*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 843669 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2100 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 12:24:18 μμ »
'Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει υπεύθυνα σας παρακαλώ:

Αν καλέσουν κάποιον ως ΑΜΩ (λέμε τώρα) και αρνηθεί τη θέση τι κύρωση έχει?

Τι ακριβώς σημαίνει διαγραφή από τους φετινούς πίνακες? Θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος απαντήσει! Thank you!

Δεν θα τον ξανακαλέσουν την ίδια χρονιά αναπληρωτή, αλλά μπορούν να τον καλέσουν την επόμενη χρονιά. Εάν αρνηθεί ξανά του χρόνου, δεν θα τον καλέσουν για τα επόμενα 2 χρόνια (διαγράφεται από τον πίνακα).
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:13 »

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2101 στις: Νοέμβριος 16, 2010, 03:24:09 μμ »
'Οποιος γνωρίζει ας απαντήσει υπεύθυνα σας παρακαλώ:

Αν καλέσουν κάποιον ως ΑΜΩ (λέμε τώρα) και αρνηθεί τη θέση τι κύρωση έχει?

Τι ακριβώς σημαίνει διαγραφή από τους φετινούς πίνακες? Θα ήμουν ευγνώμων αν κάποιος απαντήσει! Thank you!
απλά δεν θα σε καλέσουν ξανά για τη φετινή σχολική χρονιά. του χρόνου πάλι!εμένα με κάλεσαν ακω ( μάλλον) με το εσπα και αρνήθηκα και αυτό μου είπαν στο υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος Tasa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
  • EFL freaks
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2102 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 11:31:40 πμ »
Συναδερφοι καλημερα. Σημερα το πρωι με καλεσανε απο το υπουργειο παιδειας κ ζητησαν στοιχεια για την πληρωμη, ειμαι στους 157 με αναληψη στις 2-11. Ισως υπαρχει ελπιδα- βεβαια η συμβαση αφαντη ακομη.  ???

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2103 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 11:36:22 πμ »
κατι ειναι κα αυτο , εμενα τιποτα ακομα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:13 »

Αποσυνδεδεμένος gks85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2104 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 01:06:13 μμ »
Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2105 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 01:38:37 μμ »
Παιδιά κανένα νέο??  Στο forum των θεολόγων είπαν ότι θα πάρουν σήμερα πληροφορικής...
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2106 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 01:52:01 μμ »
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά τουλάχιστον Θεσσαλονίκη μειώνονται οι ώρες σε πολλά ολοήμερα γιατί έχει μειωθεί πολύ ο αριθμός των παιδιών που μένουν στο ολοήμερο. Εμένα μου έκοψαν 4 ώρες κι επειδή έψαχνε η Διεύθυνση πού να συμπληρώσω ωράριο, βρήκαν σε πρωινό κύκλο μιας και ό,τι δηλωμένα κενά αγγλικών υπήρχαν σε ολοήμερα δεν ίσχυαν πλέον.

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2107 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:03:13 μμ »
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά τουλάχιστον Θεσσαλονίκη μειώνονται οι ώρες σε πολλά ολοήμερα γιατί έχει μειωθεί πολύ ο αριθμός των παιδιών που μένουν στο ολοήμερο. Εμένα μου έκοψαν 4 ώρες κι επειδή έψαχνε η Διεύθυνση πού να συμπληρώσω ωράριο, βρήκαν σε πρωινό κύκλο μιας και ό,τι δηλωμένα κενά αγγλικών υπήρχαν σε ολοήμερα δεν ίσχυαν πλέον.

Ωραία μας έφτιαξες την μέρα!!!! Θεσσαλονίκη μιλάς για τα κενά μέσα στην πόλη να φανταστώ?
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2108 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:05:21 μμ »
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά τουλάχιστον Θεσσαλονίκη μειώνονται οι ώρες σε πολλά ολοήμερα γιατί έχει μειωθεί πολύ ο αριθμός των παιδιών που μένουν στο ολοήμερο. Εμένα μου έκοψαν 4 ώρες κι επειδή έψαχνε η Διεύθυνση πού να συμπληρώσω ωράριο, βρήκαν σε πρωινό κύκλο μιας και ό,τι δηλωμένα κενά αγγλικών υπήρχαν σε ολοήμερα δεν ίσχυαν πλέον.
Ωραία μας έφτιαξες την μέρα!!!! Θεσσαλονίκη μιλάς για τα κενά μέσα στην πόλη να φανταστώ?
Ναι.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2109 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:07:12 μμ »
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά τουλάχιστον Θεσσαλονίκη μειώνονται οι ώρες σε πολλά ολοήμερα γιατί έχει μειωθεί πολύ ο αριθμός των παιδιών που μένουν στο ολοήμερο. Εμένα μου έκοψαν 4 ώρες κι επειδή έψαχνε η Διεύθυνση πού να συμπληρώσω ωράριο, βρήκαν σε πρωινό κύκλο μιας και ό,τι δηλωμένα κενά αγγλικών υπήρχαν σε ολοήμερα δεν ίσχυαν πλέον.

Είναι σαν να το κάνουν επίτηδες, από την αρχή της χρονιάς δεν είχαν καλέσει ειδικότητες στα περισσότερα ολοήμερα και εκεί που θα είχαν δηλώσει οι γονείς τα παιδάκια να πηγαινουν στο ολοήμερο θα τα ξέγραψαν. Δεν θα καθόντουσαν να περιμένουν πότε το υπουργείο θα στείλει καθηγητές.... οπότε να τα αποτελέσματα.... >:(
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος dynamite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 298
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2110 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:09:28 μμ »
Δε θέλω να σας απογοητεύσω αλλά τουλάχιστον Θεσσαλονίκη μειώνονται οι ώρες σε πολλά ολοήμερα γιατί έχει μειωθεί πολύ ο αριθμός των παιδιών που μένουν στο ολοήμερο. Εμένα μου έκοψαν 4 ώρες κι επειδή έψαχνε η Διεύθυνση πού να συμπληρώσω ωράριο, βρήκαν σε πρωινό κύκλο μιας και ό,τι δηλωμένα κενά αγγλικών υπήρχαν σε ολοήμερα δεν ίσχυαν πλέον.

Είναι σαν να το κάνουν επίτηδες, από την αρχή της χρονιάς δεν είχαν καλέσει ειδικότητες στα περισσότερα ολοήμερα και εκεί που θα είχαν δηλώσει οι γονείς τα παιδάκια να πηγαινουν στο ολοήμερο θα τα ξέγραψαν. Δεν θα καθόντουσαν να περιμένουν πότε το υπουργείο θα στείλει καθηγητές.... οπότε να τα αποτελέσματα.... >:(

Συμφωνώ... τελικά δεν ακούστηκε τίποτα για εμάς? Λέτε να περάσει και αυτή η εβδομάδα και να μην γίνει τίποτα?
Always look on the bright side of things....

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2111 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:11:43 μμ »
Δεν ξέρω, τίποτα δεν έχει ακουστεί... Αυτό το περίμενε δεν το αντέχω.... Αν δεν είχα και τα ιδιαίτερα φέτος, θα ήμουν στα όρια της κατάθλιψης...
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2112 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 03:20:38 μμ »
ανανεώθηκε ο πίνακάς μας, μακάρι να έχουμε κανένα ευχάριστο σύντομα!
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2113 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 03:24:20 μμ »
Λοιπον, σημερα με καλεσαν για αναθεση Γ' Αθηνας...με στελνουν ολοημερο αναπληρωτρια, μονο εκει εχουν κενα επι του παροντος, λεει.Υποψιαζομαι,οπως λετε κι εσεις κι επειδη το εχω ακουσει και εγω, οτι τα ολοημερα και Γ' Αθηνας εχουν συρρικνωθει,ομως, λογω της καθυστερησης στην τοποθετηση ειδικοτητων.

Κι ενα ψηγμα πληροφοριων σχετικα με τα ΕΣΠΑ, μιας και ρωτησα τους παντες σε 3 διαφορετικα γραφεια, το ειχα αγχος με ολα οσα ακουγα και διαβαζα: ειμαστε κανονικοι αναπληρωτες, με πληρη μισθο και δικαιωματα,η μονη διαφορα επι του παροντος ειναι τα παρουσιολογια και το υποχρεωτικο 24-ωρο,λογω ΕΕ, που το απαιτει.

Επισης εμαθα οτι η πρωτη μισθοδοσια θα αργησει 1 με 2 μηνες, λογω γραφειοκρατιας, αλλα μετα πληρωνομαστε κανονικα...Αντε και να δουμε!

Και κατι ακομα που ετυχε να ακουσω στα γραφεια σημερα: πιθανοτατα, θα υπαρξει κι αλλη φαση αναπληρωτων ΠΕ06, μαλλον ΑΜΩ και μαλλον συντομα-αφου τοποθετηθουν οσοι εκκρεμουν αυτη τη στιγμη,υποθετω.

Και σε καταλαβαινω απολυτα,ks...δεν ειχα ιδιαιτερα φετος, εχω ψαξει παντου για δουλεια, και τιποτα...το απολυτο αγχος...

Dream a little dream of me...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160578
  • Σύνολο θεμάτων: 19221
  • Σε σύνδεση σήμερα: 926
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.146 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.