείμενα στους διάφορους ιστότοπους.
Δεν με νοιάζει ότι κι αν απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα. Ειλικρινά σιχάθηκα την υποκρισία και το βόλεμα όλων!
Στην τελική το όνειρό σας ήταν τα 4 δημοτικά και 1 οργανική. Αυτό αποδεικνύεται και αποδεικνύετε με τη στάση σας όλοι σας! Μα όλοι σας! Κανέναν δεν είδα να ξεχωρίζει! Κρυφτήκατε πίσω από τους συλλόγους σας και διεκδικείτε τώρα, λαμόγια που ήρθατε στην Αττική με 23, 27 και 35 μόρια.
Μείνετε στο όνειρο των 4-5 δημοτικών και της οργανικής σας!
Δεν θέλω να έχω καμμία σχέση μαζί σας γιατί δεν είστε συνάδελφοι. Αρπακτικά είστε!
Καταλαβαίνω απόλυτα τον θυμό και την αγανάκτηση σου.

Έτσι νιώθω και εγώ δύο χρόνια τώρα. Ετοιμάσου λοιπόν τώρα εκτός από τον πόνο σου να ακούσεις και τις ειρωνείες τους..
Στοιχεία Εκπαιδευκών αντιτιθέμενων - θιγόμενων από τις υποχρεωτικές μετατάξεις

https://docs.google.com/forms/d/1ujwDvvYzRfhjfnvjxJfqLXnHigfiqJZl3tVxaeLOsPM/edit#

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16935 στις: Ιούνιος 08, 2015, 11:44:08 πμ »
Ακριβώς! Όχι μόνο ατελείωτη αλλά μου έχουν και το θράσος και ξεμούρισαν με το που άλλαξαν τα πράγματα από τέλη Γενάρη και μου θέλουν κι οργανικές! Γιατί;; Το προέβλεπε το ΔΤ με το οποίο μετατάχτηκαν;; Θά πρεπε να ντρέπονται!
Δυστυχώς όμως σ' αυτή τη χώρα μόνο τα λαμόγια επιβίωναν πάντα και λυπάμαι που το λέω Θα επιβιώνουν.
Οι ίδιοι οι νόμιμοι με τα πολλά μόρια θα έπρεπε να ζητάνε και κοινοποιηθούν τα πάντα! Αλλά ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΝ κι αυτοί 2 χρόνια τώρα κι ακούν το κουδούνι για να παν σχολείο το πρωί.
Ντροπή σας!!
Που πληρώσατε 5 ευρώ έκαστος και βάλατε δικηγόρο για να απαντάει τα κείμενα στους διάφορους ιστότοπους.
Δεν με νοιάζει ότι κι αν απαντήσετε σε αυτό το μήνυμα. Ειλικρινά σιχάθηκα την υποκρισία και το βόλεμα όλων!
Στην τελική το όνειρό σας ήταν τα 4 δημοτικά και 1 οργανική. Αυτό αποδεικνύεται και αποδεικνύετε με τη στάση σας όλοι σας! Μα όλοι σας! Κανέναν δεν είδα να ξεχωρίζει! Κρυφτήκατε πίσω από τους συλλόγους σας και διεκδικείτε τώρα, λαμόγια που ήρθατε στην Αττική με 23, 27 και 35 μόρια.
Μείνετε στο όνειρο των 4-5 δημοτικών και της οργανικής σας!
Δεν θέλω να έχω καμμία σχέση μαζί σας γιατί δεν είστε συνάδελφοι. Αρπακτικά είστε!
Αυτο το λογοτεχνικο θαυμα,  που συνεγγραψε το προ-ιστορικο μελος βλ ανθρωπος νεαντερταλ,  αποτελει ενα μνημειο ηθους και αξιοπρεπειας και εκπροσωπει επαξια αυτο των βθμιων που δεν εκαναν αιτηση. Τα επειχηρηματα που προβαλουν συγκεντρωμενα σε αυτο το μνημειο ηθους τεχνης και πολιτισμου ειναι πολυ ισχυρα και αντικατοπτριζουν το απολυτο δικιο για το οποιο κοπτονται σε αυτο το φορουμ. Ευγε!

Αποσυνδεδεμένος baxalo2013

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16936 στις: Ιούνιος 08, 2015, 01:34:43 μμ »

Για την δημοσιοποίηση των μορίων του 2013, ήδη για τις μεταθέσεις (του 2013) έχουν δημοσιευτεί συγκεντρωτικοί πίνακες μορίων από διαφορους αιρετους/συμβουλους .Eιδικά για ΠΕ06/ΠΕ11 θυμάμαι ότι τα είχαν βάλει και σε μορφή PDF (ή στο scribd). Δεν είχε αντιδράσει τότε κάποιος...

Γιατί δεν στέλνει κάποιος σαν ερώτημα στο υπουργείο την λίστα του ernie;


(edit : εσβησα κάτι από αυτό το ποστ. Θα το βάλω σε άλλη δημοσίευση)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2015, 01:42:37 μμ από baxalo2013 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16937 στις: Ιούνιος 08, 2015, 01:53:23 μμ »
ΑΠΕΡΡΙΦΘΗ Η ΑΙΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΔΕΔΥ
Νόμιμη έκρινε το ΣτΕ τη διαθεσιμότητα και κινητικότητα στο Δημόσιο

Έχασε τη μάχη στην Ολομέλεια του Συμβουλίου της Επικρατείας για την διαθεσιμότητα και τη κινητικότητα η ΑΔΕΔΥ, η οποία είχε επιβληθεί το 2013 στους υπαλλήλους του Δημοσίου τομέα, των ΝΠΔΔ, κ.λπ.
Νόμιμη έκρινε το ΣτΕ τη διαθεσιμότητα και κινητικότητα στο Δημόσιο
Η Ολομέλεια του Ανωτάτου Ακυρωτικού Δικαστηρίου (απόφαση 2151/2015, κ.λπ.) απέρριψε την αίτηση της ΑΔΕΔΥ που ζητούσε να ακυρωθούν ως αντισυνταγματικές, αντίθετες Ευρωπαϊκή Σύμβαση Δικαιωμάτων του Ανθρώπου (ΕΣΔΑ), το Χάρτη Θεμελιωδών Δικαιωμάτων της Ευρωπαϊκής Ένωσης, την Ευρωπαϊκή και ελληνική νομοθεσία και νομολογία οι υπουργικές αποφάσεις του 2013 που αφορούσαν τη διαθεσιμότητα και τη κινητικότητα των υπαλλήλων του Δημοσίου τομέα, των ΝΠΔΔ, κ.λπ.
Η ΑΔΕΔΥ με τις προσφυγές της ζητούσε να ακυρωθούν δύο αποφάσεις του υπουργού Διοικητικής Μεταρρύθμισης με τις οποίες εισάγεται η διαδικασία και τα κριτήρια διαθεσιμότητας και κινητικότητας.
Με τη δεύτερη προσφυγή ζητεί να ακυρωθούν 25 κοινές υπουργικές αποφάσεις με τι οποίες καταργούνται πλέον των 6.000 οργανικών θέσεων σε διάφορα υπουργεία, οργανισμούς του Δημοσίου, ΝΠΔΔ, κ.λπ.
Υποστήριζε δε ότι οι επίμαχες υπουργικές αποφάσεις προσκρούουν σε σωρεία Συνταγματικών διατάξεων, όπως είναι αυτές που αφορούν την ισότητα των πολιτών, την προστασία της αξίας του ανθρώπου, το δικαίωμα της ελεύθερης ανάπτυξης της προσωπικότητας, ενώ παραβιάζουν και άλλα άρθρα του Συνταγματικού χάρτη όπως είναι το 74 που δεν επιτρέπει την δημοσίευση σε νόμο άσχετων διατάξεων με τον τίτλο και το περιεχόμενό του, το άρθρο 103 το οποίο προστατεύει τους δημοσίους υπαλλήλους, κ.λπ.
Οι σύμβουλοι της Επικρατείας απέρριψαν τους ισχυρισμούς της ΑΔΕΔΥ ως αβάσιμους και απαράδεκτους, ενώ άλλους ως αόριστους.

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=64198694
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 08, 2015, 02:50:15 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΠΟΡΩΝ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος gkgian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 152
  • Η ζωή είναι ωραία
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16938 στις: Ιούνιος 08, 2015, 02:15:33 μμ »
Αυτο ειναι αληθεια πολυ ενδιαφερον ΜΟΝΙΜΕ. Φαινεται οτι το θεμα βαδιζει πλεον προς τη σωστη κατευθυνση και η διευθετηση του ειναι θεμα ημερων οπως ειπε και ο υπουργος.

Αποσυνδεδεμένος sensible

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 323
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη απο Δευτεροβάθμια σε Πρωτοβάθμια
« Απάντηση #16939 στις: Ιούνιος 08, 2015, 03:34:55 μμ »
Μα καλά δεν έχετε βαρεθεί ορισμένοι προκλητικοί μεταταγμένοι να θεωρείται ότι "ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ" και θα σας επιβραβεύσουν και με οργανική από πάνω έτσι "ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΒΑΤΖΩΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ Η ΔΙΕΤΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΤΣΙΔΑΣ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΡΑ".

ΕΛΕΟΣ...ορισμένοι είστε για λύπηση και όταν σκάσει σαν βόμβα για εσάς το τελικό σχέδιο......που ετοιμάζεται.....δε θα βρίσκεται γωνία να κρυφτείτε. Κρατείστε ρε συνάδελφοι καμία πισινή. Και πριν ένα μήνα οργανικές μοιράζατε (παραθαλάσσιες και βουνίσιες, ανάλογα με τις προτιμήσεις σας και το πολιτικό γραφείο που κάποιοι...ελπίζω λίγοι...είχαν απευθυνθεί) και έκανε πάταγο η εισήγηση. Μη φαντάζεστε ότι η τελική απόφαση θα απέχει και πάρα πολύ επειδή βούιξε ο κώνωψ (πες με διάφοροι σύλλογοι που στο κάτω κάτω δεν αντιπροσωπεύουν και κανέναν εκτός από το ΔΣ τους)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32303
  • Τελευταία: RISA
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160388
  • Σύνολο θεμάτων: 19217
  • Σε σύνδεση σήμερα: 541
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 471
Σύνολο: 481

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.