*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί 2022  (Αναγνώστηκε 1523821 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6902 στις: Μάιος 31, 2022, 11:20:50 μμ »
Ότι ακούτε από την ΠΕΑΔ και ότι έχει προτείνει η ΠΕΑΔ στο υπουργείο, τσουπ αμέσως στο πδε σαν πληροφορία και καλά...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:17:44 »

Αποσυνδεδεμένος Vagg91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2437
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6903 στις: Μάιος 31, 2022, 11:27:50 μμ »
Πατρεα εχεις καποια πληροφορια για το νουμερο ; Ειναι 5ψηφιο ; Εχεις ακουσει κατι ;

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6904 στις: Μάιος 31, 2022, 11:31:28 μμ »
Ρε παιδιά, εξηγήστε μου κάτι: για ποιο λογο βλέπετε σαν εχθρούς όλους εμάς που δυσπιστούνε ότι το υπουργείο θα κάνει διορισμούς πάνω από τα οργανικά κενα. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει ούτε τον τρόπο που θα γίνει αυτό, και ούτε μια πειστική απάντηση στο γιατί να εμπλακεί σε μια τέτοια διαδικασία το υπουργείο, η οποία θα δημιουργήσει πλεονάσματα και θα προκαλέσει αντιδράσεις, και να μην περιμένει απλά να κάνει αυτούς τους έξτρα διορισμούς σε κανονικά οργανικά κενα του χρόνου. Απο κει και πέρα με τις προσωπικές προσβολές και επιθέσεις μερικοί το έχετε τερματίσει σήμερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2022, 11:33:29 μμ από mts.ag »

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6905 στις: Μάιος 31, 2022, 11:32:55 μμ »
Πατρεα εχεις καποια πληροφορια για το νουμερο ; Ειναι 5ψηφιο ; Εχεις ακουσει κατι ;
χωρις @ και Λατινικά επίκληση δε γίνεται το χεις κάνει τόσες φορές

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:17:44 »

Αποσυνδεδεμένος iLLuSioN

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 381
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6906 στις: Μάιος 31, 2022, 11:34:19 μμ »
Τι να πούμε και εμεις οι κοινές ειδικότητες που ο διορισμός μας παραπέμπεται στις καλένδες. Ελπίζουμε να εχουμε μια θετική εξέλιξη στο 90 απο τον @Patreas ή καποια επίσημη πηγή γιατι κουραστήκαμε να αναπληρώνουμε τους εαυτούς μας 10+ χρονια.

Αποσυνδεδεμένος vagg99

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6907 στις: Μάιος 31, 2022, 11:36:21 μμ »
Κι εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί εξεγειρονται συγκεκριμένα μέλη του φόρουμ και βγαίνουν εκτός εαυτού στις εξής δύο περιπτώσεις :
Α. Όταν κάποιος πει ότι απορεί για το πώς είναι εφικτό σε έναν κλάδο (πχ φιλολόγων στην προκειμένη περίπτωση) να γίνουν διορισμοί πάνω από τα οργανικά κενά και
Β. Όταν κάποιος τολμήσει να ρωτήσει αν θα διοριστουν πάνω από 2.000 δάσκαλοι.

Κι εγώ θεωρώ ότι με 10.000+ διορισμούς, όπως λένε οι δικές σας πληροφορίες, δε θα διοριστουν μόνο 317 φιλόλογοι, αλλά κάπως θα δικαιολογηθει ένα μεγαλύτερο νούμερο. Αλλά γιατί όποιος εκφράζει μια απορία ή δυσπιστία να δέχεται επίθεση;


« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2022, 11:38:48 μμ από vagg99 »

Αποσυνδεδεμένος Mirage2000

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6908 στις: Μάιος 31, 2022, 11:37:22 μμ »
Κι εσείς, το ίδιο. Μην στέλνετε π.μ.
Ας προσπαθήσετε να ξεδιαλύνετε το ύφος & το λεκτικό κάποιου πρώτα και να μην υποψιάζεστε ότι έχω δεύτερο προφίλ εδώ. Δεν ισχύει. Δεν έχω τέτοια ανάγκη.

Υ.Γ. Όλοι γνωρίζουμε μερικά πράγματα για κάποιους.
εγώ μίλησα δημόσια κυρία μου. Εσείς μου στέλνετε τα προσωπικά μηνύματα. Σας παρακαλω θερμά... Αποπροαανατολιζετε και ενοχλείτε. Εγω δεν σας έστειλα κανένα μήνυμα. Απλά σας παρακάλεσα να μη με ενοχλείτε... Πάλι αποπροσανατολισατε... Οπότε λογικά καλό θα ήταν να γίνει εκκαθάριση, ώστε όσοι ψάχνουν πληροφορίες Ν Α μη μπερδεύονται. Επιτέλους έχει παραγίνει το κακο

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6909 στις: Μάιος 31, 2022, 11:39:27 μμ »
Ρε παιδιά, εξηγήστε μου κάτι: για ποιο λογο βλέπετε σαν εχθρούς όλους εμάς που δυσπιστούνε ότι το υπουργείο θα κάνει διορισμούς πάνω από τα οργανικά κενα. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει ούτε τον τρόπο που θα γίνει αυτό, και ούτε μια πειστική απάντηση στο γιατί να εμπλακεί σε μια τέτοια διαδικασία το υπουργείο, η οποία θα δημιουργήσει πλεονάσματα και θα προκαλέσει αντιδράσεις, και να μην περιμένει απλά να κάνει αυτούς τους έξτρα διορισμούς σε κανονικά οργανικά κενα του χρόνου. Απο κει και πέρα με τις προσωπικές προσβολές και επιθέσεις μερικοί το έχετε τερματίσει σήμερα.
ξερεις τι δεν είναι ωραίο mits??που κάθεστε σα τις ύαινες και περιμένετε να δείτε τι θα γίνει για να πέσετε από πανω...αυτή η εικόνα απωθεί έτσι κ αλλιώς ..

Αποσυνδεδεμένος nhsiotis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6910 στις: Μάιος 31, 2022, 11:43:01 μμ »
Πάντως οι 40αρες φιλολογίνες μπήκαν πανεπιστήμιο με βάση 17 και οι σημερινές εικοσάρες δασκάλες με βάση 7! Να τα λέμε και αυτά...


Πριν 15+ χρόνια τα παιδαγωγικά δημοτικής έφτασαν τις βάσεις της νομικής..
Περνούσαμε Πολυτεχνείο με τις βαθμολογίες μας!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 31, 2022, 11:44:39 μμ από nhsiotis »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6911 στις: Μάιος 31, 2022, 11:44:12 μμ »
ξερεις τι δεν είναι ωραίο mits??που κάθεστε σα τις ύαινες και περιμένετε να δείτε τι θα γίνει για να πέσετε από πανω...αυτή η εικόνα απωθεί έτσι κ αλλιώς ..

Καθόμαστε σαν τις ύαινες; Έχεις πάρει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος teacherini

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6912 στις: Μάιος 31, 2022, 11:46:24 μμ »

Πριν 15+ χρόνια τα παιδαγωγικά δημοτικής έφτασαν τις βάσεις της νομικής...

Και πριν 10 ξεπέρασαν κάποια τμήματα νομικής.
Απο εδώ και στο εξής η είσοδος στο forum  να γίνεται με απολυτήριο λυκείου, βαθμό πτυχίου και φωτογραφία Polaroid  χωρίς make up.
Να βάζουμε κάτω τις ρυτίδες και τα μόρια στις πανελλήνιες να βλέπουμε ποιος/α έχει δίκιο!

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6913 στις: Μάιος 31, 2022, 11:50:43 μμ »
Ρε παιδιά, εξηγήστε μου κάτι: για ποιο λογο βλέπετε σαν εχθρούς όλους εμάς που δυσπιστούνε ότι το υπουργείο θα κάνει διορισμούς πάνω από τα οργανικά κενα. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει ούτε τον τρόπο που θα γίνει αυτό, και ούτε μια πειστική απάντηση στο γιατί να εμπλακεί σε μια τέτοια διαδικασία το υπουργείο, η οποία θα δημιουργήσει πλεονάσματα και θα προκαλέσει αντιδράσεις, και να μην περιμένει απλά να κάνει αυτούς τους έξτρα διορισμούς σε κανονικά οργανικά κενα του χρόνου. Απο κει και πέρα με τις προσωπικές προσβολές και επιθέσεις μερικοί το έχετε τερματίσει σήμερα.
αλλωστε εσείς θα έπρεπε να χαίρεστε που έχουμε παραμύθιαστει με όλα αυτά αντί να κάνουμε κάποια σοβαρή κίνηση για να αποκτήσουμε οργανικές θέσεις

Αποσυνδεδεμένος ialev

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6914 στις: Μάιος 31, 2022, 11:54:01 μμ »
Ρε παιδιά αυτό το ξεκατίνιασμα έχει καμία σχέση με τους διορισμούς ή βγάζετε τα κομπλεξ σας εδω μέσα? ίσως θα έπρεπε να κοπούν αυτές οι αναρτήσεις. Περιοριστείτε σε ότι πληροφορία μπορει να έχετε.

Αποσυνδεδεμένος No_excuses

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 601
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέοι διορισμοί;;;
« Απάντηση #6915 στις: Μάιος 31, 2022, 11:54:46 μμ »
Καθόμαστε σαν τις ύαινες; Έχεις πάρει κάτι;
να μη λέμε τα αυτονόητα και κάνουμε κατάχρηση στο φόρουμ!!περιμενετε τι θα ξημερώσει και ποτέ θα κάνετε τα ασφαλιστικά !!απο επίπεδο το φόρουμ βλέπω …! Και υποτίθεται και χωρίς να καίγεται και η γούνα σου κανείς ετσι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160626
  • Σύνολο θεμάτων: 19222
  • Σε σύνδεση σήμερα: 847
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 307
Σύνολο: 316

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.