*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ  (Αναγνώστηκε 379884 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος new

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #336 στις: Νοέμβριος 04, 2009, 04:02:00 μμ »
Να κάνω ένα σχόλιο για τη γνώση αγγλικών και τη χρησιμότητά της. Ξεκίνησα τον Οκτώβριο μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ και μόλις παρέδωσα την πρώτη εργασία μου. Η γνώση των αγγλικών για μένα είναι απαραίτητη. Τα βιβλία που θα χρειαστεί κάποιος να διαβάσει και να συμβουλευτεί είναι στα αγγλικά (το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών). Κάτοχος proficiency και πάλι δυσκολεύτηκα με ορολογίες και άλλα θέματα που χρειάστηκε να κατανοήσω.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το να αποδείξεις με χαρτιά αν γνωρίζεις ή όχι αγγλικά δεν είναι τίποτα. Αν "κοροϊδέψεις" ότι έχεις τις απαιτούμενες γνώσεις απλά θα είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα και πολύ παραπάνω ο χρόνος που θα χρειαστείς για την εκπόνηση των εργασιών (ο οποίος σημειωτέον είναι πάρα πολύς). Εξαρτάται, λοιπόν, από το πόσο μπορεί και έχει τη διάθεση κανένας να ασχοληθεί!


Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου. Ευχαριστούμε. Αν Θες μας λες σε ποιο μεταπτυχιακό είσαι?
ΠΕ04.01

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:01:34 »

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #337 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:46:50 μμ »
Μόλις πήρα τηλ. στο ΕΑΠ, μου είπε ότι ΔΕΝ απαγορεύονται τα δύο μεταπτυχιακά παράλληλα!!!   :D Λάθος έκανες ΝΕΝΑ
τη δευτερα τουσ πηρα τηλ και μου ειπαν πωσ ο νομοσ το απαγορευει.αλλα η αποφαση ειναι δικη μου και να κανω οτι θελω γιατι εγω θα εχω τισ συνεπειεσ.
τι να σου πω!
μαλλον δεν εχουν ιδεα τι τουσ γινεται.
οσο καιρο ειμαι στο εαπ καταλαβα πωσ μαλλον δε γνωριζουν και πολλα.
σκετη παραπληροφορηση!
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #338 στις: Νοέμβριος 05, 2009, 10:51:01 μμ »
Οι εργασίες για κάθε θεματική ενότητα σε μεταπτυχιακό του ΕΑΠ είναι 4 κ μάλιστα αν συγκεντρώσεις 20(το άριστα είναι 10) απο τις 3 πρώτες ,μπορεις να αποφύγεις να κάνεις την τέταρτη εργασία.
μαλλον δεν ειναι το ιδιο για ολα τα μεταπτυχιακα.
στο δικο μου ειναι 6 εργασιεσ σε καθε θεματικη και θελει να συγκενρωσεισ τουλαχιστον 30 για να μπορεισ να δωσεισ εξετασεισ.
επισησ εχεισ δικαιωμα μονο 1 εργασια να μη παραδωσεισ.στην οποια θα βαθμολογηθεισ με μηδεν και ετσι θα βγει ο μεσοσ οροσ των βαθμων σου
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #339 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:27:20 πμ »
Μόλις πήρα τηλ. στο ΕΑΠ, μου είπε ότι ΔΕΝ απαγορεύονται τα δύο μεταπτυχιακά παράλληλα!!!   :D Λάθος έκανες ΝΕΝΑ
Έτσι είναι.
Το έχω ρωτήσει και γώ και μάλιστα στα αρμόδια γραφεία μεταπτυχιακών σπουδών του υπουργείου, που αυτοί αποκλείεται να κάνουν λάθος καθώς μόνο με τέτοια θέματα ασχολούνται

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:01:34 »

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #340 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:47:57 πμ »
Τι καλά!!! Οπότε να στείλω αίτηση! Βέβαια όταν πάρει μπρος το site τους γιατί πριν που προσπάθησα έλεγε ότι υπηρχε πρόβλημα...  :-\

Αποσυνδεδεμένος N E N A

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #341 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 08:44:03 πμ »
Μόλις πήρα τηλ. στο ΕΑΠ, μου είπε ότι ΔΕΝ απαγορεύονται τα δύο μεταπτυχιακά παράλληλα!!!   :D Λάθος έκανες ΝΕΝΑ
Έτσι είναι.
Το έχω ρωτήσει και γώ και μάλιστα στα αρμόδια γραφεία μεταπτυχιακών σπουδών του υπουργείου, που αυτοί αποκλείεται να κάνουν λάθος καθώς μόνο με τέτοια θέματα ασχολούνται
ισως σε μενα απαντησαν διαφορετικα γιατι και αυτο που κανω και αυτο που ηθελα να κανω ειναι στο εαπ.
τι να πω?
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ, ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ....

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #342 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:43:53 πμ »
Μπορεί... Πάντως και που θα στείλουμε αιτήσεις, χρειάζεται πολλή τύχη για να κληρωθούμε!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #343 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 11:54:22 πμ »
Μπορεί... Πάντως και που θα στείλουμε αιτήσεις, χρειάζεται πολλή τύχη για να κληρωθούμε!

Ολα είναι πιθανά..Την πρώτη φορά που έκανα αίτηση ,έμεινα εκτός.
Πέρσι κληρώθηκα στους επιλαχόντες με όχι πολύ καλή σειρά.
Κι όμως αρνήθηκαν οι προηγούμενοι (δεν είναι κ πολύ εύκολο να διαθέσεις τουλάχιστον 850Ε για να κατοχυρώσεις την θέση σου σε μικρό χρονικό διάστημα) κ παρακολουθώ πλέον το μεταπτυχιακό "Σπουδές στην Εκπαίδευση".

Καλή επιτυχία σε όλους όσους θα κάνετε αίτηση στο ΕΑΠ. :)
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #344 στις: Νοέμβριος 06, 2009, 12:38:48 μμ »
Ευχαριστούμε! Και σε μένα το ίδιο συνέβη με το μεταπτυχιακό που παρακολουθώ τώρα (Σπουδές στην Εκπαίδευση αλλά όχι στο ΕΑΠ) κάποιοι πριν από μένα αρνή8ηκαν να πάνε και έτσι ήρ8ε η σειρα μου! Μακάρι να είμαι το ίδιο τυχερή και στο ΕΑΠ!

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #345 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 04:55:48 μμ »
Ευχαριστούμε! Και σε μένα το ίδιο συνέβη με το μεταπτυχιακό που παρακολουθώ τώρα (Σπουδές στην Εκπαίδευση αλλά όχι στο ΕΑΠ) κάποιοι πριν από μένα αρνή8ηκαν να πάνε και έτσι ήρ8ε η σειρα μου! Μακάρι να είμαι το ίδιο τυχερή και στο ΕΑΠ!


που το κανεις-αν επιτρεπεται?στο ανοιχτο κυπρου η σε συμβατικο?
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #346 στις: Νοέμβριος 08, 2009, 06:00:21 μμ »
Στην ΑΣΠΑΙΤΕ η οποία το διοργανώνει σε συνεργασία με το Roehampton University. Το μεταπτυχιακό είναι στα αγγλικα...

Αποσυνδεδεμένος aelleni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #347 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 10:57:17 πμ »
Να κάνω ένα σχόλιο για τη γνώση αγγλικών και τη χρησιμότητά της. Ξεκίνησα τον Οκτώβριο μεταπτυχιακό στο ΕΑΠ και μόλις παρέδωσα την πρώτη εργασία μου. Η γνώση των αγγλικών για μένα είναι απαραίτητη. Τα βιβλία που θα χρειαστεί κάποιος να διαβάσει και να συμβουλευτεί είναι στα αγγλικά (το μεγαλύτερο ποσοστό αυτών). Κάτοχος proficiency και πάλι δυσκολεύτηκα με ορολογίες και άλλα θέματα που χρειάστηκε να κατανοήσω.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το να αποδείξεις με χαρτιά αν γνωρίζεις ή όχι αγγλικά δεν είναι τίποτα. Αν "κοροϊδέψεις" ότι έχεις τις απαιτούμενες γνώσεις απλά θα είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα και πολύ παραπάνω ο χρόνος που θα χρειαστείς για την εκπόνηση των εργασιών (ο οποίος σημειωτέον είναι πάρα πολύς). Εξαρτάται, λοιπόν, από το πόσο μπορεί και έχει τη διάθεση κανένας να ασχοληθεί!


Πολύ χρήσιμες οι πληροφορίες σου. Ευχαριστούμε. Αν Θες μας λες σε ποιο μεταπτυχιακό είσαι?

Το μεταπτυχιακό που παρακολουθώ είναι το "Γραφικές Τέχνες και Πολυμέσα". Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ευχαρίστως να βοηθήσω.

Αποσυνδεδεμένος bubuka

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 126
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #348 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 10:43:52 μμ »
Στην ΑΣΠΑΙΤΕ η οποία το διοργανώνει σε συνεργασία με το Roehampton University. Το μεταπτυχιακό είναι στα αγγλικα...


και μπαινεις με κληρωση η απλα σε επιλεγουν?δεν το ηξερα οτι η ασπαιτε εχει και μεταπτυχιακα!μαυρα μεσανυχτα
η επανασταση ξεκιναει απο μεσα μας

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακά ΕΑΠ
« Απάντηση #349 στις: Νοέμβριος 09, 2009, 10:47:59 μμ »
Με συνέντευξη είναι. Καλά μην φανταστείς, κι εγώ τυχαία σε μια εφημερίδα το ειχα διαβάσει. Νομίζω είναι η τρίτη χρονιά που γίνεται. Έχε το υπόψιν σου για του χρόνου!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32304
  • Τελευταία: Aira
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160428
  • Σύνολο θεμάτων: 19218
  • Σε σύνδεση σήμερα: 843
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 669

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.